WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Керівникові клубу інтелектуалів - Реферат

Керівникові клубу інтелектуалів - Реферат

ІІІ. Існує велика кількість конкурсів, що не варто проводити окремо, але вкупі вони можуть скласти одну хорошу розвагу. Ці конкурси формально нічим не відрізняються від звичайної вікторини.

Найбільш відомим є конкурс, що уперше пройшов у Латвії в 1989 р. під назвою "Даугавпілс". Подібним до нього є гра в Дніпропетровську під назвою "Серпантин-салон". Проводять їх на фестивалях після офіційних ігор під час вечірнього відпочинку. Це такі конкурси, як "Перевертні", "Анекдоти пишемо самі", " Джокер", "По кігтях та хвосту", "Спільне слово".

"Перевертні"

Легка, весела гра. Проходить у невимушеній атмосфері, формує образне мислення, збільшує словниковий запас, виробляє навички володіння словом, розвиває культуру мовлення. Доцільно використовувати під час розминки. Надзвичайно добре сприймається учнями.

Подається зв'язане речення - народна приказка, рядок з пісні, назва художнього твору, слова якого замінено антонімами (протилежні за значенням).

Приклад. 1. Мить пустелею летить - час рікою пливе.

Багато з лісу селян - один в полі не воїн.

Та й відпочивав ти з жебраками - як служив я в пана.

Гей, на болоті чорний граб - ой, у лузі червона калина.

"Анекдоти пишемо самі"

Маловідомий, але "логічний" анекдот обривається перед останніми ключовими словами. Гравці повинні дописати його.

1. Дорожний знак. На ньому напис:

"Школа: проїжджайте повільно, не збийте дитини!"

А внизу дитячим почерком дописано: ... (Почекай на вчителя!)

2. Діалог друзів:

- Де ти провів відпустку?

- Два дні в горах, а решту .... (У гіпсі).

3. У Темзі зіткнулися два пловці:

Сер, перепрошую, усі навколо в купальних костюмах, а ви в чорному костюмі й у капелюсі...

Бачите, сер, усі інші купаються, а я ... (Тону).

4. Щоб стати програмістом, жінка насамперед повинна перебороти генетично закладений у ній страх перед ... (Мишами).

5. В естонському варіанті гри "Хто хоче стати мільйонером?" запровадили додаткову четверту підказку: .... (Лист другові).

6. - У мене авто - "гнила вишня".

- Колір?

- Ні ... (Стан).

7. У наші дні, якщо чоловік відчиняє двері перед жінкою, він на-

певно... (Швейцар).

"Джокер"

У відомому вислові (приказці, рядку з пісні) ключове слово замінюють на слово "джокер". Завдання гравців повернути все в початковий вид.

Приклад.

1. Джокера ноги годують. (Вовка).

2. Джокери спасли Рим. (Гуси).

3. Баба з воза - джокеру легше. (Кобилі).

4. П. Павленко: "Життя - не ті джокери, що пройшли, а ті що запам'ятались". (Дні).

5. - Джокер, Джокер, до роботи!

- У мене порвані чоботи. (Грицю).

"Спільне слово"

Що може бути спільного у неба і шоу-бізнесу? А ось що - "зірки". По такому принципу і побудований цей конкурс: дають два слова, а знайти потрібно третє, яке має відношення і до першого і до другого.

"По кігтях і хвосту"

Літературний твір відгадують по його першому і останьому абзацу (реченню). Для цьго потрібно лише взяти відомі твори - і конкурс готовий.

Основні особливості гри "Брейн-ринг"

Мета: визначити відмінності "Брейн-рингу" від "Що? Де? Коли?"; вимоги до питань; особливості обговорення; взаємодія команди.

Теоретичні відомості

Саме слово "брейн-ринг" було придумане в Дніпропетровському клубі інтелектуальної творчості в кінці 80-х років. А народилася гра лише в 1990 р. Першим ведучим був сам В. Я. Ворошилов, але вже наступну передачу вів А. Козлов. У "Брейн-ринг" і в "Що? Де? Коли?" грають одні і ті ж люди. Але, при всій спільності цих ігор, вони дуже відрізняються, а тому потребують різних умінь і навичок.

За технологією обговорення: потрібно все робити максимально швидко, без скрупульозної перевірки версії і тим більше без розширеної аргументації; обговорення починається по ходу звучання питання, що неможливе в "Що? Де? Коли?" (при цьому потрібно не прослухати саме запитання); та версія, яка видається більш-менш правильною, вибирається командою за вірну та припиняє пошук; різко збільшується відпо-відальність того гравця, який дає версію - перевіряти її ніхто не буде - нема коли.

