WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Для вставки лінії розділу зробіть наступне:

 1. Виберіть команду ВставкаРозрив для відкриття діалогового вікна "Розрив".

 2. Виберіть потрібний тип розбивки на розділи (усі типи описані вище).

 3. Натисніть кнопку "ОК".

З лінією розриву можна працювати так само, як і з будь-яким символом вашого документа. Для її видалення установіть курсор ліворуч від неї і натисніть клавішу чи установіть курсор праворуч від неї і натисніть клавішу . Лінія розриву відноситься до розділу, що знаходиться перед ним; таким чином, коли Ви видаляєте її з документа, текст перед нею стає частиною наступного розділу, і це означає, що до тексту будуть застосовні параметри форматування наступного розділу.

Як уставити лінію розриву сторінки вручну

Коли текст досягає нижнього поля сторінки. Word автоматично продовжує текст із верхнього рядка нової сторінки. Однак можна вручну вставити лінію розриву сторінки і почати нову в будь-який момент. Для цього зробіть наступне:

 1. Виберіть команду ВставкаРозрив для відкриття діалогового вікна "Розрив".

 2. Виберіть "Із наступної сторінки".

 3. Натисніть кнопку "ОК".

Зауваження: Швидкий розрив. Можна швидко вставити лінію розриву сторінки, натиснувши . Для того щоб почати новий рядок, не починаючи новий абзац, натисніть .

Розрив сторінки проявиться в документі у вигляді однієї горизонтальної лінії. Так само, як і мітки розриву розділу, мітки розриву сторінки не з'являться ні в режимі розмітки сторінки, ні в роздрукованому документі. Щоб видалити лінію розриву сторінки, установіть курсор на рядок, що містить лінію розриву, і натисніть клавішу .

Як установити поля сторінки за допомогою лінійок

Поля сторінки визначають порожній простір між текстом і краями сторінки. На кожній сторінці є чотири поля: ліве, праве, верхнє і нижнє. Встановлення нових полів сторінки спричинить за собою зміни полів у всьому документі, при наявності одного розділу, або тільки в поточному розділі (якщо їх кілька).

Зауваження: Поле - це відстань між текстом і краєм сторінки.

Найпростіший шлях установити поля — за допомогою миші й лінійки. Це найбільш наочний спосіб, при якому не потрібно тримати в голові дюйми і сантиметри. Щоб вивести лінійку, виберіть команду ВидЛінійка або установіть курсор миші біля верхнього краю робочої області.

Використовувати лінійку для зміни полів можна тільки в режимі розмітки сторінки (для цього виберіть команду ВидРозмітка сторінки). У цьому режимі Word відображає горизонтальну лінійку вгорі робочої області і вертикальну лінійку уздовж лівого краю сторінки. Це дозволяє встановлювати ліве/праве поле і верхнє/нижнє поле за допомогою лінійки.

На кожній лінійці біла смужка показує поточний стан полів сторінки Для зміни лівого чи правого поля установіть курсор миші на маркер відповідного поля на горизонтальній лінійці (курсор перетвориться в стрілку, спрямовану праворуч та ліворуч). Потім перетягніть курсор на нову позицію. Для зміни верхнього чи нижнього поля проробіть ті ж самі дії за допомогою вертикальної лінійки.

Границі полів на горизонтальній лінійці визначаються краями білої смужки, а не маленькими трикутниками маркерів відступів. Тільки якщо курсор миші змінився на стрілку, спрямовану у два боки, знайте — Ви знайшли край поля.

Зауваження: Зміна полів впливає на весь розділ (на відміну від відступів, що впливають тільки на абзац). Для того щоб змінити поля тільки частини документа, розбийте його на розділи, як описувалося в цьому уроці. Після цього Ви зможете встановити різні поля в кожнім розділі.

Як установити поля сторінки за допомогою діалогового вікна "Параметри сторінки"

Установити поля сторінки можна за допомогою діалогового вікна "Параметри сторінки". Застосовуйте цей метод, якщо не хочете використовувати мишу чи якщо Вам потрібно установити точні розміри полів. (До речі, у цьому випадку не потрібно переключатися в режим розмітки сторінки.) Цей метод надає великі можливості по установці полів у документі. От як це зробити:

 1. Виберіть команду ФайлПараметри сторінки для відкриття діалогового вікна " Параметри сторінки ".

 2. Натисніть на корінці вкладки "Поля" для доступу до параметрів установки полів.

