WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Позитивні та негативні емоції, їх значення для здоров'я - Урок

Позитивні та негативні емоції, їх значення для здоров'я - Урок

Учитель. На наш настрій впливають обставини, усе те, що відбувається з нами і навколо нас.

Є обставини, які ми можемо змінити, проте є й такі, яких ми змінити не в силі. Як поводитися в такому разі? Чи можна покращити свій настрій?

Сьогодні тобі не щастить. Настрій поганий. Як учинити?

Намагатися пригадати щось приємне.

Перед дзеркалом зробити веселу гримасу.

Послухати музику.

Заспівати, станцювати.

Намалювати карикатуру.

Умитися - змити поганий настрій.

Проспівати своє ім'я в пестливій формі - Наталочка, Натуся.

Головне - переконати себе, що як візьмешся до якоїсь справи, на душі полегшає.

Гра "Кольорове диво"

Учитель пропонує дітям підготувати аркуш паперу, акварельні фарби, "чарівну паличку".

Бесіда. Коли ви радієте? Якого кольору може бути радість? Радість переливається різними кольорами. На що вона може бути схожа? На салют, яскраві променисті самоцвіти. Пофантазуйте, поміркуйте. Отже, головним помічником у роботі має стати колір.

Вільне малювання під музику на мокрому аркуші паперу.

Підсумкова бесіда

Учитель пропонує дітям розповісти про ситуації, що зумовили їхній гарний настрій.

1. Добирання символів до висловів:

"гарний настрій" (можуть бути веселка, салют, яскраві самоцвіти);

"поганий настрій" (грозова хмара, пістрява і темного кольору парасольки тощо).

2. Закінчити речення:

Я боюся...

Я радію...

Мене засмучує...

Мені подобається...

Мене бентежить...

Підсумок уроку

1. Аналіз роботи всього класу загалом та окремих дітей зокрема.

2. Бесіда за змістом уроку.

- Чим запам'ятався вам урок?

Додаток

РОЗРОБКИ ОКРЕМИХ ЗАНЯТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ ТРЕНІНГОВИХ ВПРАВ

Тренінг на зняття втоми, роздратування

Обладнання: декоративні подушки, обруч, пензель, музичний запис.

Хід заняття

Етюд на відображення позитивних рис характеру "Відвідування хворого" Хлопчик захворів, до нього прийшов друг, зі співчуттям дивиться на нього, дає пити хворому, турботливо поправляє ковдру.

Вправа на саморегуляцію "Урятуй пташеня"

Уяви, що у твоїх долонях маленьке безпорадне пташеня. Зігрій його. Повільно, по одному пальчику склади долоньки, сховай у них пташеня, подихай на нього, зігріваючи рівним спокійним диханням. Приклади долоні до своїх грудей, віддай пташеняті добро і ласку свого серця і дихання. А тепер розкрий долоні і побачиш, що пташеня радісно злетіло. Посміхнись йому і не сумуй, воно ще повернеться до тебе.

Гра "Портрет"

Дитина сідає навпроти дорослого (художника). Інші діти - різні фарби.

- Я буду малювати портрет. Зараз малюватиму обличчя. Яку форму малювати? Таку ж? Більше, менше? Які будуть очі? (і т. д.) "Малюючи", пензлем торкаюсь "фарб", змішую і "малюю" портрет. "Фарби" змішуються так, щоб усі діти прийняли участь. По закінченні всі милуються портретом, говорять, який він хороший.

Вправа на зняття агресивності "Два барани"

Рано-вранці два барани зустрілися на містку. Діти по двоє стають один навпроти одного, тулуб нахилено вперед, долонями й лобами упираються один в одного. Задача - протистояти натиску і, не зрушуючи з місця, тиснути на іншого. Хто зрушив - програв.

"Відійди, злість"

Гравці лягають на килим, між ними подушки. Закривши очі, діти з усієї сили б'ють по подушках руками, а ногами по долівці із криком: "Тікай, злість, тікай" (3 хвилини). Після цього діти лягають у позу "зірки" і спокійно лежать, слухаючи музику (3 хвилини).

Вправа на саморегуляцію "Візьми себе в руки"

Як тільки відчуєш, що неспокійний, хочеться кого-небудь стукнути. Є досить простий спосіб доказати собі свою силу: обхвати долонями лікті й сильно прижми руки до грудей - це поза стриманої людини.

"Зкинь втому"

Стань, широко розставивши ноги, трохи зігни їх у колінах, нахились і вільно опусти руки, розправ пальці, схили голову до грудей, привідкрий рота. Покачайся в різні боки. Різко тряхни головою, ногами, тілом. Ти струсив втому!

Заняття "Кольорове диво"

Мета: формування відчуття радості, задоволення, упевненості, почуття "творця" через вільне малювання акварельними фарбами шляхом їх змішування.

Обладнання: акварельні фарби, ватман, пензлі, музичний запис, "чарівна паличка".

Хід заняття

Етюд "Люблячий син"

Хлопчик потихеньку входить у кімнату з подарунком за спиною. Він іде на носочках і посміхається. Мама не знає, що синок хоче зробити їй подарунок.

