WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Включення номера сторінки, назви документа та інших даних у колонтитул

У колонтитул документа можна вставити номер сторінки, дату та час. Для цього натисніть кнопки — Номер сторінки, — Дата, або — Година на панелі інструментів Колонтитули.

Виділіть колонтитул, який підлягає видаленню, після чого натисніть клавішу .6. Використання графіки в програмі MS Word.

Додавання графічного об'єкта з зовнішнього файлу

Г
рафічний об'єкт
– це малюнок, що зберігається на диску в графічному файлі. Word може використовувати графічні файли, створені різними прикладними програмами. До того ж при установці Word завантажується невелика бібліотека малюнків, які Ви можете вставляти у свої документи.

Імпорт графічних зображень здійснюється у двох варіантах:

 • у вигляді цілого графічного файлу;

 • у вигляді частини графічного зображення, збереженого як фрагмент в іншому файлі.

Щоб вставити малюнок у документ Word, виконаєте наступні дії.

 1. Установіть курсор туди, куди хочете помістити малюнок.

 2. В
  иберіть команду ВставкаРисунокІз файла... З'явиться діалогове вікно "Добавить рисунок"

 3. Якщо необхідно, зі списку, що розкривається, "Папка" виберіть папку з потрібним малюнком.

 4. Натисніть на імені файлу в списку чи введіть ім'я файлу у текстовому полі "Ім'я файлу".

 5. Якщо обраний файл не відображається у вікні перегляду, натисніть стрілку біля кнопки "Представлення" та виберіть "Перегляд".

 6. Натиснувши стрілку, спрямовану вниз, біля кнопки "Вставка", виберіть одну з наступних можливостей:

  • Встановіть прапорець "Зв'язати з файлом", якщо хочете, щоб малюнок у документі мінявся при зміні графічного файлу на диску.

  • Якщо Ви хочете, щоб зображення в документі відображалось навіть тоді, коли файл малюнка недоступний (наприклад, коли Ви перешлете документ по електронній пошті) – виберіть "Вставити и Зв'язати".

  • Просто натисніть кнопку "Вставити". В такому випадку зображення в документі не буде змінюватися, навіть якщо Ви внесете зміни в графічний файл.

 7. Наприкінці останнього абзацу натисніть двічі.

Вставка графічних кліпів

Кліпи — це особлива категорія малюнків, що містять маленькі прості зображення, які можна використовувати для покращення вигляду документів. У Word є широка добірка картинок, що Ви можете вільно використовувати. От що потрібно зробити, щоб вставити картинку в документ.

 1. Встановіть курсор у те місце документа, куди Ви збираєтеся помістити картинку.

 2. Виберіть команду ВставкаРисунокКартинки, щоб відкрити діалогове вікно "Вставка картинки" .

 3. Виберіть потрібну категорію картинок чи натисніть кнопку "Усі розділи" для перегляду всіх картинок.

 4. Прокручуйте список картинок доти, поки не знайдете потрібну, потім натисніть на ній мишею, щоб виділити її.

 5. Натисніть на кнопці - "Вставить" для додавання картинки в документ.

Якщо на вкладках Звуки та Фільми в жодній з категорій немає об'єктів, то їх потрібно встановлювати додатково.

Редагування імпортованого малюнка

Якщо в документі є малюнок, створений за допомогою іншої прикладної програми, то його можна редагувати як графічний об'єкт, утворений у програмі Word. Якщо імпортований малюнок має растровий формат, незважаючи на те, що його не можна редагувати, до нього можна додати границю, тінь або зноску.

Коли ви виділяєте малюнок, натискаючи на ньому лівою кнопкою миші, з'являється панель "Настройка зображення", яка представляє різні засоби редагування малюнка. Ви також можете активізувати цю панель, натиснувши праву кнопку миші в області головного меню та вибравши Настройка зображення. Основні засоби роботи з малюнком розглядаються нижче.

Зміна розмірів малюнка

Розміри малюнка, імпортованого в документ, можна змінити після його вставки в документ. При зміні розміру малюнка можна зберігати притаманні йому пропорції або, навпаки, змінити їх, збільшуючи або зменшуючи тільки висоту або ширину. Перш ніж працювати з малюнком у документі, варто виділити його. Для цього натисніть на малюнку ліву кнопку миші. Навколо виділеної картинки з'являться вісім маленьких чорних квадратів, що називаються маркерами розмірів.

