WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Експедиція великого генуезця - Урок

Експедиція великого генуезця - Урок

8.Сторінка"Заморські плоди чи незвичайні рослини"

Біолог.

Іспанські завойовники привезли до Іспанії коштовне каміння, прянощі й безцінні прикраси тубільців. Матроси Христофора Колумба й не підозрювали, що найціннішим вантажем на їх каравелах є екзотичні плоди, довгасті бульби з шорсткою оболонкою, які індіанці називали – "чуньо". "Чуньо" насправді були цінніші за золото та коштовності, і їм судилося поширитися по всій земній кулі під іменем картопля й упродовж століть годувати людство.

А ось інша заморська рослина, завезена експедицією Колумба, мала не таку корисну дію, як притягальну властивість.

Зараз герої інсценівки "Корисна травичка чи забавка для дурнів?!" розкажуть про історію проникнення цієї рослини на територію Європи.

(Дійові особи: учні 6 класу Максим та Сашко)

Максим. Привіт, Сашко! Запалити не хочеш? У мене ж не "Прима" якась, а "Монте Карло". Розслабишся, кайф отримаєш!

Сашко. Та ні, начебто не хочеться. Та я й не палю.

Максим. Ну й боягуз ти! Видаєш із себе казна кого. Та в нас півшколи палить. Відстав ти від життя.

Сашко. Палити то ти палш, а чи замислювався ти, звідки прийшов до нас тютюн?

Максим. А мені байдуже... А що... (чеше потилицю) ти щось знаєш про тютюн?

Сашко. Так. Хто з нас відстав від життя? Згода, я тобі розповім історію прилучення європейців до паління.

Максим.Добре. Давай присядемо на цьому пеньку, я зроблю кілька затяжок, а ти розповідай.

Сашко. Тютюн родом з Америки. Коли у 1492 році Колумб і його матроси зійшли на берег невідомої землі, а Колумб вважав що це східний берег казкової Індії, їх зустріли туземці з подарунками. Серед подарунків, що піднесли остров'яни Колумбові, було листя рослини "петум". Це згорнуте в трубочки листя вони палили.

Максим. Мабуть, їм це дуже сподобалося?

Сашко. Слухай далі. Коли Колумб, у пошуках золота, поплив далі на південь і зійшов на берег Куби, його зустріли туземці з травою для паління, яку вони називали "сигаро".

Максим. Так це що, Колумб перший з європейців почав палити?

Сашко. Виходить так. Щоб завоювати довіру у остров'ян, Колумб палив разом з ними. Відмова – це недружелюбна дія. Він не хотів зіпсувати відносини з ними. Тому сам адмірал і багато матросів втяглися у це заняття.

Максим. Ось хто винен у тому, що люди палять. Це Колумб завіз тютюн у Європу.

Сашко. Не зовсім так. Адмірал вважав тютюн диявольською втіхою і заборонив матросам брати його з собою. Та незважаючи на його сувору заборону, завезти таємно тютюн вдалося морякам після другого плавання Колумба. Так насіння тютюну потрапило до Іспанії, а потім до сусідніх європейських країн, а в період Великих географічних відкриттів морськими та караванними шляхами його доставили практично в усі куточки земної кулі. І ось більше 500 років це зілля викликає залежність, губить здоров'я людей.

Максим. Цікава твоя розповідь. А від цієї несерйозної забави (показуєцигарку) я спробую відмовитися, навіщо втрачати здоров'я (кашляє, кидає цигарку).

9.Сторінка"Подорож з сумною звісткою"

Географ.

Під час третьої подорожі 30 травня 1498 року Колумб знайомився із справжнім берегом материка - пінічним узбережжям Південної Америки. Коли Колумб приплив у дельту багатоводної ріки Оріноко, то зрозумів, що має справу з країною, "яка напрочуд велика і що на південь існує ще багато інших земель, про які ніколи не повідомлялось". У витоках Оріноко на високій горі нібито знаходиться рай.

А тим часом світ сколихнула звістка, що потьмарила славу Колумба як мандрівника. Португалець Васко да Гама обігнув південний край Африки і, рухаючись уздовж східних берегів пройшов Індійський океан і причалив до узбережжя Індії. Морський шлях до неї було відкрито.

Щоб підняти свій престиж, Колумб 9 травня 1502 року розпочинає четверту подорож. Ця подорож була задумана, як плавання навколо Землі. Але незадовільний стан суден і нестача припасів завадили адміралу продовжити пошуки.

Вчитель.Завдання: продовжити роботу з контурною картою і нанести шляхи 2 – 4 експедиції Колумба та підписати роки подорожей.

10.Сторінка"Значення подорожі"

Експерт.

Подорож Колумба до берегів Америки в кінці XV - на початку XVI ст., дала початок епохі Великих географічних відкриттів, більшого поширення набули географічні і картографічні уявлення про Землю. А 12 жовтня 1492 року вважається датою відкриття Америки Христофором Колумбом. На картах з'явилися зображення і обриси Західної півкулі. З 1492 року дві півкулі, дві половини Землі стали єдиним цілим. Стали більш достовірними і точними знання про відповідність суші і моря, вперше стала відома ширина Атлантичного океану; більш повними знання про природу; племена і народи, що їх населяють, їх культуру та віросповідання; ресурси, господарство заморських територій.

Ні освіта, ні досвід мореплавця, ні карти тих часів не давали можливості навіть уявити, що на просторах Атлантичного океану могли бути величезні материки. Тому в розрахунки Колумба вкралася помилка.

