WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

 1. Натисніть на піктограмі "Інша".

 2. Виберіть тип лінії, колір і ширину для однієї сторони рамки.

 3. У розділі вікна "Пример" натисніть кнопку зі схематичним зображенням сторінки, щоб указати, до якої з сторін документа Ви хотіли б застосувати створений стиль рамки.

 4. Повторіть п. 2 і 3 для встановлення стилю інших сторін рамки.

 5. Натисніть кнопку ОК.

Найбільш швидкий шлях побудувати рамку — це використовувати кнопку —"Обрамлення" на панелі Форматування Натисніть стрілку поруч з цією кнопкою, щоб переглянути можливі види рамок, потім натисніть на кнопці із зображенням потрібної рамки. Натисніть кнопку "Немає границі", щоб забрати рамку.

У рамку можна вкласти кілька сторінок вашого документа, щоб зробити це, натисніть на корінці вкладки "Сторінка" у діалоговому вікні "Границя і заливка". У цьому режимі для установки рамок діалогове вікно використовується точно так само, як і в режимі "Границя". Єдина відмінність полягає в тому, що тепер у списку "Застосувати до"" можна вибрати одну з чотирьох можливостей:

 • До всього документа

 • До цього розділу

 • До цьому розділу (тільки 1-ї сторінки)

 • Цьому розділу (крім 1-ї сторінки).

Застосування заливка

Заливка використовується для встановлення фону певного фрагменту тексту, наприклад, чорного тексту — яскраво-сірим фоном. Заливка застосовується до виділеного тексту чи до окремого абзацу. Заливка включає власне заливку, візерунок чи їхню комбінацію. Щоб здійснити заливку, виконайте наступне:

 1. Виділіть текст, до якого хочете застосувати заливка, чи установіть курсор де-небудь в абзаці, якщо заливка застосовується до цілого абзацу.

 2. Виберіть команду ФорматГраниця і заливка для відкриття діалогового вікна "Границя і заливка". Перейдіть на вкладку "Заливка"

 3. Щоб виконати заливання, виберіть її колір із палітри в області "Заливка" у діалоговому вікні. Якщо ж Ви хочете використовувати тільки візерунок, виберіть "Ні заливки".

 4. Д
  ля використання візерунка виберіть його тип і колір в області "Узор" діалогового вікні. Якщо Ви використовуєте одне лише заливка, виберіть "Ні" у віконці типу. Як буде виглядати ваша заливка, видно в області "Зразок" діалогового вікна.

 5. Якщо Ви виділили текст перед відкриттям діалогового вікна, за допомогою списку "Застосувати до" укажіть: до виділеного тексту, або до поточного абзацу, в залежності від того, до чого Ви будете її застосовувати.

 6. Натисніть кнопку ОК.

   1. Створення таблиць в MS WORD.

Що таке таблиця

Таблиця дозволяє вам упорядкувати дані у вигляді рядків і стовпців. Таблиця складається з комірок, які згруповані по рядкам та стовпцям. Нижче наводитися один із можливих прикладів використання таблиці.

Кожен елемент таблиці, що називається коміркою, не залежить від інших елементів. Ви зможете побудувати таблицю з довільною кількістю рядків і стовпців. До того ж ви завжди зможете змінити розмір і форматування кожної комірки. Комірка таблиці може містити текст, малюнок і взагалі усе, що може містити документ Word. Єдине виключення - у таблиці не може міститись інша таблиця

Як створити і вставити таблицю Щоб вставити нову порожню таблицю в будь-яке місце свого документа, виконаєте наступне:

 • Установіть курсор у те місце документа, куди ви хочете вставити таблицю.

 • В
  иберіть команду меню ТаблицяДобавитиТаблицю. З'явиться діалогове вікно "Вставка таблиці" .

 • У текстових полях "Число стовпчиків" і "Число рядочків", натискаючи на подвійних стрілках чи набираючи на клавіатурі, введіть кількість рядків і стовпців майбутньої таблиці (пізніше Ви зможете змінити ці параметри).

 • Для того щоб застосувати один з видів автоформатування таблиць до своєї таблиці, натисніть кнопку "Автоформат", виберіть потрібне форматування, а потім натисніть ОК.

