WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Сім нот магічного кохання (виховний захід) - Реферат

Сім нот магічного кохання (виховний захід) - Реферат

Сім нот магічного кохання

Виховний захід з музичного мистецтва для учнів 8 класів

Мета заходу:

 • створення атмосфери духовного спілкування учнів з музикою;

 • закріпити й розширити уявлення учнів про тему кохання – вічну тему мистецтва в музичних творах;

 • розвивати творчість учнів, їх естетичний смак

Задачі заходу:

 • уміння розуміти задум музичного твору, пояснювати, якими засобами художньої виразності доніс композитор свою думку до слухача;

 • визначення свого особистого відношення до музичного твору;

 • виховання високого почуття любові, глибокого його усвідомлення на прикладі запропонованих музичних творів;

 • формування ціннісного відношення до музичного мистецтва;

 • виховання естетичних ідеалів.

Форма заходу: Музична вітальня

Музичний матеріал:

 1. Нино Рота "Слова любви" из музыки к кинофильму "Ромео и Джульетта" (русский текст Л.Дербенева)

 2. К.Глюк Мелодія з опери "Орфей і Еврідіка"

 3. Людвіг Ван Бетховен "Місячна соната"

 4. Є.Дога "Сонет"

 5. В.Івасюк "Червона рута"

 6. Дж.Леннон, П.Макартні "Вчора"

 7. Ф.Лей "Історія кохання"

Оформлення:

у залі на столах горять свічі, вази з квітами; на стендах портрети композиторів, музика яких буде лунати; виставка книг; намальовано дерево і два амура.

Нино Рота "Слова любви" из музыки к кинофильму "Ромео и Джульетта" (русский текст Л.Дербенева)

Шановні учні, вчителі і гості свята! Ми раді Вас вітати!

Любов - це саме велике почуття. Слово "любов" на всіх мовах світу зрозуміле без перекладу. Почуття любові саме поетичне, піднесене, чисте, прекрасне.

Любов буває різною: вона буває щасливою і гіркою, взаємною і безмовною, любов'ю-радістю і любов'ю-стражданням... (учні додають свої характеристики поняття "любов"). Але справжня любов завжди піднімає людину, робить її кращою.

(на фоні музики учениця читає вірш)

Всё начинается с любви...Твердят: "В начале было слово..."А я провозглашаю снова:Всё начинается с любви!..Всё начинается с любви:И озарение, и работа.Глаза цветов, глаза ребёнка –Всё начинается с любви.Всё начинается с любви:С любви! Я это точно знаю.

Всё, даже ненависть – роднаяИ вечная сестра любви. Всё начинается с любви:Мечта и страх, вино и порох.Трагедия, тоска и подвиг –Всё начинается с любви...Весна шепнёт тебе: "Живи..."И ты от шёпота качнешься И выпрямишься, и начнешься, Всё начинается с любви!

Люди намагаються пояснити цей загадковий стан людини. Не одне покоління письменників, поетів, музикантів, композиторів виразили це почуття в слові і музиці.

Пропонуючи на ваш розсуд історії кохання ми переконані, що навіть самого спокусливого серцеїда не залишать байдужими ці полум'яні і ніжні сторінки, що розповідають про радості взаємини й гіркоти втрат, зухвалої зради і збереженої віри в силу кохання.

Отже, сьогодні ми відвідаємо прекрасний світ любові, почувши хвилюючі серце мелодії.

Древні греки пов'язували появу любові з народженням з білої піни морських хвиль вічно юної, прекрасної з богинь - Афродіти. З тих пір Афродіта, а разом з нею і любов панують над світом. Свою волю Афродіта виконує через сина Амура, веселого, пустотливого, підступного, а часом і жорстокого. Носиться Амур на своїх блискучих золотих крилах над землями і морями, у руках його маленька золота цибуля, за плечима - сагайдак зі стрілами. Ніхто не захищений від цих стріл. Без промаху попадає в мету Амур. Його стріли несуть із собою радість і щастя, але часто несуть вони страждання, і ,навіть, загибель.

Давньогрецький міф розповідає про велике кохання співака Орфея до своєї дружини Еврідіки. Але одного разу отруйна змія вжалила Еврідіку і вона померла.

- Хто зможе продовжити мою розповідь, що було далі?

Засумував Орфей, але в його піснях продовжувала жити любов. Міф розповідає, що "така сила звучала в його піснях, що довкола нього як зачаровані сідали дикі звірі. Навіть дерева зрушувалися з місць, щоб оточити Орфея і послухати його спів. Жодна гілка, жоден листочок не тремтів – уся природа слухала чудовий спів Орфея і звучання його кіфари".