11.Сторінка"Потьмарена слава"

Історик.

Сучасники не оцінили належно заслуг великого мандрівника. Колумб помер 20 травня 1506 року у Вальядоліді, страждаючи від самотності, у бідності і забутті. Його гробниця знаходиться в соборі Гавани. Згодом про нього швидко забули, а його ймення затьмарили відкриття іншого мандрівника, флорентійця Амеріго Веспуччі – він став героєм відкриття Нового світу. У 1507 році було запропоновано назвати четверту частину світу "Америкою", тобто країною Амеріго.

12.Сторінка"Пам'ять і шана"

Експерт.

Нині ім'я Колумба носять федеральний округ та річка США, штат на крайньому заході Північної Америки і республіка в північнозахідній частині Південної Америки.

Споруджено пам'ятники іспанському адміралові, який народився в Генуї – Христофору Колумбу. Їх можна побачити не тільки в рідному місті Колумба. Є вони і в країні, завдяки якій великий мореплавець зміг здійснити свої відкриття – в Іспанії (у Мадриді й Барселоні). Крім того, є пам'ятники Колумбу й у Мехіко, а також у Гавані.

IV.Закріплення вивченого матеріалу

1. Виконання практичної роботи №2 (продовження) "Етапи географічного пізнання Землі". (Робота за підручником В. М. Бойко, С. В. Міхелі "Загальна географія").

2. Поміркуй і дай відповідь...

Це море справжнє царство одного з різновидів водоростей. Водорості не закріплені на дні, а вільно дрейфують у водах атлантики. Бульбашки повітря на водоростях за своєю формою нагадують сорт винограду такої назви. У Світовому океані існує лише одне таке море, без берегів. Як воно називається, хто його вперш відкрив під час подорожі?

(Х. Колумб, 1492 р., Саргасове море).

В одному з американських журналів (1992 р,) говорилося, що Колумб міг звернутися до жителів відкритого 12 жовтня 1492 року острова з привітанням на арабській мові. Чи зробив це Колумб?

(Колумб був впевнений, що досяг берегів Індії, де араби могли бути гостями. Одним з перших потрясінь його було те, що островитяни, яких він назвав індіанцями, зовсім не розуміли арабську мову).

Христофор Колумб пливучи до Америки, рухався в західному напрямі. 07 жовтня 1492 року він побачив птахів, які летіли у південно – західному напрямі і зробив для себе висновок. Який?

( Що птахи летять на сушу, і тому треба змінити курс).

Один із відкритих Колумбом островів отримав назву, яка в буквальному перекладі на українську мову звучить як "день Господа". Який це день?

(Неділя).

Під час третього плавання Колумба до берегів Америки його кораблі вдало перейшли через океан і зупинилися біля острова, на якому дуже виділялися своєю висотою гори. Колумб назвав його іменем Трійці. Як саме?

(Трінідад).

В епоху Великих географічних відкриттів на випадок шторму в океані моряки ( в тому числі і Колумб ), мали порожні бочки на каравелах. Як їх використовували?

(Під час шторму їх наповнювали водою, щоб зробити корабель більш стійким).

Морські подорожі кожного з цих знаменитостей здійснили справжню революцію в знаннях людини про географію Землі. Хто був першим серед них, якщо другим був Мегеллан, а третім – Кук?

(Х. Клоумб).

Про нього говорили, що він першовідкривач без відкриття. Про кого?

(Про Колумба).

Назва Коста – Ріка в перкладі з іспанської мови на українську означає – "багатий берег". Чому саме таку назву дав Колумб у 1502 році цій місцевості?

(Колумб був вражений великою кількістю золотих прикрас у їх мешканців).

Після повернення з другої подорожі в Америку, жовті обличчя супутників Колумба були пародією на нього. Пародією на що?

(На золото).

3. Експрес - тест "Що я знаю про Колумба"

  1. Плавання Х. Колумба відбулося в :

а) Добу середньовіччя; б)Добу Великих географічних відкриттів; в) Нову добу відкриттів.

2. Перша подорож Х.Колумба почалася в:

а) 1491р.; б) 1493 р.; в)1492р.

3. Х.Колумб:

а) португалець; б)італієць; в) іспанець.

4.Експедиція Колумба вирушила в плавання на:

а)трьох суднах; б) чотирьох суднах; в) двох суднах.

5.Колумб зачитувався книгами видатного мандрівника:

а) Васко да Гами; б) Ібн Баттути; в) Марко Поло.

6. У подорож експедиція Колумба відправилася під прапором:

а) Португалії; б) Іспанії; в) Італії.

7. Яку водойму Колумб назвав "банкою з водоростями":

а) Карібське море; б) Саргасове море; в) Атлантичний океан.

8. У якому році розпочалася четверта подорож Колумба:

а) 1498; б) 1502; в) 1493.

9. Яке звання мав Колумб:

а) капітан; б) матрос; в) адмірал.

10.Як Колумб назвав відкриті острови:

а) Вест – Індія; б) Вест – Америка; в) Вест – Колумбія.

11.Наявність якого металу на островах найбільше вразили Колуба під час подорожі:

а) срібла; б) золота; в) міді.

12.Які екзотичні плоди були найціннішим вантажем на каравелах Колумба:

а) кава; б) "чуньо" (картопля); в) кокоси.

V.Домашнє завдання:вивчити параграф відповідно до теми.


 
 

Цікаве

Загрузка...