 • В полі перемикачів "Автопідбір ширині стовпців" виберіть потрібну ширину стовпця:

 • постійна - виводить таблицю з точно визначеною шириною стовпців; вкажіть ширину або виберіть "Авто", щоб побудувати таблицю зі стовпцями рівної ширини;

 • по змісту - ширина стовпців визначається вмістом, тобто максимальною кількістю символів в комірках стовпця;

 • по ширині вікна - ширина стовпців визначається так, щоб займати всю сторінку.

 • Натисніть кнопку ОК.

У документі з'явиться порожня таблиця, у першій комірці якої буде знаходитися курсор.

Зауваження: Як швидко вставити таблицю? Натисніть кнопку - "Добавити таблицю" стандартної панелі інструментів і, перетягуючи курсор, виділіть число рядків і стовпців майбутньої таблиці.

Робота в таблиці

Коли курсор знаходиться в комірці таблиці, можна вводити і редагувати текст так само, як і в звичайному документі. Текст, введений в комірку, автоматично розбивається на рядки, коли його довжина перевищує ширину стовпця. Можна перемістити курсор у будь-яку комірку таблиці, натиснувши на ній мишею. До того ж ви можете пересуватися по таблиці, використовуючи наступні комбінації клавіш.

Натисніть клавішу

Для того щоб перейти в

наступну комірку цього рядка

попередню комірку цього рядка

першу комірку поточного рядка

верхню комірку поточного стовпця

останню комірку поточного рядка

останню комірку поточного стовпця

Якщо курсор знаходиться в комірці, для пересування по таблиці можете використовувати клавіші зі стрілками. Для того щоб вставити в таблицю символ табуляції, натисніть клавіші .

Результат

Дія

Виділення комірки

Установіть курсор на лівий край комірки та натисніть кнопку миші

Виділення рядка

Установіть курсор ліворуч від рядка та натисніть кнопку миші

Виділення стовпця

Установіть курсор на верхній лінії сітки стовпця та натисніть кнопку миші

Виділення декількох комірок,

рядків або стовпців

Утримуючи кнопку миші, переміщуйте курсор по комірці, рядку або стовпцю, або виділіть одну комірку, рядок або стовпець, а потім, утримуючи клавішу , виділіть наступну комірку, рядок або стовпець

Виділення тексту в наступній комірці

Натисніть клавішу

Виділення тексту в попередній комірці

Натисніть клавіші

Виділення всієї таблиці

Перейдіть у таблицю, а потім натисніть клавіші на цифровій панелі при вимкнутому режимі NUM LOCK

Зауваження: Щоб виділити рядок, стовпець або всю таблицю, перейдіть у таблицю та використайте одну з команд "Виділити"(меню "Таблиця") або використайте потрібні гарячі клавіші.

Перетворення тексту в таблицю

Визначте місця, де необхідно розділити текст на рядки та стовпці, шляхом вставки розділюючих символів у текст. Наприклад, використовуйте символи табуляції для відокремлення стовпців та символи абзацу — для відокремлення рядків, або розділовий знак який не використовується у тексті. Виділіть текст, який треба перетворити. Виберіть команду у меню ТаблицяПеретворитиПеретворити в таблицю. Задайте потрібні параметри.

Перетворення таблиці у текст

При перетворенні таблиці у текст можна визначити символ, який буде служити роздільником у перетвореному тексті. Це може бути кома, символ табуляції, символ абзацу або іншій символ. Виділіть рядки таблиці, які необхідно перетворити в абзаци. Виберіть команду Таблиця Перетворити Перетворити в текст. В групі "Розділювач" встановіть потрібний перемикач або введіть символ, який буде використаний як розділювач комірок. Рядки розділяються символами абзацу.

Переміщення і копіювання рядків і стовпців

Щоб скопіювати чи перемістити весь рядок чи весь стовпець з одного місця таблиці в інше, зробіть наступне:

 • Виділіть стовпець чи рядок, перетягуючи курсор по комірках рядка чи стовпця або натиснувши в рядку чи стовпці, а потім вибравши ТаблицяВиділитиРядок чи ТаблицяВиділитиСтовпчик.

 • Для копіювання натисніть чи кнопку — "Копіювати" стандартної панелі інструментів. Для переміщення натисніть клавіші чи кнопку — "Вирізати" стандартної панелі інструментів.

 • Установіть курсор у нову позицію стовпця чи рядка (стовпець чи рядок буде додано лівіше чи вище позиції курсору).

 • Натисніть клавіші чи кнопку —"Вставити" стандартної панелі інструментів.


 
 

Цікаве

Загрузка...