 3. В текстових полях "Верхнє", "Нижнє", "Ліве", "Праве" введіть потрібні розміри полів сторінки (у дюймах) чи, натискаючи на подвійних стрілках, установіть потрібне значення. В області "Зразок" Ви побачите, як буде виглядати сторінка з такими полями.

 4. Якщо Ви збираєтеся переплести готовий документ, необхідно залишити для цього досить місця, тобто ввести потрібне значення в текстове поле "Перепльот". Це значення буде додано до розміру лівого поля кожної сторінки або, якщо Ви встановите прапорець "Дзеркальні поля", — до лівого поля кожної сторінки з непарним номером і до правого — з парним (це використовується в документах, що друкуються на двох сторонах листа паперу).

 5. Зі списку, що розкривається, "Застосувати:" виберіть, де потрібно застосувати нові параметри.

 • До цілого документу. Нові значення полів будуть застосовані до всього документа.

 • До кінця документа. Word уставить лінію розриву розділу в тому рядку, у якому заходиться курсор. Нові поля з'являться в новому розділі.

 • До цього розділу. Поля зміняться тільки в поточному розділі. Цей параметр недоступний, якщо Ваш документ не розбитий на розділи.

6. Натисніть кнопку "ОК".

Як указати розмір і орієнтацію сторінки

За умовчанням формат документа Word відповідає стандартному аркушеві розміром 8.5х11 дюймів, що роздруковується в книжковій орієнтації (тобто рядки тексту паралельні короткому краю сторінки). Можна вказати різні розміри сторінки, вибравши їх із різних стандартних розмірів сторінок і конвертів чи визначити розміри самостійно. Роздрукувати Ви можете ще й в альбомній орієнтації (рядки тексту паралельні довгому краю сторінки).

Для того щоб указати розмір і орієнтацію сторінки, виконаєте наступне:

 1. Виберіть команду ФайлПараметри сторінки для відкриття діалогового вікна "Параметри сторінки".

 2. Натисніть на корінці вкладки "Розмір паперу"

 3. Зі списку, що розкривається, "Розмір паперу" виберіть визначений розмір чи введіть іншу висоту і ширину сторінки у відповідних текстових полях.

 4. Виберіть книжкову чи альбомну орієнтацію.

 5. Зі списку, що розкривається, "Застосувати" виберіть ту частину документа, у якій потрібно установити нові параметри сторінки.

 • До цілого документу. Нові значення полів будуть застосовані до всього документа.

 • До кінця документа. Word уставить лінію розриву розділу в тому рядку, у якому заходиться курсор. Нові поля з'являться в новому розділі.

 • До цього розділу. Поля зміняться тільки в поточному розділі. Цей параметр недоступний, якщо Ваш документ не розбитий на розділи.

 1. Натисніть кнопку ОК.

Обрамлення тексту

Для більшої виразності оформлення абзаців і сторінок тексту використовуються різні способи обрамлення, заповнення візерунком, зміни кольору і т.п. Ви можете утворювати обрамлення навколо сторінки, окремих фрагментів тексту, рисунків чи таблиць (про таблиці мова піде далі). Обрамлення можна додавати з будь-якої сторони. У рамку можна помістити виділений текст чи окремий абзац. Для того щоб взяти текст у рамку текст, виділите його. Для обрамлення абзацу установіть курсор де-небудь у його межах.

Д
алі скористайтесь командою ФорматГраниця и заливка, що викликає діалогове вікно "Границя і заливка" , а потім встановіть необхідні параметри.

Для вибору рамки виконаєте наступне:

 1. Виберіть рамку, натиснувши на відповідній піктограмі в області "Тип".

 2. Виберіть бажаний стиль лінії зі списку "Тип", потрібний колір — зі списку "Колір" і потрібну ширину — зі списку "Ширина".

 3. В області "Зразок" натисніть на потрібних кнопках чи прямо на схематичному зображенні сторінки, щоб додати чи забрати лінії для кожної з чотирьох сторін тексту.

 4. Якщо Ви виділили текст перед відкриттям діалогового вікна, використовуйте список "Застосувати до", щоб указати, чи застосовується обрана рамка до виділеного тексту або до поточного абзацу.

 5. Натисніть кнопку ОК.

При звичайній установці границі до всіх чотирьох сторін застосовується той самий стиль лінії (суцільна, пунктирна та ін.). Для створення рамки, що сполучить у собі кілька стилів, виконаєте наступне.


 
 

Цікаве

Загрузка...