WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ранкова зустріч - Реферат

Ранкова зустріч - Реферат

Змінюйте вітання

Учитель має використовувати різноманітні веселі та приємні форми привітання, які поважають та підтримують учнів. Вітання різними мовами, грайливі вигуки з використанням описових прикметників, офіційні знайомства, використання вербальних і невербальних засобів, кодів, пісень і мелодій - популярні та випробувані вчителями в усьому світі. Конкретні приклади наведені в "Повній кишені вітань". Використання кожного конкретного вітання має плануватися з урахуванням навчальної програми та навичок дітей.

"ПОВНА КИШЕНЯ ВІТАНЬ"

Прості вітання

Рукостискання.

Арабське вітання "Салям алейкум".

"Хай-файв" (вітання, коли одна людина плескає піднятою долонею в долонь іншої людини).

Вітання й відповіді

Учні передають один одному якесь конкретне привітання і відповідь, наприклад: "Доброго ранку, Антоне!" - "Доброго ранку, Оленка!", доки звернення не обійде коло дітей. Вітання можна легко змінювати шляхом:

Зміни або додавання нових слів, наприклад: "Привіт, Сергію, я рада, що ти прийшов".

Використання іншої мови, можна, тієї, яку учень класу використовує вдома.

Додавання жестів, таких як рукостискання, махання рукою, або інструкцій, наприклад: "Підводьтесь, коли почуєте своє ім'я".

Зміни послідовності привітання інших, наприклад, оминають кожного другого учня, який сидить у колі.

Рекомендації та вітання

Рекомендації та вітання можна включити в ранкову зустріч. Вони дають учням змогу пізнати інших.

Зробіть стос карток з іменами кожного учня класу. Кожна дитина вибирає картку й вітає того, чиє ім'я на ній написане. Якщо у класі присутні відвідувачі, зробіть картки з їхніми іменами, щоби булла можливість привітати і їх.

Окремі члени групи можуть відрекомендовуватися в особливий або жартівливий спосіб. Наприклад, попросіть учнів додавати до привітання прикметники для опису себе ("Доброго ранку, я розумний Влад"). Для учнів початкової школи буде своєрідною фонетичною вправою, коли необхідно вживати прикметники, що починаються з того ж звука, що і їхнє власне ім'я.

Запропонуйте кожній дитині відрекомендувати особу, яка сидить поруч з нею, якимось особливим чином. Наприклад: "Аліса, я рада, що ти прийшла. У тебе такі чудові ідеї щодо експериментів".

Вітання з рекомендаціями може бути формальним або особистим: "Це моя однокласниця Марина. Їй десять років. Марина любить гратися м'ячем і відвідувати центр грамоти".

Коди

"Таємні" вітання - найпопулярніші серед учнів. Код є "таємним", оскільки він невідомий іншим учасникам, доки вони не матимуть власного досвіду. "Таємні" або "закодовані" вітання бувають простими чи складними (складність може зростати впродовж кількох днів або тижня). Приклад "таємного" коду: у понеділок - два моргання, у вівторок - два моргання й одне примружування ока, у середу - два моргання й примружування ока, легке смикання правого вуха. Цей сигнал по черзі передається кожній дитині, доки перший "відправник" не отримає зворотне послання.

Ігри

Передавання предмета - у той час як окремі діти вітають один одного, по колу передається м'яч, пряжа або нитка, камінь або якийсь інший предмет, що може мати особливе значення.

Створення спільної сітки - м'яч чи пряжу кидають хаотично один до одного, одночасно вітаючись. Коли нитка передається від одного учасника до іншого, кожен з них деякий час тримає її, перш ніж кинути в новому напрямку.

Абеткове вітання - учні вигукують свої імена в абетковій послідовності. Якщо хтось вигукне ім'я поза чергою, вітання має початися спочатку. З дорослішими учнями такі дії можна організувати у зворотній послідовності. Вітання також можна хронометрувати, для того щоб здійснювати моніторинг підвищення швидкості впродовж навчального року.

Математичні вітання - вітання починається з називання імені особи, яка сидить праворуч, після чого дається задача, наприклад: "Борис, 3 + 5 дорівнює..." Борис відповідає, називаючи ім'я особи, яка склала. Наприклад: "Олена, 8". Дитина, яка розв'язала математичний приклад, повертається до особи, яка сидить праворуч від неї, називає її ім'я та пропонує нову задачу. Це вітання йде по колу доти, доки кожний учасник не отримає вітання, вирішить приклад і у свою чергу привітається з іншим членом групи. Залежно від віку дітей, їхніх навичок і навчальної програми вчителі можуть установлювати певні обмеження, наприклад, використовувати лише додавання в межах 10 тощо.

