WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Краса мирного життя - Урок

Краса мирного життя - Урок

Розробка позаурочногозаходу

на тему:

"Краса мирного життя"

Мета: показати учням дійсну красу мирного життя, порівняти її з воєнним часом, довести на конкретних прикладах, що мирне життя відкриває величезні можливості для людини в різних сферах її діяльності; продовжувати вдосконалювати уміння творчо працювати: спостерігати, аналізувати, порівнювати, узагальнювати різні факти; сприяти виробленню дослідницьких навичок розвитку логіки; виховувати самостійність, активність, наполегливість, відповідальність.

Методична мета: активізація розумової діяльності та розвиток творчих здібностей учнів призастосуванні інформаційних технологій на позакласних заходах.

Учитель: Доброго дня, любі друзі та шановні гості! Ми раді вітати вас на черговому засіданні лабораторії " Творчість" , тема якого " Краса мирного життя". Сьогодні за ініціативою учнів ми будемо працювати у звичній уже для нас формі: кожна пара у ролі кореспондентів займається самостійно обраним питанням нашої теми, а потім презентує його у вигляді відеорепортажу всім присутнім.Отже, сьогодні ми з вами будемо говорити про найяскравіші моменти мирного життя.

Бібліотекар: Наше мирне життя асоціюється у нас перш за все з блакитним чистим небом, а кожний яскравий момент цього життя несе білий голуб, що є символом миру. Отже, сьогодні кожен з вабрав свого голуба, тобто свій яскравий момент мирного життя і зараз ви будете випускати своїх голубів на небо і розмальовувати наше життя яскравими фарбами. Перш ніж розпочати, ми хочемо поставити перед вами проблемне питання, відповідь на яке ви дасте наприкінці нашого засідання: " Що особисто ти можеш зробити для збереження миру?"

  1. " Здоров`я"

Учень: Ми вважаємо, що найголовніша цінність, яку дарує нам мирне життя – це здоров`я .

( учень "випускає" на небо голуба здоров`я)

Війна і здоров`я – це слова- антоніми. Війна – це не тільки кров, біль, рани, смерть на полях битв , це ще тиф, цинга, дистрофія та передчасна смерть для тих, хто залишився на окупованій території й навіть у тилу. Адже нестача їжи, одягу, тепла приводили до передчасної смерті молоді. Згадаймо велику трагедію блокованого Ленінграду, де від холоду й голоду померли тисячі людей. А в деяких країнах наслідки війни відчуваються і сьогодні: в Японії після ядерного бомбордування Хіросими і Нагасаки і до сих пір народжуються діти – каліки.

Учень: Ніхто з вас не буде заперечувати істину про те, що найголовніше в житті людини – це здоров`я. Адже коли людина здорова, перед нею відкривається весь світ, вона енергійна, бадьора, цілеспрямована, вона може вирішити будь – яку проблему.

Відеорепортаж " Здоров`я"

Здоров`я – це найбільша цінність людського життя. Вчені всього світу наполегливо шукають шляхи його покращення та зміцнення. Інколи поштовх до такого відкриття дає народний фольклор. "На золоті – сріблі їли і

пили" - подібний опис биту царських осіб зустрічається в кожній народній казці. Нам ці рядки говорять тільки про багатство, чи не нак? Але вчені і лікарі побачили в них більш глибокий підтекст - оздоровчий.Сьогодні майже всі вчені – медики говорять про те, що блюдечка з|із| дорогоцінним|коштовним| розписом і золоті ложечки - це не розкіш, а залог здоров`я та довголіття і закликають не скупитися, а придбати подібний посуд|набути| .Саме він активізує процеси обміну, зміцнює циркуляцію крові, протистоїть депресії. Вчені ПАР запропонували ввести золото в пігулки проти найстрашніших захворювань людства, адже такі лікі діють вибірково, руйнуючи тільки злоякісні утворення, не зачіпаючи клітини здорових тканин. Але ж золотий посуд занадто дорогий. Можна використовувати срібло – це теж знахідка для здоров`я людини. Ще багато віків тому воїни прибинтовували до ран срібні монети, люди з зубним болем клали срібло за щоку.Шматочок срібла, кинутий в ємкість з водою, не давав їй псуватися напротязі тривалої

подорожі . Іони срібла гальмують ріст близько 500 різновидів мікробів, грибків, вірусів, не пошкоджуючи корисну флору нашого організму.Тому саме срібну воду п`ють космонавти, моряки на підводних човнах та човнах далекого|дальнього| плавання. До речі в Германії та Ірані ще з 40 років воду в централізованих системах водопостачання дезинфікують сріблом. Отже, ми можемо зробити припущення, що найбільш здорова людина на Землі – султан Брунея, який має 5т золота у злитках, 18 золотих сервизів,-золоту бесідку, золоті монети, золоті колекційні автомобілі, золотий літак тощо. Але ж нам дуже далеко до султана. Іноді грошей не вистачає, щоб придбати золоту чи срібну каблучку. Попри все нам ніщо не завадить бути здоровими!Отже, декілька простих правил для поліпшення свого здоров`я:

1.Відмовтеся хоча б від однієї шкідливої звички( їсти ночами, перекусувати в обід пиріжками сумнівного походження, палити тощо). Або ж хоча б зменшіть для початку кількість випалених цигарок за день, а збережені гроші складуйте в окремий гаманець. Вже через місяць у вас покращиться колір обличчя й збереться сума грошей, достатніх для поповнення рахунку на мобільному телефоні або для придбання подарунку близькій людині.

