WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Козацькі забави - Урок

Козацькі забави - Урок

Уроки з фізичної культури

"Козацькі забави". 1-3 класи

Завдання: формування фізичної культури в учнів на основі традицій українського козацтва, прищеплювання навичок здорового способу життя, інтересу до фізичного вдосконалювання

Основні засоби: загальнорозвивальні вправи, присідання, стрибки, елементи танцю, вправи з предметами, біг і бігові вправи.

На уроці використовуються ігровий і змагальний методи

Місце проведення: спортивний зал

Інвентар: 4 баскетбольних м'ячі, 4 стійки, 4 мішки, 2 кеглі, 4 гімнастичних палки, 4 канати, 4 обручі, магнітофон, 4 гумових обручі.

Оформлення: емблеми команд.

Зал прикрашений гаслами: "Козацькому роду нема переводу", "Швидше, вище, сильніше". Виставка спортивної літератури.

І. Вступна частина уроку - 10 хвилин

Побудова, вітання, пояснення завдань уроку.

Під звуки спортивного маршу клас входить у спортивний зал і шикується.

Учитель. Сьогодні ми проводимо урок "Козацькі забави". За давніх часів в Україні є така добра традиція: після трудового дня проводити свій вільний час, збираючись разом, у єдине коло, з розвагами, іграми, позмагатися в силі, спритності, улучності та кмітливості.

1. Естафета "Розминка"

Перебудування в колону по 4. Виконання комплексу загальнорозвивальних вправ. Кожна колона є командою, що, унаслідок, змагаються між собою. Журі складається зі звільнених від уроку учнів (1 м - 3 очка, 2 м - 2 очка, 3 м - 1 очко).

2. Естафета "Стройова підготовка"

Серед козаків багато часу приділяється стройовій підготовці, що дисциплінує і дозволяє добре орієнтуватися.

За командою вчителя капітани роблять два кроки вперед і повертаються навкруги. Потім по черзі подають команди: ліворуч, праворуч, навкруги. Оцінюється чітке і правильне виконання команд.

ІІ. Основна частина уроку - 30 хвилин

Кінь і козак - нероздільне поняття - це одне ціле, але для того щоб добре сидіти в сідлі, переборювати великі відстані, на скаку вести бій, треба багато тренуватися.

1. Естафета "Вершники"

Перший учасник надягає обруч, другий тримається за обруч. Так вони вдвох повинні оббігти стійку (9 м від старту) і бігцем повернутися назад, передати обруч наступній парі.

Швидкість і вправність у козаків відпрацьовувалася в щоденних завзятих тренуваннях.

2. Естафета "Швидкий козачок"

Ведення однією рукою баскетбольного м'яча до стійки і назад. Стійка встановлюється на відстані 9 м.

Козаки іноді попадали в складні ситуації, але з труднощів завжди виходили з честю, тому що вміли їх переборювати.

3. Естафета "Звивиста доріжка"

Команди вибудовуються біля лицьової лінії площадки в колону по одному. У кожного гравця - кільце. Перед кожною командою на 2 м встановлюються 4 стійки. За сигналом учителя напрямні змійкою оббігають стійки, накидають на останню з них кільце й у такий же спосіб повертаються назад і передають естафету наступним. Виграє команда, яка першою закінчить естафету.

Усі ви, хлопці, дуже добре бігаєте, стрибаєте, граєте з м'ячем і, звичайно, усі любите урок фізичної культури, а зараз перевіримо, як ви дружите з математикою.

4. Естафета "Математик"

Біля стійок (9 м) на підлозі проти кожної команди в стовпчик пишемо крейдою приклади без відповідей. За командою перший гравець біжить, пише відповідь першого прикладу і бігцем повертається назад і т. д. Виграє команда, що першою закінчила естафету та правильно вирішила приклади.

Кожен козак вважає своїм обов'язком влучно стріляти. Зараз ми перевіримо, які ви стрілки.

5. Естафета "Стрілець"

Проти кожної команди на відстані 6 м установлюються квадратом 4 кеглі. Кожен гравець повинен м'ячем збити кеглі. Потім побігти за м'ячем і передати його наступному. Виграє команда, що збила більше кеглів.

Козаки були вмілими мореплавцями, на своїх "чайках" і маленьких човнах здобували перемоги. Але для цього їм необхідно було переборювати багато переправ і перешкод.

6. Естафета "Переправа"

Напроти кожної команди на відстані 2 м від лінії старту лежить мішок довжиною 3 м, без дна. За командою потрібно пролізти через мішок, оббігти стійку (9 м) та передати естафету наступному гравцю. Один кінець мішка може тримати звільнений учень.

В Україні з давніх часів козаки мірялися силою. І зараз ми проведемо заключну естафету "Силачі".

Команди шикуються одна перед одною уздовж каната. Середина каната відзначена стрічкою. За сигналом кожна команда береться за свою половину каната і намагається перетягнути протилежну команду.

ІІІ. Заключна частина уроку - 5 хвилин

Учитель повідомляє команди переможців і нагороджує їх грамотами. А для переможених підготовлені втішливі призи, виготовлені на уроках праці самими ж учнями.

