WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Що таке природа - Сценарій

Що таке природа - Сценарій

рожеві квіти, малиново-фіолетові та сині. Перші сигналізують про те, що солодкого соку ще немає: малиново-фіолетові вказують на те, що нектару багато, а сині - соку вже немає.
Учень. Послухавши і побачивши оце все, я твердо вирішив, що буду я природі другом:
Йтиму садом.
Полем, а чи лугом.
Буду я природі вірним другом.
Не столочу
Навіть і трави."
Я скажу їй:
- Зеленій, живи!
Коли лісом буду я іти,
Теж посію
Зерна доброти.
Побажаю
Дереву і пташці,
Щоб віки
Жили у мирі й щасті.
(С.Жупанки)
Учитель. Закінчується наш похід у природу. Багато чого ви взнали, побачили. І я впевнена, що ви зробили свій висновок на все своє життя: "Природу треба береті, як рідну матір!" Все, що нас оточує: травинку і квіточку, кущик і деревце, кожну пташку і мурашку, бо без них бу;к сумне наше життя. Хай душі ваші стануть добрішими. серця теплішими.
Матеріал цієї розробки краще використовувати у березні-травні. Вона розрахована па учнів 1-4 класів.
ТВАРИНИ ЛІСУ. ОХОРОНА ЛІСУ.
2 клас
Мета. Збагатити знання учнів про тварин лісу; виявляти ознаки пристосування тварин до умов навколишнього середовища; продовжувати формувати поняття "звірі", "птахи", "комахи" і загальне поняття "тварини", пояснити учням необхідність охорони лісу і, зокрема, тварин лісу; розвивати у дітей спостережливість, логічне мислення, вміння аналізувати; виховувати гуманне ставлення до тварин.
Обладнання. Таблиці, ілюстрації із зображенням тварин лісу; картки.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
II. Перевірка домашнього завдання.
1. Бесіда про погоду.
- Яке сьогодні число?
- Яка температура повітря?
- Що можна сказати про стан неба?
- Чи є сьогодні вітер? Який він за силою?
- Чи були сьогодні опади? Які?
- Які інші явища природи ви спостерігали?
- Які зміни в неживій природі відбулися з приходом весни?
- Які зміни в живій природі відбулися з приходом весни?
- Чому перший місяць весни називається березнем?
2. Робота за картками (4 учні).
1) Підкресли зайві рослини у даній групі: сосна, ялина, ліщина, дуб. осика, береза, ожина, липа.
2) У лісах ростуть такі дерева: сосна, ...
3) У лісах ростуть такі кущі: ліщина, ...
4) Підкресли зайві рослини у даній групі: конвалія, сосна, підсніжних, пролісок, ряст, липа.
3. Фронтальна бесіда.
- Що таке ліс?
- На які групи поділяються рослини лісу?
- Розкажіть про яруси лісу.
- Які ліси називаються хвойними?
- Які ліси називаються листяними?
- Подивіться уважно на таблицю. Який це ліс? (Мішаний).
- Чому ви так думаєте?
- Назвіть рослини, зображені на таблиці. До якого ярусу належить кож-на з них?
- Які ранньоквітучі рослини ростуть у лісі?
- Які рослини лісу занесено до Червоної книги України?
III. Актуалізація опорних знань.
- Діти, всі ви, мабуть, були в лісі. Пригадайте, яких комах ви бачили під час лісової прогулянки?
- Як ви думаєте, чому мурашок називають санітарами лісу?
- А яких пташок ви бачили в лісі? .
- Чи зустрічали ви під час прогулянки до лісу звірів. Якщо зустрічали, то яких?
IV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.
- А тепер спробуйте відгадати, які слова зашифровані в цих ребусах?
- Як одним словом можна назвати вовка, зайця, білку
сороку.
- Отже, тема сьогоднішнього уроку - тварини лісу. Ви дізнаєтесь, чому тварини живуть в лісі, чому ліс потребує охорони.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Робота з підручником.
