WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Повторення та узагальнення вивченого про числівник - Урок

Повторення та узагальнення вивченого про числівник - Урок

Урок - подорож

Тема. Повторення та узагальнення вивченого про числівник.

Мета:

  • закріпити вміння учнів розрізняти числівник з – поміж інших частин мови, які можуть мати числове значення, визначати їх морфологічні ознаки, з'ясовувати синтаксичну роль та виражальні засоби;

  • удосконалювати вміння правильно відмінювати числівники та вживати їх у різних типах мовлення; вдосконалювати навички редагування, збагачувати словниковий запас учнів фразеологізмами, прислів'ями, приказками;

  • розвивати мовлення і логічне мислення школярів, уміння працювати з науковими джерелами, виділяти головне, точно передавати наукову інформацію, аналізувати та порівнювати мовні явища, розвивати творчі здібності школярів, комунікативну, соціальну, пізнавальну, самоосвітню та особистісну компетенції;

  • формувати культуру мовлення і спілкування;

  • виховувати почуття любові до своєї землі й усього що є на ній, зацікавити історією рідного міста і краю.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Міжпредметні зв'язки: українська мова, географія рідного краю, історія, біологія

Форма проведення: урок - подорож

Форми роботи: індивідуальна, парна, групова, колективна

Методи:метод "спільний проект "Чи знаєте ви, що?", інтерактивний метод "Мозаїка", "Навчаючи учусь", "Аукціон"

Обладнання: мультимедійний проектор, екран, комп'ютер,

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Переконструювання речень

Прочитайте текст, визначте, до якого стилю і типу мовлення він належить.

Широка дорога стелилася від Києва і далі... Вересень уже запалив осінні вогнища в лісах і дібровах.Рання осінь бродить полями. Шелестить пожовкла кукурудза у передчутті холодів і ніжиться під вересневим сонцем врунистими сходами озимина.

Дорога простягається через степи, спускається в долини, сірою стрічкою здіймається на косогори.

Дорога! Як багато вона може розповісти допитливому серцю, навіяти і радість, і журу воскресити в пам'яті давні перекази і бувальщини.

(За І Нечуєм – Левицьким)

  • Усно намалюйте картину, яку ви побачили. Які кольорові ефекти переважають? Які слова створюють зоровий ефект?

  • Витлумачте у тексті лексичне значення слів бродити, косогори, врунистий.

  • Знайдіть у тексті складне речення. Визначте його вид і смислові зв'язки.

  • Прокоментуйте розділові знаки в останньому реченні, перебудуйте його на складне.

  1. Слово вчителя

Отож ми побачили з вами дорогу, яка йде з Києва. Як ви гадаєте, куди вона простяглася? Так, ви не помилилися, ця дорога тягнеться до нашого краю, зокрема до міста, яке розкинулося на берегах рік Козений та Кривий Торець

  1. Оголошення теми та мети уроку

Ми сьогодні повернемось у минуле нашого міста, пройдемо тією дорогою, воскресивши в пам'яті давні легенди. А разом з тим повторимо вивчене про числівник, його морфологічні ознаки та синтаксичну роль. Удосконалимо свої вміння відмінювати числівники та правильно вживати їх в усному та писемному мовленні.

ІІІ. Сприйняття учнями навчального матеріалу

  1. Усний переказ

Виразно прочитайте текст. Перекажіть його близько до тексту. З якою метою вжито числівники? Знайдіть їх у тексті, запишіть словами, виконайте морфологічний розбір одного з них (на вибір)

Таке гарне і'мя

Поселення запорізьких козаків на місці розташування Дружківки були ще у ХVІІ столітті. Вважається, що Дружківка виникла на місці слободи Поршаківка в ХVІІІ столітті, коли місцеві мешканці розбили татарське військо Калага - Султана. Це сталося у 1766 – 1769 роках. По всьому степу піднялися страшні пожежі. Вся Самарська паланка була у вогні, багато людей було перебито або потрапило до полону Майно було розграблене або спалене.

Перша згадка про Дружківку, за одними джерелами, датується 1781 роком.

  1. Словесний малюнок

Спробуйте уявити місцевість, де було засновано м. Дружківку. Усно намалюйте пейзаж.

  1. Переконструювання тексту

Прочитайте текст. У чому оригінальність його будови? Розкрийте виражальні можливості, вжитих у ньому числівників. Визначте тип мовлення.

Я точно не знаю, коли народилося: згадка про це загубилася у нетрях століть.

І от, 228 років тому – 1781 року є перша згадка про мене.

Хоча, напевне, мій вік більший. Я появилось у ті часи, коли точилася боротьба з татарами, що хотіли через Дике поле пройти в Україну.

Можливо, мені більше як три століття, бо саме тоді на високому березі Торця- ріки з'явився сторожовий курінь козака Дружка.

Я багато чого бачило, багато пережило. Я – одне з найменших міст України.

Та з віком я не старію!

  • До якого стилю мовлення належить цей текст? Переконструюйте цей текст, замінивши розмовний стиль науковим.

  1. Спеціальний проект "Чи знаєте ви ,що?"

(Презентація домашнього завдання)

  1. А зараз ми поринемо у минуле Дружківки, а повернемось у сучасність з новими знаннями про наше рідне місто. Слово домашнім групам.

"КРАЄЗНАВЦІ"

Чи знаєте ви, що Дружківка пам'ятає своїх славних земляків?

У Дружківці 12 лютого 1937 року народився академік Леонід Іванович Понамарьов - спеціаліст у галузі фізики. 1921 року Дружківка подарувала світу доктора технічних наук Могилата Олександра Никоновича, а також академіка, спеціаліста з кібернетики й інформатики Самойленка Станислава Івановича.

Родом із нашого міста - Віктор Іванович Сахненко - відомий художник, а також живописець Вайнштейн Мойсей Ісакович (1940 р.) 25 лютого 1929 року у Дружківці народився Скобліков Олександр Павлович, Народний художник України.

Є серед дружків'ян і співаки - Народний артист України Сілантьєв Костянтин Васильович 1931 року народження.

Фіалко Олег Борисович - український кінорежисер, Народний артист України. Прославив наше місто і Олекса Тихий, захисник прав народу.

Славетна земля Дружківки й спортсменами - Ніна Плєтнєва – Откаленко - рекордсменка світу з легкої атлетики.

Має Дружківка 39 почесних громадян і 11 Героїв Радянського Союзу.

"ГЕОГРАФИ"

Чи знаєте ви, що на перший погляд наше місто невелике, а насправді його площа становить 4 тисячі 653 га. Місто розташоване на півночі Донецької області, де Кривий Торець впадає в ріку Козений Торець. Місто має такі географічні координати: 48 градусів 36 хвилин північної широти та 37 градусів 20 хвилин східної довготи. Знаходиться в степовій зоні. Клімат помірковано – континентальний.

Населення міста становить близько 80 тисяч мешканців. Якщо всі дружків чани візьмуться за руки, стануть у ланцюг, то він простягнеться на 200 кілометрів.

Вулиць Дружківка має 362. Аби щодня побувати на одній вулиці знадобиться цілий рік.

Кожен район міста - Яковлівка, Гаврилівка, Донський, Сурово, Болото, Карлівка, Нахалівка, Молоково, Торецький та інші - має своє неповторне обличчя.

"ІСТОРИКИ"

Loading...

 
 

Цікаве