WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Неуспішність у сучасній школі - Курсова робота

Неуспішність у сучасній школі - Курсова робота

ними здається вввввввввв, а їм хотілось б скоріше навчитися виконувати слабі твори. Часто ненаполегливі діти ізбалувані, не навчені до напруженої праці. Дитині вже з ранніх років присутня вствість до активної діяльності, і ------- її розвитку йде в напрямку все більшої і більшої тяжкості і свідомості цієї діяльності. Однак є діти пасивні, в'ялі і разом з тим їх не тяжко назвати лінивими. Це або хворобливі, фізично слабкі діти, або діти сімейні умови яких і застосовуючи до них міри виховання в якісь мірі подавляє їх активність.
Учениця ІІІ класу Аня - мало кровна, худенька дівчинка, дуже в'яла, -------. Батьки на загрузили її різними заняттями: Аня навчається музиці, англійській мові. Якщо вона відмовляється виконувати завдання. кажучи, що в неї болить голова, батьки називають її лінивою, наказують. В виховання Ані втрутились шкільні лікарі і вчителі. Вони сказали батькам, що в'ялість дівчинки пояснюється її хворобливим станом. Аню помістили і іншу міску. Повернулась вона звідти здорова, життєрадісна. Пасивність буває і тимчасовим станом дітей, наприклад: після перенесених хворіб, і в результаті сильної втоми, пережитих невдач. Деяким пасивним дітям властива непевність в собі, навіть боязкість. Батьки ж іноді, замість того, щоб нав'язувати дітям віру в свої сили, на оборот, посилюють їх невпевненістю, звинувачуючи дітей в невмінні працювати, в відсутності у них здібностей. Деякі пасивні діти дуже всидливі і в розмові. Батьки повинні укріпити здоров'я і фізично розвивати дітей, що необхідно і для виховання у них активності, впевненості в собі, бадьорості і оптимізму. Дітей здорових, та невстигаючих треба приваблювати до систематичної посиленої для них праці, давати їм доручення, старання, щоб вони можливо більш знаходились в колективі. В вихованні навиків культурної поведінки у таких дітей входить виховання акуратності, зібраності, організованості. Формуванню цих якостей сприяє строге виконання режиму дня. Неакуратність школярів проявляється в усьому, навіть в їх зовнішності.
Василь школяр 4 класу, дуже неакуратний. Форма його завжди брудна, ґудзики незачеплені, ремінь бовтається, волосся незачесане. Василь дуже неохайно поводиться з книжками, за що його не один раз попереджували в шкільній бібліотеці. Він повертає книжки з розірваними сторінками, ______. В школу Василь постійно запізнюється. Вдома довго не може взятися за уроки. Безпорядність, неохайність хлопчака пояснюється тим, що в свій час на ці негативні риси не звертали увагу в сім'ї, та й в школі. Для виховання акуратності і організованості має велике значення організація побуту в сім'ї.
У народі кажуть, що та людина щаслива, котра йде на роботу з радістю і повертається з добрим настроєм. Для учительки ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 м. Коломиї Івано-Франківської області, та її учнів такою роботою є навчання у школі. Вважаючи особистість пріоритетом педагогічної діяльності, вчителька шукає ті форми і прийоми навчання, які сприяли б розвиткові і становленню дитини, виховання культури, спілкування, працьовитості.
Відомо, що більшість першокласників із виникненням бажанням починає ходити до школи. Та невдовзі пізнавальний інтерес послаблюється, натомість з'являється пасивність невміння________ _________, зростає відчуженість. Щоб запобігти такому явищу, вчителька завжди дбає про довбе самопочуття кожного школяра у його "другому домі". За основу спілкування вона безе доброзичливість, щирість, принциповість і відповідальність, бо від цього залежить, чи стане вчитель для дитини близькою людиною. Галина Василівна намагається уявити себе в ролі учня, зрозуміти і сприйняти його погляди. До вихованців звертається лише по імені, щоб краще пізнати їх, вивчає сім'ї, в яких виховуються діти, умови життя, моральні принципи батьків, так зване "вуличне оточення", світ захоплень, проводить анкетування дорослих і дітей.
