WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Дружні стосунки між школярами. Які вони повинні бути (виховне заняття) - Реферат

Дружні стосунки між школярами. Які вони повинні бути (виховне заняття) - Реферат

вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
Ми всі господарі природи,
Тож збережемо її вроду.
Вчитель. Перші завдання пов'язані з природознавством. 1 завдання. Звучить музика (стукіт дятла). Вчитель. Послухайте уважно музику і намалюйте пташку (відгадку).
Виходить учень в одязі дятла. Учень.
Вірно людям я служу,
їм дерева стережу.
Стук та стук - не раз, не два,
Аж гуде вже голова.
Кинув я б, не стукотів,
Коли б їсти не хотів.
Учень збирає роботи і відносить журі (під час всієї гри).
2. Показати, не називаючи слів, під музику відгадку (пантоміма).
а) Влітку гуляє, взимку спить.
б) Великий, коричневий з довгими вухами.
в) Весела, смішна з довгим хвостом.
г) Взимку вітер дме холодний, Я блукаю злий й голодний.
3. Заповнення доріжки "Хто найшвидше добереться до будинку Весни".
а) Назвіть перший місяць весни.
б) Які дерева вічнозелені?
в) Назвіть звірів, які змінюють колір хутра.
г) Назвіть третій місяць весни.
д) Назвіть весняні свята.
Музична пауза "Гей шуми, веселий луже".
Учень.
Будемо у світ знань мандрувати,
Будемо мову рідну вивчати,
Перед нами нелегкі задачі,
Тож бажаємо собі удачі,
Терпеливості для нас.
За роботу, в добрий час.
Завдання з мови.
Вчитель кидає слово - м 'яч, а учні "ловлять" і кидають у відповідь риму:
коса - роса, оса, краса;
сонечко - віконечко, донечко;
весна - Десна, красна, рясна;
гірка - нірка, дірка, зірка, мірка.
2. Доповніть порівняння:
а) Він пливе у темнім небі, наче в морі срібний... (човник).
б) Ось пливе легка хмаринка,
Ну справжнісінька... (пір'їнка).
в) Ось який у нас метелик!
Подивіться, діточки.
Він літає, наче... (квіточки).
г) Настала чудова нічечка,
І річечка стала, як... (стрічечка).
3. Конкурс загадок.
На рахунок "три" вибуває команда, яка не знає загадок на тему.
Учень.
Математика - наука
Точна і серйозна.
І прожити нам без неї
Навіть дня не можна.
1. Покажи навпаки:
а) верхній - нижній
б) зліва - справа
в) спереду - ззаду
г) перший - останній
2. Напиши якомога більше цифр, починаючи з "1" за І хв.
3. Скласти фігуру з лічильних паличок.
Учень.
Всіх у залі присутніх
Ми теж привітаєм.
І пісню українську
Для них заспіваєм.
Лунає пісня "Стежина".
Останнє завдання - підготовлене домашнє завдання команд.
Поки журі підводить підсумок, звучить пісня "Вчать у школі".
Журі оголошує результати конкурсу, роздають медалі із зазначенням місця, призи.
Учень.
Засвітися усмішками, зале,
Щире "дякуємо" в залі задзвени.
Дружба хай завжди перемагає,
Дружбою завжди стосильні ми.
Всі класи під музику і оплески глядачів виходять з залу.
Інтегроване заняття
з розвитку мовлення, читання, ознайомлення з навколишнім світом.
Тема: Доброта з роками не старіє.
Доброта від холоду зігріє
Мета: Формування у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей, розуміння того, що людина - не просто частина природи, а найвище її творіння.
Вихователь ЗОСШ №1
ім. В.Стефаника
Кобилянська О.А.
Обладнання. Тексти В.Сухомлинського "Звичайна людина", "У кого радість, а в кого горе", "Дівчинка і Синичка", "Суниці для Наталі", "Протоптати стежку", листки "самооцінки", індивідуальне і групове завдання на картках.
Хід заняття
І. Організація класу.
II. Представлення теми.
- Протягом свого життя люди завжди думали про те, як жити на Землі? Давайте і ми спробуємо відповісти па це питання: "Як люди повинні жити?"
Відповіді дітей, вчитель записує.
- А як ви гадаєте, що найбільше цінується в людині? (Добро).
- Що таке добро? (Діти відповідають, вчитель записує).
- Отже, сьогодні ми з вами поговоримо про Добро.
III. Мотивація навчальної діяльності.
- Людина повинна прагнути робити добро для тих, хто її оточує. А добро - це, насамперед, щастя всіх людей. Коли зробити добро людині, їй буде приємно, але й нам також.
IV. Розвиток теми.
Групове завдання 1.
З деформованого тексту скласти фрази вірша.
1 група.
Добрим бути просто чи не просто?
Не залежить доброта від зросту.
2 група.
