WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Захворювання статевих органів. Венеричні хвороби. СНІД - Урок

Захворювання статевих органів. Венеричні хвороби. СНІД - Урок

Урок

Захворювання статевих органів. Венеричні хвороби. СНІД.

(урок-ситуація, 9 кл.)

Тема: Захворювання статевих органів. Венеричні хвороби. СНІД.

Мета: Сформувати в учнів певні знання про венеричні хвороби та СНІД, їх

ознаки, шляхи поширення та засоби профілактики.

Розвивати творчі здібності учнів під час рольових ігор, нестандартних

завдань, самостійно моделювати можливі заходи запобігання цим

хворобам.

Довести важливість дбайливого ставлення до свого здоров'я з раннього

віку, необхідність дотримання норм здорового способу життя.

Виховувати толерантне ставлення до людей з ВІЛ.

Тип уроку: засвоєння нових знань

Форма уроку: урок – ситуація

Форми, методи, прийоми роботи: фронтальні, групові, індивідуальні, логічні,

наочні, узагальнюючі схеми, діаграми, моделювання

ситуативних задач

Обладнання: підручник, мультимедійна презентація, діаграма, графік

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель. Покликав дзвоник на урок,

В житті ви зробите ще крок.

Нехай вам знань буде доволі,

Я рада зустрічі у нашій школі.

II. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель.

Добридень! Зустрічаючись, люди зазвичай говорят це гарне, добре слово, бажаючи один одному здоров'я.

  • А що таке здоров'я?

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я – це не тількивідсутність хвороб, але йстан повного фізичного, душевного й соціального благополуччя.

Є одна курдська притча. На початку творення Бог призначив усім живим істотам по 30 років земного строку – нарівно, без образ. Але людині цього видалося замало. Тоді Бог додав їй 15 років, віднявши їх у ішака, якого обтяжувало тоскне життя. Коли ж і цього виявилося недостатньо, Усевишній подарував людині ще 15 років, віднявши півжиття в собаки. Але й у 60 років людина не вгамувалася. Творець дав "улюбленцю" ще 15 років, цього разу покоротшавши вік мавпи... З тих часів перші 30 років людина радіє життю, наступні 15 років наживає статок, працюючи як...(здогадалися?), потім, немов ревнивий пес, намагається зберегти нажите, а протягом останніх 15 років уподібнюється далекому родичу. Натяк прозорий і не позбавлений зерна істини. Як же уготовані у Всевишнього роки зробити активними й творчими? Як зберегти молодість і здоров'я? От про це й піде розмова.

III. Вивчення нової теми (деякі фрагменти уроку супроводжуються слайдами мультимедійної презентації)

Адже відомо, що стан здоров'я людини залежить:

  • від умов та способу життя – 50%;

  • від впливу навколишнього середовища – 20%;

  • від спадковості – 20%;

  • від рівня розвитку медицини – 10%.

Як бачимо, найбільшою мірою здоров'я людини залежить від неї самої. Якщо людина здорова, то вона й щаслива.

На мій погляд, людині в житті повинно щастити в трьох випадках: від кого народитися, у кого вчитися і з ким одружитися, щоб народжувати дітей. Але іноді останнє – діти – для деяких людей стають нездійсненою мрією. Чому? Нерідко на шляху до цього виникають перепони: це хвороби статевої системи. Причини їх бувають різні, найчастіше – неуважність до свого здоров'я, необачність, довіра до людини, яка на це не заслуговує.

Ми визначали такі поняття, як здоров'я фізичне, психічне, розумове та інші. Але ще не говорили про сексуальне здоров'я. Давайте разом визначимо, що таке сексуальне здоров'я. Допоможе нам у цьому невелика гра.

Навчальна гра

До гри запрошується сім учнів, які стають у коло. Кожен отримує картку, на якій описана ситуація.

  • Зіна хоче розпочати статеве життя, але вирішила зачекати до тих пір, поки не довідається більше про запобігання вагітності й інфекціям, що передаються статевим шляхом.