За командою вчителя переможці роблять коло пошани і під оплески першими виходять із залу.

На урок запрошуються батьки. Вони за бажанням можуть здійснювати суддівство. Протокол змагань готується заздалегідь. Усі естафети проводяться з музичним супроводом. Такі уроки проходять на дуже високому рівні, висока щільність уроку. У дітей виховується почуття колективізму.

Після уроку обов'язково продовжую бесіду з батьками. Даю рекомендації про загартування дітей, про оздоровлення. Пояснюю батькам, що фізична культура - це спосіб життя, вона повинна дійти до кожного, хто хоче бачити здоровими своїх дітей. Діти повинні займатися фізичною культурою систематично.

Батьки повинні знати і дітям це передати, що здоров'я - це саме життя. А без занять фізичними вправами здоров'я не буде.

Урок "МУЖНІСТЬ"

Задачі

Удосконалювати навички виконання вправ у рівновазі.

Сприяти розвиткові сміливості та спритності.

Прищеплювати хлопцям любов до військової справи.

Устаткування й інвентар

2-3 гімнастичні ослони.

Колода, стінка, 10 рюкзаків.

4 гімнастичних мати.

Місце проведення: спортивний зал

На початку заняття вчитель повідомляє учнів, що сьогодні в них пройде незвичайний урок, що всі вони на ці 45 хвилин стануть військовими, наприклад, десантниками. А військові - це люди сильні, сміливі, відважні і відмінно підготовлені фізично. Десантники повинні добре орієнтуватися в обстановці, мати почуття рівноваги. Сьогодні ви будете й у ролі "парашутистів" на уроці, і в ролі "розвідників", і в ролі "льотчиків".

І. Вступна частина уроку - 5-10 хвилин

Побудова, вітання, повідомлення задач уроку. Під звуки військового маршу клас входить у спортивний зал і вибудовується в шеренгу по одному. Учитель повідомляє хлопцям, що сьогодні на уроці вони покажуть свою силу, спритність, влучність і кмітливість. Тому що ми сьогодні з вами всі військові, то зараз виконаємо у виді розминки комплекс ранкової гімнастики.

Комплекс 1

1. Вихідне положення - руки зчеплені внизу, 1-2 - руки вгору, піднятися на носки і потягнутися, 3-4 - опускаючи руки через сторони, повернутися у вихідне положення.

2. Вихідне положення - ноги нарізно, руки на пояс, 1 - нахил вправо з одночасним поворотом тулуба вправо, 2 - вихідне положення, 3-4 - те ж, але в іншу сторону.

3. Вихідне положення - основна стійка, 1 - дугами вліво руки вгору і нахил вправо, 2 - зворотним рухом повернутися у вихідне положення, 3-4 - те ж, але в іншу сторону. У вихідному положенні не зупинятися.

4. Вихідне положення - руки вперед, 1-4 - сісти без допомоги рук, 5-8 - встати (руки в тім же положенні).

5. Вихідне положення - основна стійка, ноги нарізно ширше, руки в сторони, 1-2 - два пружних нахили до лівої ноги, руками потягнутися до ступні. Те ж, нахиляючись до правої ноги.

6. Вихідне положення - лежачи на спині, ноги нарізно 1-2 - спираючись на п'яти, потилицю і руки, прогнутися (підняти тіло), 3 - лягти і розслабитися, 4 - пауза.

7. Вихідне положення - основна стійка, 1 - коло руками назовні, 2 - пригорнувши лікті до тіла, "середнє коло" (одними лише передпліччями) назовні. Після декількох повторень напрямок рухів змінювати.

8. Вихідне положення - лежачи на спині, 1 - зігнути ноги вперед, 2 - випрямити вгору, 3 - знову зігнути, 4 - вихідне положення.

9. Вихідне положення - лежачи на грудях, руки в пліч, 1-2 - розгинаючи руки (віджимаючи), упор лежачи на стегнах, 3-4 - вихідне положення.

10. Вихідне положення - руки на пояс. Стрибки на двох ногах з поворотами на 90°(можна і на 180°).

Примітка: після побудови, пояснення задач уроку повторити повороти на місці. Далі ходіння по колу, перешикувати клас у колони по чотири і розминку (ранкову гімнастику) провести на місці. Стежити за поставою.

ІІ. Основна частина - 30 хвилин

1-а станція "Десантники"

Учні надягають "парашути" (рюкзак, усередині якого медбол - 2 кг) - і по черзі проходять по похилому гімнастичному ослоні (який одним кінцем установлений на гімнастичній стінці на другій поперечині). Вилазять до кінця сходів, спускаючись, перелазять на інші сходи, опускаючись на інший ослін, установлений поруч із гімнастичними сходами, проходять по ослоні і наприкінці зістрибують, намагаючись правильно і м'яко приземлятися на носки, потім проходять по переверненому ослоні, переборюють різні перешкоди, пересуваються по-пластунськи.


 
 

Цікаве

Загрузка...