Для того, що б змінити розміри малюнка зробіть наступне:

 1. Виділіть його.

 2. Установіть курсор миші на одному з маркерів розмірів. Курсор прийме вигляд стрілки, спрямованої в 2 сторони.

 3. Для зміни розмірів натисніть ліву кнопку миші і перетягуйте маркер розміру доти, поки вид картинки не задовольнить Вас. Ви можете як збільшувати, так і зменшувати малюнки.

 4. Відпустіть кнопку миші.

Зміна розмірів малюнка зі збереженням пропорцій.

 1. Виділіть малюнок.

 2. Встановіть курсор на кутовий маркер розміру та, утримуючи кнопку миші, переміщуйте його до одержання потрібного розміру малюнка.

Зміна висоти або ширини малюнка.

 1. Виділіть малюнок.

 2. Установіть курсор на середній маркер розміру та, утримуючи кнопку миші, переміщайте його до одержання потрібного розміру малюнка.

Відновлення вихідних розмірів малюнка. Після зміни розміру та/або пропорцій малюнка легко відновити його первісний вигляд. Просто натисніть кнопку - "Відмінити.." стандартної панелі інструментів, або комбінацію клавіш

Видалення, переміщення і копіювання графіки

Щоб видалити картинку, виділіть її та натисніть клавішу . Для переміщення чи копіювання картинки зробіть наступне:

 1. Виділіть картинку

 2. Для копіювання натисніть чи виберіть команду ПравкаКопіювати..., або натисніть на кнопці — "Копіювати" стандартної панелі інструментів. Для того щоб перемістити малюнок, натисніть клавіші чи виберіть ПравкаВирізати, або натисніть на кнопці — "Вирізати" стандартної панелі інструментів.

 3. Установіть курсор там, де Ви хочете помістити картинку.

Зауваження: Перетягування зображення. Якщо і малюнок, і його майбутнє місце розташування знаходяться в полі зору, перетягніть його в нове місце за допомогою миші. Для копіювання (замість переміщення) утримуйте натиснутою клавішу при перетягуванні.

Як бачите, для роботи по переміщенню малюнка використовуються ті ж команди, що й для переміщення тексту. Аналогічно і для вирівнювання малюнка по лівому/правому краю чи по центру можна використовувати кнопки панелі інструментів Форматування, що застосовуються для впорядкування тексту.

Для зміни границь малюнка, його положення відносно тексту, точного визначення розмірів малюнка використовуйте діалогове вікно "Формат рисунка". Для його активізації натисніть праву кнопку миші над малюнком та виберіть у контекстному меню Формат рисунка.

Настроювання панелі інструментів Малювання

Крім стандартного набору картинок, які можна вставити в документ, Word дозволяє Вам створювати власні малюнки. Засоби для їхнього створення дають можливість навіть людині без художніх здібностей прикрашати свої документи відмінними ілюстраціями. Процес створення малюнка складається з трьох основних дій. Отже, Ви можете:

 • Вставляти об'єкти малювання (лінії, стрілки, фігури і написи) у документ. Більшість об'єктів малювання Word називаються автофігурами.

 • Пересувати намальовані об'єкти по документу, змінювати їхні розміри і пропорції.

 • Змінювати вигляд намальованих об'єктів. Приміром, можна змінювати товщину лінії, колір тексту, тип курсора стрілки.

Щоб почати малювати, потрібно вивести на екран панель інструментів "Малювання" Щоб вивести на екран панель інструментів " Малювання ", виконайте команду ВидПанель інструментів, а потім встановіть прапорець " Малювання ". Швидше це можна зробити, натиснувши кнопку — " Малювання " на стандартній панелі інструментів.

На панелі інструментів "Малювання" представлені кнопки для виводу найпоширеніших графічних об'єктів: ліній, стрілок, просторових об'єктів і т.п. За допомогою кнопок, що розташовані на панелі графічних елементів, легко зображувати лінії, стрілки, еліпси, прямокутники, кола, дуги, сектори та різні криві. Після створення графічного об'єкту його можна залити кольором або візерунком, змінити колір та тип ліній, збільшити або зменшити, перемістити, повернути або дзеркально відобразити об'єкти.


 
 

Цікаве

Загрузка...