За командної взаємодії: необхідно мати умовний сигнал: "Я знаю" (більшість команд використовують жест опробований шестіркою Блінова - піднятий уверх великий палець руки); правило "Брейн-рингу" примушує супроводжувати цей жест чітким формулюванням відповіді; від всіх гравців команди вимагається постійна концентрація; потрібна повна довіра один одному і відсутність будь-яких нарікань за столом.

За розподілом ролей: збільшується відповідальність капітана (крім того, що він повинен прийняти правильне рішення, він ще й натискає на кнопку, спроба розділити ці функції тільки шкодить); у грі дуже багато питань на "чисті" знання; важко приходиться критикам, їм бракує часу; усім доводиться бути трішки інтуїтами - часу на повноцінну логічну "розкрутку" запитання відсутній.

За ідеологією гри: При однаковому класі команд усе вирішує енергетика і концентрація. Найменше розслаблення одного веде до зниження тонусу всіх. Якщо "Що? Де? Коли?" ближче до мистецтва, то "Брейн-ринг" - це спорт.

Запитання для "Брейн-рингу" нічим принципово не відрізняються від запитань для "Що? Де? Коли?", різниця лише в тому, що правильну відповідь часто потрібно вгадати, що в "Що? Де? Коли?" недопустиме.

Якщо не вгадала одна команда, дивись, повезе другій, а коли і та промаже, запитання можна перенести і до наступного бою.

Додатки

Регламент гімназійної гри "Брейн-ринг"

І. Основні положення

1. Турнір проводиться за всіма загальноприйнятими правилами гри "Брейн-ринг."

2. У кожній граючій команді, - не менше чотирьох і не більше шести гравців. Список у вигляді заяви на турнір подається у оргкомітет у зазначений час. Заміна гравців у ході турніру забороняється.

3. Турнір складається з:

а) трьох відбіркових турів;

б) боїв за 1-2 і 3-4 місця(фінал).

4. Апеляції від команд приймаються після закінчення кожного відбіркового туру в письмовій формі. Рішення апеляційного жюрі є остаточним і обговоренню не підлягає.

5. Суддівська колегія і ведучий мають право приймати оперативні рішення (навіть до дискваліфікації команди), зв'язані з порушенням дисципліни (як загальної, так і ігрової) учасниками турніру.

ІІ. Ігрові правила турніру

1. Відбірковий тур

1.1. У вигляді ігрового жеребкування між капітанами команд визначаються дві команди, які починають гру.

1.2. Бій продовжується до трьох очок.

1.3. Першою відповідає команда, яка швидше натисне на кнопку після сигналу ведучого.

1.4. У випадку, коли команда дає неправильну відповідь, суперник

отримує додатково 20 секунд на обдумування і право на свою відповідь.

1.5. У випадку фальстарту відповідає лише одна команда.

1.6. Якщо жодна з команд не дає сигналу через хвилину, то вважається, що правильна відповідь не знайдена ніким.

1.7. Якщо на запитання правильно не відповідає жодна з команд, то запитання переноситься в інший бій.

1.8. Переможець отримує право вибрати собі команду-суперницю (одну й ту ж саму команду вибирають лише один раз за гру).

1.9. Переможцем туру стає команда, яка отримає найбільшу кількість перемог.

1.10. У наступному турі переможець участі не бере.

2. Фінал

2.1. Участь у фінальній частині беруть команди, які перемогли у трьох відбіркових турах, та команда, яка набере найбільшу кількість очок за всі тури.

2.2. Команди-фіналісти жеребкуванням розділяються на півфінальні пари.

2.3. Півфінальні бої проводяться з двох боїв до трьох очок.

2.4. Бій за 3-4 місце в турнірі проводиться з двох боїв до трьох очок.

2.5. Бій за 1-2 місце в турнірі проводиться з двох боїв до п'яти очок.

Сценарій фінального передноворічного засідання клубу "Інтелектуал"

Ведучий. Добрий вечір, шановні знатоки, інтелектуали, ерудити, всезнайки. Ми всі разом зібрались у цьому залі підвести на висоту слово знання, позмагатися в ерудиції, кмітливості, випробувати на собі прихильність фортуни. Отож, друзі, у нас сьогодні фінальне за-сідання членів клубу, яке виявить найсильнішого, найерудованішого члена клубу. Фінал - це як екзамен. А що таке екзамен, вам відомо. Це "випробування, витримуючи яке індивідум отримує від-повідні офіційні права". "Які права?" - запитаєте ви. Команда, яка сьогодні сяде за цей стіл і переможе, буде називатися самою ерудованою командою цього року. Погодьтеся, це не так уже й мало. Адже, право на славу - це, як правило, слава по праву. Оскільки екзамени - справа серйозна, то мені сьогодні буде допомагати спеціальна комісія.


 
 

Цікаве

Загрузка...