WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Козацькі забави - Урок

Козацькі забави - Урок

2-а станція "Льотчики"

Юні льотчики піднімаються по трапу - на 3-5 рейку гімнастичної стінки та вилітають зі злітної смуги - з'їжджаючи вниз один за одним по двох-трьох гімнастичних ослонах, укріплених похило. Потім, розправивши крила - піднявши руки в боки долонями вниз, - юні льотчики пересуваються повільним бігом, імітуючи політ літака, роботу його двигунів, з почерговими нахилами тулуба вліво і вправо. "Літаки" летять один за одним, наближаючись до мети. Знову по гімнастичному ослоні учні піднімаються на рейки гімнастичної стінки (висота 1-1,2 м). Звучить команда "Приготуватися до стрибка!" Хлопці по черзі, обережно, стрибають униз і направляються на вихідне положення.

3-я станція "Розвідники"

Учні по черзі, обережно, стрибають униз із "козла" (висота 1 м) і направляються до місця зборів. Тут вони одержують указівки: пересуваючись по-пластунськи, учні повинні перебороти ділянку залізниці (два ослони, установлені паралельно), піднятися і короткими перебіжками досягти річки.

Переправи в зазначеному місці не виявилося. Приходиться використовувати підручні засоби. Діти стають уздовж гімнастичних ослонів (це засіб переправи), стоячи до них правим боком. Піднявши ослін, учні переносять його до місця переправи, опускають і починають рухатися заздалегідь обумовленим способом: спираючись руками об ослін, ноги нарізно, ослін між ногами; пересуваються вперед, по черзі перебираючи його руками, потім поштовхом обох ніг з виносом прямих рук уперед роблять стрибок, імітуючи таким чином завершення переправи через водну перешкоду.

4-а станція "Ігрова галявина"

За сигналом учителя на "ігрову галявину" збираються всі три команди. Команди вибудовуються в колони по одному за своїм командиром. Учитель повідомляє номери естафет і пропонує командам взяти в них участь.

1. Естафета "Здоров'я в порядку - спасибі зарядці".

Командири за командою вчителя виходять уперед, повертаються обличчям до команди (навкруги) і разом з командою виконують 3-4 вправи, розучені раніше.

2. Естафета "Хокей"

Команда одержує гімнастичний ціпок і маленьке гумове кільце. Ціпок встановлюється в середині кільця. Учасник, тягнучи перед собою ціпок з кільцем (тримаючи його як ключку), обводить стійку і також повертається назад, передавши ціпок наступному гравцеві, а сам стає останнім у колону.

3. Естафета "Футбол"

Обвести стійку м'ячем, ведучи його лівою і правою ногою.

Примітка: не можна торкатися м'яча руками.

4. Заключна естафета "Тунель"

Команди стають на лінії старту в колону по одному (ноги на ширині пліч). У першого гравця м'яч. За командою "Марш!" м'яч передається під ногами. Коли останній гравець одержав м'яч, він біжить уперед і стає перед командами, й усе повторюється спочатку, поки командир кожної команди не займе своє місце.

Примітка: поки журі підраховує результати, дівчинки показують ритмічний танець із "буфами".

ІІІ. Заключна частина - 5 хвилин

Учитель підбиває підсумки уроку, а потім проводить гру на відновлення дихання (гра на увагу).

Домашнє завдання

Стрибки через скакалку 50-100 разів, віджимання від підлоги до 20 разів.

Методичні вказівки

Вступна частина уроку

а) Організовано почати урок, потім дати завдання, що сприяють підвищенню уваги, організують, дисциплінують і налаштовують учнів на урок (стрибкові вправи, ходіння, біг і т. ін.), потім перешикувати клас у колону по три для проведення комплексу вправ під музичний супровід.

б) Основна частина уроку.

Задачі

Розвиток вольових і фізичних якостей.

Формування життєво необхідних рухових навичок, а також постави.

Основні засоби: вправи на загальний розвиток - ходіння, біг, стрибки, ходіння по гімнастичному ослоні, зістрибування з "козла".

Доцільно в основній частині уроку цілеспрямовано розвивати окремі м'язові й суглобні групи м'язів або вдосконалювати фізичні якості. При виконанні вправ необхідно правильно регулювати фізичне навантаження, що залежить від кількості вправ, характеру і способу їхнього виконання, кількості повторень, а також вихідних положень.

в) Заключна частина уроку.

Задачі

Створити сприятливі умови відновлення організму.

Підготувати учнів до наступної діяльності.

Підбиття підсумків заняття і визначення задач майбутнього уроку.

