WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Скринінг потребнісно-мотиваційної сфери як детермінанти проектної діяльності соціального спрямування - Реферат

Скринінг потребнісно-мотиваційної сфери як детермінанти проектної діяльності соціального спрямування - Реферат

Проектне навчання може реалізуватися за різними варіантами, наприклад:

1) за тривалістю роботи над завданням (від одного уроку до півріччя або року – курсові проекти);2) за формами організації (індивідуальна або групова робота);3) за формами представлення результатів роботи (письмовий чи усний звіт, презентація, захист).

Учені-педагоги, які досліджують проблеми проектних технологій навчання, зазначають, що у процесі роботи над проектом відбуваються залучення учнів до реальної діяльності у предметній галузі, в якій виникло завдання; розвиток навичок самостійної роботи у процесі виконання проекту; розвиток ініціативи і творчості [1; 2; 4 та ін.].

Основні характеристики проекту.

Діяльність під час роботи над проектами мають низку особливих ознак, а саме:

– спрямованість на досягнення конкретних цілей;– координоване виконання взаємозалежних дій;– обмеженість у часі реалізації з визначеним початком і кінцем;– неповторність та унікальність.

Спрямованість на досягнення цілей.

Проекти спрямовані на одержання спрогнозованих результатів – на досягнення цілей. Саме визначені цілі є рушійною силою проекту; всі зусилля учасників проекту спрямовані на їх досягнення. Проект, зазвичай, припускає цілий комплекс взаємопов'язаних цілей. Той факт, що проекти орієнтовані на досягнення мети, має величезний внутрішній зміст для управління ними. Насамперед передбачається, що важливою рисою управління проектами є точне визначення і формулювання цілей, починаючи з вищого рівня до найбільш деталізованих цілей та завдань.

Використовуючи у своїй роботі проектне навчання, переконалися, що за допомогою застосування методу проектів вирішується ціла низка різнорівневих дидактичних, виховних і розвивальних завдань. Цілями формування змістовного компонента, що має існувати як інтегрована цілісність, є такі: орієнтація на актуалізацію знань, які вже є, на здобуття нових, формування вмінь самостійно конструювати свої знання; орієнтуватися в інформаційному просторі; аналізувати, наближувати, синтезувати знання окремих наук; розглядати явище чи процес як інтегрований об'єкт; активно критично мислити, висувати гіпотези, робити висновки.

Результатом попередніх досліджень, вивчення проектних технологій стало створення і реалізація низки проектів. Насамперед, міні-проекту "Дитина під парасолькою прав".

Мета проекту:

- сприяти просвітництву щодо прав дітей на основі організації семінарів, круглих столів, тренінгів, лекторій, спільних виставок, дискусійних клубів для учнівської молоді м. Білої Церкви;

- розширити рівень поінформованості школярів і їхніх батьків про реалізацію програми "Залучення дітей з особливими потребами до загальноосвітніх шкіл в Україні".

Партнери проекту:

– реабілітаційний центр "Злагода";

– центр "Шанс" (для дітей-інвалідів);

– центр соціальної служби для молоді м. Білої Церкви;

– благодійна організація "Червоний Хрест";

– громадська організація "Дзвони Чорнобиля".

Результативність.18 травня 2007 року учні школи взяли участь у суспільній акції школярів України "Громадянин". За результатами оцінювання Міністерством освіти і науки України, Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба" учнівський колектив школи став призером і нагороджений дипломом за проектом "Дитина під парасолькою прав". Цей проект був представлений на конкурс благодійних проектів "Добро починається з тебе", ініційований Міжнародним Благодійним Фондом "Україна – 3000", який очолює Катерина Ющенко.

Ще одним реалізованим проектом є проект "Створення молодіжного центру". Його мета: використання ресурсу громади для створення молодіжного центра, а пріоритетним напрямом діяльностівизначено удосконалення культурно-освітнього рівня молоді на основі організації її дозвілля.

Результативність. 24 березня 2008 року учнівський колектив школи взяв участь у конкурсі проектів, ініційованому Міністерством регіонального розвитку та будівництва України. Зазначений проект школярів було визначено одним із найкращих, молодіжна рада школи нагороджена почесною грамотою за активну громадську позицію та успішну партнерську співпрацю з органами місцевого самоврядування.

Учні школи в 2007-2008 н.р. взяли участь в інтелектуальній грі "Менеджер", ініційованої ректоратом Київського міжнародного університету.

Завданням для команд було розроблення і захист бізнес-проекту компанії. Команда учнів нашої школи розробила бізнес-проект ПМ "Череда", провідним видом діяльності в якому визначено виробництво і реалізацію продукції з молока, а головними цілямимаксимізація прибутку, збільшення обсягів виробництва молока і покращення його якості. Каналом реалізації продукції визначено оптовий збут.

Команда школи стала дипломантом гри і отримала диплом "Магістр гри – 2008" за найкращу презентацію бізнес-проекту компанії. Школа нагороджена почесним дипломом за виховання творчої гармонійної інтелектуально розвиненої особистості, за сприяння профільному самовизначенню старшокласників.

З метою розвитку творчого потенціалу учнівської молоді, підвищення їхньої компетенції у розробленні проектів найактивніші учасники були запрошені на навчання до Білоцерківського інноваційного бізнес-інкубатору, який здійснює підготовку кадрів до роботи у сфері малого бізнесу, зокрема у менеджменті, економіці, інформаційних комунікацій. Здобуті знання учні нині використовують на практиці, розробляючи бізнес-проекти. Так, проект "Рука допомоги" учениці 10-А класу Кухаренко Ольги визнаний найкращим. Як пріоритетний напрям діяльностіцього проекту є соціально-психологічна адаптація дітей у дитячих будинках, а метою і завданнямивизначено таке:

- організації ініціативної групи молоді з метою відвідування щосуботи і щонеділі дитячих будинків;

- спілкування з дітьми дитячих будинків;

- захист прав дітей, які потребують опіки і піклування.

Висновки. Отримані дані дослідно-експериментальної роботи свідчать про необхідність вивчення потреб клієнтів навчального закладу як передумови планування напрямів розвитку школи, реалізації практичних заходів на основі проектної діяльності. Вважаємо, що саме такий діяльнісний підхід сприятиме розвитку творчості всіх суб'єктів навчально-виховного процесу. Педагогічна творчість, як і будь-яка інша, починається з виникнення проблемної ситуації, коли з'являється потреба у вирішенні практичного завдання, що потребує передбачення. На цій закономірності наголошував В.О.Сухомлинський, говорячи про те, що справжня творчість полягає в умінні бачити не тільки сьогодення, але і те, як воно буде змінюватись у майбутньому. Тому, на нашу думку, важливою ознакою педагогічної діяльності у сучасності є критичний погляд на використовувані методики навчання і виховання, своєчасна відмова від застарілих прийомів, уникнення умовностей і спрощень, і, водночас, використання інноваційних технологій, що сприяють формуванню життєвих компетентностей учнівської молоді.

Список використаної літератури

1. Гутман Г.Д. Учебные мини-проекты на Delphi. – М.: Чистые пруды, 2005. – 32с.

2. Дашниц Н.Л. Телекоммуникационные проекты в современной школе // Информатика и образование. – 2001. – № 2. – С. 63-65.

3. Иванова Л. Проектирование в обучении: дидактические принципы // Учитель. – 2004. – №6. – С.11-15.

4. Освітні технології: Навчально-методичний посіб./За ред. О.М.Пєхоти – К.: А.С.К., 2001. – 256с.


 
 

Цікаве

Загрузка...