WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Автоматичне форматування таблиць.

Word пропонує велику кількість готових форматів таблиць, за допомогою яких Ви легко змінити зовнішній вигляд своєї таблиці.

 1. Помістіть курсор в будь-яку комірку таблиці.

 2. Виберіть команду ТаблицяАвтоформат. Появиться діалогове вікно "Автоформат таблиці" Це те саме діалогове вікно, яке Ви могли бачити, натиснувши кнопку "Автоформат" в діалоговому вікні "Вставка таблиці".

 3. В списку "Формати" пропонуються різноманітні формати таблиць. Ви можете вибрати будь-який, при чому вибраний формат з'явиться в області "Зразок".

 4. Можете використовувати не весь формат, а тільки певні його параметри (прапорці границі, заливка, шрифт, колір, автопідбір області "Використати").

 5. Натисніть кнопку ОК. Обраний формат буде застосовано до Вашої таблиці.

   1. Автоматична перевірка правопису і перенос слів

Перевірка орфографії

Перевірка орфографії під час роботи може проводитись двома способами: або автоматично в процесі введення, або після закінчення створення документа. Зауважимо, що для перевірки обов'язкова наявність у системі відповідних словників. У разі потреби Ви повинні встановити також мову у діалоговому вікні "Мова", що з'являється після виконання команди "Сервіс""Мова..." "Вибрати мову"

Виберіть команду "Параметри..." у меню "Сервіс", а потім — вкладку "Правопис". Щоб орфографічна перевірка слів відбувалася під час їх введення з клавіатури, встановіть прапорець "Автоматично перевіряти орфографію". Для відмови від автоматичної перевірки зніміть прапорець

Зауваження. При орфографічній перевірці слів під час введення тексту кожне слово, відсутнє в словнику, підкреслюється хвилястою червоною лінією. Щоб побачити список можливих вірних слів для виправлення, встановіть курсор миші на хвилясту червону лінію, натисніть її праву кнопку, а потім виберіть вірне слово.

Для перевірки виділеного фрагмента тексту або тексту, що починається від курсору та далі, натисніть кнопку стандартної панелі інструментів — "Правопис". Можна також скористатися командою "Правопис.." у меню "Сервіс".

Зауваження: Word зберігає запис останніх трьох місць, у яких вводився або редагувався текст. Щоб перейти до місця попереднього редагування тексту, натисніть потрібну кількість разів клавіші .

4. Пошук слів і словосполучень

Я
кщо перед Вами великий за об'ємом документ і Вам потрібно знайти в ньому певне слово чи словосполучення (при умові, що він там, звичайно, є), виконайте команду "Знайти..." у меню "Правка" чи натисніть комбінацію клавіш <Ctrl+F>. У результаті з'явиться діалогове вікно "Знайти и замінити":

При виконанні пошуку Ви можете враховувати регістр (великі чи малі літери), шукати вираз як ціле слово, а також враховувати формат виразу (наприклад, курсив). Для встановлення параметрів пошуку натисніть кнопку Більше.

Щоб знайти якийсь текст у поточному документі та замінити його на інший, перейдіть на вкладку Замінити діалогового вікна Найти і замінити або виконайте команду "Замінити..." у меню "Правка". У результаті з'явиться таке діалогове вікно "Заміна тексту". Інтерфейс цієї вкладки подібний до інтерфейсу вкладки "Найти"

 1. Нумерація сторінок і колонтитули.

Нумерація сторінок

Сторінки в багатьох документах, особливо об'ємних, варто нумерувати. Word пропонує кілька варіантів розміщення і форматування номерів сторінок. Номери сторінок завжди є частиною верхніх чи нижніх колонтитулів. Ви зможете самостійно помістити номер сторінки в нижній чи верхній колонтитул, внести іншу додаткову інформацію. Для того щоб пронумерувати сторінки документа, виконаєте наступне.

 1. В
  иберіть команду ВставкаНомер сторінки. З'явиться діалогове вікно "Номер сторінки" У цьому діалоговому вікні вказується розміщення номеру на сторінці і його вирівнювання відносно полів.

 1. Зі списку, що розкривається, "Положення" виберіть необхідне: Угорі сторінки (верхній колонтитул) чи Внизу сторінки (нижній колонтитул).

