WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Cистеми навчання - Реферат

Cистеми навчання - Реферат

парах. Потрібно не тільки підібрати правильно диференційовані завдання, але й на зворотньому боці зробити відповідні помітки, вказівки, щоб учні могли правильно здійснювати ВК і СК. Можна це також зробити на переносній дошці чи плакаті.
Яка ж структура уроку при переході до АСН?
1. Початок уроку (5 хв.) Взаємоперевірка домашнього завдання. (Робота в статичних чи варіаційних парах)
2. Пояснення нового матеріалу вчителем (10-15 хв.)
3. Інструктаж до домашнього завдання (3-5 хв.)
4. Фізкультхвилинка
Самостійна робота учні на уроці в статичних, динамічних чи варіаційних парах (20-25 хв.) (Включений і відключений контроль з боку вчителя)
Хоч підготовка таких уроків громіздка, але намагаюсь в своїй роботі використовувати елементи АСН, а також різні елементи методики ЧПКМ і інших новітніх технологій. Ось, наприклад, при вивченні теми "Трапеція. Середня лінія трапеції" у 8 кл. (конспект додається)
Не кожний урок можна побудувати по схемі структури уроку в АСН. Тому на більшості уроків використовую тільки елементи із АСН. Взаємоперевірка домашнього завдання - це можна робити навіть на кожному уроці.
Самостійне вивчення нового матеріалу можна якщо є складність, то вивчати частину самостійно, а частину вчитель пояснює. Таке часто практикую при вивченні теорем і їх доведень з геометрії. Те що важче засвоїти - пояснюю, а те що легше засвоїти - учні самостійно опрацьовують (робота в Наприклад, при вивченні теми "Співвідношення між кутами трикутника і протилежними сторонами" у 9 класі.
Першу частину теореми "У трикутнику проти більшого кута лежить більша сторона, проти більшої сторони лежить більший кут." я доводжу, другу частину вивчають самостійно. (робота в парах статичних чи динамічних).
При вивченні арифметичної чи геометричної прогресії, можна дати для самостійного опрацювання даний матеріал по частинах (робота в динамічних парах)
При підготовці уроків в системі АСН вчителю потрібно звертати увагу на підготовку карток для роботи у варіаційних парах (як уже сказано вище).
В своїй роботі я використовую роздатковий матеріал із посібника "Геометрія. 7-9 кл. Задачі і вправи на готових кресленнях . Ю. М. Рабинович. КІМО.2001.
Це дуже цінний посібник. З кожного аркуша цієї книжки я зробила по кілька ксерокопій, розрізала і маю дуже багато роздаткового матеріалу з різнорівневими завданнями. Я використовую їх для роботи у варіаційних групах при закріпленні вивченої теми з геометрії ,бо задачі підібрані для кожної із тем. Ще дуже цінний цей посібник тим, що економить багато часу, а також є відповіді і вказівки до розв'язання задач, які можна виписати перед уроком на переносній дошці чи плакаті.
Щоб виховувати в учнів інтерес до математики, формувати критичне мислення, просторову уяву часто на уроках проводжу рольові ігри.
Наприклад, при розв'язуванні задач на знаходження площ геометричних фігур у 9 класі учням було задано таку задачу: знайти скільки потрібно плиток трикутної форми, форми паралелограма і трапеції для насталювання паркетом підлоги в дитячому садку , якщо площа кімнати 575?800 см.
Учням було роздані моделі плиток: трикутники, паралелограми, трапеції
Розв'язувати таку задачу дуже цікаво. Працюючи в динамічних парах, учні пропонували кожний по-своєму викладати візерунок на паркеті. Треба було вміти правильно і розкласти, і обчислити площі даних фігур і загальну площу.
Розвитку творчої думки в учнів сприяє самостійне складання задач, математичних ребусів, що особливо подобається учням. Працюючи в парах, прислухаючись до думки товариша, учні вчаться думати, аналізувати, співставляти, робити висновки, шукати правильне рішення поставленої проблеми.
При вивченні розділу "Елементи прикладної математики" в 9 кл. (алгебра) учні вчаться аналізувати дані прикладні задачі і будувати їхню математичну модель. Тут важливим є також використання міжпредметних зв'язків з фізикою, хімією, географією, кресленням.
