WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Еволюція освітньої системи у Франції - Реферат

Еволюція освітньої системи у Франції - Реферат

що ведуть до різних видів бакалавріата. Після першого класу учні проходять тест по французькій мові, оцінка за який враховується при здачі іспиту на ступінь бакалавра.
"Терміналь" чи останній клас ліцею закінчується здачею іспиту на ступінь бакалавра.
"Бак", як його коротко називають французи, не є дипломом, але має величезну важливість, тому що надалі веде до вищого освіти.
Вища освіта
Вища освіта, "короткий" цикл
Вища освіта доступне тільки при наявності ступеня бакалавра. Французька система освіти має різні форми: "короткий" і "довгий" цикл, навчання у вищих школах (Grandes ecoles), університетах.
Почнемо з освіти, що триває звичайно два роки і тому називається "коротким" циклом вищої освіти. Вона користається попитом у суспільстві, тому що дає можливість реального і швидкого працевлаштування.
Звичайно роботодавець вибирає своїх майбутніх працівників виходячи з конкурсу досьє, тому що кандидатів на місце більше, ніж наявних вакансій.
Маються наступні види освітніх установ "короткого" циклу:
- Відділення вищого технічного освіти в ліцеях. Вони готують до одержання BTS (brevet de technicien superieur) - диплома про вище технічне освіти.
? Університетські технологічні інститути (institut universitaire de technologie) існують при університетах і ведуть до одержання DUT (diplome universitaire de technologie) - університетського технологічного диплома.
? Спеціалізовані школи готують у плині 2 чи 3 років по спеціальностях охорони здоров'я і для соціальних служб: акушерок, медсестер, масажистів-кінезіотерапевтів і т.п.
Вища освіта "довгого" циклу
Університети є єдиними установами, що приймають усіх кандидатів без попереднього добору (хоча негласно і нелегально існує добір по оцінках на ступінь бакалавра) і саме тому в університетах часто виявляються студенти, що просто не надійшли в інші школи.
Більш половини бакалаврів надходять університет, але близько 40% кидають навчання протягом першого року навчання.
Можливе потрапляння в університет без наявності ступеня бакалавра, шляхом здачі спеціального іспиту в університет (ESEU), але це можливо тільки в обмеженій кількості випадків і тільки для досвідчених фахівців, що мають великий стаж практичної роботи.
Практично всі університети є державними, за винятком декількох конфесіональних.
Університетська освіта має три цикли:
Перший цикл протягом 2 років готує до одержання DEUG (диплом про загальну університетську освіту) , але цей диплом не має практичної цінності на ринку праці.
Другий цикл готує до ліцензії (licence) протягом одного року після DEUG і maitrise (рік після licence).
Недавно була також створена можливість професійної освіти: MST (maitrises des sciences et techniques) і магістратура (les magisteres), у якій навчаються три роки.
Третій цикл поділяється на дві філії:
- DESS (диплом вищої спеціалізованої освіти), що є професійним дипломом, підготовка до якого триває протягом 1 року після одержання ступеня maitrise і містить у собі навчання і практику.
- DEA (диплом поглибленого вивчення) це навчання дослідницькій роботі.
Після одержання DEA (протягом одного року) можна підготувати наукову працю (these), мінімально протягом двох років.
Вивчення медицини і фармацевтики є особливим розділом освіти. Воно проходить у CEU (госпітальних університетських центрах), при цьому університет забезпечує теоретичне навчання, а лікарня - практичні навички.
Вивчення медицини продовжується від двох до десяти років. Наприкінці першого року студенти здають дуже складний іспит, і тільки здали його можуть продовжувати навчання.
Після шести років навчання студенти проходять конкурс у спеціалізовану інтернатуру, що дозволяє стати лікарем-фахівцем після чотирьох чи п'яти років навчання, чи одержати диплом по "загальній медицині" по конкурсі після двох років навчання.
Французький аналог MBA - DESS