Смуток і велике кохання було в його музиці.

К.Глюк Мелодія з опери "Орфей і Еврідіка"

Співак Орфей вирішив будь-що повернути свою кохану Еврідіку і відправився в царство мертвих до царя Аїда. І у царстві вічного мороку він зворушив своєю піснею навіть цього суворого бога, тому що співав про любов, про щастя, про світлі і ясні дні, які затьмарило горе страченої любові, туга і самотність.

Герої після розлуки знову зустрілися в підземному царстві і вже ніщо не могло їх розлучити. І завдяки силі кохання, музиці, яка передала всі почуття Орфея і розчулила Аїда, володар мороку повернув йому дружину.

Коханню дають самі різні визначення. Яке визначення слову "любов" дасте ви?

- Любов - саме тендітне, саме раниме з усього, що існує на світі.

- Вірна любов ні у вогні не горить, ні у воді не тоне (прислів'я).

- Немає на світі сили могутнішої, ніж любов. (І.Стравинський)

- Любов - це безцінний дар. Це єдина річ, яку ми можемо подарувати і все ж вона у тебе залишається. (Л.Толстой)

- Від кохання до жінки народилося все прекрасне на землі (М.Горький)

А Мольер проникливо помітив: "В душе померк бы день и тьма настала б вновь, когда бы из неё изгнали мы любовь".

Так що ж це таке - кохання? Звичайно це стан душі людини. Але це стан такої сили потрясіння, захвату, захоплення, який змінює людину фізично i духовно.

Але не всім людям вiд природи дано кохати. Дехто проживає життя, так i не пiзнавши сили цього надзвичайного почуття, почуття, якого не купиш нi за якi грошi. Воно або є, або його немає, i примусити себе кохати нiхто не може. Кохання не можна запланувати, воно не буває з примусу. Це надзвичайно тонке почуття, яке може зруйнувати необережне слово, погляд. Воно вривається в життя раптово, навiть коли не чекаєш, навіть коли це тобi не потрiбно. Це як мана, як раптове оп'яніння. З приходом кохання життя набирає сенсу, повноти.

Ви, мабуть, зі мною погодитеся, що не було найпрекрасніших музичних творів, якщо б композитори не закохувались, не любили і не страждали.

Композитор Людвіг Ван Бетховен написав цей твір після освідчення в коханні єдиній і коханій – Джульєтті Гвіччарді. Про що думав? Чого бажав? Нащо сподівався композитор? - вам розповість музика.

"Ангел мій, уся моя істота, весь я, серце моє так переповнене, що я повинен вам сказати... Я люблю вас.. Усі мої думки прагнуть до вас, моя кохана; то радісні, а потім смутні, вони волають до долі, чи почує вона моління наші. Ах! Боже мій! Як же мені жити? Без вас! Я можу жити тільки біля вас - чи я зовсім не живу... Вам...вам... вам... життя моє, усе моє! О, дайте ж мені надію, що Ваше серце буде довго битися для мене, моє ж тільки тоді перестане для Вас битися, коли зупиниться зовсім. Прощавайте! Навіки Ваш Бетховен"

"Місячна соната" виконується під час читання листа

Так, любов тріумфує над світом. Вона поза віком, поза часом. Про любов написано багато. Про неї складають романи і вірші: М.Цвєтаєва, М.Коцюбинський, В.Шекспір..., перелічити всіх неможливо. Вони допомагають усвідомити нам, що любов - це велике почуття і заради нього люди роблять чудеса і подвиги.

Любов! Від неї розцвітає світ, запалюються очі і серця закоханих.

Середньовічна Англія... Два древні аристократичні роди ворогують один з одним. І в цій неприязні, на зло всім зародилась могутня любов юних Ромео і Джульєтти.

(інсценізація)

Джульєтта

Хто ти,

Що, притаївшись під серпанком ночі,

Мою підслухав таїну сердечну?

Ромео

Яким ім'ям назвать себе - не знаю.

Своє ім'я ненавиджу я сам!

Свята моя, адже ж воно - твій ворог.

Я б розірвав його, коли б воно

Написане стояло на папері!

Джульєтта

Мій слух не похопив ще й сотні слів

Із уст твоїх, а голос я впізнала:

Хіба ти не Ромео, не Монтеккі?

Ромео

О ні, свята, знай: що не те й не інше,

Якщо вони для тебе осоружні.

Джульєтта

Як ти зайшов сюди, скажи, й навіщо?

Як міг ти перелізти через мур?

Адже високий він і неприступний.

Згадай-но, хто ти: смерть тебе спіткає,


 
 

Цікаве

Загрузка...