WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Узагальнення і систематизація знань учнів - Реферат

Узагальнення і систематизація знань учнів - Реферат

Урок з математики

2 – клас

ТЕМА: Узагальнення і систематизація знань учнів. Повторення усного додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

МЕТА:повторити і закріпити вивчений матеріал про додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, розвивати логічне мислення, пам'ять,мову, виховувати любов до природи.

ОБЛАДНАННЯ: картки, плакат, ялинка, іграшки.

Хід уроку

Організація класу

Пролунав уже дзвінок,Починається урок.Щоб урок минув цікаво,Всі беремося до справи.

Діти: Ми вас раді, добрі люди,І вітаєм щиро вас.То запрошуєм ласкавоНа урок у 2 клас.

МАТЕМАТИКА – ЦАРИЦЯ ВСІХ НАУК.

Девіз уроку:

" Щоб лікарем, морякомабо льотчиком стати -потрібно, перш за все,математику знати."

  • запис числа на дошці та в зошитах

Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці математики ми з вами будемо закріплювати усне додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Готуючись до Нового року, ми прикрасимо ялинку. Ваші правильні відповіді будуть прикрасами для ялинки.

Чудо – сани прилетілиСкакуни втих санях білі.В санях тих сидить царицяБілокоса, білолиця.Рукавом махне -сріблом всюди вкриє все!

  • Подивіться, хто до нас завітав?

Стало біло навкруги -Я розтрушую сніги,Наганяю холоди,Води сковую в льоди,В дружбі з дітьми я всіма.Здогадались? Я......... ( Зима).

  • До нас на урок завітала Зима і принесла картки.

  • Робота по картках біля дошки та на місцях.

29-14= 85-30= 89-18= 65-20=

37+22= 38-24= 82-41= 48-25=

33-12= 75+20= 55+14= 35+40=

- Усна лічба.

- Порахуйте десятками до 100.

- Від 35 до 40, від 12 до 20, від 63 до 69.

- Назвіть наступне число 19, 34, 65, 73, 86.

- Назвіть попереднє число 23, 57, 84, 40, 13.

- Назвіть найменше двозначне число, трьохзначне число.

- Назвіть сусідів числа 26, 45.

- Назвіть число, яке стоїть між числами 76 та 78, 31 та 33.

- Назвіть число, яке складається з 3 дес.4 од., з 6 дес.9 од., з 7 десятків.

  • Задачі – вірші.

  1. Подивіться, угоріНа ялинці снігурі.Тут 12 і 6 там -дайте лік всім снігурам. ( 18)

  2. Двадцять ялинок у лісі росли,В школу ялинку одну відвезли.Скільки ялинок лишилося там?Добре подумаєш, скажеш це сам. ( 19)

  3. Були у нашому дворіДва горобці, три снігурі.Хто може скласти лік птахам -Всім горобцям і снігурам? ( 5)

  4. 19 ученицьНалічив у класі Гриць,20 учнів ще прийшлоСкільки в класі всіх було? ( 39)

  5. У вовка 42 зуби, у ведмедя стільки ж.Скільки зубів у ведмедя? ( 42)

  • Гра " Сніжки"

  • Зима принесла чарівну сніжку. Зараз пограємо. Потрібно двоцифрове число розкласти на розрядні доданки.

58=50+8 42=40+2

63=60+3 28=20+8

91=90+1 15=10+5

  • Перевірка карток біля дошки ( світлофорчики Червоний – зелений)

  • Фізкультхвилинка

Пісня " Морозець".

  • Хвилинка чистописання

Клеїла мала ЯринкаЛанцюжечок на ялинку.Ось одне кільце зробила,Поруч друге прикріпила.Як уважніш придивилась -Цифра вісім утворилась.

  • Цифра вісім два кільця

Без початку і кінця.

Сьогодні ми з вами і пропишемо цифру вісім.

  • Робота в зошитах та на дошці.

  • Математичний диктант.

  • Знайти суму чисел 30 і 40;

  • Запишіть число, яке складається з 5 дес. 6 од.;

  • Знайти різницю чисел 100 та 50;

  • Запишіть сусідів числа 82;

  • 24 зменшити на 22;

  • Запишіть число, наступне за числом 25, 48;

  • Запишіть найбільше двоцифрове число;

  • До нас завітали Сніжинки. Зараз буде хоровод сніжинок.

  • Кругові приклади.

25+40= 22+3

42+34= 65-23=

46-24= 76-30=

  • Зима – час випробувань для тварин і птахів. Коли сніг засипає землю, холодно і голодно пташкам. Багато пташок гине. Тому головне завдання – допомогти пернатим друзям. Необхідно зробити годівнички і підгодовувати пташок взимку.

  • Виставка годівничок, які зробили діти.

  • Розв'язування задачі.

До годівнички прилетіло 10 синичок, а горобців на 5 більше. Скільки всього птахів прилетіло до годівнички?

Синичок – 10пт.

Горобців - ?, на 5 пт. більше

  • Про кого розповідається в задачі?

  • Про яких птахів?

  • Які головні слова візьмемо для короткої умови?

  • Скільки було синичок?

  • Що сказано про горобців?

  • Яке головне питання?

( Запис задачі на дошці та в зошитах)

  • Фізкультхвилинка.

  • Творче завдання Склади Снігову баба.

  • Робота за підручником.№ 416 ( усно)

  • Розв'язування задачі.

Іграшки можна купити в магазині, а можна зробити своїми руками.

- Для виготовлення іграшки взяли стрічку довжиною 12см. Декілька сантиметрів відрізали. Залишилося 7см.

  • Ми можемо дізнатись скільки сантиметрів відрізали?

  • Так.

  • Якою дією?

  • Відніманням.

  • Так, скільки відрізали?

  • 12см-7см=5см

  • Самостійна робота.№418

  • Геометричний матеріал.

Підсумок уроку

- Подивіться на ялинку, яка вона гарна. На ній дуже багато прикрас.

Давайте всі разом скажемо:

"Раз, два, три, ялинко, засвіти!".

  • Домашнє завдання.Стор 76, № 423, 424.

  • На уроці ви чудово працювали і Зима приготувала чарівні сніжинки.

- Оцінювання дітей.

Молодці, я вами задоволена.

  • Хвилинка поезії.

" Звернення"

До вас,мої рідні, звертаюся я -Найменший у вашій сім'ї.Стоїть на узліссі ялинка моя -не зрубайте її.На озері пташка моя -не убийте її.Ясніє на небі зірка моя -Не згасіть її.Світ казки будує мрія моя -Не спиняйте її.

Вмійте природу любити,Вам у походи ходити.І мандрувати, любі діти,Вмій же природу любити,Кожній стеблинці радіти,В полі, у лісі, над яром -Квіти, дерева і травиОберігайте ж повсюдиШлях і стежиночку в гаї,Все це окрасою будеНашого рідного краю.

Ми радість вам даруємо.Ми ростемо для втіхи,Не рубайте, не губітьНашу гірку долю,Завжди серце в нас тремтитьПеред новим роком!

На все добре! Нехай щастить!

Loading...

 
 

Цікаве