При вивченні теми "Координатна площина" (6 кл.) працюючи у варіаційних парах, учні вчаться за даними координатами точок відкладати їх на площині, а сполучивши креслити різні фігури тварин, рослин і навіть скласти цілий малюнок, а також розв'язувати обернене завдання. Так у ненав'язливій і цікавій формі учні добре засвоюють дану тему.
" ... Я повинен пізнати світ і себе, я потребую життєвих експериментів. Я хочу приміряти до себе і ту роль, і цю, хочу зазнати неймовірного, хочу перевірити відоме. Мені потрібні труднощі й помилки", - так визначив В. Леві алгоритм пошуку істини кожною особистістю.
Працюючи на уроках в парах, учні постійно перебувають у діалозі, як зовнішньому ( вчитель - учень, учень - учень) так і внутрішньому ( діалог учня з поставленою проблемою). Це стимулює творчу працю учнів, спонукає їх критично мислити, що дуже важливо для розвитку особистості.
Тому й намагаюсь на уроках, де це можливо застосувати, елементи технології методики ЧПМ: "гранування", "кубування", "кола Вена", розминка " Енерджайзер", застосування цих елементів урізноманітнює види роботи на уроці, зацікавлює учнів. Їх можна використовувати спільно із елементами адаптивної системи навчання. Так, наприклад, при проведенні підсумкового уроку по темі "Чотирикутники" у 8 кл. Учням було дано завдання порівняти властивості чотирикутників, записавши їх у "кола Вена". Учні працювали у варіаційних парах, завдання були різні. В кінці було проведено підсумок, узагальнення вивченого. "Кола Вена" можна використовувати і при вивченні теми функції у 8 і 9 кл. Використовувала "кола Вена" і при вивченні "Ділення раціональних чисел ". Учні порівнювали властивості множення і ділення раціональних чисел, записуючи їх у "кола Вена". Працювали в статичних парах.
Після вивчення властивостей будь-якої із геометричних фігур учні складають "гроно" вивчених властивостей, або "кубування ".
Це можна використовувати дуже часто. Часто проводжу на уроках ігри "Щасливий випадок", "Естафета", "Математичне лото"
"Щасливий випадок" -при вивченні теми "Чотирикутники" (8 кл.), "Вирази та їх перетворення" і "Функції" (7 кл.), "Круглі тіла" (6кл.), "Геометрична прогресія" (9кл.).
"Математичне лото" - дії з десятковими дробами (5кл.), "Пропорції" (6кл.).
Щоб мати можливість знайти своє місце в житті, учень сучасної школи повинен володіти певними якостями,
" Гнучко адаптуватись у мінливих життєвих ситуаціях;
" Самостійно та критично мислити;
" Уміти бачити та формувати проблему, знаходити шляхи раціонального вирішення;
" Усвідомлювати, де і яким чином здобуті знання можуть бути використані в оточуючій його дійсності;
" Бути здатним генерувати нові ідеї, творчо мислити;
" Грамотно працювати з інформацією;
" Бути комунікабельним, контактним у різних соціальних групах, уміти працювати в колективі;
" Вміти самостійно працювати над розвитком особистої моральності, інтелекту, культурного рівня;
Щоб допомогти учням оволодіти цими якостями і розробляються новітні освітні технології. А нам, вчителям, в міру своїх можливостей, свого педагогічного досвіду необхідно творчо застосовувати ці технології у навчально-виховному процесі. Не треба дуже захоплюватись і сліпо наслідувати те, що у когось дуже добре. Потрібно відкривати те, що найкраще можна застосувати для даного конкретного класу, для даного колективу дітей, враховуючи можливості всіх і кожного зокрема. І своїй роботі, в своїх починах і творчих дерзаннях бачити перед собою перш за все дитину, її можливості, її здібності, її проблеми, її особистість.
Література:
1. А. С. Границкая "Научить думать и действовать" Москва "Прсвещениє". Адаптивная система обучения в школе
2. Освітні технології. Навчально-методичний посібник За загальною редакцією доктора педагогічних наук О. М. Пєхоти Київ "А.С.К" 2001
3. Технологізація навчання математики. Матеріали обласних педагогічних читань Івано-Франківськ 2002

 
 

Цікаве

Загрузка...