WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ярмарок (шкільне свято) - Реферат

Ярмарок (шкільне свято) - Реферат

сліз і одразу ж кидають працею зароблені гроші. Навіть сліпці заробляють гроші чесною працею. Бо все на ярмарку чесно. І всі-всі чесні.
Входить солдат, виконуючидії, про які говорить наступний оповідач.
8-й учень. Аж ось де взявся салдат. Ходить він по базару, визира, визира - і вже один рушничок у молодички з купи і вчистив і в кишеню запакував, стягнув у перекупки бумажну хустку, таку, що гривень шість стоїть, відібрав з воза і вінок цибулі і зараз за півціни й продав. Далі прийшов, де груші продають, бачить, що при возах самі хлопці, та й ті роти пороззявляли. Він таки й положив руку на мішок - ніхто не баче; потягнув його до себе - ніхто не баче. То він і чкурнув, куди йому треба. Ну хитрий же й москаль! Чим би навтікача, а він іде собі любенько, мішок з грушами несе та й мугиче собі під ніс пісеньку.
Один із хлопців доганяє солдата.
Хлопець. Нащо ти груші взяв?
Солдат. Нешта то ваші груші?
Хлопець. Наші!
Солдат. Ах ви, безмозглії! А зачем ви мені тогда не сказалі, как я з воза мішок узяв? Ви зіваєте па старанам, а я вот как умарился да амуніцию патьор. Вот, виш, мундір за пачкал! Давай сюда деньгі на вичистку! Я казьонний мундир патьор!
Хлопець (тікаючи). Цур тобі, батечку, зділай милость, озьми собі і груші з мішком, тільки цур тобі, відчепись і пусти.
Солдат йде з мішком, наспівуючи пісню. До нього підходить циганка.
Циганка. Позолоти, служивий, ручку, я тобі долю скажу.
Солдат. Нешта скажеш?
Циганка (бере за руку). Та на руці написано, що генералом будеш. А генеральська дочка тобі жоною стане. Закрий очі, я пошепчу, щоб грошики до тебе прилипли. (Щось шепче, витягує у солдата з кишені гаманець, втікає поміж людей).
Солдат. От стара відьма! Таки приліпли мої грошики...
9-й учень. А тим часом ярмарок іде далі.-Сонце піднімається високо-високо. Настав день. Чуються діалоги.
1. - Годі, тату, торгувати!
- Чому ж, синку? . і - Та вже нема чим здачу давати!
2. - Почім ця тканина?
- Дуже дешево: поцілунок за метр.
- Дайте мені три метри... Бабусю, йдіть розрахуйтеся!
3. - Скільки коштують яйця?
o Карбованець за штуку. А биті-півкарбованця. ; - То розбийте мені два десятка!
10-й учень. Як увійдеш у волячо-коров'ячо-овечу половину, так саме чуєш, як трагічно-безнадійно ревуть воли та пищать свині на ярмарку. Чи то вони підтримують загальний ярмарковий галас, чи не хотять переходити до другого хазяїна? Чи, може, ще що?
Тут нема простих коней. Тут не кінь, а Лев, Орел, Вітер. Тут нема простих кобил, а тут: Птиця! Буря! Скеля! Одна в світі!
4. Продавець. А ти подивись на воли! Карасі - не воли! Канахветки! Бери за що хочеш, лізь під них. Дитини не займе, а ти ."двісті"!
- Двісті береш? (Лясь).
- 280. (Лясь).
- Молись Богу, 2201 (Лясь).
- Менш як 75 не буде. (Лясь).
- Беру!
11-й учень. І ось уже купець, одержавши від покупця гроші, неодмінно кидає йому в полу срібного золотого, інакше воли не підуть новому господарю до рук!
А які тільки пригоди не бувають на ярмарку! o Хлопець (читає гумореску М. Хижка).
Це було позаторік
Та на нашім ринку -
Хтів купити чоловік
Кабанця чи свинку.
Ламав голову Павло
(Нелегке це діло) -
Нешкідливе щоб було,
І щоб добре їло.
І нарешті підібрав:
О! Які хороші! Гаманець мерщій дістав, Став платити гроші.
- Аз якого ви села? - Спитав молодиці. Та йому відповіла:
