WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Здоров'я - мудрих гонорар - Урок

Здоров'я - мудрих гонорар - Урок

Позакласний захід

Здоров'я - мудрих гонорар

Вивіска на фасаді будинку: "Ласкаво просимо у школу перипатетиків, тобто тих, хто прогулюється".

Учителям пропонується пройти стежиною здоров'я.

Маршрут стежки здоров'я

Перша зупинка "Канони здоров'я" - знайомство з основними заповідями Салернського кодексу здоров'я (медичного трактату XIV століття).

Друга зупинка "Сонячна" - вибір із палітри фарб кольору здоров'я, відбиття власного настрою у виборі вираження обличчя.

"Тiльки сонце своїми променями дарує життя."

Палiтру фарби вибирайте серцем!

Який із цих кольорів приємніше всього для ваших очей? Дивно, але це може багато чого розповісти про ваше здоров'я, адже віддавна відомо про цілющий вплив кольорів на організм.

Червоний колір підсилює м'язову діяльність, нормалізує обмінні процеси, поліпшує кровотворення, лікує захворювання шкіри, зміцнює пам'ять, надає бадьорості й енергії, допомагає при вірусних захворюваннях.

Жовтогарячий колір налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту, викликає апетит, справляє доброчинну дію на організм при всіх захворюваннях легеневої системи, стимулює ендокринну систему, ефективний при захворюваннях селезінки та стравоходу.

Жовтий колір допомагає позбутися безсоння, викликає апетит, має очищувальний вплив на весь організм, стимулює зір і роботу печінки, тонізує нервову систему, поліпшує розумові здатності.

Зелений колір рятує від аритмії, нормалізує тиск, знімає сильне серцебиття, лікує простудні захворювання, приборкує нервозність і дратівливість, впливає на розширення бронхів, загострює слух, пом'якшує головний біль і болі у хребті.

Блакитний колір має антисептичну дію, лікує пігментні плями, хвороби печінки, жовтяницю, опіки, приглушує запальні процеси, нормалізує серцеву діяльність, допомагає тим, хто хоче схуднути.

Синій колір допомагає при захворюваннях щитовидної залози, зоба, легеневих захворюваннях, є лікувальним при катаракті, глаукомі, астмі й запаленні легенів, заспокоює стомлені очі та нерви.

Фіолетовий колір можна використовувати при всіх психічних і нервових порушеннях, невралгіях, ревматизмі, струсі мозку, хворобах печінки та видільної системи, позитивно впливає на судинну систему.

Третя зупинка "Постава - ваша візитна картка" - знайомство з рецептами жіночої краси, ходьба босоніж, виконання вправи "Королівська хода", завдання від Ігоря Моісеєва.

"Здоров'я - найвище благо для смертних, друге - мати гарну статуру".

Головна умова жіночої привабливості, що цінується вище за всі смаки та моди, - це не стільки зовнішня краса, скільки здоров'я. Здоров'я та краса - далеко не завжди дарунок природи. Набагато частіше це плід тривалої систематичної роботи над удосконалюванням свого організму. Струнку фігуру, легку ходу, гарну поставу, бадьорість, гарний настрій - усе це можна створювати та формувати за допомогою фізичних вправ.

Ходьба босоніж, як засіб загартовування, зміцнення здоров'я і навіть лікування деяких хвороб, використовувалася ще з незапам'ятних часів. У Древній Греції босоходіння було свого роду культом. Підошви ніг - одна найпотужніших рефлексогенних зон організму людини. Уже сама по собі ходьба босоніж, що є своєрідним точечним масажем, тонізує організм і сприяє підтримці його в робочому стані.

