WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Їжа. Продукти харчування - Реферат

Їжа. Продукти харчування - Реферат

2.2 Перевірка домашнього завдання: 2-3 учні зачитують рецепти своїх улюблених страв. Питання до решти учнів:

What recipe did you like best pf all? Would you like to try this dish?

3. Основна частина уроку.

1. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності. Сценка "A strange guest":

One day I invited this boy to have dinner in my house. He was so strange! Look how he behaved.

(учень, підготовлений напередодні, сидить за столом, навмисне порушуючи загальноприйняті правила. На зауваження реагує: "Really? I didn't know that!")

Do you think, it is important to know the rule of table manners?

So, the topic of our lesson is... Right, "Table Manners".

2. Читання тексту вправи 9 ст.51 з метою з'ясування правил сервірування столу: прочитати текст подумки, знайти назви для столових приборів. Рольова гра "Офіціант": один з учнів сервірує стіл під керівництвом "більш досвідчених офіціантів", які дають йому вказівки у формі наказових речень з опорою на вправу.

3. Тренування навичок перекладу: читання та переклад тексту вправи 11 ст. 52.

4. Фізкультхвилинка. Знайомство з піснею "If you are happy" та виконання рухів за дітьми на відео кліпі.

5. Тренування навичок читання з метою виявлення інформації. Робота у групах: прочитати правила поведінки за столом та виявити ті, що прийнятні на Україні. Спікер однієї з груп зачитує вибрані правила. За потреби інші учні вносять свої доповнення.

4. Закріплення. Розвиток навичок аудіювання та письма. Аудіювання тексту №16 з наступним виконанням вправи 5

ст.29 Р.З (заповнення пропусків відповідно до почутого тексту).

  1. Домашнє завдання. Вправа 6 сторінка 29.

  2. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.

It's all for today. I'm sure, now you can eat your food like ladies and gentlemen. And your marks for today are... .

Урок № 4. Тема уроку: У ресторані.

Мета:

  • Практична:навчити вживати лексику уроку у комунікативно орієнтованих ситуаціях;

  • Освітня :розширити мовний запас учнів, тренувати у виконанні умовно-комунікативних та комунікативних вправ;

  • Розвиваюча: розвивати мовну здогадку, здатність порівнювати мовні явища;

  • Виховна:виховувати культуру спілкування та поведінки в громадських місцях.

Обладнання:запис пісеньки на дошці, лексичні картки, текст для аудіювання №17, речення із вправи10 ст.32 РЗ, картки з словами – назвами продуктів для лото, караоке пісні "If you are happy".

Хід уроку.

  1. Організація класу. Привітання. Введення в іншомовну атмосферу.

Hello, pupils. Hoe are you today? Do you feel well? Winter will come soon, and it is very cold outside. What do you like to do in such weather? I know one more way of having fun. It's learning English! I promise you an interesting lesson. So, let's begin.

  1. 2.1 Мовна розминка. Вивчення пісеньки "Help your mother".

Help your mother lay the table,

Put the plates, and forks, and spoons.

Help your mother lay the table

Every afternoon.

    1. Вибіркова перевірка домашнього завдання.

  1. Основна частина уроку.

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

Today we shall learn an unusual topic. Do you often go to the cafe' or a restaurant? Yes, it is too expensive. But why shouldn't you open your own caf' today and here? You don't know how to do it? I think, I can help you.

  1. Актуалізація лексики.

    • Гра "Лексичне лото": учні розбиваються на групи власників кав'ярень, які отримують назви: "Funny Vegetables", "Fruit Basket", "Our Cow", "Tasty Meat". Учитель читає назви різних продуктів з карток. Учні забирають картки відповідно назви своєї кав'ярні. Виграє та група, яка першою збере 5 карток.

      1. Cucumber, potatoes, carrots, tomatoes, cabbage;

      2. Watermelon, peaches, apples, oranges, strawberries;

      3. cheese, butter, yoghurt, milk, cream;

      4. Pork, beef, chicken, turkey, lamb.

    • Формування навичок письма. Виконання вправи 7 ст. 30 РЗ: підібрати відповідні слова для утворення словосполучень у діаграмі.

