WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проведення народних ігор в початковій школі - Сценарій

Проведення народних ігор в початковій школі - Сценарій

перемагає. Гра повторюється спочатку, а команди міняються місцями.
НЕБЕЗПЕЧНИЙ РІВ
На майданчику проводять дві паралельні лінії. Віддаль між ними 50 см.
За вісім метрів від цієї смуги шикуються дві команди по 1Р-15 учасників. Вони повинні із зав'язаними очима по черзі пройти цю дистанцію і переступити через "рів".
Перемагає та команда, учасники якої фінішували з меншою сумою штрафних очок.
За попадання в п'ятдесяти сантиметрову смугу однією ногою учасник приносить команді одне штрафне очко, двома - два.
СМІХОТА
Грає 20-30 дітей, які слідкують за підкинутою керівником догори хустинкою. Коли вона зависає в повітрі, діти стрибають, сміються, співають. У момент приземлення хустини необхідно замовкнути.
Учасника, який продовжує веселитися, штрафують. Форму штрафу встановлюють члени гри. Це може бути пісня, танець, вірш і т. п.
ВОВК І КОЗА
Для гри вибирають "вовка" і "козу". Решта учасників - "пастухи". Вони, тримаючись за руки, утворюють коло, в якому бігає "коза", а поза ним - "вовк", що намагається проскочити всередину. Туди він може потрапити лише через "ворота" (підняті догори руки), які відчиняються у різних частинах кола.
Якщо "вовк" проник усередину і спіймав "козу", тоді вони міняються ролями. "Вовк" вибирає іншу "козу", а сам стає "пастухом".
У ГОСТІ
Учасників: 10-20. Місце проведення: довільне.
Усі, крім "ходія", розміщуються колом на позначених каменем або ямкою місцях ("хати"), віддаль між якими - 3-5 кроків. "Ходій" підходить до одного з гравців, питає: "Приймете в гості?". Запитаний відповідає: "Проси іншого!". У цей час діти (хто може) міняються місцями. "Ходій" на-магається захопити вільне, а в гості ходить той, у кого воно забрано.
Йкщо "ходієві" не вдається зайняти місце, він бере найближчого гравця за руку, залучає інших і веде за собою цілий ряд за коло. За його командою "Усі в гості!" він разом з дітьми біжить заволодіти місцем. Вільний учасник виконує роль "ходія".
Цю гру можна проводити під час прогулянки до лісу, вечорів відпочинку, де "хатою" будуть дерева, стільці або визначені крейдою на підлозі місця.
БОНДАР
Учасників: 10-20. Місце проведення: довільне.
Усі стають у коло обличчям до середини. Один "бондар" ходить поза колом, легко вдаряє кого-небудь ("клепку") по спині, каже: "Хто швидше?" - і біжить навколо, а вдарений - у протилежному напрямі. Хто швидше займе вільне місце, повертається до кола спиною. Той, хто залишився без місця, - "бондар".
ХОРТ І ЗАЙЦІ
Учасників: 20-50. Місце проведення: грище.
Гравці утворюють довільно віддалені одне від одного кола по 4-5 гравців у кожному. Всередині - "заєць", а поза колом -один "заєць", один "хорт". "Заєць", переслідуваний "хортом", ховається всередині найближчого кола, а звідти мусить вийти той, який був у ньому. "Хорт" полює тепер на свіжого "зайця". Спійманий надалі виконує роль "хорта", вигнаний може вбігати у своє коло, але з протилежного боку.
ЛАБІРИНТ
Учасників: 20-60. Місце проведення: грище.
Усі, крім ведучого, стають шеренгами по 5-6 чоловік один за одним і беруться за руки. За сигналом (свисток, слово, плеск у долоні) опускають руки, повертаються вліво і знову беруться за них. При цьому утворюються "вулиці" (учасники стоять у колонах).
Утікач і ловець рухаються тільки між колонами, але жоден із них не має права бігати під руками або розривати ряди.
Через якийсь час ведучий змінює пари.
ДОЗІ КВОЧКИ
Учасників: 20-40. Місце проведення: довільне.
Дві команди, однакові за кількістю гравців, розміщуються в колонах і тримають один одного за пояс. Направляючі ("квочки") намагаються відібрати для себе "курчат", починаючи з кінця. Коли "курча" бачить, що йому загрожує небезпека, воно відривається від того, хто попереду і нама-гається зайняти місце перед своєю "квочкою", яка ловить його за пояс. Це "курча" вже виконує роль "квочки".
Усі учасники повинні мати більш-менш однакову фізичну підготовку.
ТУРЕЦЬКІ ПЕРЕГОНИ
Учасників: 12-30. Місце проведення- грище (10x20 кроків) або спортивний зал.
Гравці сідають парами у колону або в коло "по-турецьки" (з перехрещеними під собою ногами). Всі пари мають свій порядковий номер. На виклик "Перша!", "Друга!" і т. п. вони схоплюються на рівні ноги і один біжить вправо, а другий - вліво. Кожен квапиться швидше повернутися на своє місце. Перемагає той, хто швидше зайняв вихідне положення.
II варіант. Бігуни оббігають "змійкою" кожну пару.
ПОПІД РУКИ
Учасників: 15-30. Місце проведення: майданчик (довільний).
Гравці, взявшись за підняті догори руки, стають у коло обличчям досередини. Пара, на яку вкаже ведучий, відпускає руки і біжить у різні боки попід підняті руки, обминаючи ін. учасників. Той, хто швидше добрався до вихідного положення, переходить у центр кола, а слабший стає на місце й підіймає руки догори.
Центральний легким ударом по плечу вибирає бігуна, з яким хоче помірятися на швидкість і спритність.
Викликаний біжить у протилежному напрямку від того, хто його обрав.
ЖМУРКИ
Учасників: 10-20. Місце проведення: грище (20x30 кроків).
1. За допомогою жеребкування або речитативу вибирають одного до "жмурення" (ловіння із зав'язаними очима). Зав'язують очі хусткою або надягають на голову із грубого паперу циліндр, що опирається на плечі.
2. "Жмурко" орієнтується по дзвінку або на вигук учасників: "Жмурку, де ти?".
Гра може використовуватися під час прогулянки на поле, вечорів відпочинку.
БУРМИЛО
(Для хлопців)
Учасників: 10-40. Місце проведення: грище, зал, кімната.
Гравці розміщуються парами: одні стають довільно, інші обхоплюють їх руками. Перші намагаються вирватися із захвату без допомоги рук. Після цього міняються ролями.
ЛАВИНА
Учасників: 20-30. Місце проведення: грище (15x30 кроків).
Гурт шикується в колону по одному. Один учасник стає на віддалі 5-6 кроків перед колоною і котить прямо на гурт великого м'яча (кулю). Всі мусять підскакувати, щоб запобігти ударові. Гра може проводитись між гуртами як естафета. В такому разі, учасник, до ніг якого торкнеться м'яч, вибуває з гри. Перемагає команда, в якій залишилось більше гравців.
КОСАРІ
Учасників: 20-30. Місце проведення: грище (10x20 кроків).
Гравці утворюють одну або дві паралельні колони. Два з них беруть до рук кінці довгої, на 3-5 метрів, линви і з окликом "Косимо! Косимо!" біжать уздовж колони з обох боків. Усі вимушені перескочити линву, в іншому разі вона "скосить" їх. Після цього "косарі" передають линву направляючій парі, яка продовжує гру, а самі займають місце у кінці колони. Під час підскоку учасники можуть виконувати повороти на 90-180 градусів (за командою).

 
 

Цікаве

Загрузка...