Враження про фігуру людини, що створюється з першого погляду, багато в чому залежить від того, як вона тримає голову. Постава - відбиття рівня культури та проблема виховання. Еталон минулого - "королівська" хода - пряма, гордовита постава та статечна м'яка хода. Ви повинні йти прямою лінією, виносячи ногу від стегна, що повертається. Доторкуємося землі "подушечкою", що перебуває трохи нижче основи великого пальця, і прокочуємо всю масу нашого тіла по всіх пальцях ноги - від великого до мізинця, одночасно повертаючи стегно іншої ноги максимально вперед, щоби відштовхнутись. Корпус повинен не навантажувати ноги, а нести себе сам і тягтися вгору, тоді ногам буде легше.

Завдання від Ігоря Моісеєва, найбільшого хореографа та довгожителя: станьте прямо, так, щоб опора вашого тіла була на носочки. При цьому ваші п'ятки легко відриваються від землі - цим ви витягнули "мотузочку" хребта нагору. А тепер злегка потягніть голову догори та розпряміться, не напружуючись. Ноги ледве зігнуті в колінах, щоби забезпечити пружинистість ходи. Зробіть кілька маленьких кроків з опорою на передню частину стопи стегнами вперед, при цьому ваше тіло повертається навколо прямого хребта.

Безкоштовний і надійний тренер - прості сходи. Ними ми ходимо правильно, не наступаючи на п'ятки. Наші п'ятки, стикаючись із твердим покриттям, передають удар по ланцюжку хребту й він "падає" на нашу бідну голову, трясучи мозок.

Четверта зупинка "Оцінка ступеня здоров'я" - знайомство з власними характеристиками здоров'я.

"Спостерiгайте за вашим тiлом, якщо ви хочете, щоби ваш розум працював як треба".

Розрахунок індексу маси тіла:

вага в кг/ріст у метрах.

18,5-25,0 - індекс маси тіла, що асоціюється з найменшою смертністю, хворобами та кількістю ускладнень;

25,0-29,9 - початкова стадія ожиріння, помірний ризик розвитку захворювань;

30,0-35,0 - перша стадія ожиріння, підвищений ризик;

35,0-39,9 - друга стадія ожиріння, значний ризик;

40,0 і більше - третя стадія ожиріння, високий ризик розвитку захворювань.

Для того щоби довідатись, який у вас тип ожиріння, треба виміряти талію та стегна. Якщо відношення об'єму талії до об'єму стегон дорівнює або більше одиниці (у чоловіків) і 0,85 (у жінок), то це значить, що існує накопичення жирової тканини у верхній частині тіла, а це призводить до ризику розвитку серцево-судинних захворювань. У людей, які страждають від ожиріння за типом "яблука", коли жир накопичується в ділянці талії, частіше розвиваються цукровий діабет, артеріальна гіпертонія, інфаркти, інсульти. При ожирінні, що умовно відносять до типу "груші" (жир у ділянці стегон і сідниць), частіше страждають хребет, суглоби та вени нижніх кінцівок. Можна використати й такі показники: 80 см у талії в жінки означає підвищений ризик розвитку захворювань, 88 см - високий ризик розвитку хвороби. У чоловіків відповідно - 94 та 102 см.

Вимірювання артеріального тиску сучасними моделями тонометрів: ІА-767 електронний вимірювач артеріального тиску та пульсу, Японія; МТ-70 прилад для вимірювання артеріального тиску на зап'ястя, США. Підйом артеріального тиску може викликати порушення мозкового кровообігу. Гіпертензія й атеросклероз є основними причинами поразки судин, що живлять внутрішнє вухо та головний мозок, а атеросклеротичні поразки хребцевої артерії можуть призводити до інфаркту міокарду. Усе це в комплексі спричиняє високу частоту виникнення запаморочення при даних патологіях.

Учителям пропонуються анкета самодіагностики (підкаже, що варто негайно почати виконувати, щоб уникнути важких серцево-судинних захворювань), тест "Грація".

П'ята зупинка "Кращий корсет - м'язовий" - виконання комплексів вправ.

"Рух - складова нашого життя".

