WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Родина та її роль у вихованні толерантності - Реферат

Родина та її роль у вихованні толерантності - Реферат

Полегшуй ситуацію співрозмовникові - допомагай йому відчути себе вільно.

Стань на місце співрозмовника - спробуй подивитися на ситуацію з його точки зору.

Не говори одночасно з ним - не можна слухати, коли говориш.

Став питання - це підбадьорює співрозмовника, але не домінуй над ним - це може змусити його замкнутися.

Не будь категоричним у суперечці чи критиці, не виявляй себе як усезнайка - це блокує і дратує людей.

Будь терплячим - спілкуйся не поспішаючи, постарайся не переривати співрозмовника, не відходь під час розмови.

Не давай вихід емоціям - надмір почуттів може породжувати неправильні тлумачення.

Теми, що рекомендуються для обговорення з батьками

Сприятливі сімейні передумови для розвитку толерантності в дітей.

Межі толерантності у стосунках батьки - дитина.

Прийняття та відкидання у стосунках батьки - дитина.

Методи винагороди та покарання у вихованні.

Дух толерантності та його формування в підлітковому віці.

Важливість уміння керувати своїми емоціями у стосунках з дітьми.

Психічні особливості підлітків і їхні поведінкові показники.

"Особливі" підлітки й особливі ситуації: адекватні виховні дії.

Конфлікти у стосунках батьки - дитина: причини і методи розв'язання.

Теми, що рекомендуються до обговорення з дітьми на класних годинах

Мистецтво спілкування.

Емоції в нашому житті. Розуміння і толерантність.

Співвідношення толерантність / закон.

Смаки, включаючи батьківські, не обговорюються - до них ставляться з толерантністю.

Я виявляю толерантність і чекаю її від інших.

Толерантність і потурання.

Як відзначити міжнародний день толерантності (16 листопада) - десять ідей

Викладені тут напрями діяльності повинні стати імпульсом до творчого підходу для тих, хто в муніципалітетах і парламентах, школах і університетах, клубах і асоціаціях, на робочих місцях і в неурядових організаціях, у засобах інформації усіх регіонів хотів би відзначити щорічний Міжнародний день, присвячений терпимості, - 16 листопада.

З ініціативи ЮНЕСКО 1995 рік був проголошений Роком Організації Об'єднаних Націй, присвяченим толерантності. Тоді ж почато здійснення всесвітньої кампанії поширення ідей терпимості і ненасильства, у рамках якої і був проголошений цей Міжнародний день.

Атмосфера терпимості і довіри в різних співтовариствах не створюється за змахом чарівної палички, така робота вимагає часу і сил. Терпимість має на увазі доступ до освіти, тому що нетерпимість найчастіше корениться в неуцтві і страху - страху незвіданого, "чужого", інших країн, релігій і народів. Нетерпимість співіснує з надмірною зарозумілістю, з гординею, але ж ці поняття пізнають і засвоюють уже в ранньому віці. Тому в майбутньому необхідно робити великий акцент на вихованні дітей у дусі терпимості, прав людини та основних свобод.

Але не забуваймо, що виховання не завершується з останнім шкільним дзвоником, що в якості однієї з пріоритетних груп, які потребують такого виховання, варто розглядати й дорослих, причому не просто як людей, що здатні виявляти нетерпимість, але також як батьків, законодавців, представників органів правопорядку.

Міжнародний день, присвячений толерантності, щорічно може бути приводом для активізації виховання в дусі терпимості, а також для здійснення більш широкого соціально-аналітичного аналізу, присвяченого місцевій і глобальній проблемам нетерпимості.

Це зручний момент для того, щоб осягнути поглядом досягнуте і на цій основі запропонувати новий підхід до розв'язання наявних проблем.

Незважаючи на те, що проблема нетерпимості має глобальний характер, оскільки її зростання відзначається в багатьох регіонах світу, самі прояви нетерпимості звичайно носять місцевий чи національний характер. Тому для того, щоб глобальні підходи до боротьби з нетерпимістю мали користь, вони мають супроводжуватися заходами місцевого, національного і навіть особистісного характеру.

Викладені нижче десять ідей можуть служити відправною точкою для того, щоб замислитись, яким чином можна відзначити Міжнародний день, присвячений терпимості, щоб допомогти її становленню в окремих країнах і в усьому світі. Ці пропозиції головно зорієнтовані на вчителів і учнів усіх країн, що прагнуть до творення світу, вільного від проявів нетерпимості.

Різноманіття, що нас оточує

Де б ви не жили, не можна не дивуватися різноманітності суспільства, що нас оточує. Говорять, що культура є сукупністю всіх тих різних впливів, що пережив той чи інший регіон. Спробуйте створити дослідницький проект, спрямований на вивчення культурної розмаїтості у вашому місті чи вашій громаді. Хто і як тут живе? Допомогти зрозуміти весь діапазон самобутності культури можуть статті, інтерв'ю, плакати, виставки. Як це різноманіття виявляється в музиці? Згадайте, з якими музичними і танцювальними традиціями вам доводилось зустрічатися, наскільки сильно вони впливають одне на одного. Спробуйте організувати концерт чи культурний фестиваль, у рамках якого були б представлені різні культурні традиції.

