WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Таблиця множення числа 7. Задачі на зведення до 1 - Урок

Таблиця множення числа 7. Задачі на зведення до 1 - Урок

УРОК МАТЕМАТИКИ В 3 КЛАСІ

ТЕМА: Таблиця множення числа 7. Задачі на зведення до 1.

МЕТА: засвоїти таблицю множення числа 7; повторити назви чисел при множенні; вправляти учнів у розв'язанні задачі на зведення до одиниці, знаходженні значення виразів на дві дії різного ступеня; закріплювати знання про порядок дій в виразах;

розвивати пам'ять, логічне мислення, уміння аналізувати;

виховувати бережливе ставлення до результатів людської праці

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань

МЕТОДИЧНО-ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: малюнки з прикладами, таблиці для усного рахунку, таблиці із схемами до задач, картки для самостійної роботи, конверти з геометричними фігурами, лотереї, Богданович М.В. Математика: Підруч. для 3 кл. – К.: Освіта, 2003. – 160с.

ХІД УРОКУ:

І. Етап орієнтації

1. Робота у колі.

Вчитель:

  • Сьогодні ми вирушаємо у тривалу подорож від острова "Добрих надій" до острова "Міцних знань". На нашому шляху, звичайно, будуть зустрічатись різні перепони. Але саме від нас, від наших знань, умінь, навичок, творчості залежить, чи доберемось до острова чи ні. Тема нашого уроку - засвоєння таблиці множення числа сім, розв'язання задач і прикладів.

2. Вправа очікування.

- А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

(Діти прикріплюють картки у вигляді паперових корабликів із своїми очікуваннями на таблицю у перший стовпчик "Хочу знати, хочу вміти", починаючи фразою: „Від сьогоднішнього уроку я очікую...").

ІІ. Етап проектування

1. Знайомство з планом уроку.

- Запрошую вас до роботи у класі. А розпочати наш урок я пропоную із знайомства з тими завданнями, які на нас чекають.

  1. Дидактична гра "Виграш у лотерею"

  2. Перевірка домашнього завдання

  3. Усний рахунок

  4. Хвилинка каліграфії

  5. Самостійна робота

  6. Таблиця множення числа 7

  7. Розв'язання прикладів

  8. Числа при відніманні називаються ...

  9. Домашнє завдання

(додаток )

2. Дидактична гра "Виграш у лотерею"

Учень, що виграв в лотерею минулого уроку нагадує, що робили, чого навчились на попередньому уроці: "Ми вчились розв'язувати задачі на зведення до одиниці, складали задачі за коротким записом, виконували дії над числами, повторювали як називаються числа при відніманні", далі учень витягує картку з ім'ям наступного учня, що виграв в лотерею.

3.Перевірка домашнього завдання (диференційовано)

- Що ж повинна мати кожна людина, яка вирушає у подорож на кораблі? (квиток). А отримаєте ви квитки тільки тоді, коли виконаєте всі завдання капітана.

а ) учні І групи (усно)

№ 236. Матері 24 роки, а донці 4 роки. У скільки разів мати старша за доньку? На скільки років донька молодша за матір?

- Скільки запитань у задачі?

- Якою математичною дією знаходили відповіді на запитання, чому?

- Як знайшли на скільки донька молодша за матір?

На дошці картки: 24 : 4 = 6 24 – 4 = 20

(додаток)

б) учні ІІ групи на картках розв'язують аналогічну задачу.

У похід вирушили 48 хлопчиків і 6 дівчаток. У скільки разів хлопчиків більше ніж дівчаток? На скільки дівчаток менше ніж хлопчиків?

Самоперевірка (48 : 6 = 8) 48 –6 = 42

(додаток)

ІІІ. Орієнтація учнів у місці матеріалу уроку

1. Усний рахунок:

Закінчи приклади:

12 + 23 = 20 + 1 ....

37 + 12 = 1 + ........ 8

Розв'яжи:

а

3

6

+21

12

: 6

+88

18

: 6

+17

8

6

-31

(додаток )

Знайдіть приклади з відповіддю 7:

10 - 3

3+4

2. Хвилинка каліграфії

а) - Я пропоную вам повторити, як каліграфічно писати цифру, а яку здогадайтесь

Раз, два, три, чотири, п'ять, -

До п'яти ще два додать,

То ж відомо буде всім –

Разом вийде число .... (сім)

- Якою цифрою записується?

- Де ви ще зустрічали сім?

С

"Вовк та семеро козенят"

Дні тижня

Сім чудес світу

Сім нот

Семеро одного не чекають

Сім раз відміряй – один відріж

"Білосніжка і сім гномів"

Сім кольорів веселки

творення асоціативної павутинки:

(додаток )

б) аналіз елементів, демонстрація алгоритму написання цифри 7.

7 складається з хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії. Починається трохи нижче середини верхньої сторони клітинки хвилястою горизонтальною лінією праворуч до верхньої правої вершини кута. Потім, не відриваючи руки, пишеться вниз довга пряма похила лінія до середини нижньої лінії клітинки. Посередині другого елемента проводиться горизонтальна лінія симетрично з двох сторін.

в) аналіз числа 7.

    • Яке це число (одноцифрове)

    • Утворіть двоцифрове число (77)

    • Скільки в ньому одиниць (7)

    • Скільки в ньому десятків (7)

3. Самостійна робота

    • Ви маєте право вибрати завдання, відповідно до своїх знань, вмінь та навичок.

Червона картка – високий рівень

Задача. Юрко купив кольоровий олівець за 30 коп., а Миколка – сім простих по 6 коп. Хто з хлопчиків витратив більше грошей і на скільки?

Синя картка – достатній рівень

Задача. В бібліотеці на 8 полицях стояло по 6 книг. Дівчинка взяла 2 книги. Скільки книг залишилось на полицях?

2 книги на 8 полицях по 6 книг

Зелена картка – середній рівень

Обери вираз, яким розв'язується задача.

Задача. Теслярі розпиляли колоду завдовжки 12 метрів на 6 однакових частин. Яка довжина кожної частини?

12 х 6

12 - 6

12 : 6

Самоперевірка індивідуальної роботи.

- У вас є можливість перевірити правильність виконаної роботи за зразком на дошці.

IV. Етап організації виконання плану діяльності

- Наступним етапом нашого уроку є складання таблиці множення числа 7.

1. № 238. Додавання чисел, а потім заміна додавання множенням (опора на досвід учнів)

6 + 6 + 6 = 18 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 = 56

6 х 3 = 18 7 х 8 = 56

- На що вказує множник 8?

2. № 240 (колективно)

7 + 7 7 х 2 = 14

7 + 7 + 7 7 х 3 = 21

7 + 7 + 7 + 7 7 х 4 = 28

7 + 7 + 7 + 7 + 7 7 х 5 = 35

7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 7 х 6 = 42

7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 7 х 7 = 49

7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 7 х 8 = 56

7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 + 7 7 х 9 = 63

(додаток )

    • Як перевірити кожен результати таблиці множення числа 7? (додаванням числа 7)

    • Як ще можемо знати результати множення числа 7 з вивчених таблиць множення?

Loading...

 
 

Цікаве