WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Механіка. Подорож по країні Інтелектуалів - Урок

Механіка. Подорож по країні Інтелектуалів - Урок

Я провів безсонні ночі, щоб якнайшвидше презентувати Академії наук свій науковий трактат. І що ж? Ось відповідь від рецензента із Академії наук:

"Шановний автор!

Ваша ідея була б дивовижною, якби можна було виключити явище Інерції. Але, на жаль, для вас та вашого винаходу, через інерцію повітря всі тіла обертаються разом з Землею. І в безвітряну погоду ви опиниитесь на тому самому місці, звідки і злетіли, яке за інерцією буде рухатись разом з Землею.

Шановні судді! Де ж справедливість? Чому через якусь інерцію ми, прості громадяни, повинні лишатися можливості подорожувати?"

Суддя. Пані Інерція, чи визнаєте ви себе винною?

Інерція. Визнаю. Але попрошу врахувати деякі обставини. Якби всі тіла на поверхні Землі не оберталися завдяки мені разом з Землею, то шановного обвинувача і всіх присутніх (щоб втримати на місці) довелося б прив'язувати до столів, вбитих в землю. А інакше всі ви цілодобово і безупинно подорожували б вздовж заданої паралелі проти обертання Землі.

Суддя. Слово надається наступному свідку.

2-й свідок. Я звинувачую Інерцію у переломі руки, ноги, двох ребер та струсові мозку. А діло було ось як.

Минулого тижня я їхав на автобусі по маршруту 12. Будучи законослухняним громадянином, ввійшовши до автобуса, я почав діставати гроші, щоб оплатити проїзд. В цей момент автобус різко повернув, і я вилетів у вікно, збивши по дорозі двох жінок з авоськами. Розбивши скло, я вилетів на зустрічну смугу і ледь не потрапив під вантажівку. Правда, мотоциклісту пощастило менше. В результаті я опинився в лікарні.

Виписавшись, пред'явив претензії водію автобуса. На моє щастя, водій виявився освіченим (підпрацьовуючим вчителем фізики) науково довів, що у всьому винна ІНЕРЦІЯ, а не він. До цього випадку з пані Інерцією я не був знайомий і помилково в усьому звинуватив безгрішного водія.

А сьогодні я вимагаю справедливості! Скільки ще нам, простим і законослухняним пасажирам, терпіти по вині цієї, прости Господи, наукової хуліганки?!

Головний обвинувач. Я прошу всіх присутніх в цьому залі серйозно поставитись до цього питання і згадати факти, приклади з вашого життя.

Свідок Р. Я також їхала в маршрутному таксі. Раптом він різко загальмував, а люди за інерцією продовжували рухатись,і багато з них забилися. Я також не втрималась і налетіла на чоловіка, що стояв попереду, наступила йому на ногу. Він вилаяв мене. І у всьому винна інерція.

Свідок К. Мене мама попрохала накрити на стіл перед обідом. Я несла тарілку з супом, поставила її на стіл, а суп по інерції вихлюпнувся на скатертину. Мама мене сварила, але ж я ні в чому не винна!

Свідок Н. Моя бабуся лежала в лікарні зі зламаною ногою. Вона йшла по дорозі, а дорога була слизькою. Ноги бабусі поїхали вперед, а сама вона по інерція не могла рухатись так швидко, впала і зламала ногу.

Головний суддя. Викликаються свідки захисту. Свідок Є., будь ласка.

Свідок Є. Мене мати попрохала вибити килим. Я палкою бив по килиму, він відходив в сторону, а пил за інерцією, залишався на місці. Якби не інерція, я не зміг би вибити килим.

Свідок С. Завдяки інерції велосипедисти не весь час крутять педалями. Набравши швидкість, людина припиняє працювати ногами, а велосипеди рухаються за інерцією.

Головний захисник. Товариші, сидячі в залі! Спробуйте згадати, скільки хорошого зробила підсудна, і повідомте ці факти суду.

Свідок К. Мій дядько – столяр. Мені багато разів доводилось бачити, як насаджається молоток на ручку. Він б'є ручкою по столу, а молоток за інерцією продовжує рухатися, насаджуючись надійно і швидко на ручку.

Свідок Ф. Інерція допомагає і в штовханні ядра. Спортсмен відштовхує ядро, і воно летить далі за інерцією.

Голова. Слово надається адвокату.

Адвокат. Важко не погодитись з тим, що інерція впливає на наше життя.

Однак, не треба вважати ІНЕРЦІЮ злом. Якби раптом не стало Інерції, то перестав би існувати весь наш світ, в ньому б зникли причинні зв'язки. І минуле не впливало б на теперішнє, а теперішнє –на майбутнє. У світі без інерції не вдавалося б кататися на ковзанах, неможливо було б бігати і навіть ходити. Із зникненням ІНЕРЦІЇ припинився б рух небесних тіл, Місяць упав би на Землю, а Земля (як і інші планети) упала б на Сонце.

Тому давайте вивчати ІНЕРЦІЮ і по можливості використовувати.

Головний суддя. Слово надається головному обвинувачу.

Головний обвинувач. Шановний суд, дорогі товариші! Навіщо ми всі тут зібралися? Адже вина підсудної очевидна. Я не можу зрозуміти, як здравомисляча людина , при всій моїй повазі до захисника, може захищати цю злочинницю. Кожен з нас відчував на собі знущання підсудної. Хто з нас не падав, спіткнувшись? Чи не за її виною стикаються машини? Подивіться на неї! Їй соромно! Вона знає, скільки праці знадобилось штурманам, щоб точно розрахувати, де викинути ялинку полярникам на Новий рік. А скільки за її виною зареєстровано травм?