 2. Зі списку, що розкривається, "Вирівнювання" виберіть потрібне: Зліва- по лівому краю, Від центру - по центру чи Справа - по правому краю. Ще можете вибрати Всерединічи Зовні, якщо роздруковуєте двосторонні сторінки і хочете, щоб номера сторінок розташовувалися усередині (тобто поруч із плетінням) чи зовні (тобто навпроти нього).

 3. За умовчанням номера сторінок виводяться арабськими цифрами (1, 2, 3 і т.д.). Щоб змінити формат (приміром, І, ІІ, ІІІ...), натисніть на кнопці Формат і виберіть потрібний варіант Я
  кщо натиснути на кнопці Формат, з'явиться діалогове вікно "Формат" номеру сторінки. У цьому вікні вибирається формат нумерації. Наприклад, замість арабських цифр можна використовувати літери або римські цифри. Можна також змінити формати нумерації сторінок та вказати, чи треба нумерувати першу сторінку.

 1. Натисніть кнопку ОК.

Видалення номерів сторінок

Виберіть команду ВидКолонтитули. Виділіть номер сторінки в області колонтитулу та натисніть клавішу .

Верхні і нижні колонтитули

Колонтитул — це текст або малюнок, який друкується знизу або зверху кожної сторінки документа. У залежності від місця розташування (на верхньому або на нижньому полі сторінки) колонтитули бувають верхніми та нижніми.

Верхній чи нижній колонтитул — це текст угорі (верхній колонтитул) чи внизу (нижній колонтитул) кожної сторінки документа. У верхніх і нижніх колонтитулах можуть бути записані номери сторінок, назва розділу, ім'я автора і т.п. Word пропонує кілька параметрів верхніх і нижніх колонтитулів, включаючи такі:

 • Той самий верхній чи нижній колонтитул для кожної сторінки документа.

 • Один верхній чи нижній колонтитул для першої сторінки документа й інший — для всіх інших сторінок.

 • Один верхній чи нижній колонтитул для парних сторінок і інший — для непарних.

 • Якщо ваш документ розбитий на розділи, можна створити різні верхні чи нижні колонтитули для кожного розділу.

Утворення колонтитулів та редагування верхніх і нижніх колонтитулів

Допускається утворювати унікальний або взагалі не утворювати колонтитул для першої сторінки документа або кожного з розділів. Можна також утворювати різні колонтитули для парних та непарних сторінок розділів або документа. Щоб вставити верхній чи нижній колонтитул у документ чи відредагувати уже існуючий, виконаєте наступне.

 1. Якщо ваш документ розбитий на розділи, установіть курсор у будь-якому місці розділу, у який ви хочете помістити колонтитул.

 2. Виберіть команду ВидКолонтитули. Word переключиться в режим розмітки сторінки і покаже колонтитул поточної сторінки, обмежений пунктирною рамкою, що не друкується Звичайний текст документа стає тьмяним, і з'являється панель інструментів Колонтитули.

 1. На панелі інструментів "Колонтитули" натисніть кнопку — "Верхній/нижній колонтитули" для переходу в область верхнього або нижнього колонтитула.

 2. Введіть текст верхнього або нижнього колонтитула, використовуючи звичайні прийоми редагування Word. Використовуйте кнопки панелі форматування для вирівнювання тексту у верхньому/нижньому колонтитулі.

 3. Застосовуйте інші кнопки панелі форматування, як описано в таблиці, для виконання зазначених дій.

 4. По закінченні натисніть кнопку "Закрити" панелі інструментів Колонтитули для повернення до тексту документа.

Поки на екрані видима область колонтитула, основний текст документа редагувати неможливо.

Таблиця. Кнопки панелі інструментів Колонтитули

Кнопка

Дія

Вставляє елемент автотексту

Вставляє номер сторінки

Вставляє число, що відповідає загальній кількості сторінок в документі

Відкриває діалогове вікно "Формат номера сторінки"

Вставляє поточну дату

Вставляє поточний час

Показує/приховує основний текст документа

Перехід між верхнім та нижнім колонтитулом

Перехід до попереднього колонтитула

Перехід до наступного колонтитула


 
 

Цікаве

Загрузка...