WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Формування шкільної освітньої політики - Реферат

Формування шкільної освітньої політики - Реферат

Наша школа розповість вам багато цікавого про воєнно-патріотичну роботу. При музейній кімнаті "Моя сім'я в історії району, міста, країни" організовано клуб "Пошук". Під керівництвом учні нашої школи ведуть велику воєнно-патріотичну роботу. Беруть участь в акціях і підготовці матеріалів за тематикою таких операцій: "Ветеран живе поруч", "Я люблю тебя очень, мой район рабочий", "Пам'ятники розповідають", "Сохраним память о подвиге", "Милосердя". У школі проводиться широка робота з ветеранами. За кожним класом закріплені 3-4 ветерани. Діти відвідують їх, допомагають у хазяйстві, вітають зі святами, запрошують на зустрічі.

Беруть участь у творчих конкурсах: 1-е місце в міському конкурсі "Фронтовое письмецо", 1-е місце в міському конкурсі "Майстер-педагог у номінації "Воєнно-патріотичне виховання". Беруть участь у районних заходах: "Зліт волонтерських загонів", акція "Ветеран живе поруч", прес-конференція в музеї заводу "Точмаш", присвячена Дню Збройних Сил України, відкриття меморіальної дошки В. І. Ігнатову. Силами учнів і вчителів нашої школи написані книги "Сохраним память о подвиге", "Остарбайтеры Донбасса", "Партизанское движение в нашем районе". Брали участь у презентації книг Е. М. Кравчинської "У войны не женское лицо", "Бойцы партизанских дорог". У школі проводяться уроки мужності й постійно в гостях бувають ветерани Великої Вітчизняної війни. Учні нашої школи тісно співпрацюють з Народним музеєм заводу "Точмаш" і його керівником.

Умови для фізичного розвитку та здорового способу життя реалізує центр "Здоров'я та спорту", організує багаточисленні спортивні змагання та профілактичні виступи. Команда учнів нашої школи посіла II місце в туристичному багатоборстві.

Центр національного відродження організує та проводить народні свята, виставки, вивчає фольклор, традиції та звичаї українського народу. Педагог-консультант разом з дітьми створює етнографічний куток. Активно показує себе центр. Учні 9-11-х класів стали в цьому році призерами районного фестивалю народної творчості, а в міському фестивалі посіли IV місце.

Формування в учнів екологічної культури проходить у формі колективних творчих справ. Проявити творчі здібності учні змогли на нещодавніх екологічних змаганнях, брейн-рингах, у конкурсах плакатів, листівок, на кращу шпаківню, ерудитів-екологів та в інших заходах.

У березні-квітні учні школи щорічно беруть активну участь в акції "Першоцвіт". Діти малювали малюнки, листівки, плакати, в яких відображали своє ставлення до проблеми знищення ранніх квітучих видів рослин. Листівки та плакати розповсюджували серед населення мікрорайону школи.

Формуванню екологічної культури сприяло закріплення за класами ділянок шкільної території, виготовлення на уроках труда шпаківень, їх розвішування, участь дітей у роботах з озеленення шкільного подвір'я. Учні 8-го класу під керівництвом класного керівника Н. В. Козакової взяли активну участь в акції "Зелена діброва", в очищенні від сміття Путіловського гаю.

Про високий рівень виховної роботи з формування екологічної культури учнів свідчить те, що п'ять років поспіль школі доручають організацію та проведення районної конкурсної ігрової програми "Зелений світ", в якій команда школи "Флора" традиційно посідає призові місця. У цьому навчальному році команда в районному конкурсі посіла І місце, а в міському конкурсі II місце.

Естетичний розвиток особистості школяра невід'ємний від розкриття його творчих здібностей. Діти змогли проявити себе не тільки в конкурсі плакатів, малюнків, агітбригад, а і в танцях, піснях, декоративно-прикладному мистецтві, читанні творів, прози та віршів у рамках фестивалю "Музика дитинства". Відмінні результати показали учні, які взяли участь у районних і міських конкурсах у рамках фестивалю:

виставка дитячого малюнка "Добро очима дітей" - І місце;

виставка декоративно-прикладного мистецтва "Таланти твої, краю Донецький" - І місце в районі та II місце в міській виставці;

конкурс "Душі криниця" - І місто в районі й IV місце в міському конкурсі;

конкурс естрадної пісні "Надія" - II місце;

конкурс "Веселі фарби" - І місце.

Чудово виступали на загальношкільних заходах вокальні ансамблі "Струмок" і "Ліра" та посіли II місце в міському конкурсі "Майстер-педагог позашкільної освіти".

Яскравою подією вже 10 років у школі є Неділя мистецтв. У цьому навчальному році відбувся показ моделей одягу в авангардному, фантастичному стилі "Земля в ілюмінаторі".

Формування здорового способу життя в учнів було одним із пріоритетних напрямів. Класні керівники поставили перед собою мету та спланували основні заходи з формування здорового способу життя. При плануванні класними керівниками приділялась увага профілактиці негативних явищ серед учнів. Форми роботи різноманітні, відповідають віковим особливостям дітей.

Протягом місячника здорового способу життя серед учнів школи активно проходив конкурс плакатів. При проведенні у школі днів профілактики СНІДу та тютюнокуріння в роботі використовували виступи-лекції, анкетування, вікторини з даної тематики. Під час проведення місячника запрошувалися спеціалісти Київського ЦССМ. Вони проводили лекторії з профілактики захворювань СНІДу, тютюнокуріння.

У рамках традиційних місячників з ПДР і ППБ проводиться серед учнів школи Єдиний день безпечного руху, Єдиний день попередження пожеж від пустощів дітей з вогнем, учні молодших класів слухають агітаційні виступи ДЮП та ЮІД, під час яких дітям роздаються листівки. Класні керівники 1-11-х класів на класних годинах, використовуючи різноманітні форми (вікторини, бесіди, конкурси), підвищували рівень знань і навичок учнів із правил пожежної безпеки та правил дорожнього руху. У 2-6-х класах класні керівники проводять конкурси малюнків із протипожежної тематики "Герой-рятівник року", "Служба цивільного захисту", "Пожежна охорона в малюнках дітей", а в 6-8-х класах - виготовлення пам'яток "Безпечна дорога додому". У рейтингу участі шкіл району в заходах різних напрямів з виховної роботи школа вийшла на II місце.

Підбиваючи підсумки виховної роботи, можна зробити висновок, що колектив школи, приймаючи норми та правила життя закладу освіти, утілює всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу, підвищення освітнього рівня.


 
 

Цікаве

Загрузка...