WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Використання творчої спадщини В.О. Сухомлинського для розбудови національної освіти - Реферат

Використання творчої спадщини В.О. Сухомлинського для розбудови національної освіти - Реферат

першоджерело, а і побувати хоча б на одній із зустрічей поетеси з читачами, поспілкуватися безпосередньо з письменником-сучасником. Чи якщо зацікавлять твори Д.Павличка і виникнуть питання, то і написати йому листа.
Звичайно, усю цю роботу неможливо уявити без допомоги вчителя літератури, який сам повинен у всьому цьому добре розбиратися.
Очевидно, що однією на всіх "вічною" темою "Як я провів/провела літо" тут вже ніяк не обійтися. Учителю літератури треба мати десятки тем, які можна було б "підкидати" учням.
Зрозуміло, реалізувати всі ідеї в рамках відведеного програмою часу не удасться. Як учителям фізкультури, керівникам гуртків художньої самодіяльності, керівнику дипломних проектів, так і вчителю літератури буде потрібно для цього додатковий час."
Керуючись міркуваннями такого роду, в нас зав'язалося цікаве листування з Григорієм Вишневим. Він рецензує наші переклади, вірші, оповідання. А в школі з'вилася ціла електронна бібліотека творів місцевих авторів.
Нещодавно взялися за переклад відомої книги американського бізнесмена, педагога Маршала Брайна "Підліткам про світ дорослих". По закінченні перекладу книга буде поміщена в Інтернеті з фотографією перекладача.
Така діяльність допомагає розкрити душу дитини, її талант, окрилює, приносить радість першого успіху і творчої праці. Як писав Сухомлинський: "Почуття володаря знань пробуджуються в учня найсильніше тоді, коли він безпосередньо щось досліджує, відкриває, коли учень схоплює конкретні факти, явища."
Сьогодні ідеї Сухомлинського не популяризуються і не підносяться так, як би того хотілось. Вчителі глибоко не проникаються його творчістю, мало впроваджують її в практику. Він є пропагандистом особистості, любові і добра, оберегом наших національних святинь. Ми ж ще не можемо відійти від домінуючої ролі колективу, авторитарної педагогіки. Тому так важко нам дається Сухомлинський.
Думаю, якби Василь Олександрович жив у наш час, то книга "Сто порад учителеві" збагатилася б на ще одну пораду, на мій погляд, дуже і дуже важливу: "Ділові якості громадянина незалежної республіки потрібно виховувати з самого рання. Багатою державу роблять багаті, високоідейні люди. Їх потрібно виховувати спочатку в сім'ї , а потім в школі, жодного дня не забуваючи про це".
На одному з семінарі директорів шкіл та їх заступників я спробував підняти це питання та зіткнувся з нерозумінням і хибним баченням дійсності. А виною всьому - консерватизм поглядів, небажання проникнутися проблемою. Мене звинуватили в тому, що духовність я підміняю гендлярством, що піддався впливу Заходу. Та я не розглядаю гроші і духовність як антагоністичні поняття. Навпаки, гроші роблять духовну людину сильнішою, вагомішою, потрібною суспільству.
В нашому селі сто років тому жив Демченко, київський професор медицини, людина досить багата. Багатство було нажите чесною корисною для людей працею. На свої кошти заснував і утримував дендропарк небувалої краси. Коли прийшли до влади ті, хто прославляли бідність, від дендропарку залишилися лише хащі, зникла бібліотека, картинна галерея. Те ж саме сталося в сусідньому селі Ярошівці з безцінним надбанням світоча української культури Василя Горленка. Та хіба тільки в нас! Згадайте відому на весь світ династію Симиренків, які не лише будували заводи, вирощували сади, а за свої кошти видали "Кобзаря". Що маємо тепер? Останній з родини Симиренків був знищений. Заводи стали, сади вирубали.
Чи підніметься на ноги коли-небудь Україна, коли ми, педагоги, будемо сповідувати псевдо духовність?
