WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Здоров'я - мудрих гонорар - Урок

Здоров'я - мудрих гонорар - Урок

За допомогою голосу знімається напруга. Покричіть від душі - відведіть душу в чистому полі, під голосну музику, під залп салюту, під бій курантів або побачивши подарунок. Ще краще голос звучить у співі. Із чотирьох функцій органів дихання: дихати, говорити, кричати та співати спів - найбільш складна гімнастика. Спів - видих, що коливає голосові зв'язки. Видих - результат вдиху. Для того щоби змінити видих, необхідно тренуванням змінити вдих. Тренуючи вдих, найбільш зручний для затримки, ми збільшуємо повітряний резерв організму, а виходить, і його життєздатність. Люди погано дихають, говорять, кричать і співають не тому, що хворіють, а хворіють тому, що не вміють правильно дихати, говорити, кричати та співати. Навчіться цьому - і хвороба відступить.

Виконання дихальної гімнастики за методикою Стрельнікової: при будь-якому русі, що стискає грудну клітину (нахил уперед, мах руками назустріч одна одній тощо), ви робите носом різкий і сильний вдих. Система таких вправ у максимальному ступені збагачує кров киснем, виводить вуглекислоту й убирає в організм енергію іонізованих частинок повітря.

Дихально-голосові вправи: енергійно вимовляти "п-б, п-б, п-б" (вимова цих звуків зміцнює м'язи губ); "т-д, т-д, т-д" (зміцнює м'язи мови), "к-г, к-г, к-г" з висунутим язиком (зміцнює м'язи порожнини глотки). Зробити вдих носом, на видиху протяжно тягти звук "м-м-м-м", одночасно постукуючи пальцями по крилах носа. Посміхнутися з відкритим ротом, вимовити звуки "з". Вимовити звукосполучення "ой-фу-фі", не тримаючи губи пальцями.

Тонування, тобто проголошення або наспівування довгих (переважно голосних) звуків - один із найпростіших способів заспокоїти мозок, стабілізувати ритм організму. Воно врівноважує хвилі порушення в головному мозку, робить подих більш рівномірним і глибоким, зменшує частоту серцевих скорочень і викликає "почуття благополуччя".

Сьома зупинка "Меню мислителя" - знайомство з їжею, корисною для розуму та серця, конкурс "Супові фантазії", вікторина.

"Прийшов час судити про культуру людини за столом не тiльки i не стiльки за тим, як вона їсть, а й тим, що й скiльки вона їсть".

Мозок - не автономна система, він не тільки управляє роботою інших систем організму, а й перебуває від них у залежності. Вони постачають йому харчування, звільняють від шлаків, захищають від шкідливих впливів. Якщо ми хочемо повністю використовувати свої інтелектуальні здатності, варто добре годувати мозок. Щоби він працював на повних оборотах, дозволяючи нам швидше вчитися та плідніше працювати, треба дотримуватись помірності в їжі.

Для збереження ясності мислення організму потрібний білок. Щоби ніщо не ускладнювало процеси, що відбуваються в мозку, необхідні мінерали та вітаміни. Потреба в них тим вище, чим більш важка робота мозку має відбуватись. Найкраще отримувати їх з їжею: організм засвоює їх майже повністю. Нормальна концентрація заліза важлива для пам'яті, інтелекту. Їжа, багата залізом у засвоюваній формі, - м'ясо, хліб із борошна грубого помелу з висівками, вівсяними пластівцями, червона буряк і бобові.

Пропонується "пожива для розуму та серця": спраутс - пророщені зерна пшениці, жита, вівса, бобових, проростки гарбуза; зеленини та насіння кропу, селери, петрушки, дикоростучі рослини (зокрема кропива); продукти зі злаків, бразильські горіхи кеш'ю, морепродукти, часник (основне джерело селену для людини).

Щоби підтримати захисні сили організму, починайте ранок з кефіру або йогурту та щодня з'їдайте по яблуку. У цих плодах містяться в потрібному сполученні речовини, необхідні для роботи імунної системи: фітонциди, вітаміни С та групи В, а також марганець і мідь. Кефір і йогурт сприяють виробленню особливих білків - інтерферонів, що захищають слизові оболонки від вторгнення вірусів. Природні імунорегулятори: свіжі м'ясо та риба, молоко, фрукти, овочі, зеленина, горіхи, зелений чай.

Найбільш підходящим у меню для тих, хто хоче схуднути, можуть бути супи. Суп швидко створює відчуття наповненого шлунка, хоча за кількістю з'їденої їжі він не може зрівнятися з обідом. Крім того, супи необхідні, якщо у вас є проблеми зі шлунком (недостатня секреторна функція шлунка, знижена кислотність). Супи поліпшують перистальтику кишечнику. Курячий суп полегшує протікання застуди, тому що містить компоненти, що мають протизапальну дію. Приправи, які входять до складу супів (лаврове листя, перець, лук, петрушка, коріння тощо), підсилюють секрецію травних залоз.

Конкурс "Супові фантазії": із представлених продуктів приготувати монастирський холодник, хлібний холодник або буряковий холодник.

Вікторина

Яке блюдо на Русі вважалося королевою холодних супів?

Як приготувати пироги-калинники?

Гілочками якого дерева на Русі прикрашали столи?

Чи можна з ягід калини та горобини приготувати пюре? сік? сироп? морс? лосьйон?

Про який чагарник, препарати якого мають стимулюючий вплив на серце, Авіценна говорив: "В'яже сильніше, ніж горобина, придушує жовч сильніше, ніж усякі інші плоди"? (Глід.)

