WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Листок - орган фотосинтезу - Урок

Листок - орган фотосинтезу - Урок

Розробка уроку в системі особистісно-орієнтовного навчання. 6-й клас

Листок - орган фотосинтезу

Мета:

розширити і поглибити знання учнів про фотосинтез;

з'ясувати особливості будови листка в зв'язку з його функціями;

формувати вміння встановлювати взаємозв'язок між будовою листка і його функціями;

вміння працювати з мікроскопом;

розкрити значення фотосинтезу в природі і житті людини;

виховувати в учнів бережливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиці „Зовнішня будова листка", „Внутрішня будова листка"; мікроскопи; мікропрепарати „Листок камелії"; роздаткові картки.

Хід уроку

Перший етап уроку. етап орієнтування. Позитивна установка на урок

Учитель. Доброго дня, діти. На кожному уроці ми прагнемо досягти успіху Сьогоднішній урок не виключення. Тож, для початку, посміхніться один одному і побажайте успіху. До речі, успіх. Це важливо в житті людини? Ви хотіли б бути людьми успішними? А що потрібною щоб досягти успіху в житті?

На дошці викреслюється схема.

УСПІХ

Здоров'я

Праця

Знання

Бажання

А де все це можна здобути?

Отже, кожен день, проведений в школі, кожен урок наближає вас до великого успіху. І сьогоднішній урок біології - це ще один крок до нього.

Другий етап уроку. Етап визначення мети

Працюємо в парах.

Завдання

Об'єднайте терміни та поняття в певному логічному порядку так, щоб вийшла схема. Про що розповідає ваша схема?

На дошці записані терміни та поняття:

Обмін речовин та енергії; стани; надходження речовин; перетворення; виділення; асиміляція; дисиміляція; фотосинтез; дихання; синтез; розпад; єдність і боротьба протилежностей.

Учні, які перші вірно виконали завдання. швидко відтворюють його на дошці і пояснюють свою схему.

ОБМІН РЕЧОВИН ТА ЕНЕРГІЇ

етапи

надходження речовин

перетворення

виділення

асиміляція

дисиміляція

синтез

розпад

фотосинтез

дихання

Тема, яку ми почали вивчати на минулому уроці, розрахована на шість уроків і називається (записано на дошці).

ОСНОВНІ ЖИТТЄВІ ФУНКЦІЇ РОЛСИННОГО ОРГАНІЗМУ

Чому саме обмін речовин та енергії, - таку функцію рослинного оргазму ми розглянемо першою?

Що такого для живих організмів дає обмін речовин, до без нього немає життя?

Учні відповідають

Учитель узагальнює:

Світ живої природи дивовижно різноманітний. Але будь-то невидима неозброєним оком бактерія, маленький жучок, тендітна берізка чи людина, в основі життя лежить процес обміну речовин та енергії, так як він забезпечує живому: 1. надходження енергії; 2. будівельного матеріалу; 3. підтримання гомеостазу.

Зверніть увагу на схему на дошці.

Який із процесів, що є складовими обміну речовин та енергії в рослинному організмі є важливим не тільки для існування рослин, а завдяки йому на Землі живуть всі інші живі організми і людина в тому числі.

Фотосинтез. Це і є тема сьогоднішнього уроку.

Які ж завдання ми собі поставимо?

В ході відповідей дітей на дошці вимальовується схема:

Де?

Фотосинтез

Як?

Значення?

Завдання уроку

Учитель демонструє зелений листок.

Діти, що у мене в руках?

А чому я сьогодні вам його демонструю? Чому не чудову квітку, стебло чи корінь?

Отже, листок - це орган фотосинтезу.

Доповнюється схема - завдання уроку.

Як?

Де?

Фотосинтез

Значення?

Листок

Будова?

Функції?

Третій етап уроку. Етап проектування

Діти, перед нами чітко постало завдання уроку. Складаємо план його реалізації.

Діти разом з учителем складають план дій.

Я + дії

Працюю самостійно

Працюю в групі

Читаю

Слухаю

Розповідаю

Досліджую

Узагальнюю

Оцінюю

Мої досягання

Четвертий етап уроку. Етап організації виконання плану роботи

І так, фотосинтез. Що ж таке фотосинтез?

То рослини утворюють органічні речовини з неорганічних і так живляться?

Як гадаєте, таємниця живлення рослин людині одразу стала відомою?

Ні, вона має тривалу історію досліджень і відкриттів.

Теорії живлення рослин.

Коротке повідомлення вчителя.

1. Ґрунтова теорія живлення. Аристотель.

2. водна теорія живлення. Ван Гельмінт - голландський природодослідник.

3. Повітряна теорія живлення. Джозеф Прістлі - англійський хімік.

К. Тімірязєв, учений, що вніс великий вклад в розкриття таємниці живлення рослин, таємниці фотосинтезу, називав листок - фабри кою фотосинтезу, а важливу речовини, що є в ньому - Прометеєм, який викрав вогонь з небес і подарував людям.

Як влаштована ця фабрика?

Хто цей Прометей?

Де і як відбувається фотосинтез?

Щоб дати відповіді на ці запитання, дослідимо будову листка.

Пригадайте зовнішню будову листка: яка його частина є головною? чому саме такої форми він?

Дослідимо внутрішню, клітинну будову листка: які основні складові частини листкової пластинки ви можете виділити?

Учитель на дошці, учні в зошитах починають складати схему.

Клітинна будова листка

покриви листка

м'якоть

жилки

А тепер досліджуємо детально клітинну будову кожної складової частини пластинки листка і її функції.

Для цього об'єднайтеся в 6 груп, по 5 чоловік.

Отримайте завдання для групи. Розподіліть обов'язки.

Завдання групи: 1, 2; 3, 4; 5, 6.

Дослідіть покриви листка

1. Прочитайте текст 30, с. 81: Покриви листка. Розгляньте малюнок 82.

2. Розгляньте клітини покривів листка на мікропрепараті.

3. Зробіть висновок:

а) якою тканиною утворені покриви листка;

б) особливості будови цієї тканини:

як розташовані клітини: щільно чи рихло;

чи мають вони забарвлення;

в) чи відрізняються клітини, що утворюють покриви верхньої та нижньої сторін листка;

г) які функції покривної тканини і чим відповідає їм її будова?

Дослідіть м'якоть листка

1. Прочитайте текст в підручнику на с. 82.

2. Розгляньте будову м'якоті листка на мал. 82.

3. Розгляньте клітини м'якоті листка за допомогою мікроскопу.

4. Зробіть висновок:

а) якою тканиною утворена м'якоть листка;

б) які різновиди цієї тканини розрізняють та як вони розташовані у листку;

в) які особливості будови тканини, що утворюють м'якоть листка: клітини розташовані щільно чи рихло; клітини забарвлені чи безбарвні; їх форма; що надає їм забарвлення;

г) які функції виконує тканина м'якоті листка? чи відповідає їм її будова?

Дослідіть будову жилок листка

1. Прочитайте текст на с. 23 підручника: Механічні тканини. Провідні тканини. Зверніть увагу на останній абзац на с. 23.

2. Розгляньте будову жилок на с. 82, мал. 82, та на с. 23, мал. 19.

Loading...

 
 

Цікаве