WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ярмарок (шкільне свято) - Реферат

Ярмарок (шкільне свято) - Реферат

настановах віднайдіть модальні частки і поясність правопис їх".
Обґрунтувавши написання часток, семикласники виконують вправу 430 з підручника для Ї класу "Рідна мова" (К., 1994).
Правильно пояснена орфограма, як і записана лід час виконання вправи, забезпечує відповідаючому прибуток в один бал.
Учитель. Як відомо, між підприємцями існує постійна конкуренція. (З допомогою "Словничка" учні з'ясовують лексичне значення слова "конкуренція".) Наступне завдання називається так: "Конкурентна боротьба". Власники підприємств почерговозачитуватимуть складені ними речення з контрольною орфограмою, решта учнів записуватиме їх, після чого вмотивовуватиме правильність написань. Кожне правильне пояснення означає прибуток в один бал, неграмотне - рівноцінну втрату у вигляд" від'ємного штрафу.
За таких же умов семикласники самостійно виконують вправу 65 з посібника для вчителя Н. М. Кучеренко "Дидактичний матеріал з української мови. Морфологія" К., 1992).
Учитель. Зверніть увагу на показники банківського рахунку. Тепер ви всі володієте підприємствами і можете випускати потрібний державі товар. Та кожному поважному бізнесменові необхідно вміти рекламувати свою продукцію, яка може бути найрізноманітнішою: дитячі іграшки, канцелярське приладдя, продукти харчування, посуд, взуття тощо.
Учні розглядають ілюстрації, на яких зображено різні види товару, з тлумачного "Словничка" зачитують значення слова реклама.
- Складаючи свою рекламні оголошення"- звертається вчитель до школярів,-доречно і правильно використовуйте модальні частки, від цього зростатиме ваш прибуток -кількість балів. І пам'ятайте, що реклама повинна бути стислою, чіткою і влучною. Успіху вам!
Залежно від рівня підготовленості учасників ділової гри, найперспективиішим бізнесменам можна запропонувати дати імпровізоване інтерв'ю однокласнику-журналісту:
- Чи готові ви продовжити традиції меценацтва?
- Покровителем яких наук чи мистецтв бажаєте бути?
Невід'ємною умовою діалогу лишається вправнеє1 використання його учасниками модальних часток. Попередньо вчитель допомагає школярам з'ясувати значення слів інтерв'ю і меценат.
Семикласники читають складені реклами озвуч я чують інтерв'ю, пояснюють правопис вжитих часток. ? Учитель підбиває підсумки уроку, поурочним балом оцінює роботу найактивніших школярів, проводить інструктаж домашнього завдання, повідомляє про завершення ділової гри:
- Шановні панни і панове! Засідання нашого бізнес-клубу завершено. Ми добре попрацювали:
впродовж заняття закріпили вміння писати модальні частки, використовувати їх у мовленні. Сподіваюсь; то сьогоднішні орфографічні вправляння згодяться вам у майбутньому, а здобувши успіхів у виробничій справі,
ви з гідністю представлятимете українських підприємців. Щасти вам!
Рольові заняття проводимо і на курсах підвищення кваліфікації вчителів-україністів при педінституті, переважно після лекцій, присвячених сучасному уроку рідної мови. Така навчальна форма фахової перепідготовки зацікавлює курсантів не менше, ніж відвідування уроків у школі, бо в цьому разі словесники не тільки споглядають, а й творять задуману модель шкільного заняття. На одному з таких занять і виникла Ідея уроку-мандрівки.
Тема уроку. Звертання непоширені й поширені. Розділові знаки при звертанні (8 клас).
Мета уроку: поглибити знання учнів про звертання, виробити вміння вживати розділові знаки при звертаннях, використовувати їх у зв'язному мовленні; з допомогою відповідно дібраного дидактичного матеріалу виховувати в учнів почуття патріотизму.
Учитель рвучко заходить до класу, кидає на стіл портфель:
- Ну, чого порозсідалися? Ото вже після вихідних днів і привітатися чемно лінуєтесь? Що це ти там крутишся (до учня), як дзиґа? Що? Вам щось не подобається?!
Учитель різко повертається і швидко виходить з класної кімнати. Учні, звичайно, здивовано переглядаються... Відчиняються двері - і вчитель заходить удруге:
- Доброго дня, мої дорогенькі! Мені дуже приємно зустрітися з вами після вихідних днів. Бачу, що ви добре відпочили, і, сподівайся, старанно підготувалися до уроку.
Після короткої паузи словесник продовжує:
- Скажіть, яке привітання вам сподобалося і чому?
Звертання відіграє значну роль у нашому повсякденному мовленні, без нього було б важко спілкуватися. А чи помітили ви, що останнім часом у нашій мові з'явилися нові форми звертань і виключно і у кличному відмінку? Якщо раніше вживали товариш) товаришко, громадяни, те зараз, чуємо пане, пані, панянко або добродію, добродійко. Як ви гадаєте, чиє
Може людина, яку назвали добродієм, у чомусь відмовити вам?
Ви вже, напевне, здогадалися, що сьогодні на уроці йтиметься про звертання. Цей матеріал знайомий вам із попередніх класів: у початковій школі вивчалися непоширені звертання, що стоять на початку речення і виражені власними іменами.
Пригадайте,- продовжує вчитель,- з програми 5-го класу, які розділові знаки вживаються при звертаннях, що стоять у різних частинах речення? А які особливості інтонування речень із звертаннями?
На сьогоднішньому уроці попрацюємо над удосконаленням навичок правильно вживати розділові знаки при непоширених (поширених звертаннях, обґрунтовувати пунктограму за допомогою правил, використовувати звертання у зв'язному мовленні.
Пропоную провести урок у-, формі мандрівки до столиці нашої країни - Києва, довідки про історію та архітектурні пам'ятки якого ви готували вдома.
Поїзд наш уявно-символічний, але без квитків їхати не зможемо. Виникає питання; де ж узяти гроші? Домовимося так: зараз ви самостійно опрацюєте здебільшого відомий матеріал, що міститься в § 4 і § 5 підручника "Рідна мова" (К., Г994). Ваші відповіді і будуть умовними грішми, за які ви зможете придбати квитки. Щоб зекономити час на приготування до подорожі, клас поділимо на групи. Представники кожної з груп відповідатимуть на питання. Якщо і них не вистачить "грошей", тобто відповідь буде неповною чи неточною, хтось інший з їхніх груп зможе внести свою "пайку": доповнить відповідь товариша.
Для самопідготовки пропонується кілька питань.
1. Що називається звертанням?
2. Чим виражається звертання?
3. Які є види звертань за будовою?
4. Як інтонаційно виділяється звертання в реченні?
5. Як виділяються звертання на письмі?
6. Яку роль відіграють звертання в мовленні?
7. В яких .стилях мовлення вживаються звертання?
Учитель. Отже, ви здобули право на проїзд, однак без пісні дорога може видатися довгою і сумною. Якщо їдемо до столиці, можливо, хтось пригадає пісню про Київ?
Грає море зелене,
Тихий день догора.
Дорогими для мене.
Стали схили Дніпра.
Вечорів оксамити
І щастя прибій,
Як

 
 

Цікаве

Загрузка...