WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ярмарок (шкільне свято) - Реферат

Ярмарок (шкільне свято) - Реферат

тебе не любити,
Києве мій.
Учні виписують речення із звертанням, обґрунтовують пунктограму. Згадують інші пісні, де є звертання ("Зоре моя вечірняя", "Мамо, вечір догора", "Тихий Дунай бережки зносить" та ін.), роблять відповідні записи в зошитах, теоретично вмотивовують вживання розділових знаків.
Учитель. Ми в Києві. Приміщення залізничного вокзалу. Особливо просторий центральний зад;
Тут е розклад руху поїздів. У сусідньому залі розташовані каси, там же і довідкове бюро. Щоб отримати необхідну інформацію, треба заплатити, а саме: виконати завдання.
Три учні одержують індивідуальні картки, з яких слід переписати речення, поставивши розділові, знаки таобгрунтувавши їх, і працюють біля дошки, решта поваріантно виконує вправу 43 з підручника. .
І варіант. Виписати речення з непоширеними звертаннями.
II варіант. Виписати речення з поширеними звертаннями.
Картка № 1. 1. Здрастуй рідний Києве мій! Невмируща думо і пісне моя (Цюпа) .2. Ти мене з дитинства підіймала хліб дала з піснями солов'я відвела доріг'мені немало земле зореносице моя (Малишко). 3. Україно моя Україно я для тебе на світі живу (Павличко).
Картка №2. 1. Києве, любий ти стоїш на. горах в квітах і зорях в сяеві мрій (Ющенко). 2. Благословенний будь мій рідний краю (Павличко). 3. Дзвени-моя пісне про радісні дні що квітнуть садами в моїй стороні (Сосюра).
Картка № 3. 1. Моя Вітчизно дорога яка в тобі горять, снагам.
2. Чуєш ти мене друже і брате всім я руку в путі подаю щоб уміли ми завжди стояти за народ за Вітчизну свою. 3. Україно моя мені в світі нічого не треба тільки б голос твій" чути 1 ніжність твою берегти (Малишко).
Учитель. Ми отримали інформацію, як пройти до метро. Наш маршрут пролягає через станцію "Університет" (демонструються фотоілюстрації, як і впродовж усієї уявної екскурсії). Бульвар Тараса, Шевченка. Неподалік розташований Ботанічний сад, Володимирський собор, а трохи далі-Київський національний університет ім. Т. Шевченка.
А чи знаєте ви, звідки транслюються найпопулярніші концертні програми? (Учні відповідають). Уявіть, що в майбутньому ви станете артистами, і виступатимете на сцені Палацу культури "Україна". Випробувати ж свої здібності можна читанням за особами байки Л. ріібова "Ґава і Лисиця":
Літаючи по дворах, Ґава
Шматок ковбаски добула;
Хоч кажуть, що вона дурна роззява,
А до крадіжки здатная була...
Не вспіла Ґава носом ткнути,
Аж і Лисичка тут стоїть
І жалібно квилить:
- Голубко-кумонько! Тебе я ждала-ждала,
Аж плакала, як виглядала,
Щоб голосочок твій почуть,
Хоч на хвилиночку про горенько забуть...
Ти, може, серденько, того й не знаєш,
Як гарно, любо як співаєш-
І соловейко так не втне...
Розваж хоч трошечки мене!
- Прийшлось роззявитись дурному горлу:
- Кра! кра!- а ковбаса додолу,
Лисичка хап-і у кущі мерщій,
- Оддячила кумі своїй!
- Прокрякала роззява, огляділась -
Чортма куми і снідання нема...
- А щоб ти,- каже,- подавилась,
Лукавая кума!
Прилащиться підлиза хоч до кого: :
Солодкії слова
Приманюють великого й малого,-
То вже така дурниця світова...
Учитель. Чи були в прослуханій байці речення із звертаннями? Проаналізуйте, наскільки інтонаційно правильно прозвучали ці-речення у прочитанні ваших Друзів.
Наступна зупинка - майдан Богдана Хмельницького.
Один з учнів дав історичну довідку:
-Середньовічне місто Київ розташоване на західному березі річки Дніпра. Знане як Верхні місто, або Старе місто, життя якого зосередилося довкола середньовічних церков. У XVII та XVIII ст. церкви були відбудовані в модному на той час стилі барокової архітектури. Відомою будівлею була катедра св. Софії з її монастирем. Дві барокові дзвіниці над брамами а огорожі монастиря помітно прикрашали краєвид Верхнього міста.
Принагідно вчитель звертає увагу школярів на значення слова бароко (художній стиль кінця XVI - середини XVIII ст., для якого характерні підкреслена урочистіть, декоративна пишність, динамічність компо-зиції,мальовничість)і його написання за 4-м (1993 р.) виданням "Українського правопису"-з однією літерою к.
Після згадки про культові споруди словесник пропонує восьмикласникам послухати уривок з "Молитви до Мови" К. Мотрич, виписати з нього поширені звертання, а потім скласти з ними "Сповідь перед Мовою".
Мової Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему з любистку, м'яти, рясту, євшан-зілля, з роси. з дніпровської води, від зорі і місяця народжена.
Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу.
Мово! Велична молитво наша у своїй нероздільній трійці, ШО сси тм і Бог Любов, і Бог Віра, і Бог Надія! Мово, що стояла на чатах коло вівтаря нашого національного Храму й не .впускала туди злого дууа виродження, злого духа скверноти, гоньби. Тож висвячувала луші козацького народу спасенними молитвами 1 небесним вогнищем очищення, святими водами
БОЖОГО річища, щоб Не змалів і не перевівся нарід той. І множила край веселий, святоруський, люд, хрещений талантами, невмирущим вогнем пісень і наповнювала душі Божим сяйвом золотисто-небесним, бо то кольори духовності й Божого знамення.
Мово наша! 3вонкова кринице на середохресній дорозі нашої долі! Твбї джерела б'ють десь від магми, тому й вогненна така. А вночі купаються в тобі ясні зорі, тому й ласкава така. Тож зцілювала Ти втомлених духом, давала силу і здоров'я, довгий вік і навіть безсмертя тим, що пили Тебе, цілющу джерелицю, і невмирущими ставали ті, що молилися на дароване Тобою слово. Бо "споконвіку була Слово і Слово було у Бога і Слово було Бог"...
Учитель. Ми вийшли на центральну вулицю- велелюдний Хрещатик. Уявіть, що ви кудись задивилися і раптом помітили, що заблукали. Як вийти з такого становища?
Завдання: складіть діалоги, використавши в них поширені і "епощирені звертання. Приготуйтеся попарно озвучити їх.
Школярі рецензують відповіді однокласників, насамперед за такими критеріями: наскільки грамотно і доречно використано в діалогах звертання і наскільки вправно учасники діалогів володіють мовою. Вчитель повідомляв про завершення уявної мандрівки, підбиває підсумки уроку, вмотивовує виставлені оцінки, дає домашнє завдання,
Рольові заняття у вузі наочно демонструють методику проведення уроку мови, сприяють швидшому впровадженню її в шкільну практику. Нестандартні форми організації навчання, в свою чергу, викликають в учнів інтерес до нової інформації, спонукають осмислено оволодівати правописним матеріалом і свідомо використовувати його в писемному мовленні.

 
 

Цікаве

Загрузка...