WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Крок у майбутнє (бізнес-форум) - Реферат

Крок у майбутнє (бізнес-форум) - Реферат

мамо?
Терпелиха.
Аякже! Скільки хороших людей сваталось до тебе - розумних, зажиточних, а ти всім відказала: скажи, в якій нідії.
Наталка.
В надії на Бога. краще посивію в дівках, ніж піду заміж за таких женихів.
Терпелиха.
Наталко - доню, одумайся! Ну чом наш пан водний не жених тобі - і гроші має, і освіта в нього яка!
Наталка.
Матінко. Та невже ви позабули, скільки худоби вивели його батьки з двору, щоб тую освіту йому здобути. Та й у якій добрій справі використав він свою освіченість. Погляньте на наше село. Вулиці по кілька років неметені, кругом бруд та безпорядок, а дороги, як маглівниці, вози на них розтрясаються тільки.
Терпелиха.
Наталко. Але ж не можна нам в селі без чоловічих рук вижити. Дали ж нам шматок пайової земельки аж ген на краю села, де в бур'янах вовки виють. Хто ж нам допоможе виорати, засіяти, зібрати?
Наталка.
То ви хочете, щоб я за обробіток клаптика паю занапастила свою голову. Мамо! Адже в наступному році вибори. Залишиться наш пан возний без посади. За що я нещасною буду довіку?!
Терпелиха.
Наталко, схаменись! Ти у мене одна, ти кров моя: чи захочу я тебе погубити? Убогість моя, старість силують мене швидше заміж тебе віддати. Не плач, дочко! Я тобі не ворог. Правда, Петро добрий парубок, та де ж він? Нехай же прийде, нехай вернеться до нас. Але що ж! Хто відає - може, де запропастився, а може і одружився де, може, забув і тебе. Тепер так буває, що одну нібито любить, а про другу думає.
Наталка.
Петро не такий, серце моє за нього ручається і воно мені віщує, що він до нас вернеться.
Пісня "Вітер віє горою..."
(виходять)
Виборний іде п'яний і співає "Ой під вишнею..."
Возний.
А що це ти за пісню завів, пане виборний?
Виборний.
Та це так, нісенітниця. А в тім, дивіться, щоб і вам скоро на весіллі такої не співали. Та ви вже вибачайте, будьте ласкаві, я не добачив вас.
Возний.
Нічого, нічого. А відкіль се так? Чи з гостей ідете - теє-то як його?
Виборний.
Я іду з дому. Випроводжав гостя: до мене заїжджав депутат наш Щипавка, так уже знаєте не без того, - випили по одній, по другій, по третій,холодцем та ковбасою закусили та вишнівки з кварту укутали, та й, як то кажуть, підкріпились.
Возний.
А чи не розказував пан Щипавка, які там новини в місті. Чи скоро вже, теє-то, наша економіка запрацює?
Виборний.
Е, пане водний, так уже економіка в нас працює, як ото вода в ступі товчеться, що крок вперед, а два назад. Жаловався пан Щипавка, що дуже вже вривається нашому начальству нитка, уже і самому комісару, не те як давно було. Бо, каже, що перше дурницею доставалось, то тепер або випросити треба, або купити. А що вже простий люд мається, то не приведи Господи. За світло та газ плати в три дорога, хочеш вчити дітей - заплати і при рекрутських наборах зовсім не той порядок ведеться, найдрібнішу бомажку підписати - хабар давай. Де і поділась та справедлива та богобоязлива старшина, щоб не допускала письменним п'явкам кров із людей смоктати. Про зарплату говорять та не дають, надбавки обіцяють, а де вони? Ніби й позабули всі, що брехать і обманювать других - од Бога гріх, а од людей сором.
Возний.
О, простота, простота! Хто тепер, теє-то як його, не бреше і хто не обманює? Повір мені: якщо б тут зібралось багато народу і зненацька ангел з неба з огненною різкою злетів і прорік: "Брехуни і обманщики! Ховайтесь, а то я поражу вас!" - єй, єй, всі присіли би до землі совісти ради.
Виборний.
Воно то так, всі люди грішні, однако ж.
Возний.
Що однако ж?! Ви грішні та іще і як! Один одного так обманюєте, як того йому треба, і як не верти, а виходить - кругова порука.
Виборний.
Е ні, пане водний, колись була кругова порука: свій до свого по своє. А тепер - мафія всюди.
Водний.
А все ж мало, що змінилось. Ось послухайте.
Пісня "Всякому городу прав і права".
Ведуча:
Розвиток будь-якого із видів бізнесу повинен бути спрямований на покращення добробуту людей, на забезпечення їм гідного життя.
Ведучий.
Якими б великими не були ваші досягнення в сфері бізнесу, не забувайте про те, що поруч з вами люди, які потребують допомоги, уваги, милосердя.
Ведуча:
Крокуйте спокійно серед гамору та поспіху - пам'ятайте, який мир може бути з ними.
Ведучий:
Наскільки це можливо, не зрікаючись себе, зберігайте добрі стосунки з людьми. Спокійно і ясно проголошуйте свою правду, слухайте також те, що кажуть інші, навіть коли вони говорять не надто розумно, бо й у цьому є якийсь сенс.
Ведуча:
Якщо порівнювати себе з іншими, можете стати гордими або зневіреними, бо завжди були і будуть кращі і гірші від вас. Радійте як зі своїх успіхів, так і з жалів. Якою б скромною не була ваша праця, виконуйте її самовіддано і добросовісно. Повірте: це справжня цінність проти мінливої долі.
Ведучий:
Будьте обережними у своїх починаннях, бо світ цей сповнений оман. Але нехай це не заступить вам справжніх чеснот: багато людей прагнуть високих ідеалів, а життя усюди сповнене геройства.
Ведуча:
Будьте собою й не опирайтесь почуттям. Не будьте цинічними у любові, бо серед черствості й розчарувань вона єдина вічна як трава.
Ведучий:
Приймайте спокійно все, що несуть із собою літа, без гіркоти полишайте, що дарувала молодість.
Ведуча:
Зміцнюйте силу Духа, щоб у несподіваному нещасті стала для вас щитом. Лише не віддавайте себе на поталу витворам уяви: багато-бо страхів породжують нудьга та самотність. Дотримуйтесь необхідної дисципліни, але вмійте бути лагідним до себе.
Ведучий:
Пам'ятайте: ви - дитина Всесвіту і маєте право бути тут не менше, ніж зорі й дерева. І зрозуміло це вам, чи ні - повірте, що світ цей є таким, яким повинен бути.
Ведуча:
Отож, будьте у мирі з Богом, що б ви не думали про його існування, чим би ви не займалися і якими б не були ваші прагнення.
Ведучий.
У вуличному гаморі, у метушні життя зберігайте спокій своєї душі. З усіма своїми пастками, втомою і втраченими мріями цей світ усе ж чудовий.
Будьте уважними і намагайтесь бути щасливими.
Всі учасники свята виходять на сцену і виконують пісню "Де злагода в сімействі..."

 
 

Цікаве

Загрузка...