WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ранкові зустрічі - Реферат

Ранкові зустрічі - Реферат

Підтверджуючі - використовуються для того, щоби піддати сумніву старі ідеї, знайти нові, розкрити логіку та отримати докази. Наприклад: "Чому в нашому випадку це спрацювало таким чином?", "Як ми могли б зробити це інакше?", "Як це треба робити?"

Гіпотетичні - використовуються для того, щоб знайти нові ідеї, запропонувати інші, можливо, непопулярні точки зору, а також змінити перебіг обговорення. Наприклад: "Що, якби ми зробили це таким чином? Що, на вашу думку, могло відбутися?"

Альтернативні - використовуються для того, щоб зробити вибір із наявних альтернатив і досягти злагоди та консенсусу. Наприклад: "Яка точка зору є кращою, А чи Б?", "Ми всі згодні з рішенням і тим, як його досягти?"

Ідеї та можливості для проведення обміну інформацією можна при нагоді обговорювати з колегами або працівниками школи підчас шкільних зборів за участю директора школи. Упродовж року зміст обміну інформацією можна змінювати шляхом створення (разом з учнями) списку можливих ідей, які би ви хотіли розглянути (наприклад, традиції святкування свят, домашні тварини, політика тощо).

Коли проводити обмін інформацією

Зазвичай обмін інформацією - це останній компонент ранкової зустрічі, з яким треба ознайомити учнів на початку навчального року. Після того як буде закріплено три інші компоненти, а учні досягнуть певного рівня впевненості під час роботи, групу можна знайомити з обміном інформацією та ввести його до щоденної ранкової зустрічі.

Ознайомлюючи учнів з обміном інформацією вперше, поясніть їм, що його мета полягає у кращому знайомстві один з одним. Повідомте учням, що кожного дня впродовж певного часу можна буде ділитись новинами про важливі аспекти їхнього життя, поставити запитання, обмінятись думками.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Директори

Використовують цю практику під час зборів персоналу.

Вітають запитання та зауваження батьків, персоналу під час зборів, обговорень в основних групах, зустрічей випускників.

Створюють "Скриньку для запитань і зауважень", куди можна кидати письмові пропозиції.

Активно запрошують персонал і батьків до постійного діалогу.

Учні

Допомагають у розробці відповідних ідей і тем обміну інформацією.

Готові до обміну інформацією.

Дозволяють іншим пізнати себе.

Беруть на себе відповідальність за належну поведінку під час обміну інформацією.

Батьки

Допомагають дітям підготуватись до обміну інформацією, заохочуючи їх практикуватись у публічних виступах.

Залучають дітей до змістовних обговорень і ставлять їм провокуючі запитання.

Демонструють моделі активного слухання.

З повагою розглядають нові ідеї.

Учителі

Визначають цілі обміну інформацією.

Розробляють план проведення обміну інформацією.

Моделюють практику обміну інформацією, даючи учням можливість спостерігати та ставити запитання.

Визначають обов'язки тих, хто ділиться інформацією, і слухачів.

Допомагають учням конкретизувати свою інформацію.

Допомагають учням формулювати складні запитання та зауваження.

Упродовж дня сприяють постійному діалогу.

Підтримують процес дослідження й оцінки, беручи участь в обговореннях, а також ставлячи запитання, що заохочують роздуми й аналіз.

З повагою розглядають нові ідеї.

Ранкові зустрічі: щоденні новини

Головна мета щоденних новин полягає в наданні інформації. Щоденні новини містять коротке повідомлення, складене вчителем (або під його керівництвом), яке вивішується таким чином, аби всі могли його прочитати; короткі усні оголошення, а також, залежно від віку дітей, різноманітні завдання (наприклад, календар погоди, розклад виконання робіт тощо). Письмове повідомлення вітає та запрошує всіх до класу, об'яви дають інформацію про час і зміст роботи на індивідуальних заняттях чи в центрах активності.