Наводимо зразки анкет.
Анкета № 1 (для батьків)
1. Прізвище, ім'я по батькові матері, батька.
2. Освіта, місце роботи.
3. Домашня адреса. Як ви оцінюєте свої житлові умови?
4. Стосунки в сім'ї: чудові, нормальні, добрі, не дуже вдалі (підкреслити одну з відповідей).
5. Хто з членів сім'ї, родини має більший вплив на дитину?
6. Світ захоплень сім'ї.
7. Світ захоплень дитини.
8. Назвати те, що вам найбільше подобається і не подобається у вашій дитині.
9. Як заохочуєте своїх дітей? Як реагуєте на злочин (незлочин) провини?
10. Чого очікуєте від навчання дитини у школі?
Анкета № 2 (для учнів)
1. Чи бажаєш ходити до школи?
2. Які твої улюблені уроки?
3. Чи подобається твій сусід за партою? Чим?
4. Чи маєш друзів у класі?
5. З яким настроєм ідеш зі школи додому? Чому?
6. Які три бажання ти б загадав, якщо б мав чарівну паличку?
Аналіз відповідей дає змогу корегувати педагогічні зусилля, спрямовувати їх у _____русло. Щоб відчути, що школярі в класі н просто навчаються, а дійсно живуть, робочий тиждень починається з бесіди на тему: "Як минув твій тиждень?", "Твої вихідні дні".
У класі завжди пам'яють про день народження. Це улюблене свято кожної дитини. Щоб воно стало пам'ятним, школярів співають, танцюють, вітають один одного, малюють, я в дарунок вик----- книжку-саморобку "На згадку". В класі є парта "Сонечко", за якою сидить іменинник у свій день. У кінці кожної чверті учні збираються за "круглим столом": аналізують успішність, поведінку, розважаються, п'ють чай. Значну увагу класовод приділяє організації навчальної діяльності учнів залежно від змісту уроку і готовності дітей до сприйняття матеріалу. Саме це впливає на навчальні результати, розвиток особистості, емоції, та почуття вихованців. Значну увагу Галина Василівна приділяє керівництву читанням школярів. Адже це універсальний дидактичний прийом, психологічний вплив якого прискорює загальний розвиток дитини на початковому етапі навчання. На уроці доводиться формувати й удосконалювати різні навички - швидкість, правильність, виразність, усвідомленість. Але основними заняттями розуміння прочитаного. Уже на перших заняттях Галина Василівна пояснює учням, що читати - означає думати, намагатися зрозуміти написане. Навчає дітей слухати, чути й усвідомлювати. Ефективним прийомом для поліпшення розуміння прочитаного вважає проведення різних форм словникової роботи, а саме:
Дидактична гра "Дотепи". Це самостійне читання всіх нових слів у парі "школяр+школяр" ---------класом, потім по черзі парами на час.
Дидактична гра "аукціон". Хто запам'ятав найбільше нових слів?
Дидактична гра "Впіймай рибку". На дочці зліва записанонові слова, справа - синоніми до них (відповіді). Завдання: з'єднати лінією пари.
Пропонування словникова робота корисна й потрібна Її слід вести систематично, тренуючи дітей свідомо читати й сприймати твори. Традиційними в класі Галини Василівни стали дні відкритих дверей, на які запрошуються батьки Це дає можливість дорослим краще пізнати дітей у процесі навчання, спілкування з товаришами. Завдання на таких заняттях, виховних заходах одержують усі і школярі, і їхні батьки. Успішність школяра майже основний показник його невдач і досягнень на протязі всього часу навчання. Висока успішність асоціюється у дорослих(батьків, вчителів) не тільки і не скільки зі здібностями, навчальною мотивацією чи ---- якостями, скільки з загальним благополуччям школяра.
Низька успішність, навпаки, сприймається як

 
 

Цікаве

Загрузка...