  2. Введення слів до теми "Меню". Вправа 13 ст.52 підручника: дібрати визначення до слів, користуючись методом виключення. Розбити назви страв за їх місцем у меню.

  3. Формування навичок діалогічного мовлення. Вправа 14 ст.53 підручника: з'єднати частини діалогу у кав'ярні.

  4. Розвиток навичок аудіювання. Прослуховування діалогів TS 17 з метою заповнення таблиці вправи 9 ст. 31 РЗ.

  5. Фізкультхвилинка. Виконання пісні "If you are happy".

  6. Робота у парах. Рольова гра "Наша кав'ярня": Придумати назву та меню для своєї кав'ярні. Прорекламувати свій заклад з опорою на речення, записані на дошці:

  1. Закріплення.

  • Вправа 8 ст.31 РЗ : виправити помилки у меню;

  • Скласти речення із розрізаних частинок (підготовка до виконання домашнього завдання).

  1. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.

We had a very busy lesson. Did you enjoy it? Well, dear business boys and girls, you get following marks:... .

  1. Домашнє завдання. Вправа 10 ст.32 РЗ, вправа 16 ст.53 підручника.

Урок № 5. Тема: Калорії. Поживні речовини.

Мета:

  • Практична: навчити розповідати про корисні продукти харчування, порівнювати їх за різними критеріями;

  • Освітня: розширити знання учнів про корисні продукти харчування, здійснювати міжпредметні зв'язки;

  • Розвиваюча: розвивати інтелектуальний рівень учнів;

  • Виховна: виховувати свідоме прагнення вести здоровий спосіб життя.

Обладнання: таблиця калорій, аудіо запис Benny Benassy "Illusion" для проведення фізкультхвилинки, запис прислів'я "Don't live to eat, eat to live." на дошці.

Хід уроку.

  1. Організація класу. Привітання. Введення в іншомовну атмосферу.

Good morning, pupils. Glad to see you, healthy and wealthy, I believe. You'll have your lunch next break, won't you? Do you like meals in our school canteen?

  1. 2.1 Мовна розминка. Гра "Супермен": записати у зошиті меню для "Starters", "Main courses", "Desserts" (час виконання – по 30 сек.). Читають свої записи учні, у яких найбільше слів, інші можуть їх доповнити. Перевіряється правильність запису.

    1. Перевірка домашнього завдання: читання утворених речень вправи 10 РЗ, вибір кав'ярні у вправі 16 підручника.

  1. Основна частина уроку.

3.1 Повідомлення теми та мети уроку.

English always used to say: "Don't live to eat, eat to live". Today we'll speak about things, important to our life and health.

    1. Введення поняття "калорії":

Tell me why do people eat? What food makes you feel good? What products you usually want to eat when you are very hungry? All these products give use energy. We use the word calories to say how much energy we can get from this or that thing. Different food can give us different amount of calories. Let's look through the table to see it.

    1. Ознайомлення з таблицею вправи 17 ст.54 підручника. Підрахунок кількості калорій, яку споживають діти з солодощами та щоденними продуктами.

3.4 Введення понять "поживні речовини" - бесіда за питаннями:

  • Your parents often say: "Drink milk! Don't eat lots of candies and chips!" How do you think, why do they say so?

  • Some models never eat sweets and buns. What are they afraid of?

  • Food gives us only energy or something else?

3.6Читання тексту з метою ознайомлення з назвами речовин, що входять у поняття "Поживні речовини" - вправа 18 ст.54: прочитати текст подумки та знайти еквіваленти до виділених слів. Проаналізувати малюнок вправи 19 ст.55 та назвати продукти, багаті на ті чи інші корисні речовини.

    1. Формування навичок обробки отриманої інформації. Робота в парах. Вправа 12 ст.33 РЗ: заповніть таблицю харчової цінності страв. Користуючись зразком речення на дошці зробіть власні висновки щодо харчової цінності своєї улюбленої страви.

My favourite food is borshch. It is really necessary to life, almost cheap and very tasty. This meal is very tasty and not very fattening.

    1. Фізкультхвилинка. Виконання спортивних вправ під сучасну музику.

Hands up! Hands down! And jump, jump, jump!

Loading...

 
 

Цікаве