WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Керівникові клубу інтелектуалів - Реферат

Керівникові клубу інтелектуалів - Реферат

(Анестезія).

15. Визначте, як би давні греки назвали людину, що страждає потягом до заціпеніння?

(Наркоманом (narke - заціпеніння, mania - потяг).

16. Наше слово "м'яз" походить від слова "миша", тому що біцепс чимось нагадує мишу, що пригорнулася до землі. Скажіть, а як буде "мишеня" латиною?

(Мускул).

17. Давні римляни називали так те, що надає руху. Зараз значення цього слова практично не змінилося, тим більше слов'янський еквівалент цього слова означає те ж саме. Що це за слово?

(Мотор (аналог - двигун).

18. У давніх римлян це був храм дев'яти. А в нас?

(Музей (Музейон - храм дев'яти муз).

19. У греків це був глибокий сон, а в нас це дуже важкий стан людини. Що це?

(Кома).

20. Чого не може робити людина, хвора абазією?

(Ходити, стояти (basis - ходьба, основа).

21. Раніш цим словом називалася магічна формула, заклинання, мало кому зрозуміле. Та й саме слово служило заклинанням. Що це за слово?

(Абракадабра).

22. Переведіть латиною "необмежений, безумовний".

(Абсолютний).

23. Це слово виникло, коли помилково було прийнято за науковий термін латинізоване ім'я математика Аль-Хорезми, і означало воно прикладний метод рахунка. Існує воно і зараз, хоча означає щось інше. Що це за слово?

(Алгоритм)

24. У 333 році до н. е. Олександр Македонський узяв деяке місто, в якому для рішення деякої задачі він підійшов просто і не гаячи часу. Як називалося місто?

(Гордій, Гордіїв вузол).

25. Як ми кличемо того, хто, на думку давніх греків, займався ручною роботою?

(Хірург, heiro - рука, ergon - робота).

26. Скажіть, як грецькою буде "прощення"?

(Амністія).

27. У "Брокгауза й Ефрона" можна зустріти таке цікаве визначення: "... - це такий стан нижнього шару атмосфери, коли зовсім прозоре при звичайних умовах повітря, утрачає свою прозорість". Про що воно?

(Про туман).

28. Скажіть, кого японці називають "конем з розпухлою спиною"?

(Верблюда).

29. У 1981 році на Європейському Форумі, що відбувся в Женеві, із проблем керування економікою був оголошений список з 21 країни, розташованих за ступенем конкурентоспроможності вироблених ними товарів. Яка країна очолила список?

(Японія).

30. Японський публіцист Такэси Кайко сформулював "Правило японського чиновника", що складається з трьох "не": не відпочивати, не спізнюватися... Нагадаю, що японці - народ досить парадоксальний. Назвіть третє "не".

(Не працювати).

31. Ці три слова з'явилися в 44 році до н. е. і явили собою послання до друга. А зараз їх найчастіше можуть прочитати ті, хто добровільно псує своє здоров'я. Назвіть ці слова.

(Прийшов, побачив, переміг - напис на "Marlboro").

32. У талмудичному фольклорі в центрі світу знаходиться Палестина, у центрі Палестини - Єрусалим, у центрі храму - Свята Святих - вівтар, а в центрі його - камінь перед Ковчегом Завіту. А як цей камінь, що Бог кинув у море і з якого почалася світобудова, називається в духовному вірші "Про книгу голубину"?

(Пуп Землі).

33. Цією формулою користувався ще римський сенат, причому дуже успішно. Латиною вона звучить так: "divide et impera". Що це за формула?

(Розділяй і пануй).

34. Уперше цей герой з'явився в Шарля Перро. Колись він був лицарем, але знаємо ми його не за ім'ям, а завдяки деталі зовнішності, що відрізняє його від інших чоловіків. Хто він?

(Синя Борода).

35. Сьогодні перед суспільством стоїть проблема пошуку нових енергоносіїв. Назвіть людину, що першою з описаних у літературі боролася наодинці з енергоустановками дуже перспективного зараз типу?

(Дон Кіхот).

36. Зараз ми теж деколи прибігаємо до послуг цих грецьких складів, хоча хотілося б, щоб ми користалися ними якомога рідше. Що ж це за склади?

(Аптеки).

37. Перекладіть з давньоєврейської мови "житель пустелі, бедуїн".

(Араб).

38. Греки цим словом називали посланців, ми - тільки трохи більше десяти учнів. Що це за слово?

(Апостол).

39. Петро, Яків Зеведеєв, Пилип, Андрій, Хома, Тадей, Симон, Яків Алфеев, Варфоломій, Іван, Матвій. Кого немає?

(Юди - перераховано 11 апостолів).