Етюд "Рожеве слівце "привіт"

Хлопчик загубив усі хороші слова і в нього залишились лише погані. Мама відвела його до лікаря. Лікар оглянув і наказав піти й пошукати гарне слово. Спершу знайшов слово "у-у-ф" - викинув у сміття, друге "відчепись" - теж погане, викинув і його у сміття. Потім знайшов розовеньке тепленьке слово "привіт", лікар наказав покласти його в кишеню. Хлопчик поклав у кишеню слово "привіт", поніс додому. З тих пір він став говорити добрі слова і став хорошим хлопчиком.

"Кольорове диво"

Бесіда. Коли ви радієте? Якого кольору може бути радість? Радість переливається різними кольорами. На що вона може бути схожа? (На салют, яскраві променисті самоцвіти).

Вільне малювання під музику на мокрому аркуші паперу.

Гра на розслаблення м'язів. "Фея сну"

Діти сидять на килимку. Звучить колискова пісня. До дітей підходить дівчинка з "чарівною паличкою" - це фея сну (або хлопчик-чарівник). Фея торкається плеча гравця паличкою, той "засинає" (нахиляє голову й заплющує очі). Так фея обходить усіх дітей, торкаючись їх чарівною паличкою... Фея дивиться на дітей - усі сплять, посміхається і тихенько йде.

Заняття "Добре - погано"

Мета: розвивати розуміння причинно-наслідкових зв'язків між діями людей і настроєм.

Обладнання: картки-піктограми на кожну дитину, картки з зображенням різних відтінків настрою людей чи тварин - роздаткові.

Хід заняття

Етюд "Сміливий заєць"

Заєць любив стояти на пеньку й голосно співати пісні та читати вірші. Він не боявся, що його почує вовк. (На стільчику.)

Етюд "Добрий хлопчик"

Зима. Маленька дівчинка гралась зі снігом і загубила рукавичку. У неї замерзли пальчики. Це побачив хлопчик. Він підійшов до дівчинки й надів їй на руку свою рукавицю.

Запитання до дітей. Від чого буває весело? Від чого сумно? Страшно? Коли люди дивуються, сердяться? Коли почувають себе винними? Коли стомлюються? Коли у людини буває хитре обличчя?

Творче завдання. Дитина показує вираз обличчя мімікою - інші підбирають відповідну піктограму.

Дидактична гра "Підбери піктограму до малюнку"

(Закріплення гри з попереднього заняття). Діти викладають відповідну піктограму біля карток-зображень різних відтінків настрою людей, тварин.

Драматизація казки "Курочка Ряба" із зображенням емоцій героїв.

Етюд "Квітка"

З використанням музичного запису. Перший промінець упав на землю і пригрів зернятко. З нього прокинувся паросток. З паростка виросла гарна чудова квітка. Ніжиться квітка на сонці, підставляє під світло кожну пелюстку й повертає голову за сонцем.

Заняття "Тренуємо емоції"

Мета: закріплювати вміння передавати свої емоції за завданням, учити словесно описувати почуття.

Обладнання: каблучка (кільце).

Хід заняття

Етюд "Соромно"

Хлопчик Коля випадково зламав вимикач телевізора. Він злякався, що мама його покарає. Коля сказав, що вимикач зламав менший брат. Братика покарали. Старшому брату стало дуже соромно.

Етюд "Винний"

Хлопчик розбив вазу. Йому соромно, він відчуває свою вину.

Дидактична гра

Знаходження відповідних піктограм словесним описом.

Супровід історії піктограмами. Прийшов до групи новенький хлопчик - Віталик. Він нікого не знає, йому страшно. Він побачив, що діти грали в цікаву гру, Віталику стало цікаво, і він підійшов ближче до них. Наталка посміхнулася новенькому і сказала: "Віталику, іди до нас гратись". Віталик радо приєднався до дітей.

Етюд "Киця"

Вирішив котик зловити мишку. Побачив сіреньку, хитро примруживши очі, сказав: "Зараз я її зловлю". Зловив мишку, а вона заплакала: "Відпусти мене, мені боляче". Стало соромно котикові, і він відпустив мишку. Мишка зраділа і подякувала котикові.

Плакала киця на кухні,

Аж поки очиці попухли.

"Чого ж ти, кицюню, плачеш,

їсти чи питоньки хочеш?"

"Ні їсти, ні пити не хочу,

Плачу з великого горя:

Сам повар сметанку злизав,

На мене, бідненьку, сказав".

Гра "Каблучка" (кілечко)

Діти вгадують по обличчю (його виразу), у кого захована каблучка.

Психом'язове тренування "Обличчя загоряє"

Підборіддя загоряє - підставити сонечку (вдих), летить жучок, збирається комусь сісти на язичок (затримка дихання), жучок полетів (видих). Ніс загоряє - підставити сонечку (вдих), летить метелик, хоче сісти на носик (ніс зморщують, затримка дихання), полетів (видих). Брови-гойдалка - знову прилетів метелик і гойдається на бровах - угору-вниз, полетів (видих). Хочеться спати - розслаблення м'язів обличчя.


 
 

Цікаве

Загрузка...