Навчання на диплом DESS прирівнюється до третього, останнього циклу вищого освіти (аналог нашої аспірантури і кандидатського ступеня).
DESS одержують не тільки студенти, але і співробітники компаній, що уклали зі своїм підприємством угода про підвищення кваліфікації.
При надходженні проводиться відбірковий тест-співбесіда (concours d'еntrе, конкурс буває 4-5 чоловік на місце). Обов'язкова умова для надходження - вище освіти (диплом Maitrise) по будь-якій спеціальності. Не менш (а іноді і більш) важливий досвід управлінської роботи. В окремих випадках цей досвід може бути зарахований як перші чотири університетських курси. Подібні питання вирішує комісія з еквівалентності. Вона ж займається визнанням отриманих вами в російському вузі кваліфікацій. Для всіх іноземців є ще одна загальна вимога - гарне володіння французькою мовою. Як підтвердження цього факту приймається документ про успішну здачу іспиту DELF.
Допустимо, ви благополучно пройшли добір і вас зарахували. Далі має бути вибрати придатну спеціалізацію. Найбільш відомі і популярні наступні спеціалізації: керування підприємством, міжнародний маркетинг, дизайн і якість, керування персоналом, стратегія і керівництво малими і середніми підприємствами.
Навчання по програмі DESS будь-якої спеціалізації орієнтовано на практику. Крім безумовної корисності для студента, це ще і своєрідний "відповідь взаємністю" підприємствам, що відправляють співробітників на програми formation continue (так називається післяуніверситетська освіта) і платять по 20 тис. франків за рік навчання кожного. 3-4-місячне стажування включене в будь-яку програму DESS.
Ціль післяуніверситетського навчання одна - підготувати високопрофесійного фахівця в області економіки і управління. Тому немає нічого дивного в тому, що в університетах нарівні з іншими є департаменти з абревіатурою, що говорить, AIDE (aide - допомога). Тутстудент університету може пройти стажування по власному проекту і навіть відкрити власну справу (у цьому йому посприяє регіональна рада підприємців).
Крім того, самі школи регулярно публікують пропозиції стажувань, календарі ярмарків вакансій, рекомендації зі складання CV і т.д. у спеціалізованих виданнях Figaro GEU (Grands Ecoles et Universites), Les Echos. Як показує досвід, для багатьох студентів читання таких видань виявляється куди кориснішою нудного зубріння занудотних підручників по маркетингу.
Попереджаємо відразу - для одержання диплома DESS прийдеться багато і напружено учитися. Французи вважають, що будь-який керівник повинен знати основи стратегічного планування, аудита і контролю, логістики, керування виробництвом, аналізу ринків і політики збуту, керування персоналом і соціопсихології менеджменту, фінансів і комерційного права.
На диплом DESS звичайно готують інститути управління підприємствами (Institut d'аdміnіstrаtіоn des Entreprises, IAE - французький аналог бізнесів-шкіл), що створюються при великих навчальних закладах. Таких інститутів зараз у Франції 27, і вони досить рівномірно розподілені по всій країні. Це державні установи, і навчання тут цілком регламентоване Міністерством національного освіти. Оскільки бізнес-спеціалізацій DESS у державному реєстрі більш 10, кожен інститут, піклуючись насамперед про рівень навчання, пропонує не усі відразу, а в середньому 4-5 спеціалізацій. Держава у свою чергу стежить за тим, щоб у середньому по країні не виникало "профіциту" чи "дефіциту" якої-небудь зі спеціалізацій.
Крім IAE, одержати французьку MBA можна ще й у бізнесах-школах. Слід зазначити, що не дуже давно п'ять найбільш престижних французьких шкіл менеджменту, у їхньому числі Вища комерційна школа (НІС), Вища школа економічних і комерційних наук (ESSEC) і Вища комерційна школа Парижа утворили консорціум, у рамках якого можна за 2 роки одержати диплом MBA англійською мовою. При усьому при цьому найвідомішою французькою бізнесом-школою по праву залишається легендарна INSEAD.
Список використаної літератури:
1. Освіта Франції. Збірник статтей. - К., 1999.
2. Смірнов С.І. Освіта закордоном. - Харків, 1993.

 
 

Цікаве

Загрузка...