Щоденні новини сприяють розвитку демократичної практики через надання відкритої інформації, важливої для всіх, у письмовій або усній формі. Подібно до газети щоденні класні новини стимулюють зацікавленість і дають кожному доступ до інформації, одночасно покладаючи відповідальність на кожну особу за її набуття. Щоденні новини можуть стати письмовим документом, що фіксує "історію" спільноти.

Письмове повідомлення на дошці зазвичай складається з конкретних і сталих компонентів. Наприклад, щоденні новини можуть містити:

особливе вітання;

календарну інформацію;

повідомлення або інформацію про поточну тему навчальної програми чи тему обговорення;

пояснення плану роботи на день;

інформацію про конкретні види роботи чи обов'язки;

особливе прохання або завдання, що потребує виконання;

спеціальні оголошення.

Щоденні новини. Доброго ранку! Я рада, що ви тут

Сьогодні вівторок, 27 жовтня.

Особа дня - КИРИЛ.

Учні, імена яких починаються з літери М, будуть брати участь в обміні інформацією. Після обіду ми займатимемося музикою.

Можливості розвитку академічних навичок

Щоденні новини допомагають дітям у розвитку та практичному опануванні мовленнєвих і математичних навичок, використовуючи для цього передбачуваний, визначений формат, з різноманітними мовними моделями, лексикою та змістом. Вони дають учням змогу допомагати один одному у вивченні навчальних тем і забезпечують емоційну підтримку. Молодші учні допомагають один одному розв'язувати "коди читання" або розшифровувати приховані повідомлення, що містяться у щоденних новинах, тренувати, заохочувати та реагувати, коли визначаються завдання.

Хоча насамперед щоденні новини виконують навчальну функцію, вони ще й сприяють розвитку дитини в цілому. Коли діти стоять перед класом, читають, складають повідомлення або вирішують проблему, висвітлену в новинах, то відчувають упевненість у собі. Рівень упевненості учня в собі впливає на ефективність його роботи впродовж усього дня. Упевненість, яку отримують учні, роблячи свій внесок у щоденні новини, допомагає їм використовувати низку навичок під час індивідуальної або спільної з однокласниками роботи над розв'язанням навчальних завдань.

Якщо щоденні новини виявлятимуть навички й академічний рівень учнів класу, діти будуть прагнути вдосконалюватись у читанні, письмі та виконанні математичних завдань. Повідомлення повинні бути певним викликом, але не надто складними. Якщо інформація буде складною для учнів, закріплення навичок не відбуватиметься.

Під час підготовки новин учителі обирають звичний формат, водночас інформація та завдання для учнів можуть змінюватись упродовж року з урахуванням цілей навчальної програми та нових інтересів дітей.

Під час ранкової зустрічі послання читає вчитель, група чи окремі учні. Щоденні новини сприяють динамічному розвитку писемних і читацьких навичок багатьма шляхами:

Вони допомагають учителю показати, що питання є цілеспрямованим процесом.

Вони дають учителю змогу моделювати ефективні методи написання журналу.

Вони дають нагоду учням удосконалювати на практиці навички, пов'язані з читанням, письмом, складанням творів, редагуванням.

Стиль написання та зміст послання залежать від віку й навичок учнів. Учителі підтримують читачів-початківців, повторюючи деякі фрази в щоденних новинах, наприклад: "Сьогодні ми будемо...". Будова речення має бути простою й містити слова з активного словника. Для учнів старшого віку зміст і формат письмового послання змінюються, аби розкрити проблеми відповідної складності. Речення стають більш складними, можна розширити активну лексику, наприклад, написати курсивом повідомлення на другій мові, яку вивчають учні класу.

Приклади щоденних новин

Прості, установлення формату

НОВИНИ

Доброго ранку!

Сьогодні вівторок, 13 квітня.

Особа дня - Ганна.

Ми займатимемось музикою.

Збільшення обсягів інформації

НОВИНИ

Доброго ранку!


 
 

Цікаве

Загрузка...