Використання різноманітних стилів чи форматів вітання спонукає вчителів розмірковувати про унікальні особливості їхньої групи. Діти створюють чудові нові привітання для ранкової зустрічі. Така практика заохочує їх і додає впевненості в собі.

Коли запроваджувати вітання

Оскільки вітання є простим і природним, воно має стати першим компонентом ранкової зустрічі, з яким треба знайомити учнів. Коли ранкова зустріч проводиться вперше, учитель, створивши коло, дає приклад простого привітання, звучить пісенька і коротко обговорюється роль ранкової зустрічі у класі залежно від віку учнів та їхнього попереднього досвіду під час першого знайомства, і цією практикою вчителі можуть змінювати обсяг інформації.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Директори

Дають приклад поведінки, яку би вони хотіли бачити у своєму навчальному закладі.

Щоденно вітаються на ім'я з учнями, коли вони приходять до школи чи дитячого садка.

Дізнаються про імена батьків і вітаються з ними, коли вони приходять до школи чи дитячого садка.

Щоденно вітаються з учителями на ім'я.

Змінюють вітання на адресу батьків, персоналу й учнів.

Учні

Реагують на вітання відповідною поведінкою.

Вітаються з усіма однокласниками й учителями, входячи до класу.

Обмірковують нові виразні шляхи привітання.

Відповідають на всі вітання.

Батьки

Дають приклад поведінки, яку б вони хотіли бачити у своєму домі.

Щоденно вітаються зі своєю дитиною

Вітаються на ім'я з друзями своїх дітей

Вітаються з учителем, іншими дорослими у класі.

Вітаються з іншими батьками на ім'я.

Учителі

Дають приклад поведінки, яку би вони хотіли бачити у своєму класі (групі).

Щоденно вітаються з колегами-учителями на ім'я.

Створюють і ведуть активний список привітань, які використовують упродовж навчального року.

Використовують жести, які висловлюють почуття теплоти та доброзичливості.

Обов'язково вітаються з усіма присутніми.

Привертають увагу до імен учнів або дорослих, які відсутні на зустрічі.

Діляться з колегами успіхами та новими ідеями.

ГРУПОВІ ЗАНЯТТЯ

Мета групових занять полягає в об'єднанні групи. Кожний член групи приєднується до спільних розваг - співає, грається в ігри, бере участь у різних приємних заняттях. Серед цих занять мають бути ігри, які не передбачають суперництва, а також завдання кооперативного характеру, де цінуються й ураховуються індивідуальний рівень навичок та інтереси. Ці заняття потребують від учнів використання навичок критичного мислення та сприяють самовираженню. Під час роботи з дорослішими учнями заняття можуть бути більш структуровані та містити завдання, пов'язані навчальною програмою. Інтелектуальні ігри та заняття, спрямовані на розвиток етичних і моральних почуттів, особливо цікавлять дітей молодшого шкільного віку. Їх можна використовувати в якості вступу до класної роботи та для обговорень.

Компонент групових занять у ранковій зустрічі сприяє розвитку демократичних цінностей у спільноті, доводячи важливість співпраці, включення й участі у спільній діяльності. Спільні ігри та заняття ґрунтуються на використанні сильних сторін кожного на користь усієї групи. Групові заняття заохочують розвиток виразного мовлення. Вони дають змогу забезпечити соціальний, академічний та фізичний розвиток, а також створюють можливості вчитись на помилках, виявляти наполегливість у сприятливому середовищі.

Розвиток групового ентузіазму

Головна мета ігор і занять полягає в тому, щоб отримувати задоволення, водночас створюючи відчуття спільноти. Учитель часто вважає за необхідне використовувати заняття, які:

заохочують дітей сміятись;

сприяють співпраці та груповому вирішенню проблем;

розширюють репертуар пісень і віршів;

підтримують навчальну діяльність;

розвивають фізичну координацію, спритність і витривалість.

Створення репертуару ігор і занять

Існує чимало можливостей отримувати задоволення від досліджень і навчання, які не потребують спеціальних матеріалів. Плануючи групові заняття, учителі мають планувати різноманітні завдання, що передбачають:

дію та рух;

використання мовлення;

отримання досвіду застосування математичних дій;

наукові експерименти;

використання музики, пісень.

Завдання мають ураховувати:

поточні теми навчальної програми або теми, що викликають інтерес;

рівень зрілості учнів;

досвід проведення групових занять;

колективний досвід участі групи в конкретних заняттях.


 
 

Цікаве

Загрузка...