  • Юрко підозрює, що він може бути заражений венеричним захворюванням, але йому ніяково поговорити з дорослими. Він вирішує не відвідувати лікаря, а натомість попросити друга купити йому які-небудь ліки.

  • Каріна не хоче вступати в статеві стосунки, але боїться сказати про це своєму хлопцеві.

  • Оля збирається використовувати презервативи зі своїм хлопцем, але він відмовляється. Оля вирішує вступити в статеві стосунки без презерватива.

  • Сергій хоче купити презерватив, але боїться, що люди будуть глузувати з нього, і вирішує не купувати його.

  • Світлана вирішила зосередитися на навчанні й не вступати в статеві стосунки до закінчення школи.

  • Валя мало знає про інфекції, що передаються статевим шляхом, і вирішила подзвонити лікарю, щоб одержати додаткову інформацію.

Завдання: озвучити ситуацію та визначити, чи є поведінка героїв вірною з точки зору збереження здоров'я.

Після гри, підсумовуючи висновки учнів, дається визначення сексуального здоров'я. (Визначення з'являється на мультимедійній дошці).

Сексуальне здоров'я – це загальний добробут людини – фізичне, розумове і психічне, соціальне й духовне здоров'я, без насильства, жорстокості й образ, зі свободою вибору й інформованою згодою.

Вчитель. Сексуальне здоров'я передбачає наявність сексуальних стосунків. А сексуальні стосунки можуть бути різноманітними. Іноді внаслідок сексуальних стосунків виникають хвороби статевої системи. Ще в XV ст. ці хвороби отримали назви венеричні. Назва цих захворювань походить від імені Венери – богині кохання у давньогрецькій міфології. Термін „венеричні хвороби" запропонував французький вчений Жан де Бетанкур у 1527 році.

Венеричні хвороби інколи називають „хворобами поведінки", оскільки їх розповсюдженню сприяє моральна розпуста, випадкові статеві зв'язки. Ці хвороби небезпечні тяжкими ускладненнями. Діти, народжені від батьків, хворих на венеричну хворобу, як правило, і самі хворі на неї, фізично і в розумово неповноцінні.

Робота з таблицею (зразок у підручнику: Шабатура М.Н. та ін. Біологія людини, 9 клас. – К.: Генеза, 2001.- С. 123).

Таблиця 1

Венеричні хвороби

Назви хвороби

Збудник

Прояви хвороби

Наслідки

Вчитель. А тепер поговоримо детальніше про ці хвороби.

Історик. У Європу сифіліс привезли моряки Христофора Колумба в 1493 р. У XV-XVI ст. були навіть епідемії цієї хвороби. Її називали „статевою чумою". В Росію сифіліс проник за часів Івана ІІІ, називали його тоді „польською хворобою". У 1530 р. Італійський лікар Фракастро описав муки пастуха Сифілуса. За своє нешанобливе ставлення до богині Венери та бога Аполлона він був уражений хворобою, що згодом була названа на його честь. Спочатку вважали, що сифіліс і гонорея – одне й те саме захворювання. Французький дослідник Рікою довів, що сифіліс – окрема хвороба. У своїх дослідженнях учений використовував нелюдські методи – заражував здорових людей, а потім лікував.

Лікар – венеролог. Сифіліс це дуже тяжке захворювання усього організму, що призводить до каліцтва і смерті людини. Збудником його є мікроорганізм – бліда строхета. Перша ознака сифілісу – поява неболісних виразок на зовнішніх статевих органах, збільшення пахових лімфовузлів. Через кілька тижнів ці явища зникають, і людина вважає себе здоровою. Але в цей час відбувається приховане поширення збудника по організму з кров'ю та лімфою. На шкірі, голосових зв'язках, у ротовій порожнині з'являються висипання рожевого кольору. Людина в цей час стає дуже заразною. У неї випадає волосся на голові, брови, вії. Через три-чотири роки уражуються внутрішні органи, руйнуються носові кістки, спотворюється обличчя. Ще через два-три роки унаслідок ураження спинного мозку виникає параліч ніг. І після кількох років тяжких страждань людина помирає.

Loading...

 
 

Цікаве