Своїм учням я кажу так: " Люди з давніх-давен намагалися вгадати своє майбутнє: зверталися до чаклунів, гадали на картах, читали гороскопи, забуваючи про те, що найкращий спосіб вгадати своє майбутнє - збудувати його самому.
Отже, майбутнє потрібно не вгадувати, а будувати.
Потурбуйтеся про своє майбутнє зараз - в ньому Вам доведеться прожити решту свого життя. Крім Вас ніхто цього не зробить.
Ви, і лише Ви є конструктором і будівничим свого майбутнього.
Почніть робити це зараз, інакше буде пізно.
В першу чергу подумайте про свою роботу.
Про роботу
Ваша робота повинна подобатися Вам та давати хороший прибуток. Вона повинна також приносити користь іншим людям та природі. 500 гривень на місяць - це добре, але ліпше - 1000, ще ліпше - 2 000. Думаєте, це не для Вас? Помиляєтеся. Ви матимете таку роботу. Не запізніться лише потурбуватися про неї заздалегідь.
Хороша робота - для хороших робітників.
Погана - для поганих. Хто не потурбується про неї заздалегідь, той може взагалі залишитися без роботи.
Перш за все, придивляйтеся до всього. Визначтеся, яка справа Вам подобається, яка - ні. Дізнайтеся, на якій роботі можна заробляти більше грошей. Зробіть це якнайшвидше, щоб мати більше часу на підготовку до роботи. Ви маєте стати хорошим робітником. Без тривалої підготовки Ви ніколи таким не станете, а отже, ніколи її не матимете.
Про хорошого робітника
Хороший робітник:
- вміє робити багато такого, чого інші не вміють;
- знає те, чого інші не знають;
- відповідально ставиться до своїх обов'язків;
- проявляє ініціативу та винахідливість;
- дисциплінований;
- вміє спілкуватися з людьми, поважає людей, вміє ворогів перетворювати на друзів, є тонким психологом;
- багато працює, мало гуляє;
- мало хворіє, або не хворіє зовсім;
- щиро вболіває за своє підприємство;
- є патріотом;
- інтереси підприємства ставить вище власних;
- знає своє місце.
Бути таким і легко, і важко. Головне, приборкати себе, свої бажання та емоції, постійнопрацювати над собою. Ці якості даються не відразу. До них привчаються з дитинства.
Найпідступніші спокуси
Вам подобається спілкуватися зі своїми ровесниками. Але вони діти, або юнаки, які не мають життєвого досвіду. Спілкуючись з ними, Ви нічого не дізнаєтеся про світ дорослих, не підготуєте себе до життя в ньому. З ким поведешся - того й наберешся.
Отже, побільше спілкуйтеся з дорослими, які досягли успіху в житті.
Різного роду розваги: застілля, розважальні телепрограми, дискотеки і т. д. крадуть Ваш дорогоцінний час, даючи можливість іншим випередити Вас.
Не захоплюйтесь занадто особами протилежної статі.
Не дивіться на інших - ідіть своїм шляхом.
Ваша байдужість до навчання та самовиховання - ваш перший ворог. Не будьте байдужими. Цікавтеся всім.
Приєднуйтесь до проектів
- школі та селу потрібен свій "Дитячий акціонерний банк";
- людям в селі потрібне підприємство по переробці зерна;
- не віддамо свій економічний простір зайдам з інших міст. Відкриємо свою фото справу;
- забезпечимо людей послугами зв'язку;
- видавничі та друкарські послуги можуть давати прибуток;
- шоу-бізнес є одним із найприбутковіших;
- нам не завадить рибне господарство;
- хай процвітає торгівля;
- розширимо відділок оренди;
- створимо своє сільгосппідприємство.
Спробувавши себе в цих та інших справах, Ви отримаєте досвід роботи на майбутнє. Відчуєте дію законів на собі. Пройдете школу бізнесу. Тож запрошую всіх до гри.
З запитаннями та пропозиціями звертатися до директора школи.
Поради
Більшість з Вас хоче заробляти багато грошей. Щоб мрії стали дійсністю, потрібно вчитися вже зараз. Це ніби плавання. Для того щоб перепливти глибоку річку, потрібно спершу повчитися плавати на малій

 
 

Цікаве

Загрузка...