WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Догляд за житлом - Реферат

Догляд за житлом - Реферат

вішалку. Роззуйся і постав взуття у визначене для цього місце.
6. Вибери з сумки чисті речі, кульок з нижньою білизною, предмети особистої гігієни і постав на лавку чи повісь на вішалку.
7. Роздягаючись, брудні речі клади в сумку, нижню білизну в кульок і теж поклади в сумку.
8. Візьми з собою предмети особистої гігієни і зайди в душову кімнату.
9. Завжди пам'ятай правла безпечної поведінки у лазні: не кричи, не штовхайся, ходи обережно, щоб не посковзнутися, не три очі мильними руками.
10. Спочатку відрегулюй воду, щоб вона була досить теплою: для цього трохи відкрути кран з холодною водою, а потім поступово відкручуй кран з гарячою водою, щоб не ошпаритись. Слідкуй, щоб струмінь води був помірним.
11. Сполоснися, добре намочи голову і закрути обидва крани. Нанеси на руку ковпачок шампуню і круговими рухами вспіни його на волоссі. Добре вимивши волосся, знову розкрути крани, стань під душ і про полосни його. Якщо шампунь попав у очі, швидко промий їх чистою водою.
12. Намочи мочалку, закрути крани,і протри нею все тіло від шиї до ніг. Не забудь вимити вуха. Розкрути крани, вимий тіло під душем. Розклади мочалку так, щоб ти зміг добре вимити собі спину.
13. При потребі знову нанеси шампунь на волосся, ще раз вимий голову і сполосни тіло.
14. Знову стань під душ і сполоснися, щоб на тілі ніде не було мильної піни.
15. Сполосни мочалку, викрути її. Вимий мильничку, поклади у неї мило.
16. Добре закрути обидва крани, спочатку з гарячою водою, потім з холодною. Перевір, чи не крапає з нього вода, бо її треба берегти.
17. Вийди з душової кімнати, повісь мочалку на свій гачок, щоб висохла, поклади предмети особистої гігієни у кульок та в сумку. Стань на рушник для ніг, тоді насухо витри все тіло і голову великим рушником, а потім ноги рушником для ніг.
18. Одягни чисту нижню білизну і чистий одяг, взуйся.
19. Склади рушники і теж поклади в сумку.
20. Увімкни сушку для волосся, дотримуючись правил безпечної поведінки. Висуши волосся, а потім розчеши його. Довге волосся розчісують починаючи знизу.
21. Одягни верхній одяг, защепи всі ґудзики. Обов'язково одягни головний убір, щоб не простудити голову, навіть якщо надворі тепло. Легенький і теплий вітерець може викликати тяжке захворювання голови. Візьми свою сумку з речами разом з товаришами і вихователем виходь з лазні.
ДОГЛЯД ЗА ВЗУТТЯМ
(Пам'ятка)
Якщо хочеш, щоб твоє взуття довше тобі служило і виглядало, як нове, то завжди пам'ятай і дотримуйся таких правил:
1. Перше ніж взути нове взуття, його слід змастити безколірним кремом чи вазеліном і через кілька хвилин почистити щіткою або протерти м'якою шерстяною тканиною
2. Не слід залишати взуття брудним і нечищеним, бо від цього воно стає жорстким і може потріскати.
3. Доглядати за взуттям треба щодня. Спочатку звечора відчисти дерев'яним пристосуванням (тріскою) бруд, вимий від бруду добре зволоженою ганчіркою або м'якою щіткою. Не забудь при цьому підкотити штани, рукава. Ні в якому разі не зішкрябуй бруд гострими предметами - можеш пошкодити шкіру, нитки.
4. Якщо за день твоє взуття промокло, то після того, як відчистиш бруд та добре вимиєш його, витри насухо ганчіркою і постав висушити.
5. Якщо взуття з шнурівками, то розв'яжи їх, щоб вони добре просохли, в зимових чоботах виверни халяви. Так воно теж швидше і краще висохне. Мокре взуття носити не можна - воно розтягнеться і порветься, а ти захворієш.
6. Сушити мокре взуття треба на певній відстані від нагрівального приладу. Прилаштуй взуття так, щоб висихали і підошви. Дотримуйся правил безпечної поведінки!
7. Вранці взуття обов'язково ще раз витри сухою ганчіркою і нанеси крем для взуття, Влітку достатньо чистити взуття кремом 1-2 рази в тиждень, а в інші пори року - щодня. Це робиться для того, щоб шкіра взуття стала м'якою. А ще крем утворює водонепроникну плівку, яка захистить твоє взуття у дощову погоду.
8. Крем для чищення взуття вибирай відповідно до кольору взуття або користуйся безколірним кремом.
9. Витисни невелику кількість крему з тюбика на кожен черевик чи чобіт. Витискай крем з тюбика знизу вверх - таким чином ти зможеш його зекономити . Якщо крем у коробці, то відкрий і набери на щітку.
10. Щіткою для взуття добре розітри крем по поверхні взуття. Не забудь почистити задники і підошву, якщо вони такого ж кольору, як і взуття.
11. Іншою, спеціально для цього призначеною щіткою або м'якою шерстяною тканиною, натри взуття до блиску.
12. Лакове взуття час від часу натирають гліцерином, вазеліном, щоб запобігти передчасному розтріскуванню в спеку чи мороз. Можна почистити його ваткою, змоченою молоком або сметаною, а після висихання натерти до блиску шматком оксамитової або вовняної тканини.
13. Якщо дуже забруднене замшеве взуття, то не треба його мити. Краще поставити просохнути, а тоді сухою щіткою почистити.
14. Якщо на замшевому взутті вже з'явились плями, то його треба помити щіткою з милом або пральним порошком. Не забудь добре змити мильний розчин, бо після висихання залишаться плями. Забруднені ділянки можна протерти дрібним шліфувальним папером, а потім почистити щіткою. Замшеве взуття ще чистять бензином та іншими розчинниками, призначеними для замші, але з ними треба бути дуже уважними, дотримуватися вимог безпеки праці, бо розчинники і бензин небезпечні для життя і здоров'я.
15. Текстильне взуття - те що виготовлене з тканини - почисть від пилу щіткою. Дуже забруднене взуття можна помити щіткою, змоченою в розчині прального засобу, а тоді вимити чистою водою.
16. Гумове взуття щоразу після користування помий водою і протри м'якою ганчіркою. Таке взуття не можна сушити на сонці і близько біля нагрівальних приладів.
17. Щоб взуття довго служило, його треба вміло зберігати. Взуття, яке зараз не носиш, добре відчисти від бруду, помий, висуши, змасти кремом. Набий взуття м'яким, можна газетним папером, постав у коробку на своє місце у шафу.
18. Щоб взуття добро носилось, його треба правильно добирати за розміром. Тісне взуття швидко рветься, а надто вільне з часом втрачає форму, зморщується. Для того, щоб визначити розмір взуття, роззуйся, стань на аркуш паперу, обведи олівцем навколо ступні. Виміряй лінійкою довжину відбитої ступні. Запам'ятай:
27 см - це 42 розмір, 27,5 см - це 42,5 розмір і так далі:
26 см - 41 розмір
25 см - 40 розмір
24 см - 39 розмір
23 см - 38 розмір
22 см - 37 розмір
21 см - 36 розмір
20 см - 35 розмір
19 см - 34 розмір

 
 

Цікаве

Загрузка...