WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Роль комп’ютерних технологій у вивченні потреб клієнтів загальноосвітнього навчального закладу - Реферат

Роль комп’ютерних технологій у вивченні потреб клієнтів загальноосвітнього навчального закладу - Реферат

- обов'язкова наявність комп'ютерної техніки та Інтернет-зв'язку (участь в опитуванні за допомогою інформаційних технологій можливе для клієнтів, які мають комп'ютерні технології та доступ до мережі Інтернет) та інші.

Інший модуль, який розміщений на сайті з метою зворотного зв'язку з користувачами, – "Форум". Він створений для того, щоб допомогти організувати конференції з актуальних проблем на будь-якому сайті. У сучасності форуми є оптимальним засобом спілкування користувачів сайту між собою з будь-яких тем. Основні можливості модуля "Форум" є такими:

- керування форумом і моделювання повідомлень на сторінках форуму;

- використання бази даних користувачів;

- гнучке налаштування доступу для різних груп користувачів;

- перенесення повідомлень між темами;

- з'єднання і поділ тем форуму;

- підтримка опитувань;

- блокування небажаних IP-адрес;

- наявність підписки повідомлень користувачів з різних тем форуму;

- пошук за автором і за текстом повідомлення;

- розпізнавання посилань у повідомленні тощо.

Форум – це універсальний засіб спілкування. Тематичний форум привертає увагу користувачів до певного обговорення, визнає думку учасників обговорення щодо важливого для закладу питання. Форум цінний тим, що він необмежений певними межами, як в умовах звичайного тестового опитування, надає можливість більш ґрунтовного дослідження питання, наведення додаткових аргументів, організації індивідуальних і групових дискусій з певного питання, залучення до одночасного обговорення необмеженої кількості учасників (рис. 5).

Рис. 5. Форум – це унікальний засіб спілкування

Важливу роль у вивченні потреб клієнтів загальноосвітнього навчального закладу відіграють комп'ютерні програмні засоби діагностичного спрямування. Наш навчальний заклад має декілька таких програмних засобів. Прикладом застосування психологічного тестування, обстеження, самодіагностики особистості та колективу в школі на основі комп'ютерних технологій є використання діагностичного комплексу "Персонал – ψ". Комп'ютерний діагностичний комплекс "Персонал – ψ" розроблений на основі методик психологічного тестування; він є засобом обстеження, виявлення і самодіагностики особистості та колективу. За результатами тестування визначається психологічний профіль людини, повна та коротка характеристики особистості й колективу.

За допомогою комплексу може проводитися також тестування членів педагогічних колективів різних навчальних закладів та інших трудових колективів з метою визначення готовності до роботи у різних галузях науки і виробництва, можливості професійного й особистісного зростання, статусу і психологічної сумісності колективу. Комплекс може використовуватися також для вивчення, підбору і розподілу спеціалістів в організаціях та освітніх установах.

Використання комплексу сприяє вирішенню такого:

- введення первинних результатів тестування з бланка;

- графічний аналіз результатів тестування (профіль особистості та інше);

- систематизація і збереження інформації в базі даних;

- створення характеристики за результатами тестування;

- відбір з бази даних персоналу за соціально-психологічними критеріями;

- подання на екран і друк текстів анкет та бланків для відповідей, текстів інтерпретації результатів тестування;

- можливість включення в систему нових методик;

- проведення комп'ютерного тестування з пред'явленням запитань і відповідей на екрані монітору;

- визначення і вирішення проблем на основі особистісних потенційних можливостей.

Як основний результат комп'ютерного оброблення інформації у комплексі передбачено кількісно-якісний аналіз особистості й колективу (групи) за певними соціально-психологічними напрямами.

Програма зберігає дані про респондентів. У розділі "Статистика" можна вести пошук і відбір персоналу за соціально-психологічними критеріями. За вибраними параметрами складаються портрети колективу в цілому або групи респондентів, що дає можливість прогнозувати і проектувати формування і розвиток ділових і міжособистісних стосунків у колективі (рис. 6-8).

Результати роботи з діагностичним комплексом дають широку можливість як для самоаналізу діяльності вчителя, так і для вивчення адміністрацією проблем і потенційних можливостей особистості та колективу.

Рис. 6. Профіль особистості

Рис. 7. Психологічні параметри особистості

Рис. 8. Проблеми та потенційні можливості особистості

На основі одержаних індивідуальних результатів учасників діагностування створюється банк даних психологічних параметрів колективу (рис. 9-15).

Рис. 9. Діагностичний комплекс "Персонал" ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м. Ірпеня

Рис. 10. Проблеми та потенційні можливості колективу

Рис. 11. Мотиваційна діяльність учасників освітнього процесу в закладі

Рис. 12. Види спрямованості особистості

Рис. 13. Міжособистісні стосунки

Рис. 14. Соціально-психологічні настанови та рівень їх прояву

Рис. 15. Кількісне і відсоткове співвідношення типів особистості

Програмний комплекс дає повну розгорнену характеристику кожного учасника діагностики (рис. 16).

Рис. 16. Розгорнена характеристика учасника діагностики

Зрозуміло, що ґрунтовний аналіз діяльності учасників освітнього процесу сприяє тому, що адміністрація закладу має змогу оперативно вирішувати питання навчально-виховного процесу, зокрема – кадрові призначення, планування роботи школи, проведення педагогічних рад і нарад при директорові, створення умов для вдосконалення психологічного мікроклімату в закладі.

Загалом, у зазначеному програмному комплексі використовуються такі методики:

- "Загальна характеристика" (розроблена на основі методики О.Зворикіна. За її допомогою визначається тип особистості респондента);

- "Особливості міжособистістних стосунків" (розроблена на основі методики Т.Лірі; призначена для дослідження уявлень суб'єкта про себе, а також для виявлення взаємостосунків у групах. За допомогою цієї методики виявляється переважаючий тип ставлень особистості до людей у їхній самооцінці і взаємооцінці);

- "Риси педагогічної діяльності" (розроблена на основі методики З.Резапкіної і Г.Резапкіної; призначена для визначення психологічного портрета викладачів навчальних закладів);

- "Соціально-психологічні настанови" (розроблена на основі методики О.Потьомкіної; призначена для визначення соціально психологічних орієнтацій особистості);

- "Спрямованість особистості" (розроблена на основі методики Б.Басса; призначена для визначення соціальної спрямованості особистості);

- "Мотиви і мотивація діяльності" (завдання призначене для визначення мотиваційної сфери особистості; включає в себе такі методики: мотивація схвалення (Д.Марлоу, Д.Краун), мотивація до успіху (Т.Елерс), мотивація уникнення невдач (Т.Елерс), мотивація готовності до ризику (Шуберт).

Крім програмного комплексу "Персонал – ψ", у школі використовується кілька інших діагностичних комп'ютерних засобів, наприклад, "Універсал", "Педагогічний моніторинг", які сприяють вивченню потреб клієнтів загальноосвітнього навчального закладу, підвищенню якості системи управління та організації навчання.

Отже, сучасний розвиток суспільства передбачає вирішення освітніх потреб на основі інформаційно-комп'ютерних технологій, що реалізується у роботі нашого загальноосвітнього навчального закладу.


 
 

Цікаве

Загрузка...