Для більшої впевненості тут необхідно привести конкретні цифри.

І хтось ще намагається говорити про її невинність. Зупиніть це, друзі!

Головний суддя. Слово надається головному захиснику.

Захисник. Якщо розглядати вчинки Інерції з юридичної точки зору, то потрібно зауважити, плюсів у її вчинках більше, ніж мінусів, оскільки вищевказані її якості використовуються як у побуті, так і в техніці. Наведемо приклад: гарний, дуже гарний водій, завдяки інерції зберігає літри бензину. Правда, якщо необережний, легковажний і надто задумливий пішохід, до того ще не дотримуючий елементарних правил дорожнього руху, раптово з'являється перед машиною, то вона після гальмування, проїжджає ще кілька метрів (враховуючи ожеледицю) за інерцією. Це інерція встановлює світові рекорди, саме інерція, а не що інше.

Більш того, я вважаю, що ми повинні подякувати інерції.

Головний суддя. (зачитує рішення суду) Рішення суду: суд наш був правим. Уважно вислухавши обидві сторони, суд прийшов до наступного рішення.

Враховуючи деякі негативні сторони діяльності підсудної, тим не менш суд, покладаючись на свій власний досвід, на промову шановного захисту і покази свідків захисту, вважає більшу частину обвинувачень перебільшенням. А тому постановляє: з урахуванням користі дії інерції і шкоди негативних сторін, розширяти(на скільки це можливо) використання позитивних і вести боротьбу з негативними явищами інерції, для чого неупинно вивчати і глибоко обдумувати закони фізики, проникати в таємниці природи і ставити їх на службу людини!

Засідання суду вважаю закритим.

Наступний пункт нашої подорожі –місто ЕКСПЕРЕМЕНТАТОРІВ. Ті хто сюди прибувають, повинні показати, як швидко і правильно вони можуть пояснити суть фізичного досліду. Максимальна оцінка 3 бали.

Досліди:

  1. Три склянки і аркуш паперу

Для виконання завдання необхідно мати три склянки і аркуш паперу. Необхідно встановити склянку на аркуш паперу, що, як місток, єднає дві склянки. Багато учнів вважає, що зробити це — неможливо, бо аркуш прогинається під дією сили тяжіння і не зможе втримати і склянку. Але, якщо зробити з аркуша гармошку, як зображено на малюнку, завдання виконає кожен.

Запитання

  • Чому, якщо зробити з аркуша гармошку, його жорсткість зростає?

  • Як ще можна скласти аркуш, щоб він витримав склянку?

  • Наведіть приклади використання ребер жорсткості у природі й техніці.

Пояснення явища

Коли з аркуша паперу зробити гармошку, в нього з'являться ребра жорсткості, які значно збільшують міцність і жорсткість конструкції

  1. Півлітрова банка і кулька

Завдання: для виконання цього завдання необхідно мати кульку для гри в малий теніс і півлітрову банку. Тримаючи банку в руці, зробіть так, щоби кулька опинилась у банці.

Примітка

Нічим іншим допомагати собі не можна. Поверхня стола повинна бути рівною.

Виконання цього завдання буде дуже складним, якщо не знати маленького секрету. Щоби підняти кульку зі столу, необхідно накрити її зверху банкою і коловими рухами банки примусити кульку обертатись. Швидко перевернути банку і показати всім, який ви спритний і розумний.

Запитання

  • Чому кулька не випадає з банки, обертаючись усередині?

  • Запропонуйте інший спосіб виконання завдання.

Пояснення явища

Кулька тримається в банці завдяки силі тертя нею і стінками банки.

Ми прибули до міста з цікавою назвою - місто ШВИДКОДІЯ. Мешканці цього міста пропонують своїм гостям перевірити власні сили.

  1. Конкурс "розшифруй термін".

ЦІНРЕЯІ – ІНЕРЦІЯ

НЯКРПРИСОНЕ – ПРСКОРЕННЯ

ВАОДНИЖ – ДОВЖИНА

ВШИТІДКСЬ – ШВИДКІСТЬ

  1. Конкурс "Любителі тварин" (Додаток № 7)

Потрібно знайти відповідність швидкості (м/с)тварини з її фото.

ЗАЯЦЬ, АКУЛА, ЖИРАФ, ЧЕРЕПАХА, СЛОН, ГЕПАРД

16,7 11 0,14 14,6 8,3 31

  1. Конкур "Кмітливий та винахідливий"

Вам потрібно не називаючи терміну, охарактеризувати його так, щоб було зрозуміло іншому. На це вам дається 1 хвилина. Максимальна оцінка дорівнює кількості набраних балів.

(Додаток № 8)

А наприкінці нашої подорожі давайте послухаємо "Оду фізиці" в знак подяки мешканцям чарівної країни Інтелектуалів.

Ода фізиці

(науці, що пояснює життя)

Ти – дивовижна,

Й назва в тебе дивна:

Себе ти фізикою звеш

І в майбуття ти поведеш –

У край чарівний.

Наука, що описує життя!

Поясниш нам усе навколо:

І що за річ – магнітне поле.

Наука, що навчає нас життю.

Як захиститися

Від блискавки й розряду?

Що таке сніг? І треба зрозуміть,

Як поведуть себе

Однакові заряди?

Ньютон і Ом, Енштейн і Aрхімед –

Ці призвища прекрасно нам знайомі.

І всі закони, що вони відкрили,

Усьому людству вже давно відомі.

Все починаєтья з малого:

Найменший вірний крок науки –

Дарунок Всесвіту самого,

Він наближає нас до перемоги.


 
 

Цікаве

Загрузка...