WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Година спілкування на тему:»Щастя. Як його досягти?» - Реферат

Година спілкування на тему:»Щастя. Як його досягти?» - Реферат

Як ви думаєте, кому ця порада принесе користь?

( Мабуть, ця думка принесе користь тому, хто часто нудьгує і кому здається, що люди навколо нього більш задоволені життям, ніж він. Хай у вас буде багато інтересів і життя даватиме вам насолоду. І якщо настане момент, коли ваші зусилля в певній справі не приведуть до успіху, інші захоплення не дадуть вам відчути себе нещасними.)

Спробуйте спростувати або підтвердити висловлювання:

Щастя – не слово, не гроші – все це минає,

Щастя – це друзі хороші, шана людська. О.Підсуха

Чи може людина бути щасливою без грошей і нещасною з купою грошей?

Жити в постійному стресі за своє багатство: згорить, вкрадуть, згниє...

Хіба цей страх може бути сумісним із щастям?

У Сомерсета Моєма є вислів: "Гроші – це шосте відчуття, без якого людина не може в достатній мірі скористатись рештою п'ятьма".

Отже, гроші – найнеобхідніша для щастя річ. Так, гроші у житті дуже важливі, але зробити людину щасливою вони не можуть.

"Щастя і нещастя приходять з нашої вини", - вважав китайський філософ Мен Цзи.

Чи вірить у це твердження хтось із нас?

( Воно у більшості випадків справедливе. Хоча ми називаємо щастям приємні, а горем – неприємні події людського життя, та в дійсності людина сама є творцем свого щастя. Каліцтво, викликане необережною їздою на мотоциклі чи автомобілі, - це нещастя, в якому винна сама людина.)

Чи завжди здійснене бажання приносить людині справжнє щастя?

Як ви думаєте, що необхідно для вашого щастя? Здійснення яких бажань принесе вам радість і щастя?

А тепер давайте подумаємо над тим, хто може бути щасливим:

1.Той, хто любить людей, хто дбає про них.

2.Той, хто має мету і домагається її.

3.Хто вірить у щастя.

4.Хто займається улюбленою справою.

Чи можете ви стати творцями свого щастя? Що для цього треба?

Давайте складемо поради, використовуючи вислови видатних людей та ваші особисті думки, як стати щасливими.

Щоб стати щасливими ми маємо:

  1. По-доброму ставитись до інших, завжди бути готовим допомогти людині, яка потребує твого співчуття, поради або допомоги.

  2. Будь-яку працю перетворювати на творчість.

  3. Пам'ятати, що гроші важлива складова твого життя, але не головна..

  4. Дарувати щастя людині, яку любиш і цінувати її щире ставлення до тебе.

  5. Постійно працювати над вдосконаленням власної особистості.

  6. Сприймати життя оптимістично.

Яким символом-малюнком можна передати уявлення про щастя?

( Кожна група захищає свій малюнок, за допомогою приказки, вірша, пісні)

Вихователь. І я думаю вам цікаво було б почути дані Київського міжнародного інституту соціології, який досліджував питання "Хто щасливий в Україні?"

Виступ учениці...(Додаток 1)

Вихователь. Кожен з вас має право на своє уявлення про щастя.

Але я думаю, що ви дійшли переконання, що щастя не існує незалежно від нас, а передумови задоволення і щастя лежать у вас самих, у ваших зусиллях. Зрозумівши, що без власних зусиль ви не зможете досягти ні успіхів, ні задоволення та щастя,, ви зробите перший крок до здійснення ваших прагнень. Той, хто не зрозумів цього, все життя чекатиме хвилини, коли доля подарує йому щастя, замість того, щоб зосередити всі зусилля на досягненні якоїсь мети і досягти її. Ви ніколи не станете гарними перекладачами, якщо не присвятите багато годин щоденним заняттям з анг. мови. Аналізуйте свої успіхи і невдачі, з'ясуйте, що вам вдалося добре, а що ні. Шукайте свої помилки, щоб уникнути їх в майбутньому. Люди майже щодня думають про неприємні речі, турботи, тривоги і рідко, згадують про те, що їм вдалося, що хорошого приніс їм цей день. Де вже там думати про щастя. Поміркуйте про це.

