WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Створення умов для розвитку якісної освіти - Реферат

Створення умов для розвитку якісної освіти - Реферат

Створення умов для розвитку якісної освіти

Освіта та майбутнє нації - це два ключові аспекти, з позицій яких слід розглядати стан справ у її розвитку, становленні та вдосконаленні

Якість розвитку освіти як національний пріоритет у місті забезпечується та функціонує у правовому полі на виконання Конституції України, законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту", "Про охорону дитини" й Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", якими визначені найважливіші шляхи реформування освіти.

Якісне оновлення освіти в місті Маріуполі відбувається в результаті удосконалення управлінської освітньої діяльності, де основною метою вважаємо - створення системи взаємодії всіх структур управління освіти та місцевої влади.

Із метою виконання нормативно-правових і регламентуючих документів в місті розроблені та діють цільові комплексні програми до 2010 року, які сприяють позитивним зрушенням у системі освіти міста зі створення умов для забезпечення її якісного розвитку.

А саме:

"Програма розвитку освіти до 2010 року";

"Учитель";

"Обдаровані діти";

"Інформатизація та дистанційна освіта";

"Право на соціальний захист";

"Розвиток і функціонування української мови";

"Розвиток дитячого футболу" тощо.

Усе це повною мірою задовольняє потреби особистості суспільства в добу глобалізації, змін технологій, переходу до інформаційного суспільства й є ключовим показником сучасного прогресу.

Метою створення та втілення міських програм є:

нарощування інноваційного потенціалу освіти;

поліпшення умов навчання і виховання дітей;

створення умов для поліпшення кадрового забезпечення;

постійне підвищення якості освіти на всіх ступенях навчання;

удосконалення механізмів управління, де головними завданнями управління освіти вважає:

проведення в місті освітньої політики, що відповідає державним настановам, вимогам часу та побажанням населення;

створення умов для забезпечення доступної якісної освіти, незалежно від місця проживання і стану здоров'я;

розвиток та підтримка творчої, духовної особистості з урахуванням її потреб, інтересів, здібностей і бажань;

соціальний захист неповнолітніх і попередження дитячої безпритульності;

формування позитивної мотивації щодо здорового способу життя;

відпрацювання основ естетичного, морально-етичного, екологічного і валеологічного навчання та виховання;

формування в учнів ключових, життєвих компетентностей, виховання випускників, конкурентноспроможних на ринку праці;

розбудова системи мовної освіти в місті, з урахуванням прагнення кожної національної спільноти до самозбереження;

апробація та впровадження інноваційних педагогічних технологій, в тому числі модульно-розвивального навчання, системної диференціації, рейтингової методики оцінювання знань тощо;

запровадження зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників, які виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів;

здійснення комплексу заходів щодо кадрового забезпечення навчально-виховного процесу, соціального захисту педагогічних працівників.

Реалізації низки цих завдань сприяють такі фактори:

постійна економічна та соціальна стабільність нашого міста;

виконання угоди між міським головою та керівниками районних профспілок міста;

щоденна турбота міської влади про життєзабезпеченість закладів освіти (здійснення ремонтів, оздоровлення дітей, працівників освіти, відкриття футбольних майданчиків, забезпечення сучасними меблями, комп'ютерними класами, організація гарячого харчування тощо);

підвищення соціального статусу та професіоналізму працівників освіти і ролі усіх учасників освітнього процесу (установлення надбавок педагогам за вагомі досягнення в роботі з учнями, фінансова підтримка молодих учителів, непрацюючих пенсіонерів, багатодітних сімей, стипендії переможцям і призерам олімпіад, конкурсів, змагань, доплати керівникам усіх типів закладів, стимулювання переможців і призерів професіональних конкурсів);

постійна співпраця з науковцями ВНЗ міста (Приазовський держаний технічний університет, Маріупольський державний гуманітарний університет): проведення конференцій, предметних олімпіад, конкурсів - захистів для старшокласників, стажування молодих спеціалістів, проведення спільних семінарів тощо;

співпраця з Міністерством освіти Греції;

професійна підтримка педагогів міста працівниками Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (щорічно наші педагоги відвідують 300-350 методичних заходів);

угода з Донецьким облІППО дає можливість щорічно 500 педагогам пройти курсову підготовку на базі науково-методичного центру управління освіти, 190-200 осіб - на базі облІППО (виїзних), 14-18 - на базі ЦІППО м. Києва;

збереження мережі закладів і розширення мережі навчально-виховних закладів нового типу (тільки за останні три роки статус навчально-виховного комплексу отримали сім загальноосвітніх шкіл, відкрито технологічний ліцей, вісім навчальних закладів отримали статус "Спеціалізована школа з поглибленим вивчення окремих предметів".

На сьогодні в місті функціонує:

93 дошкільних навчальних закладів, із них: один приватний; три для дітей із ранніми проявами туберкульозної інфекції; два для дітей із вадами опорно-рухового апарату; два для дітей із вадами зору.