40. У 1958 році Худий Джим, подолавши в потрійному стрибку чотири з зайвим метри, узяв перший приз у змаганні й одержав премію Марка Твена. А чому ж результат був настільки низьким?

(Він був жабою).

41. Що в людини вдень у п'ять разів краще, а вночі в чотири рази гірше, ніж у кішки?

(Зір).

42. Як на думку вчених крокодил рятується від надлишку солей в організмі?

(Плаче).

43. У США деяким верхолазам приходиться працювати косметологами. Красу чиїх облич вони виправляють?

(Двадцятиметрових облич, висічених у горах Блек-Хілз).

44. Острів Гомера знаменитий своєю мовою свисту. Нею здавна скористалися пастухи, перемовляючись на великій відстані в горах.

Скажіть, а люди яких професій користувалися там цією мовою ще недавно?

(Морських - переговори в тумані).

45. Кастор і Полидевк, Геракл і Мелеагр, Орфей, Пелей і Теламон. Як кликали їхнього проводиря?

(Язон, це все аргонавти).

46. Богиня Гера доручила стоокому стражеві Аргусу стерегти Іо, але Гермес приспав і вбив Аргуса, звільнивши Іо. Скажіть, а на чиїм же хвості помістила Іо очі Аргуса?

(На павичему).

47. Скажіть, як у Давній Греції називали раба-вихователя, що щодня супроводжував дитину в школу і стежив за ним дома?

(Педагогом).

48. Усі древні дослідники Рима і самі римляне поділяли населення Рима на дві категорії - плебеїв і патриціїв. Але була і третя. Назвіть її.

(Раби).

49. Перекладіть латиною слова "протизаконне присвоєння".

(Плагіат).

50. Від латинського слова "фолиум" (лист) виникло не тільки "фоліант", але й ще одне, яке відноситься більше до металургії і до ковальської справи. Що це за слово?

(Фольга).

51. Це грецьке слово спочатку позначало шахту і рудник, а згодом стало позначати і те, що там добували. Що це за слово?

(Метал).

52. У стародавніх греків це слово означало просто "великий". А тепер воно має точну цифрову характеристику, але самостійність свою втратило і стало частиною багатьох слів. Яку числову характеристику воно має?

(1 000 000 - це "мега").

53. Більш тисячоріччя список artes liberales - ("вільних мистецтв") наук, якими гідно займатися вільній людині в Римі, залишався незмінним. Усі спроби ввести в нього філософію, гімнастику і медицину були безуспішні. До цього списку входили: граматика, діалектика, риторика, математика, геометрія, астрономія. Який ще предмет, з тих, що сьогодні ви-кладається в спеціалізованих навчальних закладах, входив у цей список?

(Музика).

54. По-грецьки це означає "міцний будинок". Напевно, настільки міцний, що йому можна було довірити на збереження державні документи. Що це?

(Архів).

55. Це грецьке тісто, місиво мало хто бачив, але якщо його доведеться побачити, то буде багато лиха. На щастя для нас, хоча його і дуже багато, воно майже завжди далеко від нас - кілометри і кілометри, де б ми не знаходилися. Що це?

(Магма).

56. Гробниці єгипетських фараонів нам усім відомі - це єгипетські піраміди. А чим знаменита гробниця карийского царя, споруджена в 4 ст. до н. е. у Галикарнасі?

(Це перший Мавзолей - царі називали Мавсол).

57. Що спільного у апельсина і крепдешину?

(Апельсин - китайське яблуко, крепдешин - китайський шовк).

58. З погляду французів, це заняття для терплячих, зате їм можна займатися поодинці і не потрібно шукати партнерів. Що це?

(Пасьянс (фр. patience - терпіння).

59. Як у Давній Греції називалися описи побуту публічних жінок?

(Порнографія).

60. Портмоне - це "носящий монету". А що таке "носящий шпагу"?

(Портупея).

61. Давні греки називали її Лівією і вважали частиною Азії. Як називаємо її ми?

(Африка).

62. Давні греки називали цим словом підстави статуй, стел, вівтарів. Ми теж називаємо цим словом деяку основу, хоча і не матеріальну. Що це за слово?

(База).

63. У Давній Греції це було невід'ємною частиною всіх спортивних споруд, а римляне перетворили її в одну з форм дозвілля. Що ж це таке, добре відоме в Росії і у Фінляндії?

(Лазня).

64. Дуже довгий час на Олімпійських іграх у Давній Греції був один-єдиний вид легкої атлетики. Який?

(Біг).

65. Скажіть, назви яких літературних творів до VI ст. н. е. звучали з латини "vita"? Сьогодні ми їх називаємо зовсім іншим грецьким словом.

(Біографії).

66. Греки в таких випадках кричали "алала!" чи "элелеу!". А що кричали в нас?

("Ура!").


 
 

Цікаве

Загрузка...