WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Фізико-хімічна лабораторія - Урок

Фізико-хімічна лабораторія - Урок

Інтегрований урок фізики-хімії, 11-й клас

Фізико-хімічна лабораторія

Інтегровані уроки викликають в учнів інтерес до навчання, розвивають почуття відповідальності, формують позитивне ставлення до самостійної робити, творчого пошуку, самореалізації.

Однією з важливих проблем педагогічної науки на сучасному етапі є формування гармонійно розвиненої, активної та творчої особистості. Школа, використовуючи педагогічні засоби, має підготувати учнів до входження в доросле самостійне життя, допомогти адаптуватись в умовах конкурентної боротьби, безробіття, забезпечити необхідними знаннями та вміннями, сприяти найбільш повній реалізації потенційних можливостей у навчанні та праці.

Результат процесу навчання значною мірою залежить від стану процесу викладання, його доцільності, продуманості, від того, як організована навчальна діяльність учнів. Тому, щоб досягти своєї мети, учитель повинен обмірковувати кожний етап уроку, підбирати найбільш оптимальні форми та методи. Серед форм навчання віддавати перевагу активним: семінарам, дискусіям, роботі у групах, ігровій технології, інтегрованим урокам.

Інтегровані уроки - це поглиблення змісту уроку за рахунок реалізації міжпредметних зв'язків. Використовуючи інформацію про різні предмети, учні по-новому осмислюють події, явища, що дає змогу формувати цілісне сприйняття дійсності. Такі уроки сприяють інформаційному збагаченню сприймання, мислення й почуттів учнів за рахунок вибору змісту матеріалу. Вони допомагають школярам емоційно та системно сприйняти запропонований матеріал, реалізують принципи єдності навчання й виховання; наочності, доступності, самостійності, активності кожного учня, а також при цьому вчать співпраці.

Мета: створити умови для узагальнення, поглиблення й закріплення основних теоретичних знань, набутих за час вивчення базового шкільного курсу з фізики та хімії; удосконалення практичних умінь учнів розв'язувати нестандартні задачі; перевірки вмінь застовування набутих теоретичних знань під час проведення та обґрунтування дослідів і виготовлення приладів власноруч.

Сприяти: розвитку інтересу школярів до предметів через нестандартну форму проведення уроку, групову роботу, елементи проектної технології, проблемного навчання; розвитку інтелектуальних здібностей - уміння аналізувати, порівнювати, робити логічні висновки, виконувати творчі завдання, представляти та захищати результати досліджень; з удосконаленню навичок учнів у роботі комп'ютером у програмах Word, Power Point.

Виховувати толерантне ставлення в учнів у процесі групової роботи.

Тип уроку: інтегрований, урок творчого застосування знань, умінь і навичок у змінених умовах.

Форма уроку: урок-практикум.

Обладнання: комп'ютер, проектор, проекторний екран, роздавальний матеріал (набраний на комп'ютері, роздається в роздрукованому вигляді й одночасно проектується на екран), набір реактивів (хлоридна кислота, барвник, оцет).

Оформлення кабінету: вислови видатних людей:

Ніколи не соромся питати

про те, чого не знаєш.

Арабська мудрість

Хімік без знання фізики

схожий на людину,

яка все повинна шукати навпомацки.

М. Ломоносов

Нам надзвичайно пощастило,

що ми живемо в той час,

коли ще можна робити відкриття.

Р. Фейнман

Радість бачити та розуміти

є найпрекраснішим даром природи.

А. Ейнштейн

І. Етап орієнтації, проектування та цілепокладання

Учитель фізики. Ми з вами - давні знайомі. Чотири роки разом хімічили, п'ять років занурювались у глибини фізики. Скільки було засвоєно, а може, й прослухано теоретичного матеріалу. Скільки було розв'язано, а може, і трохи списано задач. Скільки було зроблено, а може, й підтасовано результатів практичних і лабораторних робіт. І як результат - ви вже випускники, які володіють теоретичними та практичними навичками з фізики та хімії. А наскільки ці знання глибокі, а навички надійні, ми з'ясуємо під час практикуму у фізико-хімічній лабораторії, оскільки саме в такій формі проходитиме наш урок. Практикум матиме такі етапи: задачний, дослідницький, історичний, "умілі руки", "для кмітливих".

Учитель хімії. Перебування у фізико-хімічній лабораторії починається з ознайомлення з правилами безпечної поведінки та подальшого їх дотримання. І наша лабораторія не є винятком. Для плідної співпраці вашій увазі пропонуються

Золоті правила поведінки у фізико-хімічній лабораторії

Бути:

Позитивними.

ТУТ і ЗАРАЗ.

Точними. Точність - увічливість королів.

Толерантними. Толерантність - це повага, у першу чергу, до самого себе.

Зібраними, оскільки найдорогоцінніше, що є в нас, - це ЧАС.

Девізом нашої роботи пропоную взяти слова американського політика Теодора Рузвельта: "Зробіть усе, що можете, застосувавши те, що знаєте, знаходячись там, де ви є".

ІІ. Етап організації навчальної діяльності

Учитель фізики. Для успішного проходження всіх етапів практикуму ви вже об'єднались у чотири групи за інтересами. Щоби приступити до виконання практикуму, необхідно, як завжди, отримати допуск. Тобто перевірити свої теоретичні знання.

Попередньо учні об'єднались у чотири групи. Капітани одночасно витягують конверти з 10-ма запитаннями для своєї групи. Дається 1 хв на ознайомлення із запитаннями, після чого конверти відкладаються. Учитель проводить бліц-опитування груп по черзі. У разі відсутності відповіді учасників груп право відповіді надається іншим групам. За кожну правильну відповідь група отримує один бонус.

Бліц-опитування

Конверт 1

Як називається фізична величина, яка дорівнює добутку маси на прискорення?

Який елемент має кілька мільйонів сполук?

Як звали жінку Бойля-Маріотта?

Білий, червоний, чорний фосфор. Що це за явище?

Який учений створив планетарну модель атома?

"Метал - і плуг у полі, і цвях у домі?"

Назвіть одиницю вимірювання кількості речовини.

Оксигеновмісні органічні сполуки, що мають гідроксильну групу ..?

Що допоможе знайти голку у стіжку сіна?

Закон збереження маси речовини був відкритий ..?

Конверт 2

Як називається фізична величина, яка дорівнює добутку сили на переміщення?

Речовина, що уповільнює хімічну реакцію ..?

Двічі лауреат Нобелівської премії ..?

Речовина, що може перебувати у трьох станах одночасно ..?

Як зміниться осадка судна при переході з річки в море?

Вуглеводні з потрійним зв'язком між атомами карбону ..?

Одиниця вимірювання оптичної сили?

Найбільш тугоплавкий метал ..?

За чим знаходиться вода у склянці?

Калійні солі стеаринової, пальмітинової кислот..?

Конверт 3

Вектор, що сполучає початкову й кінцеву точки траєкторії ..?

Метал - "срібло з глини", "крилатий" ..?


 
 

Цікаве

Загрузка...