WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Молодіжна субкультура - невід’ємна складова розвитку підлітка - Курсова робота

Молодіжна субкультура - невід’ємна складова розвитку підлітка - Курсова робота

музика називається "дискотечною", а молодь та підлітки іменують її "кислотною"). Проводить дискотеку ді-джей - людина, яка чередує різні композиції та незамітно переводить їх одну в іншу. Ді-джеї працюють у нічних клубах, а буває і на великому майдані, де проводиться дискотека.
Дискотеки бувають і у школах. Вони організуються як загальношкільні (де присутні середні та старші класи), так і обмежені рамками одного класу. Проводження шкільних дискотек (наприклад, з приводу якогось свята) завжди викликає серед учнів бурну схвальну реакцію, тому що це є способом продемонструвати себе у красивому вбранні, показати свої танцювальні вміння та гарно відпочити.
Серед молодіжних естрадних груп особливою популярністю у підлітків користуються: "Руки вверх", "Тату", "Дискотека Авария"(усі вони являються представниками російської естради).
Коротка історія створення груп .
"Руки вверх"
Склад групи: Сергій Жуков (вокал); Олексій Потєхін (музичний супровід)
Вони познайомились у 1993 році у Самарі, де обидва працювали на радіостанції "Європа плюс Самара", і вирішили створити групу. Спочатку робили спроби у різних стилях. Працюючи на весіллях та в клубах, в процесі роботи з публікою визначили для себе формулу ідеального хіту. Потім учасники групи вирішили їхати до Москви, щоб знайти професійну музичну студію та записати на ній свої роботи. Після багатьох труднощів на шляху до московського естрадного Олімпу їм пощастило, вони знайшли продюсера Андрія Малікова, і з того моменту почалась "розкрутка".
Назва "Руки вверх" має дискотечне походження. В знак привітання ді-джея та у особливі кульмінаційні моменти дискотеки люди піднімають руки вгору - це є для ді-джея нагородою за його працю.
Група випустила вісім альбомів, з яких найяскравішими хітами являються: "Крошка моя", "Чужие губы", "Лишь о тебе мечтая …", "Ну где же вы, девчонки…", "Ай-яй-яй", "18 мне уже". (рос.)
"Тату"
Склад групи: Олена Катіна (вокал); Юлія Волкова (вокал)
Група створена на початку 2000 року сценаристом та режисером Іваном Шаповаловим, який нині виступає продюсером колективу. Учасниць проекту відібрали з п'ятисот претенденток на кастингу, який проходив на кіностудії "Мосфільм". Найбільш "альтернативною" особливістю проекту "Тату" являється відверто сексуальний імідж групи. У змісті пісень, відеокліпах та Інтернеті дівчата представляють собою зразок сучасної лезбійської пари, а чи так воно насправді - слухачам невідомо.
Цей проект є яскравим прикладом дорогої та інтенсивної "розкрутки", а доказом є те, що альбом "Тату" "200 по встречной" (рос.) розійшовся мільйонним тиражем.
Хіти: "Я сошла с ума", "30 минут", "Нас не догонят" (рос.)
"Дискотека Авария"
Склад групи: Микола Тимофєєв; Олексій Рижов; Олексій Сєров.
Раніше у складі був і Олег Жуков, але він помер від раку 9 лютого 2002 року. З його смертю група понесла тяжку втрату, але розпадатись вони не збираються.
Микола Тимофєєв та Олексій Рижов знайомі і працюють разом вже більше десяти років - з 1988 року. З 1991 до них приєднався Олег Жуков, а з 1996 - Олексій Сєров. Назва "Дискотека Авария" (рос.) з'явилась внаслідок того, що хлопці організували молодіжний вечір клубі, який був у аварійному стані. Хлопці постійно та наполегливо працювали - проводили дискотеки, приймали участь у концертах та постійно створювали нові композиції.
У 1997 р. учасники "Аварии" (рос.) познайомились з продюсером Петром Волковим та невдовзі після цього переїхали до Москви. У музичних композиціях групи є як і оригінальні, так і ремікси на пісні відомих естрадних виконавців. Тексти, музику та аранжировку створює один із засновників групи - Олексій Рижов.
Найяскравіші хіти: "Пей пиво", "Некуда деваться", "Новогодняя", "Disco Superstar".
Вищеназвані групи являються "культовими" для підліткової аудиторії, і тому автор роботи спробує визначити деякі загальні особливості їх музичної творчості, що забезпечує цей успіх.
1) Дані групи працюють у популярних стилях: (поп) дискотечно -"попсовий" ("Руки вверх", "Тату") та хіп-хоп ("Дискотека Авария").
2) Сексуальна тематика пісень:
а) любовно-сексуальна ("Руки вверх"),
б) агресивно-сексуальна ("Тату"),
в) розважально-гумористична з сексуальним нахилом ("Дискотека Авария").
3) Тексти пісень - у багатьох з них використовується молодіжно-підлітковий сленг (іноді з натяком на нецензурні вислови).
4) Музика легкодоступна для сприймання та яскрава завдяки професійно зробленим фонограмам та досить приємним тембрам голосів виконавців.
5) Рівень "розкрутки" цих груп достатньо високий - пісні завжди на слуху, а кліпи постійно транслюються на музичних каналах телебачення.
У спілкуванні з підлітками на теми естрадної молодіжної субкультури вчитель повинен бути особливо уважним та обережним в особистих оцінках діяльності груп та виконавців. Треба підкреслювати позитивне (наприклад, професіоналізм виконавців та їх прагнення проявити себе в естрадній музиці), та обминати негативне, а якщо це неможливо - спробувати у м'якій формі висловити свою думку, але не вдаватись до моралістики.
1. 5. Вікові особливості психо-фізіологічного розвитку підлітків.
Кожний віковий період психо-фізіологічного розвитку людини має свої характерні особливості, врахування яких дає вчителеві змогу досягти найкращих результатів у своїй професійній діяльності. Особливо це стосується роботи з учнями підліткового віку, тому що підлітковий період є складним і протирічливим етапом розвитку людини.
Це період складних анатомо-фізіологічних змін в організмі дитини. Зміни в ендокринній системі пов'язані з посиленням дії статевих залоз і статевим дозріванням, яке у дівчат починається у 11-12 років, а у хлопців приблизно на 1,5 роки пізніше. Спостерігається дисгармонія між ростом кістяка в довжину і розвитком мускулатури, що відстає від нього - тому рухи підлітка бувають незграбними, а напруження органів руху викликають больові відчуття. Також існує невідповідність у розвиткові органів серцево-судинної системи - серце росте швидше, ніж судини, і це ускладнює кровообіг і прискорює фізичну та розумову стомлюваність.
Все вищезгадане має відображення у психічній діяльності підлітка. Спостерігаються часті зміни у настроях та ступені урівноваженості. Для поведінки підлітків характерно: негативізм, дратівливість, упертість, відчуженість, заглибленість у власні переживання , тощо.
Підлітковий період є складним і з боку формування особистості, адже він є перехідним від незрілості до зрілості.
Процес розвитку особистості підлітка характеризується визначеними психологічними закономірностями.
За І. Бехом, їм властиве почуття дорослості, показниками якого являються:
1) потреба, щоб оточуючі ставилисьдо нього як до дорослого;
2) прагнення до самостійності і бажання захистити деякі сфери свого життя від втручання дорослих (наприклад, взаємини з однолітками. Заняття у вільний час, танці);
3) наявність власної лінії поведінки (не зважаючи на незгоду дорослих чи товаришів).
Також їм властива тенденція до дорослості - прагнення бути і

 
 

Цікаве

Загрузка...