WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Дистанційне навчання – сучасна технологія навчального процесу студентів-заочників - Реферат

Дистанційне навчання – сучасна технологія навчального процесу студентів-заочників - Реферат

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ - СУЧАСНА ТЕХНОЛОГІЯ
НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ СТУДЕНТІВ-ЗАОЧНИКІВ
Багатолітній досвід роботи у вузі свідчить про те, що настав час змінити структуру та зміст навчального процесу студентів-заочників. Слід відійти від пасивних методів навчання, та рішуче стати на шлях широкого використання інформаційної техніки та Інтернету.
В сучасних умовах найбільш ефективною формою навчання, яка би спонукала самостійно шукати нові знання може стати дистанційне формування освіти.
За своєю суттю дистанційне навчання складається із органічного сполу-чення різноманітних елементів навчального процесу у вузі під керівництвом викладачів і самонавчання.
Навчальний процес у вузі для більшості студентів, особливо студентів-заочників грає направляючу й основополагаючу роль, і коли він організований педагогічно вірно, то сприяє розвитку ініціативи та самостіності.
При самонавчанні студенти індивідуально, самостійно шукають необхідні знання.
Фундаментом навчального процесу дистанційного формування освіти є сучасна навчально-методична література здійснена на новій основі.
Робота кафедри гірничо-заводського транспорту і логістики в напрямку удосконалення навчального процесу студентів-заочників дозволила розробити увесь комплекс навчально-методичної літератури для проведення навчального процесу з дисципліни "Рудниковий транспорт" для студентів, які навчаються за фаховим напрямком "Гірництво".
До комплексу навчально-методичної літератури входять: витяги з навчальних планів, типові та робочі програми, підручники, навчальні посібники, довідники, конспект лекцій, та інша навчально-методична література.
Комплекс навчально-методичної літератури підготовлений та здійснений у електронному варіанті.
Для роботи за новою технологією навчання, вся навчально-методична література комплексу приведена також у вигляді друкованих матеріалів з дисків і дискет.
Наявність на кафедрі бібліотеки інформаційних електронних носіїв для проведення навчального процесу з широким використанням комп'ютерної техніки і Internet дозволить забезпечити кожного студента сучасною навчально-методичною літературою.
Слід зауважити, що ефективна самостійна робота по вивченню дисципліни може бути досягнена лише при наявності у студентівповного комплекту навчально-методичноі літератури.
В умовах, коли навчаючий одержує набір необхідних дидактичних матеріалів (case-технологія) найбільш доцільно прийняти організацію дистанційного навчання за схемою рис.1.
Рисунок 1 - Організація дистанційного навчання
Рейтингова оцінка виставляється лектором за оцінками рецензій на реферати та звіти при особистій бесіді з кожним студентом окремо.
Технологія дистанційного навчання може бути застосована при здобутті вищої освіти студентами-заочниками, студенти, які навчаються за індивідуальним графіком, студентами прискореної підготовки, та студентами, які бажають придбати магістерську ступінь або другу спеціальність, а також всіх бажаючих навчатись у вищому навчальному закладі.
З метою накопичення практичного досвіду безпосереднього використання прийнятої технології на кафедрі здійснений педагогічний експеримент.
На протязі останніх років на кафедрі ГЗТ і Л ведеться робота по впровадженню в навчальний процес комп'ютерної техніки у групах студентів гірничих спеціальностей, які навчаються за індивідуальними графіками та деякими студентами стаціонару - відмінниками навчання.
Перший досвід навчання за новою технологією свідчить на те, що наяв-ність літератури на електронних носіях дозволяє оперативно поповнювати ії новими відомостями та своєчасно доводити їх до студентів.
Досвід роботи за новою технологією також показав, що за короткий час змінені чорно-білі рисунки підручника "Транспортні машини" на цвітні, змінена його побудова та структура, нема проблеми з вивченням курсу, який здійснений на державній мові. Значно краще оформляються реферати та звіти практичних (лабораторних) робіт.
Успіх підготовки фахівців гірничого напрямку з курсу "Рудниковий транспорт", їх кругозір, ступень самостійності міркування та практичної діяльності залежить від сполучення организаційної, планомірної і целеспрямованої роботи викладачів і студентів-заочників.
Впевнений, що підготовка фахівців за новітньою технологією відповідає сучасним вимогам і ії впровадження в навчальний процес студентів-заочників справа недалекого майбутнього.

 
 

Цікаве

Загрузка...