- Відкрийте свої підручники на сторінці 71. Приготуйтесь до читання тексту і послухайте мене уважно. Зараз ми з вами проведемо гру у "чомучок" і "всезнайок", ви читаєте статтю підручника на сторінках 71-72; У які будуть "чомучками", повинні придумати якомога більше запитань до цієї частини статті, а "всезнайки" - дати відповіді на них. Починайте читати.
Після закінчення читання "чомучки" задають питання.
- Які звірі наших лісів є найбільшими
- Які звірі живуть в дуплах?
- Які тварини живляться комахами, мишами та іншими дрібними тваринами?
- Яких птахів - можна побачити у лісі?
- Що ти можеш розповісти про рудих мурашок?
2. Робота з ілюстрацією підручника.
- Уважно розгляньте тварин на малюнку. Яких з них ти впізнав?
- За якими істотними ознаками?
- До якої групи належить кожна з цих тварин? Чому ти так вважаєш?
- Спробуй описати одну з тварин за власним вибором.
3. Розповідь за планом.
- Щоб навчитися розповідати про тварин, треба користуватися таким планом, як у вас у підручнику на стор. 70. Прочитайте його уважно.
- Послухайте, як я за цим планом буду розповідати про борсука.
Борсук - це невелика тварина розміром з кота. Все тіло борсука вкрите густою сіро-коричневою шерстю. На голові добре помітні поздовжні смуги чорного і білого кольору, за якими борсука легко відрізнити від інших тва-рин. Живе борсук у норі, живиться комахами. - - А зараз, користуючись планом, перший варіант складе розповідь про лося, другий - про синицю, третій - про сонечко.
4. Робота з підручником.
- Прочитайте уважно частину статті "Тварини лісу" на : стор. 70 і спробуйте дати відповідь на запитання: чому тварини можуть жити в лісі?
5. Розповідь з опорою на підручник.
- Послухайте мою розповідь і поміркуйте, чому ліс називають природним багатством?
- В давні часи люди в лісах заготовляли дерева, полювали на птахів і звірів, збирали гриби, ягоди, лікарські рослини. І тепер ліс дуже потрібний людині. Безліч речей, які нас оточують, виготовлено з деревини. Огляньте свій клас, і ви переконаєтесь в цьому. На заводах деревину переробляють і виготовляють з неї різнітканини, папір, ліки тощо.
- Чому ж ліс називають природним багатством?
6. Вибіркове читання.
Знайдіть статтю "Охорона лісу" на стор. 72. Прочитайте її і випишіть на листочки незрозумілі і нові для вас слова. (Після читання вчитель проводить словникову роботу).
- А зараз я вам ставитиму питання, а ви повинні дати відповіді на них, зачитавши відповідну частину статті "Охорона лісу".
- Чим корисні для людини ліси?
- Чому там, де є ліси, добре зберігається волока?
- Що можна виготовляти з деревини?
- Як люди дбають про ліс?
VI. Узагальнення і систематизація знань.
- А зараз розв'яжемо кросворд з "секретом".
1. Ягода, якою живиться ведмідь. (Малина)
2. Лісова тварина з великими гіллястими рогами. (Олень)
3. Хвостата, носата, руда і зубата.
Уміє хвостата нечутно ступати,
В курник залізати, тягнути курчата.
Як злодійку звати?
(Лисиця)
4. Плоди, якими живиться дикий кабан. (Жолуді)
5. Житло білки. (Дупло)
6. Невеличка лісова тварина, яка живиться взимку корою дерев. (Заєць)
7. Тварина, руда влітку, сіро-коричнева взимку, живе на дереві. (Бика)
VII. Підсумок уроку.
- Що нового ви дізналися на уроці?
- Що таке ліс?
- Яких тварин лісу ви знаєте?
- Той, хто дбайливо ставиться до підручників та інших книжок, береже ліс. Чому це так?
- Ваша робота на уроці показала, що ви добре засвоїли матеріал. Спасибі всім за роботу.
VIII. Завдання додому.
Статті "Тварини лісу", "Охорона лісу" (стор. 70-74). Розповідь за планом про дикого кабана.

 
 

Цікаве

Загрузка...