Струнка, підтягнута людина із плескатим животом виглядає привабливо. Обвислий живіт, сутула спина не тільки не естетичні, а й говорять про те, що їх "власник" погано піклується про своє здоров'я. Слабкі м'язи живота та спини створюють масу проблем, насамперед із хребтом. Крім того, слабкий живіт не може втримувати внутрішні органи. М'язи живота та спини називають корсетними. Щоби тіло було струнким і гармонійним, необхідно домагатися їхньої рівноваги. Одночасно треба тренувати й сідничні м'язи, що збільшують статичну міцність тіла. Необхідно зміцнювати черевну стінку, вона робить живіт плескатим і підтягнутим.

Діяльність кістякових м'язів (їх більше 600), сприяючи кровообігу, багато в чому полегшує роботу серцевого м'яза. Діючи подібно до нагнітально-всмоктувальних насосів, кістякові м'язи є своєрідними периферійними "серцями", що допомагають повертати венозну кров серцю. Адже в міру руху артеріальними судинами тиск крові значно знижується, і щоби кров по венах знову піднялася до серця, необхідна допомога периферійним "серцям" - кістяковим м'язам. Але вони можуть ефективно працювати лише при оптимальній руховій активності.

У людини регулярно задіяні всього 8-10 м'язів, зате завантажуємо ми їх на повну котушку. У цих органах з'являються суперзатребувані ділянки - тригерні точки (м'язові мозолі). Тригерні точки - джерело болісних, часто відбитих хвороб. Якщо у м'язах є така ділянка, її неможливо розтягти на фізіологічну довжину. А від цього вже страждає руховий стереотип.

Розучуються комплекси вправ для тренування "периферійних сердець", для талії, для м'язів шиї, ніг, тренінг бадьорості, правила догляду за ногами, лікувальна гімнастика "Без подвійного підборіддя", комплекс вправ на розслаблення. Знайомство із процедурами, що загартовують, та гігієнічними процедурами з догляду за тілом.

Шоста зупинка "Чарівний голос" - "Килим променистої посмішки", виконання дихальної гімнастики, дихально-голосових вправ.

"Радостi подiбнi лiкам".

Зв'язок голосу, будь-якого звуку, акустичної вібрації з нервовими центрами та здоров'ям було встановлено ще у стародавності. Різні звуки породжують різні вібрації, які по-різному впливають на наше самопочуття. У ту хвилину, коли ви видаєте заливисте "хі-хі-хі!" чи "ха-ха-ха!", із "зони сміху" (приблизно вона розташовується в більших півкулях мозку поруч із центром мови) у гіпофіз і гіпокамп надходять нервові імпульси. Ці сигнали змушують мозок виробляти речовини задоволення - ендорфіни й ендоопіати. Ці гормони мають знеболюючий ефект, є рецептом молодості - вони стабілізують ендокринні процеси й омолоджують організм. Сміх знижує рівень гормону кортизону, що виділяється при напрузі.

Коли людина сміється, у неї скорочуються лицьові м'язи. Установлено прямий зв'язок між цим процесом і кровопостачанням мозку, це стимулює розумові процеси. Уміння посміятися над ситуацією, повний почуття гумору погляд на світ поліпшують здатність до адаптації. Сміх - відмінні ліки проти стресу. Будь-яка напруга має потребу в розрядці, а сміх - розрядка, причому відмінна. Перед сміхом відступають багато явищ психосоматики: виразка, астма, коліт.

Якщо ви не вмієте або не можете посміятися від душі - просто посміхайтесь: позитивний ефект від посмішки точно такий же, як і від сміху (головне, щоби була хоча б мінімальна міміка).

Вправа "Посмішка Будди": треба відтягнути назад куточки рота й очей. Одночасно натягнути щоки (начебто вуха відтягуються трохи назад). Затриматись так на 1-2 хвилини. Допомагати собі пальцями рук: куточки рота - великими пальцями, вуха - вказівними пальцями, куточки очей - середніми пальцями.


 
 

Цікаве

Загрузка...