Мабуть, варто щодня хоча б кілька хвилин думати про те, що все добре, ви і ваша сім'я здорові, ви вчитеся, що сьогодні вам вдалося зробити якісь справи і , можливо, ви одержали якусь насолоду. Психологи стверджують: якщо ви відчуваєте щось приємне або думаєте про нього, то думки про неприємне відійдуть на другий план. Найнещасніший з усіх людей той, хто постійно думає про свої кривди, нещастя. Перевірте себе, чи не властива вам це помилка. Чи не тягнете ви за собою сумне минуле замість того, щоб жити сьогоднішнім днем і радіти навіть дрібницям?

Я бажаю вам досягти справжнього людського щастя. Хай кожному з вас воно усміхнеться. Будьте щасливі!

Як сонце з-за хмар виглядає,

Так щастя в житті нам сіяє.

Як птах в височінь свої крила здіймає,

Душі так політ до небес аж сягає.

Як квітка пелюстки свої розкриває,

У щасті людина себе почуває.

Як древо життя, розростається щастя,

В цей час забуває людина нещастя.

Де річка життя пропливає далеко,

Вісником щастя стануть лелеки.

Тепер будемо довго те щастя шукати,

В лісах, болотах і на луках блукати.

Але ж озирнемось навкруги, по колу,

Згадаймо, що щастя завжди є довкола.

Забудемо про горе, про лихо, образи,

І щастя в душі прокинеться зразу.

Анна Ярема

Додаток 1.

Щастя по-українськи: родина, дім, кохання...

Половина жителів України вважають себе щасливими. А найщасливіші в країні – молоді одружені чоловіки з середньою освітою.

Якщо вірити даним Київського міжнародного інституту соціології, який досліджував питання: " Хто щасливий в Україні", то портрет українського щасливця має бути таким:

" Молодий ( до 30 років) міський житель, у якого за плечима середня освіта. Він працює, має середній рівень матеріальних статків. Зазвичай це одружена людина".

Дослідження КМІСУ засвідчило, що 23% наших співгромадян упевнено назвали себе щасливими людьми. А ще 29% - радше щасливими, ніж ні. До слова, 2001 року таких людей було лише 38%. Однак навіть у найближчих сусідів України щастя більше. У Польщі та Туреччині цей показник перевищує 80% ( згідно з даними міжнародного дослідження "World Values Survey" за аналогічний період). Вищий, ніж в Україні, він і в Угорщині, і навіть у Грузії. Щоправда. Більш нещасливі люди в Молдові.

Соціологи стверджують, що найважливіші складові щастя по-українськи – родина й особисте та – увага! - інтимне життя. Далі – здоров'я та рівень матеріальної забезпеченості. Проте, як із подивом відзначають у КМІСІ, в Україні, на відміну від інших країн, робота немає великого впливу на рівень щастя – це всього - на - всього дев'яте місце за пріоритетністю. Можливо, припускають дослідники, винагорода за роботу в нашій країні не відповідає вкладеним в неї зусиллям та рівню соціальних потреб. Тому й на умови праці та зарплатню українці не надто зважають, коли оцінюють себе у цьому бутті.

2000 року британський учений Адріан Уайт з університету Лестера спробував визначити найбільш щасливі і нещасливі країни у світі. Проаналізувавши відповіді 80 тисяч осіб з 178 країн і сотні досліджень міжнародних організацій, зокрема ООН та Всесвітньої організації охорони здоров'я, Уайт створив Всесвітню карту щастя. Отож, найщасливішими країнами є Данія, Швейцарія, Австрія, Ісландія та Багамські острови. Найбільш нещасливими – Бурунді, Зімбабве та Конго. А в останній п'ятірці серед найменш щасливих, крім країн Африки, виявилися Молдова ( 175 місце) та ... Україна (174-те).


 
 

Цікаве

Загрузка...