Основні засоби: вправи на розслаблення; дихальні вправи. Необхідно передбачити включення ряду вправ, виконуваних із закритими очима, що допомагають зняти м'язову напругу і сприяють повному розслабленню. Комплекс включає від трьох до семи вправ. Після виконання вправ необхідно організовано закінчити урок.

Підсумки уроку

Учитель. От і закінчився наш урок "Мужність". Час пролетів непомітно. Я сподіваюся, що урок вам сподобався. Ви сьогодні продемонстрували свою хоробрість, коли стрибали з парашута, силу, витривалість, армійську кмітливість, спритність. А саме головне, що на уроці ви навчилися підтримувати товариша, коли йому важко, підставляти своє плече "допомоги" і на "ігровій галявині". Ви ще раз показали, які ви дружні і веселі. Ще раз нагадую, що ви повинні займатися фізичною культурою щодня. Ваше здоров'я - це саме життя. А без фізичних вправ здоров'я не буде.

Примітка: на уроці використовувала потоковий, груповий, конкурентний методи.

ВПЛИВ РУХЛИВИХ ІГОР НА ФОРМУВАННЯ ПОСТАВИ

Рухливі ігри для дітей семилітнього віку спрямовані на формування правильної постави. Їх можна використовувати на уроках фізичної культури, рухливих змінах, "годинах здоров'я", у групах продовженого дня. Тривалість кожної гри - не більше п'яти-семи хвилин.

"Бджілки"

У грі беруть участь десять дітей. По колу на відстані одного метра від іншого розташовують дев'ять обручів. Гравці йдуть по зовнішньому колу і виконують задані вчителем рухи, у той час як учитель проговорює речитатив: "Тільки сонечко прокинеться - бджілка кружляє, бджілка в'ється. Над квітками за рікою, над травою луговою. Збирає свіжий мед і скоріше додому несе". З останнім словом усі гравці намагаються зайняти будь-який обруч і приймають заздалегідь обумовлену позу з правильною поставою. Одна бджілка залишається без будиночка. Вона обходить коло і, підійшовши до гравця, який прийняв положення неправильно, говорить: "Ти зайшов не у свій домок, це мій теремок". Після цих слів перша бджілка вибігає зі свого будиночка і біжить по колу, а друга доганяє її. Якщо, оббіжавши коло, перша бджілка не була осалена, то вона знову займає свій будиночок, у протилежному випадку поступається місцем іншій бджілці, і гра повторюється. Виграють найспритніші гравці, що приймали правильне положення.

Щоб гра не набридла, варто періодично змінювати завдання. Наприклад, у перший раз діти йдуть на носках, руки на пояс, лікті назад, зближаючи лопатки; у другий раз з-під руки до пліч виконують кругові рухи назад; утретє з-під руки на пояс, лікті назад, виконують крок галопу і т. д. Знаходячись в обручі, діти приймають положення ноги разом, руки до пліч долонями вперед і утримують його, поки той, хто залишився без будиночка, обходить коло, у той час як гравець без будиночка намагається наздогнати гравця, що не зумів прийняти правильне положення. Інші дружно ляскають у долонітаі виконують підскіки на місці.

"Колобок"

Гравці поділяються на команди та будуються в колони по одному на відстані 1,5 метра від іншої. У руках у перших гравців м'яч. Учитель читає: "Наш веселий колобок покотився на лужок. Хто швидше його поверне, приз команді принесе". З останнім словом перші гравці в командах піднімають м'яч над головою, нахиляються назад і передають його наступному гравцеві, і так до останнього гравця в колоні. Той біжить з м'ячем уперед, становиться перед своєю колоною і знову передає м'яч учневі, який стоїть за ним. Гра продовжується доти, поки перші в колонах знову не опиняться першими.

Вони піднімають м'ячі нагору. Команда, що виконала завдання першою, виграє. Щоб діти не зіштовхувалися, вони повинні бігти в один бік.

Під час передачі м'яча назад ноги в колінах на згинати, спина пряма. Гру можна проводити з положення сидячи, ноги навхрест.

"Совушка"

Вибирається той, хто водить - совушка. На площадці позначається коло діаметром 1,5 метра - це гніздо совушки. У коло ставиться стілець, на який сідає совушка, приймаючи положення руки на пояс, лікті назад, спина пряма. Гравці беруться за руки, утворюють навколо совушки велике коло. Потім йдуть боком приставними кроками і говорять: "Ах ти, совушка-сова. Ти велика голова. Ти на дереві сидиш. Ніч літаєш, удень ти спиш". Дається команда: "День настає, усе оживає!". Діти, зображуючи мишок, встають на носки та бігають у різних напрямках, наближаючись до гнізда совушки.


 
 

Цікаве

Загрузка...