Права людини

Яким чином у вашій місцевості, країні, регіоні забезпечується дотримання прав осіб, які належать до національних, етнічних, релігійних, мовних та інших меншин? Що можна в цьому плані сказати про корінні народи, робітників-мігрантів, осіб, що шукають притулку, біженців, інвалідів? Чи забезпечується розвиток і захист їхніх прав? Чи вважаєте ви, що представники органів правопорядку вашої країни мають необхідний рівень освіченості в галузі прав людини? Що ви могли б зробити для того, щоби ставлення до тих чи інших меншин покращилося?

Розробка самостійної програми в галузі терпимості

Спробуйте самі розробити навчальний план чи програму, присвячені терпимості. Для цього в першу чергу необхідно усвідомити, з яких елементів складається терпимість і які, на вашу думку, шляхи поширення цінностей, що в неї закладені. Піддайте ретельному критичному аналізу підручники й телепередачі, газети й журнали - чи не містять вони стереотипи, включаючи повсякденне сприйняття жінок і чоловіків, упереджені думки щодо тих чи інших національностей та етнічних груп? Які основні завдання в галузі терпимості стоять перед вашим містом, країною, регіоном?

Ні - насильству

Яким чином насильство проникає до громади, школи, родини, які перешкоди можна ставити на його шляху? Спробуйте змоделювати динаміку розвитку терпимості і нетерпимості, граючи відповідні ролі, організувати діалоги, пропонуючи шляхи розв'язання тих чи інших проблем. Можете організувати також публічну дискусію, у рамках якої кожна сторона буде захищати свою точку зору, а потім, помінявшись місцями, - відстоювати вже протилежні погляди. Як ви уявляєте собі мирне співіснування різних людей і груп? Що йому допомагає, а що заважає?

Різноманіття людей і різноманіття середовища

В основі кожної громади лежить взаємозалежність. Подібно до рослин і тварин, люди б не вижили, якби всі були однаковими. Які приклади на підтвердженні цієї думки ви можете знайти в повсякденному житті вашого міста? Якими конкретними шляхами культура світу і терпимості допомагає зберегти навколишнє середовище? Спробуйте здійснити у своїй школі чи кварталі той чи інший проект.

Релігійна терпимість

Організуйте захід за участю різних релігійних і нерелігійних груп своєї громади й обговоріть, яким чином ці групи можуть сприяти поширенню терпимості. Як проповідують терпимість різні релігії світу, у тому числі вірування корінних народів? Кожна з релігій тим чи іншим чином ґрунтується на любові та справедливості і не може бути використана для виправдання насильства чи війни. Традиції діалогу і дискусій між представниками багатьох релігійних груп не тільки давні, але й актуальні.

Поточні події

Організуйте обговорення поточних подій з погляду терпимості і нетерпимості. Спробуйте проаналізувати гострі конфлікти сьогоднішнього і вчорашнього дня. Як можна було б їх уникнути? Яке місце в сьогоднішніх подіях займають права людини? Які основні права і свободи визнані міжнародним співтовариством? Як організоване життя в країнах, де представлені багато культур і багато мов? Які спільні інтереси можуть бути в різних народів?

Спорт і терпимість

Які ви знаєте міжнародні спортивні події, яку мети вони мають? Як спорт і терпимість можуть бути пов'язані один з одним (наприклад, відторгнення тих, хто не може показати високих результатів у змаганні, спортивний шовінізм і насильство), які шляхи розв'язання цієї проблеми? Організуйте спортивний захід на тему "Різноманіття і терпимість".

Роль творчості

Мистецтво красномовніше за будь-які слова. Спробуйте проаналізувати роботи художника, який представляє інший регіон світу. Що він хоче дати вам зрозуміти? Спробуйте написати оповідання, п'єсу, вірш, пісню, статтю, картину, створити плакат, зняти фотографію, зробити відеофільм, що розкривають тему терпимості. Спробуйте випустити і поширити їх. Напишіть листа видатним діячам, зверніться до них із запитаннями і самі розкажіть їм про те, що ви думаєте з приводу терпимості.

Міжнародні зв'язки

Спробуйте організувати міжнародний діалог чи знайти школу-побратим, використовуючи для цього пошту, у тому числі електронну. Напишіть своїм кореспондентам в інших країнах про питання і проблеми, з якими ви стикаєтесь у своєму житті. Обміняйтеся з ними аудіокасетами чи малюнками, подумайте про можливості побувати в міжнародному літньому таборі чи взяти участь в учнівському обміні. Запропонуйте своїй школі приєднатися до Проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО.


 
 

Цікаве

Загрузка...