WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

Форматування і друкування текстових документів. Таблиці - Реферат

 1. Виберіть команду ФорматШрифт, щоб відкрити діалогове вікно "Шрифт" У списку "Шрифт" представлені назви існуючих шрифтів. Прокрутіть список і виберіть потрібний.

 2. У списку "Розмір" зазначений розмір поточного шрифту. Виберіть новий розмір з списку чи введіть число в текстовому полі. У вікні "Зразок" з'явиться вигляд обраного шрифту.

 3. Натніть кнопку ОК.

Д
ля швидкого форматування символів використовується також панель інструментів Форматування. На цій панелі Ви можете змінити шрифт виділеного фрагмента тексту, вибираючи зі списку — "Шрифт" ім'я потрібного шрифту. Для зміни розміру шрифту виділеного фрагмента тексту виберіть зі списку — "Розмір шрифту" величину потрібного розміру. Можна також змінити зображення шрифту виділеного фрагмента тексту, натискаючи кнопки — "Напівжирний","Курсив","Підкреслений".

Діалогове вікно команди Шрифт містить три вкладки На кожній вкладці у вікні "Зразок" відображається результат налаштовування шрифту.

Вкладка Шрифт із параметрами:

 • Шрифт: Для введення кирилиці, зазвичай, застосовуються шрифти: Times New Roman, Arial, Courier і ін.;

 • Накреслення: звичайний, курсив, напівжирний, напівжирний курсив;

 • Розмір – розмір шрифту в пунктах (пт.);

 • Підкреслення – підкреслення виділеного фрагмента лініями різного типу;

 • Колір – вибір кольору шрифту;

 • однієї чи двома закресленими лініями символи виділеного фрагмента;

 • Колір підкреслення – якщо Ви вибрали тип лінії, якою буде підкреслено текст, то Ви також маєте змогу визначити колір підкреслення

 • Ефекти - тут представлені різні ефекти відображення тексту.

Вкладка Інтервал з параметрами:

 • Масштаб – дозволяє змінити масштаб тексту. На відміну від масштабу відображення, який ми вивчали на попередньому уроці, тут масштабується розмір шрифту, а не відображення документу;

 • Інтервал – дозволяє вказати інтервал між символами: нормальний, розріджений, ущільнений. Відстань можна змінити поряд у вікні;

 • Зміщення – установлює зсув виділеного фрагмента відносно базової лінії вгору чи вниз на вказану кількість пунктів;

 • Кернинг служить для автоматичного підбору інтервалу між символами.

Вкладка Анімація дозволяє зі списку вибрати тип анімації виділеного фрагмента.

Б) Форматування абзацу тексту

Т
екст документа складається з абзаців, абзац закінчується натисканням клавіші . При цьому в текст вставляється спец символ. Він видимий тільки в режимі відображення символів, що не друкуються (кнопка "Не друкуючі символи" ). Видалення даного символу забезпечує злиття абзаців, причому абзац, до якого приєднують, отримує форматні установки нижнього приєднаного абзацу. При наборі тексту перехід у новий рядок виконується автоматично. Для форматування абзаців використовується команда ФорматАбзац, після виконання якої з'являється вікно діалогу, що містить вкладки:

Відступи і інтер -вали,

Розміщення на сторінці.

На вкладці Відступи і інтер -вали, задаються:

 • Вирівнювання – вирівнювання по ширині, по центру, по лівому чи правому краях;

 • Рівень – вибір рівня структури документа;

 • Відступ – границі абзаців (відступів) від краю друкованого аркуша, а також відступ першого рядка ліворуч і праворуч;

 • Інтервали – між абзацами (перед і після) та міжрядковий;

Вкладка Розміщення на сторінці визначає правила розбивки рядків абзацу на сторінки:

 • заборона висячих рядків – забороняється друкувати один перший чи останній рядок абзацу на іншій сторінці (потрібно щоб було не менше 2 рядків);

 • не розривати абзац – розташовувати весь абзац на одній сторінці;

 • не відривати від наступного поточний і наступний абзаци друкуються на одній сторінці;

 • с нової сторінки – виділений абзац починати з нової сторінки, вставляючи роздільник сторінок;

 • заборонити нумерацію рядків абзацу;

 • заборонити автоматичне перенесення слів.