74 загальноосвітніх навчальних закладів, зі них: три ліцеї, одна гімназія, сім НВК, три приватні, чотири вечірні, два інтернатних, вісім загальноосвітніх спеціалізованих навчальних закладів, один міський дитячий будинок змішаного типу "Центр опіки" й один міський центр позашкільної роботи за місцем мешкання (36 дитячих юнацьких клубів для підлітків за місцем мешкання), п'ять дитячо-юнацьких спортивних шкіл, чотири БДТ, один станція юних техніків.

Уся ця мережа закладів розташована на 17 освітніх територіях міста, що всебічно впливає на інтелектуальний, духовний, оздоровчий розвиток учасників навчально-виховного процесу, на формування в учнів ключових життєвих компетентностей, бо особистість (як писав Авраам Лінкольн) - це дерево, а репутація - це його тінь. Тінь - це те, що ми думаємо про нього, дерево - це те, що воно є.

Тому, управління освіти міської ради передбачило в рамках соціально-педагогічного патронату серед освітніх послуг відкриття 59 консультпунктів на базі ДНЗ для батьків, діти яких не відвідують дитячі садки, разом із методистами науково-методичного центру та творчою групою педагогів були розроблені навчально - дидактичні посібники "Чомусик" ("Україна, рідний край, про родину все пізнай", "Ти в країну знань мандруй, пам'ять розум свій тренуй", "Фантазуй і грай, свою творчість розвивай", "Словничок-довідничок", "А у нас перший клас", "Місто, в якому ти живеш", "Перший раз в перший клас"), для дітей 4-6 річного віку та їх батьків, відкрили спецсторінки "Поради батькам" у міських газетах "Іллічівець", "Приазовський рабочий".

Крім того, в освітніх послугах діють: 10 шкіл із класами розвивального навчання за системами Д. Ельконіна, В. Давидова, Л. Занкова; одна недільна школа (грецька); 22 заклади вивчають новогрецьку мову (як предмет і факультативно); 24 школи з поглибленим вивченням предметів; 30 шкіл з українською мовою навчання; сім закладів для навчання та виховання підлітків, потребуючих особливої педагогічної уваги; одна школа-пансіон, на базі дитячих юнацьких клубів (ДЮК) за місцем мешкання та в Будинках дитячої творчості (БДТ) діють школи раннього розвитку.

У 2006 році на базі міського ліцею з метою інтелектуальної підтримки талановитих дітей рішенням міської ради відкрита очно-заочна школа "Інтелект". Доцільність школи полягає в тому, щоби сконцентрувати увагу на бажаних результатах, бо "якщо освіта не впливає на успішність громадян, вона не є якісною".

Формулою успіху управління освіти міської ради є кваліфіковані кадри.

У місті працює 5349 педагогічних працівників. Із них: у загальноосвітніх школах - 3206 педагогів; у дошкільних навчальних закладах - 1792; у позашкільних закладах - 35.

Серед них: нагороджені медалями й орденами - 18 чоловік; Знаком "Відмінник освіти України" - 201 людина; Заслужених учителів України - 10 чоловік; із вищою кваліфікаційною категорією - 933; із першою кваліфікаційною категорією - 1497; із педагогічними званнями "Вчитель-методист" -240, "Вихователь-методист" -171; переможців і лауреатів обласного конкурсу "Кращий робітник року", який проводиться обласною державною адміністрацією з 2003 року - 5 педагогів; переможців міського конкурсу "Маріуполець року" - 16 педагогів; 40 молодих фахівців, 15 із яких - випускники ВНЗ міста; переможців і призерів обласного етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року" 2000-2007 рр. - 18 педагогів; лауреати Всеукраїнського конкурсу "100 кращих шкіл України" - один; переможці у Всеукраїнському конкурсі "Школа сприяння здоров'ю", й обласному конкурсі "Комп'ютерізація сільських шкіл". Протягом останніх років одержали дві відзнаки переможців "Ніка" за творчі досягнення в роботі з педагогами міста.

Формула успіху передається від творчого вчителя до творчого учня.

У міському інформаційному банку даних "Обдаровані діти" 262 учні, з них у номінаціях:

"Інтелектуальний потенціал міста" - 137.

"Здорове покоління міста" - 70.

"Відродження духовності" - 55.

В обласному банку - 73, з них: "Інтелектуальний потенціал області" - 40; "Здорове покоління області" - 14; "Відродження духовності" - 19.

Отримують стипендії міської ради - 20 учнів, обласної ради - 10, стипендії Президента України - 3.

У позашкільних закладах за останні п'ять років: хор "Кантилена", ансамбль народного танцю "Первоцвіт" отримали звання "Народний колектив", а 11 колективів - "Зразковий колектив".

Разом із тим, управління освіти міської ради бачить перспективу для вирішення проблеми у створенні громадської активної школи (ГАШ); забезпеченні умов для базових шкіл зовнішнього незалежного оцінювання; оновленні та придбанні навчальних кабінетів; забезпеченні сучасними комп'ютерними технологіями читальних залів шкільних бібліотек. Вирішення цих проблем сприятиме реальному підвищенню якості освіти.

Управління освіти міської ради впевнено, що успіхи в освіті міста залежать від тісної взаємодії учасників навчально-виховного процесу, яка передається від серця дорослих до серця дитини.


 
 

Цікаве

Загрузка...