WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Задачі. Залізна логіка - Урок

Задачі. Залізна логіка - Урок

- Я звинувачую вас у крадіжці грошей. Усе розказане вами - цілковита вигадка, оскільки ...

Що сказав інспектор Варніке касиру?

7. ЕВРИКА!

Інспектор Варніке і два його помічники гналися за злочинцями. Сліди привели їх до підвалу. Укріпивши на виступові стіни канат, сищики спустились у підвал. Не встигли вони роздивитись, як пролунав злорадний сміх, і мотузка, що звисала з вікна, зникла. Як же вибратися наверх? Прикинувши висоту підвалу, сищики вирішили побудувати піраміду - стати один на одного. Але як інспектор Варніке не намагався дістати до вікна, йому це не вдавалось. І не вистачало всього якихось 5 см. Залишалося тільки змиритися зі своїм становищем і чекати допомоги. Але раптом Варніке вигукнув: "Знайшов вихід!"

Що міг запропонувати інспектор Варніке?

8. ЗІПСОВАНЕ СВЯТО

Великоднє свято інспектор Варніке проводив у колі сім'ї Плюм. І раптом неприємність - зникло яйце. Яскраво розмальоване великоднє яйце з пап'є-маше, усередині якого був схований коштовний браслет - подарунок для господині дому. У розпалі пошуків у вітальню зайшов схвильований містер Джеймс, брат господині, і розповів таке:

- Я весь цей час був на веранді. Випадково озирнувшись, я побачив, як мій племінник Томмі, який був один у кімнаті й стояв біля стола, раптом подивився на яйце, що лежало на шафі, виліз на стілець, схопив це яйце і зник у садку. Я кинувся за ним, ось оболонка яйця, я знайшов її в кущах... "Томмі, а куди ти подів браслет? - спитав я його. - Ану, кажи, маленький розбійнику!"

Ображений хлопчик заявив, що нічого не знає. Він не заперечував того, що дійсно був один у кімнаті й роздивлявся розфарбовані в різні кольори яйця, але яйця з пап'є-маше не бачив.

Щоб відновити первісну картину, яйце було покладено на книжкову шафу.

- Спитайте-но краще свого шановного дядька Джеймса, чи не поверне він вам викрадений браслет, - раптом сказав інспектор Варніке. - Його розповідь зовсім неправдоподібна.

Чому Варніке прийшов до такого висновку?

9. ПЕРЕПОЛОХ У ГОТЕЛІ

У готелі "Грюне Танне" все було приготовано до великого прийому. Офіціант востаннє спустився в підвал, щоб ще раз перевірити, чи достатньо підготовлено вина. І раптом... О жах! Половина запасу вина зникла.

Інспектор Варніке, який цілком випадково опинився в цьому місті, негайно прибув у готель і, не гаючись, розпочав розслідування справи. Він швидко опитав метрдотеля, офіціантів, покоївок, кухаря й усіх тих постояльців готелю, які опинилися поблизу.

Ніякої ясності.

Продовжуючи розшуки, Варніке заглянув в одну з кімнат готелю. Двоє чоловіків, що знаходилися там, грали в шахи і були явно роздосадувані безцеремонним вторгненням інспектора. Вони - майстри спорту з шахів, заявили вони Варніке, приїхали сюди на шаховий турнір, який почнеться через кілька годин. Перед турніром вони вирішили серйозно потренуватися і з самого ранку не виходили з кімнати.

Варніке збирався вже було вибачитись і піти, як раптом звернув увагу на одну обставину, що поставила під сумнів показання шахістів.

Що могло стурбувати інспектора?

10. КАТАСТРОФИ НЕ БУДЕ

Під час перебування у службових справах у Каліфорнії інспектору Варніке трапилася нагода продемонструвати місцевій поліції свої неабиякі здібності. Одного разу він був терміново викликаний на аеродром, розташований неподалік від Лос-Анджелеса. Із випадково почутої телефонної розмови поліції стало відомо, що рейс літака, який відправляється на Аляску, закінчиться катастрофою. Один із пасажирів, маючи намір здійснити самогубство, бере з собою бомбу, яка при вибухові на величезній висоті дасть йому подвійну гарантію успіху задуманої ним жахливої справи. Жертвою маніяка стануть десятки людей.

Інспектор, прибувши на аеродром, узявся пильно спостерігати за пасажирами, які направлялися до літака. Ось із автобуса, який тільки-но під'їхав, вийшло одразу п'ять чоловік. Після побіжного перегляду документів інспектор Варніке затримав одного з них.

На кого могла впасти підозра?

11. НЕУВАЖНИЙ ШАХРАЙ

- Та відчепіться ж ви нарешті від мене! Я дуже поспішаю.

- Якщо ви зараз же не зупинитесь, я змушений буду вдатися до крайніх заходів, - сказав інспектор Варніке, який як ніколи вчасно опинився на місці пригоди. - Адже це ви зараз узяли в магазині рукавички й пішли, не заплативши за них.

- Це неправда! Я справді тільки що був у магазині, але зайшов туди лише для того, щоб побачити знайому продавщицю, яка три дні тому продала мені ці рукавички. З тих пір я ношу їх постійно, оскільки вони нагадують мені про цю милу дівчину.

- Не кажіть дурниць, - заперечив інспектор, - і попрошу вас пройти зі мною.

Чим інспектор Варніке зможе підтвердити своє звинувачення?