Установка відступів за допомогою діалогового вікна "Абзац"

Word дозволяє установити відступи за допомогою діалогового вікна "Абзац". Для цього виконаєте наступне.

 1. Виберіть команду ФорматАбзац..., щоб відкрити діалогове вікно "Абзац", потім натисніть на корінці вкладки "Відступи і інтервали" В області "Відступ" натискайте стрілки біля текстових полів "зліва" і "справа", щоб збільшити чи зменшити відступ. Для виділення першого рядка абзацу за допомогою відступу чи для створення "висячого рядка" натисніть на стрільці текстового поля "перший рядок", потім укажіть величину відступу в текстовому полі. Область "Зразок" показує, як виглядають у документі поточні установки.

 2. Натисніть кнопку ОК. Нові установки будуть застосовані до усіх виділених абзаців або до нового тексту.

Вирівнювання тексту за допомогою діалогового вікна "Абзац"

Вирівнювання — це засіб форматування, при якому ліві і праві краї рядків тексту розташовані уздовж умовно вертикальних ліній. Word пропонує чотири види вирівнювання.

 • По лівому краю — вирівнює ліві краї рядків.

 • По правому краю — вирівнює праві краї рядків.

 • По ширині — вирівнює одночасно ліві і праві краї рядків.

 • По центру — установлює центр кожного рядка між лівим і правим полем.

Зауваження: Вирівнювання по ширині. Це найбільш поширений спосіб вирівнювання тексту. Вирівнюються одночасно ліві і праві краї рядків абзацу за рахунок вставки додаткових пробілів між словами і буквами.

Якщо Ви використовуєте для зміни вирівнювання діалогове вікно, виділіть потрібні абзаци, а потім зробіть наступне:

 1. Виберіть команду ФорматАбзац, щоб відкрити діалогове вікно "Абзац"

 2. Зі списку, що розкривається, "Вирівнювання" виберіть потрібне.

 3. Натисніть кнопку ОК.

Швидке форматування абзаців

Швидке форматування абзаців може виконуватися за допомогою панелі Форматування, що містить необхідні кнопки вирівнювання абзацу. На цій панелі Ви можете здійснити такі дії:

Збільшити (зменшити) відступ обраного абзацу, зсовуючи його до наступної (попередньої) позиції табуляції. З цією метою натисніть кнопку — "Збільшити відступ" ( — "Зменшити відступ").

Вирівняти текст абзацу або виділений текст: по лівому полю можна за допомогою кнопки — "По лівому краю", по центру — кнопки — "По центру", по правому полю — кнопки — "По правому краю", по обом краях — кнопки — "По ширині".

Щоб змінити вирівнювання одного чи декількох абзаців, спочатку виділіть їх, потім натисніть одну із кнопок вирівнювання на панелі форматування.

С) Сторінок

Розбивка на розділи Word дозволяє розбивати документ на два і більше розділи, у кожному з яких може бути власне форматування сторінок. Вам знадобляться розділи, якщо необхідно установити різні параметри форматування сторінки, такі як поля, для різних сторінок. За умовчанням ці види форматування застосовуються до всього документа.

Є три типи розбивки на розділи. Вони однаково діють на розмітку сторінки, але їх різниця полягає в тому, де розміщується текст, введений після розбивки.

 • З наступної сторінки. Новий розділ починається з верхнього рядка наступної сторінки. Це підходить для розділів, що відповідають великим частинам документа.

 • На поточній сторінці. Новий розділ починається на тій же самій сторінці, що і попередній. Це зручно, якщо в даному розділі не така кількість колонок, як у попередньому, але обоє вони — частини однієї і тієї ж сторінки. Прикладом може послужити газетна стаття: заголовок угорі сторінки розташований в одній колонці, а текст статті, розташований в іншому розділі, розбитий на три колонки.

 • Парна чи непарна сторінка. Новий розділ починається на наступній парній чи непарній сторінці.

У звичайному режимі перегляду документа Word відзначає границю розділу подвійною горизонтальною лінією з поміткоюРозрив розділу, після якої йде назва типу розриву. Ці мітки не будуть видимі ні в режимі перегляду розмітки сторінки, ні в роздрукованому документі.


 
 

Цікаве

Загрузка...