Як людей полюбиш-пошануєш,
Силу для добра в душі відчуєш.
3 група.
І закрутиться Земля скоріше,
Якщо разом станемо добріші.
4 група.
Доброта з роками не старіє.
Доброта від холоду зігріє.
5 група.
І якщо вона як сонце світить,
То радіють і дорослі, й діти.
- Якщо людина добра, то з нею хочеться говорити, сміятись, частіше спілкуватись, її всі люблять. А злі люди, навпаки, частіше насуплені, невдоволені, їх ніхто не любить, з ними нікому не цікаво.
Групове завдання 2 (з читання).
Самостійне читання тексту В.Сухомлинського "Звичайна людина" (завдання на картках).
1 група. Прочитайте. Кому дякували подорожні у сухому степу?
2 група. Яка біда спіткала дідуся й онука?
3 група. Що зробив подорожній знастороженими очима?
4 група. Що зробив подорожній з байдужими очима'.'
5 група. Що зробив подорожній з добрими очима?
Групове завдання 3 (з малювання).
1 група. Передайте за допомогою фарб, яка душа байдужої людини.
2 група. Передайте за допомогою фарб, яка душа у людини з настороженими очима.
3 група. Передайте за допомогою фарб, яка душа у доброї людини.
4 група. Передайте фарбами настрій дідуся, коли вій зустрівся з людьми з настороженими та байдужими очима.
5 група. Передайте фарбами настрій дідуся, коли він зустрівся з доброю людиною.
- Я думаю, серед вас немає людей з "холодними" серцями, а це означає, що кожен з вас зробив якесь добро.
Робота в групах.
Завдання 4 (з розвитку мовлення).
Розкажіть один одному, "яке добре діло вам зробили будь-коли?". (Вибирають того, хто найкраще розповів).
Діти розповідають.
Завдання 5 (з читання).
Прочитайте текст і розкажіть, яку добру справу зробили діти, і як би ви вчинили.
1 група. "Протоптали стежку" В.Сухомлинського.
2 група. "Суниці для Наталі" В.Сухомлинського.
3 група. "Дівчинка і Синичка" В.Сухомлинського.
4 група. "У кого радість, а в кого горе" В.Сухомлинського.
5 група. "Через потік" В.Сухомлинського.
V. Засвоєння знань.
Гра "Якщо ти добра людина, то повинен..."
Умови гри. Якщо людина повинна робити те, що я називаю, то ви плескаєте в долоні, а якщо ні, то нічого не робите.
1. Допомагати мамі мити посуд.
2. Робити комусь зле, якщо цього ніхто не бачить.
3. Не вмиватися.
4. Берегти рідну природу та охороняти її.
5. Шанувати працю інших людей.
6. Галасувати, коли хтось відпочиває.
7. Бути вихованою, стриманою.
8. Обманювати, хвалитися.
9. Насміхатись з чужого горя.
10. Добре вчитися, багато читати.
11. Не слухати батьків.
12. Допомагати друзям у біді.
13. Ділитися тим, що в тебе є.
14. Ображати інших.
15. Захищати слабкого.
16. Спати на уроках.
17. Красти.
18. Любити своїх батьків.
- Бачу, що ви знаєте, що має робити добра людина. А тепер подумайте, чому потрібно робити добро?
Завдання 6.
Напишіть міні-твір "Чому потрібно робити добро?" Діти зачитують свої твори.
Завдання 7.
Гра "Моя майбутня професія". Умови гри. Діти сидять в колі, передають один одному м'яч. В кого м'яч, той розповідає, ким він буде в майбутньому і що доброго робитиме.
Завдання 8 (на слухання).
Слухання тексту В.Сухомлинського "Добре слово".
- Що сталося з дівчиною?
- Що приносили родичі Олі?
- Що принесла бабуся?
- Чи допомогло це дівчинці стати здоровою?
- Хто ще завітав до Олі?
- Що принесла бабуся?
- Чого ж не вистачало Олі (Доброго слова).
- Іноді вистачає і доброго слова, щоб звеселити людину, зробити їй приємно, чи навіть допомогти у біді. Недарма в народі говорять: "Слово лікує, слово ранить".
VI. Застосування набутих знань.
Завдання 9.
- А тепер напишіть добрі слова один одному. Щоб ваших слів стало приємно та радісно. У своїй душі віднайдіть чарівне тепло одне для одного.
(У дітей на спині прикріплений аркуш паперу. Діти підходять один до одного і пишуть добрі слова).
VII. Представлення дитячої роботи.
Діти вивішують свої твори, зачитують добрі слова.
VIII. Підсумок.
- У кожної людини є її Ангел-охоронець, який охороняє нас від біди. Якщо людина робить добрі справи. Ангел радіє, а злі - плаче, тужить, втрачає свої сили.
Я бажаю вам, щоб ви робили тільки добро, щоб ваш Ангел-охоронець радів і завжди приходив на допомогу у тяжкі дні.
Робіть добро і пам'ятайте, що ми люди.
Loading...

 
 

Цікаве