2. Придбайте хоча б одну корисну звичку: пити зелений чай, провітрювати спальну кімнату перед сном при будь – якій погоді, проходити пішки декілька зупинок,відмовтеся від ліфтів тощо.

3. Запишіться на будь – який безкоштовний гурток нашого ліцею за власним бажанням: волейбол, футбол, теніс, танці. Це не тільки надасть вам здоров`я , але і зробить вашу фігуру ідеальною.

4. Частіше посміхайтеся, адже посмішка|усмішка| у відповідь – це величезний заряд позитивної енергії.

Гра " Реставрація"

Г

життєвий

вибирає

людина

Я

-

,

.

ра полягає в тому, що вам необхідно відновити , відреставрувати народне прислів я із запропонованого набору слів та розділових знаків:

1

шлях

що

сама

свій

Я – людина, що сама вибирає свій життєвий шлях.

2

здоров`я

Єдине

твоїх

,

-

.

руках

мистецтво

здоровим

усвідомлювати

бути

що

в

Єдине мистецтво бути здоровим – усвідомлювати, що здоров`я в твоїх руках.

2. " Освіта"

Учень:Ми вважаємо, щовеликацінність, яку дає нам мирне життя – це освіта.

( учень "випускає" на небо голуба освіти)

Освіта молоді у воєнні часизавжди відходить на другий план. Замість вчитися грамотідитина вчиться тримати автомат у руках.Але, навіть, у таких умовах існували так звані школи: землянка або убога сільська хата, учитель – сам недавній учень, який має за плечима 5 – 7 класів навчання,саморобні зошити, зшиті з випадкових шматочків паперу і

олівець – найвища цінність. А після закінчення війни за парти сідали вчорашні фронтовики: юнаки та дівчата 18 років йшли у 3-ій клас, наздолужувати неотримані в свій час знання.

Учень:Ісьогодні у мирний час ми не завжди цінуємо те, що маємо змогу учитися, розвивати свої здібності, отримувати професії. Саме мирний час відкриває нам широкі можливості в сфері освіти, адже недарма народне прислів`я говорить " І сила перед розумом никне".

Відеорепортаж " Освіта"

Саудівська Аравія за даними ООН витрачає на освіту найбільшу частину бюджету - понад 27% всіх державних витрат, або приблизно 38 млрд. $ на рік. Всі араби з великим задоволенням використовують своє право на освіту, розширюючи свій кругозір і здобуваючи найрізноманітніші професії. Хоча жителям як раз цієї країни можна не турбуватися про свій соціальний статус – за них це робить держава. За рахунок добування та продажу нафти уряд виплачує населенню велику соціальну допомогу і кожен громадянин Саудівської Аравії може безбідно існувати, навіть, без освіти і професії. Але попри все бути розумним і освіченим – це справа престижу в даній країні.

Японія за даними ООН є єдиною державою, якій вдалося забезпечити в 2009 році стовідсоткове охоплення дітей середньою освітою. Дуже високо завжди цінувалася освіта - в Японії вже декілька століть немає неписьменних. Існує культ високої культури праці і поваги до майстерності: спеціаліст найвищої кваліфікації, найкращий у своїй справі оголошується національним героєм Японії. Без гарної освіти неможливо найти тут пристойну роботу. Тому батьки дуже піклуються про освіту своїх дітей. Наприклад, коли дитина захворіє, то мати йде замість неї в навчальний заклад і сидить на всіх уроках, записуючи все, що скаже учитель у робочий зошит своєї дитини.

Великобританія. У Великобританії велика різноманітність типів шкіл, від приватних шкіл-інтернатів до коледжів "6-го ступеня|рівня|" (Sixth|Form|). Атмосфера в різних школах різна; на додаток до загальноучбового розкладу можуть бути різні спеціалізовані предмети: музика, балет, драма, спорт і сучасні мови тощо|язики||отощо. Є в Великобританії середні технічні школи, де більше уваги приділяється практичній діяльності в майстернях чи на підприємстві. Великі підприємства утримують за свій рахунок професійні школи, в яких термін навчання складає 5 років.

Індія . В індійських школах присутність учнів у кожному класі відмічає не учитель, а спеціально призначений менеджер. Він доповідає директору про відсутніх і, у разі необхідності, з `ясовує, чи потрібна відсутньому на уроках учню медична допомога. Учнівські зошити учитель перевіряє не вдома, не в учительській, а у коридорі, який розташований неподалік від класних кімнат. Це дає можливість учителю і учню з `ясувати всі незрозумілі питання перед тим, як виставити учню оцінку. В кожній учительській кімнаті є шафа, в полички якої учні ложать свої пропозиції щодо покращення роботи навчального процесу. В індійських школах учням забороняється повертатися додому поодинці. Тільки утрьох. Ці трійки формує класний керівник на початку року. Це не тільки для згуртування дітей, а й для їх особистої безпеки.


 
 

Цікаве

Загрузка...