Яке дерево на Русі вважалося символом щастя, миру в родині, здатним відганяти хвороби? (Горобина.)

Який напій був улюбленим напоєм Олександра Меншикова, сподвижника Петра I? (Чай за рецептом: на три чашки міцного чаю додати одну чашку горілки та неповну чашку меду. Усе гарненько перемішати та довести до кипіння. Застосовувати при застудах, слабості, важкій фізичній роботі.)

Восьма зупинка "Ради Гігії" - знайомство з Гігією, її порадами, виконання рухів під музику, дарунки Гігії.

"Природа є головним фактором здоров'я".

Звучать мелодії природи (В. А. Моцарт, П. І. Чайковський, М. Регер, К. Дебюссі, Ж. Бізе, А. Вівальді, Г. Берліоз та ін.). Від дратівливості, неврозів японські лікарі пропонують музику П. І. Чайковського; від мігрені - "Весняну пісню Мендельсона, "Гуморески" Дворжака, "Американець у Парижі" Гершвіна; головний біль знімає прослуховування полонезу Огіньського; нормалізує сон сюїта "Пер Ґюнт" Ґріґа; кров'яний тиск і серцеву діяльність нормалізує "Весільний марш" Мендельсона.

Зустрічає Гігія, дочка бога лікування Асклепія (пізніше римляни назвали його Ескулапом). Гігія просвіщає людей, проповідує серед них Закони життя, переступати які не можна нікому. Гігія вірить, що, опанувавши Закони життя, люди зможуть передавати їх один одному та своїм дітям, що згодом все людство стане фізично й духовно здоровим, а саме життя на Землі - прекрасним. Мистецтво жити йде своїми коріннями в мистецтво бути здоровим, воно виникло задовго до появи на світло такої сфери людської діяльності, як медицина (більше 5 тис. років до н. ., коли вона називалася "аюрведою", що значить "айюс" - життя, "веди" - знання, тобто знання життя), і задовго до появи лікарської промисловості.

Породжена природою, людина повинна становити з нею єдине ціле. Якщо у фізичному плані ця єдність ще зберігається (у силу того, що людина не може жити без природи), то духовна єдність (тобто розуміння законів природи та свідоме наслідування їм) порушена дуже сильно. І щоб сучасним людям вижити, їм треба змінити своє ставлення до природи. Любов і шанування природи, ощадливість та обережність в обходження з нею - ось основа виживання сучасної людини в цілому. Тисячі мільйонів років рослинний і тваринний світ розвиваються у взаємодії. Усе живе, і людина в тому числі, будує своє тіло з речовин, створених рослинним світом. Багатовіковий безпосередній харчовий зв'язок між тваринами та рослинами і служить тісній злагодженості між хімічним складом рослин і нормальною роботою всіх органів тварин і людини. Багато природних хімічних сполук просто необхідні для здорової життєдіяльності людей.

Енергія, що йде з космосу, а це насамперед енергія сонця, несе потужну інформацію, що являє собою не що інше, як комплексну програму біоенергетичного впливу на життєдіяльність людини. Доведений позитивний інформаційний вплив "зелені" на людину: життя подовжується тому, що люди бачать "зелень" (на частку зорових впливів природи на людину доводиться 87 % всіх її відчуттів).

Поради Гігії: летучі фітоорганічні речовини - атмовітамини, що сприймаються людиною у вигляді запахів. Вдихання запашних речовин у правильному співвідношенні знімає розумові стреси, яким піддаються багато людей. Після стомлюючого робочого дня допомагає швидко зняти втому гаряча ванна з додаванням ароматерапевтичних препаратів, багато яких містять фітонциди. Нервову систему стимулюють лаванда, чабрець. Аромат фіалки зміцнює сердечні сили, вселяє оптимізм і пробуджує сили до самоодужання. Кишечник стимулюється корицею, гвоздикою, розмарином. Ефірні олії з кориці, сосни, лимона мають антивірусні властивості; лаванди, майорану, часнику - знижують артеріальний тиск; розмарину, шавлії - підвищують артеріальний тиск. Ароматичні подушечки в житлових і спальних кімнатах, у кабінетах, салонах автомобілів не тільки наповнюють повітря приємними ароматами, а й знімають напругу, настроюють на гарний відпочинок. Невелика ароматична подушечка в узголів'ї ліжка сприяє доброму міцному сну.

У кожному будинку повинен бути хоча б один кущ герані. Герань дезінфікує й дезодорує повітря, виконує роль своєрідного кімнатного доктора при захворюваннях нервової системи, особливо при її функціональних розладах, неврозах різної етіології, при безсонні.

Домашні лимони варто вирощувати не тільки заради плодів. Цілющу силу мають їхні ароматні листи, вони виділяють 85 різних цілющих речовин. У приміщенні, де є лимони, повітря майже стерильне, багато хвороботворних мікробів утрачають здатність розмножуватись. Лимон благотворно впливає на нервову систему, допомагає відновити ослаблене несприятливими зовнішніми факторами біополе людини.

Краще всіх підтримує й коригує біополе людини троянда. Кущик кімнатної троянди допоможе позбутися зайвої утоми та дратівливості. Особливо ефективний вплив троянди, коли в кімнаті ростуть васильок, естрагон і м'ята. Крім того, запах м'яти заспокоює збуджену нервову систему, допомагає зняти агресивність, допомагає сконцентруватися.

Дарунок Гігії кожному вчителеві - мішечок здоров'я із травами.

Підбиття підсумків Дня здоров'я: висловлення вражень, перевірка змін у власному настрої.


 
 

Цікаве

Загрузка...