12. НОВОРІЧНА ЯЛИНКА

- Я повинен ретельно обшукати вашу квартиру, оскільки ваш сусід стверджує, що вчора, у новорічну ніч, у той час коли він разом з вашою сім'єю розспівував веселі пісеньки під вашою ялинкою, що виблискувала різнокольоровими лампочками, ви проникли в його квартиру і викрали в нього ряд цінних речей, - сказав інспектор Варніке, звертаючись до пана Майєра.

- Дуже шкодую, пане інспекторе, але цього разу ми зустрічали Новий рік у наших друзів. Правда, я прикрасив ялинку і навіть повісив на неї гірлянду старих лампочок, але вдома нас не було.

А втім, дивіться самі, моя квартира до ваших послуг. Я зараз розбуджу сина і дружину. Вони ще сплять, адже ми повернулися додому досить пізно.

- Мені здається, у цьому нема ніякої потреби, - сказав інспектор Варніке. - Мені ясно, що ваш сусід - брехун.

Чому інспектор Варніке вирішив, що його обманюють?

13. ТРИ СЕСТРИ

У сім'ї троє дітей. Тоні вдвічі більше років, ніж буде Галі тоді, коли Жені виповниться стільки ж років, скільки Тоні зараз. Хто з них найстарший, хто найменший, хто середній за віком?

14. ДВА ДИВАКИ

Можливо, ви й не повірите, але в одному місті жили два диваки - Чук і Гек. Чук зовсім не міг говорити правду по понеділка, вівторка і середа, хоча в інші дні він незмінно був правдивим. А Гек брехав по вівторка, четверга і субота, але в інші дні він говорив правду.

Якось я зустрів цю нерозлучну пару і спитав одного з них:

- Скажи, будь ласка, як тебе звати?

Той без жодного вагання відповів:

- Чук.

- А скажи-но мені, який сьогодні день тижня? - продовжував я розпитування.

- Учора була неділя, - сказав мій співбесідник.

- А завтра буде п'ятниця, - додав його приятель.

- Почекай, як же так? - здивувався я, звертаючись до приятеля мого співбесідника. - Ти впевнений, що кажеш правду?

- Я завжди говорю правду по середах, - почув я у відповідь.

Вирішивши, що говорити зі мною більше нема про що, приятелі пішли далі, залишивши мене в подиві.

Але, подумавши, я все-таки зрозумів, хто з двох друзів був Чук, а хто - Гек. Між іншим, за розмовою можна встановити і день тижня, у який я зустрівся з ними. Спробуйте додуматись і ви.

15. ТРИ ЯЩИЧКИ

На столі три цілком однакові ящички. В одному з них лежать дві чорні кульки, в іншому - чорна і біла, в третьому - дві білі. На кришках ящичків є надписи: "2 чорні", "2 білі", "чорна і біла". Але відомо, що жоден з цих надписів не відповідає дійсності.

Чи зможете ви, вийнявши наугад кульку (і не заглядаючи в ящички), визначити, де які кульки лежать?

16. ВОВК, КОЗА І КАПУСТА

Це - старовинна задача, яка зустрічається у творах VІІІ століття. Вона має казковий зміст.

Якийсь чоловік повинен був перевезти в човні через річку вовка, козу і капусту. У човні міг уміститися тільки один чоловік, а з ним або вовк, або коза, або капуста. Але якщо залишити вовка з козою без людини, то вовк з'їсть козу, якщо залишити козу з капустою, то коза з'їсть капусту. Чоловік все-таки перевіз свій вантаж через річку. Як він це зробив?

17. У ТЕМНІЙ КІМНАТІ

Я зайшов у кімнату, щоб узяти з шафи свої черевики і шкарпетки. У кімнаті спала сестра, і було дуже темно. Я добре знав, у якому місці шафи знаходяться мої три пари черевиків - усі різних фасонів, і 12 пар шкарпетки - чорних і коричневих. Мені не хотілось запалювати світло, щоб не розбудити сестру.

Справді, як черевики, так і носки я знайшов на своїх місцях, але, повинен зізнатися у безладді - просто купу з 6 черевиків і купу з 24 шкарпеток.

Скільки черевиків і скільки (щонайменше) мені треба винести з темної кімнати до світлої, щоб забезпечити себе парою черевиків одного фасону і парою шкарпеток одного кольору, при цьому фасон взуття і колір шкарпеток мені були байдужі?

18. ЯБЛУКА

У ящику перемішані яблука трьох сортів. Яку найменшу кількість яблук, що треба взяти навмання з ящика, не заглядаючи в нього, щоб серед вийнятих яблук виявилися: 1) хоч би 2 яблука одного сорту; 2) хоч би 3 яблука одного сорту?

19. КРИМІНАЛЬНА ІСТОРІЯ

У вчительки однієї з початкових шкіл штату Нью-Йорк пропав гаманець. Украсти гаманець міг лише хтось із 5 учнів: Ліліан, Джуді, Девід, Тео або Маргарет.

При опитуванні цих дітей кожен з них дав по 3 показання:

Ліліан: 1) я не брала гаманець; 2) я ніколи у своєму житті нічого не крала; 3) це зробив Тео.

Джуді: 1) я не брала гаманець; 2) мій тато досить багатий, і я маю свій власний гаманець; 3) Маргарет знає, хто це зробив.

Девід: 1) я не брав гаманець; 2) з Маргарет я не був знайомий до вступу до школи; 3) це зробив Тео.

Тео: 1) я не винуватий; 2) це зробила Маргарет; 3) Ліліан бреше, стверджуючи, що я вкрав гаманець.

Маргарет: 1) я не брала гаманця вчительки; 2) у цьому винувата Джуді; 3) Девід може поручитися за мене, оскільки знає мене від дня народження.


 
 

Цікаве

Загрузка...