- Яз села Мельни ці.
- Забирайте їх назад! - Буркнув незабаром,- Я мельницьких поросят Не візьму й задаром. Тітка ближче підійшла:
- То ж назвіть причину!
-А я з вашого села Маю вже... дружину.
12-й учень. Той купує, той торгує, той божиться, той прицінюється, той товариство склика, той на жінку гука; жіноцтво щебече, усі разом розказують і ні одна не слуха. Діти, погубивши матерів, пищать, там скавучить собака, там придушили порося, вишить на .весь базар, а свиня, хрюкаючи, пробивається межи народом. Усюди гомонять, стукотять, кричать... А.там, чути, скрипка грає. Це мужик продав сіль, розшитавсь, грошики вчистив та й найняв музику і водиться з нею на ярмарці.
Діти грають на скрипках і сопілках веселу мелодію.
13-й учень. Та якби тільки на ярмарок їздили, щоб продавати та купувати?! Що б то було! На ярмарку можна і себе показати, і на когось оком кинути.
14-й учень. Ось ходять по ярмарку дівчата. Вони все піджидали, щоб порідшало народу на ярмарку, а то, як у тісноті, так думали, що їх не так розглядають. Ось тягнеться низка їх, та усе на підбор: одна від другої краща. Порозряджувані так, що Господи! А за ділом же вони й вийшли? А як же! Витрішків купувати, та щоб чи не пожартувать парубкам з ними. Вже звісна дівчача натура!
15-й учень. Аж ось крик, галас, тупотня, регіт, пісні. То наступає парубоцтво: шевчики, кравчики,
ковалі, гончарі. Іще зразу, зранку, хто продавав свій товар, а хто, покупивши чого кому треба, тепер понадівали нові свитки, ідуть лавою, з боку на бік перевалюються. Ото вони, заздрівши дівчат, потягнулися за ними...
Хлопці та дівчата, стоячи групами, виконують пісню "Ой продала дівчина курку".
16-й учень. А цій дівчині пощастило, їй батько знайшов жениха.
Батько. Ну, жінко! А я знайшов жениха дочці!
Мати. От за раз до того, щоб женихів шукати. Дурень ти, дурень! Де ж ти-таки бачив, де ж таки ти чув, щоб добрий чоловік бігав тепер за женихами? Ти б краще подумав, як пшеницю з рук збути!
Батько. Е, подивилась би ти, що там за парубок! Одна свитка більше коштує, ніж твоя спідниця і червоні чоботи! А як сивуху поважно дує! Чорт мене візьми разом з тобою, якщо я бачив на віку, щоб парубок витягував півкварти і не поморщився...
16-й учень. Але залишимо їх розбиратися, бо вже надійшов .час реклами.
Хлопці, переодягнені в дівчат, з гумором рекламують продукти харчування. Наприклад: "Користуйтеся натуральними продуктами, купленими на нашому ярмарку, і від вас не відведуть очей!".
17-й учень. Уже сонячне проміння навкоси трохи. ' Притихає навкруги... Попід возами, попід гарбами сидять купки, підобідують...
Трохи далі стоїть весела корчма з відчиненими дверима, її з усіх боків обліпили, як бджоли, діти, дядьки та парубки. Чутно, як під звуки бубна та скрипочки хтось завзято одчебучуе такого гопака, від якого дрижить підлога, шибки, стіни корчми. І вже звуки вириваються на вулицю, а ноги самі просяться до танцю. Чим далі, тим сміливіше починає якась дівчина. Нарешті ліва рука її опустилась і вперлася в бік, і вона пішла танцювати, побрязкуючи підківками.
18-й учень. Козак; загледівши дівчину, гордо виступив наперед і пустився вприсядку, забувши про все на світі.
І раптом волею-неволею все стало єдиним і перейшло до злагоди. Люди, на лицях яких, здавалось, вік не було усмішки, притопували ногами і водили плечима. Все понеслося,

 
 

Цікаве

Загрузка...