WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Повторення та узагальнення вивченого про числівник - Урок

Повторення та узагальнення вивченого про числівник - Урок

Чи знаєте ви, що назва Дружківка походить від назви залізничної станції Дружківка, збудованої 1870 року. Вона привласнила собі ім'я села, розташованого за 6 км, яке виникло внаслідок героїчної боротьби козаків і селян з татарами під керівництвом козаків - запорожців з пікету. В цьому історичному бою, що відбувався восени 1768 року в ході боротьби козаків і селян з татарами, які втричі перевищували своєю кількістю захисників, людолови були розгромлені. Після цієї битви невеличке сільце Поршаківку почали звати Дружківкою. У документах говориться, що цю назву було дано указом Катерини ІІ.

Існують й інші тлумачення. Одне з них пов'язують з ім'ям козака Дружка, нібито першого поселенця слободи. Проте в архівних документах ім'я Дружка не згадується.

"ГЕОЛОГИ"

Чи знаєте ви, що на північно – східній околиці Дружківки знаходиться геологічний пам'ятник природи, яких одночасно є заповідником. Він має назву "Дружківські скам'янілі дерева". Заповідник заснований у 1972 – 1975 рр. Площа заповідника 1 га. Тут декілька тисяч фрагментів цих дерев, розміром від 2 – 3 см до 2-3 м. Їх вік 250 мільйонів років. 270 мільйонів років тому, на території нашого краю плюскотіло тропічне море. По його берегах росли хвощі. Вони були заввишки 40 – 50 м.

Земля Дружківки багата глинами каоліновими та вогнетривкими (використовуються для фаянсо - фарфорової галузі), ртуттю, крейдою. Є невеликі виходи на поверхню граніту та долоніту.

"ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІ"

Чи знаєте ви, що в лютому 1922 року Микола Хвильовий приїхав у Дружківку. Того ж року виходить поема "Зелена туга", в якій поет згадує Дружківку

І ще приснився сон

В Дружківку (там завжди)

Ходив я на Дінець

В перепилиний день.

1923 року вийшла збірка "Сині етюди", в яку ввійшло оповідання "Юрко". Микола Григорович показав у ньому заводську молодь невеличкого робітничого посьолка на Донеччині.

5 липня 1941 року Олеся Гончара разом з іншими пораненими на фронті санітарним поїздом привезли в нашу Дружківку і він лікував свої рани в дружківському армійському госпіталі, що був розташований у школі № 2, яка знаходилася у робітничому посьолку Яковлівка.

1896 року відвідав наше місто автор "Гранатового браслета" Олександр Купрін.

"БІОЛОГИ"

Чи знаєте ви, що Дружківка має дві достатньо великі лісо-паркові зони, лісопосадки вздовж автомобільних та залізних доріг. Основні масиви природної середи у деяких місцх врізаються в межі міста. На жаль, великою різноманітністю дикий тваринний світ не відрізняється.

 1. Слово вчителя

Для роботи на уроці ви поділені на три групи. Зараз я пропоную вам роботу в експертних групах. Метод цей має назву "Мозаїка". На підготовку 2 хвилини

ЗАВДАННЯ : записати якнайбільше числівників, чисел, дат, пов'язаних з Дружківкою; усно розкрити виражальні можливості числівників.

 1. Слово вчителя

Для того, щоб перевірити, узагальнити ваші знання з теми "Числівник", ми проведемо "Мовну вікторину". Проводити її ви будете самі, використовуючи свої творчі знахідки. Після роботи ми підведемо підсумки. Правильна відповідь - 1 бал. У кінці вікторини визначимо переможців. Перший турнір розпочинає група 1.

(Представники груп заздалегідь дають вчителю свої завдання, щоб їх можна було включити у мультимедійний урок)

Зразки завдань:

 1. Записати правильно та швидко словосполучення за цією схемою: "Пара? (днів) Кілька?"

 2. У реченні визначити числівник, довести це. "Багато снігу – багато хліба".

 3. Прочитати і швидко вимовити скоромовку. До якого типу відмінювання належить числівник. Провідміняти його. "Хитру сороку спіймати морока, а на сорок сорок сорок морок".

 4. Знайти помилку в реченні "Від цього берега річки Торець до іншого буде не більше тридцяти метрів".

 1. Стилістичне дослідження

Прочитати текст. До яких стилів вони належать?

Поміркуйте, які особливості використання числівників у різних стилях мовлення.

Леонід Понамарьов народився в Дружківці 12 лютого 1937 року. Батько його- Іван Сергійович Понамарьов - викладав фізкультуру в нашій шостій школі.

Леонід закінчив у 1953 році школу № 1 зі срібною медаллю і відправився поступати до Московського Державного університету на фізмат. Закінчивши університет, з 1958 по 1973 рік працює в м. Дубні в Об'єднаному інституті ядерних досліджень, де у 24 роки став кандидатом наук, а в 30 років - доктором. Потім професор Понамарьов був запрошений до Російського наукового центру "Курчатівський інститут". Згодом за роботу у галузі ядерної фізики нагороджений "Золотою медаллю Курчатова"

(І.Іванишко)

Пам'ятаєш як весною

В день ясний як образок,

Обривали ми з тобою

П'янко пахнучий бузок.

Ти шукала білосніжних

П'ять щасливих пелюсток.

І схвильовано і ніжно

Так бринів твій голосок:

"Все чотири у суцвітті,

Все не бачу я п'яти,

Мабуть щастя в цьому світі

Мені, бідній, не знайти"

З того часу, як дізнаюсь,

Що в саду цвіте бузок –

Згадую й благословляю

День ясний, мов образок.

Н. Золотницький

8.Слово вчителя

Ви дуже сумлінно працюєте на уроці, тому я пропоную вам відпочити, а для того, щоб відпочинок став приємним наші поети прочитають власні поезії, присвячені рідній Дружківці.

9. Гра "Аукціон"

Представники груп по черзі називають як найбільше фразеологічних зворотів, до складу яких входять числівники. Перемагає та група, представник якої останнім назвав потрібний фразеологізм.

10. Гра "Віднови приказку"

Групам дається завдання - 5 приказок, у яких на місці числівників поставлено три крапки.

ЗАВДАННЯ: вставити потрібний числівник.

11. Робота в парах "Діалог"

ЗАВДАННЯ: побудувати діалог, використовуючи числівники, на одну з тем "На вокзалі", "У крамниці"

V. Підсумки уроку

Самооцінка роботи в групах

Картка самооцінки роботи на уроці

Критерії

Коментар

Бал

 1. Я повторив раніше вивчений матеріал

 1. Я плідно працював у групі, виконував завдання

 1. Можу скласти узагальню вальну розповідь із наведенням прикладів

 1. Результативність на уроці

 1. Настрій, мої очікування

VІ. Домашнє завдання

Уявіть, що ви маєте підготувати статтю для енциклопедичного словника про Дружківку. Який стиль мовлення слід обрати? Які мовні особливості наукового стилю мають бути в полі зору? Зверніть вагу на виражальні можливості числівників. Запишіть складений текст.


 
 

Цікаве

Загрузка...