WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Ранкові зустрічі - Реферат

Ранкові зустрічі - Реферат

Ранкові зустрічі

Children's Resources International, Ins. (CRI) здійснює підготовку міжнародної спільноти педагогів усіх рівнів на основі підходів освіти, зорієнтованої на дітей молодшого віку. На одній із навчальних сесій CRI директорам шкіл із 26-ти країн запропонували висловитися стосовно очікуваних результатів такої освіти

А саме: що мають знати та вміти їхні учні після закінчення навчання. Вони сформулювали таке:

Самостійно мислити.

Чітко висловлювати ідеї, як в усній, так і в письмовій формі.

Ефективно спілкуватись.

Брати на себе відповідальність за себе та інших.

Піклуватись про інших.

Бути відкритими до нових ідей.

Залучати тих, хто відрізняється від них.

Отримувати задоволення від навчання.

Поважати один одного.

Знаходити спільну мову з іншими; товаришувати.

Критично мислити.

Здивували подібність очікувань усіх членів групи і те, наскільки вони не готові втілювати їх у життя, бо традиційні навчальні програми не дають базових соціальних навичок, необхідних для свідомого й активного громадянства. Аби дорослі люди були обізнаними, відповідальними та турботливими, треба виховувати в дітей соціальні та емоційні навички, ставлення й цінності, приділяючи цим аспектам таку ж саму увагу, як і традиційним дисциплінам.

Місія CRI полягає в тому, щоб закласти основи принципів демократії в маленьких дітей, їхніх батьків, шкільних адміністраторів, у тих, хто готує вчителів. Практика CRI спрямована на виховання в маленьких дітей демократичної культури, що є одним із завдань освіти нового типу, яка передбачає активність усіх зацікавлених осіб. Методики навчання заохочують дітей до необхідності робити вибір, брати відповідальність за свої рішення, творчо висловлювати свої ідеї, поважати відмінні стилі та здібності однокласників, використовувати навички спільного навчання, розвивати вміння критично мислити, а також використовувати на практиці самостійне мислення.

На відміну від багатьох демократичних програм, підхід CRI оохоплює два покоління. Спрямовуючи свою увагу на дітей, ми тримаємо в полі зору тих, хто справляє на них найбільший вплив, - їхніх батьків і вчителів. Освітяни та стратеги політики визнають, що у глобальному суспільстві прагматичний підхід CRI до освіти виховує громадянські якості навіть у своїх наймолодших членів.

Практика ранкової зустрічі - один із перших методів, орієнтованих на учня, які застосовують учителі у своїх класах/групах. На початку дня група збирається, щоби привітати один одного, вислухати думки друзів стосовно певного питання, вибраного одним із дітей, поставити запитання, прокоментувати. Потім вони спільно виконують якесь завдання своєї навчальної програми, обговорюють свій розклад роботи та новини дня.

Ранкову зустріч легко провести; вона закладає підґрунтя для інших змін, які потребують більшого досвіду; дає вчителям змогу відчути успіх і прагнути опанувати складніші методи. Найважливіше, що вона охоплює ті цінності, які стають основою для створення відповідальної та дбайливої спільноти учнів. Цінності, які виховуються під час ранкової зустрічі, загально визнаються які етичні, і водночас вони не пов'язані з конкретними релігією, етнічною приналежністю, національністю чи діяльністю. Ранкова зустріч - це квінтесенція того, якими ми хочемо бачити наші класи, наші спільноти або наші суспільства.

Ранкові зустрічі: обмін інформацією

Практика обміну інформацією - це найважливіший компонент ранкової зустрічі. Під час обміну інформацією учні висловлюють свої власні ідеї, стурбованість, досвід, почуття, а також обмінюються важливими для них речами. Однокласники ставлять запитання або коментують. Особа, яка висловлює свої думки, відповідає на запитання. Таким чином учні дізнаються про інших і дають можливість іншим пізнати себе.

Обмін інформацією виховує в учнів навички вільно висловлюватись перед ровесниками та батьками. Учні потребують практики, аби почуватися спокійно й комфортно, висловлюючи свої ідеї у класі. Певні моделі, пов'язані з обміном інформацією, дають учням досвід відчувати до себе відповідну увагу. Учні впевненіше висловлюються, коли знають, що їх поважатимуть і слухатимуть, що вони зможуть чітко висловлювати свої думки.

Традиційно у класі підкреслюється необхідність виконання вимог. Творчі роботи дітей відтворюють зразки або приклади вчителів; на заняттях із письма увага акцентується на каліграфічному написанні, а не на змісті, і вчителі продовжують використовувати закриті запитання, що потребують правильної відповіді, не ставлять поглиблених відкритих запитань, що розкривають процес мислення учня, а також його результат.

На відміну від такої практики в демократичному класі учні мають можливість розвивати свої індивідуальні "голоси" й бути почутими своїми ровесниками та вчителем. Учні пізнають один одного на особистісному рівні. Коли повідомлення адресуються цілій групі, а не лише близьким друзям чи особливим групам, руйнуються соціальні бар'єри. Відповідно, уважне слухання, що практикується під час зустрічі, веде до розуміння кожної дитини та її проблем, кидаючи виклик традиційному підкоренню та сприяючи розвитку соціальної свідомості.

Академічна успішність

Практика обміну інформацією підвищує академічні успіхи через сприяння розвитку навичок дослідження та розуміння. Учні розвиваються концептуально, коли вони слухають, формулюють запитання або коментарі з приводу того, що почули, в яких демонструють зацікавленість, аналізуючи коментарі інших. Уміння критично мислити, що необхідне для подальшого розвитку навичок дослідження та реагування, сприяють академічній успішності, заохочуючи учнів оцінювати інформацію, яку вони отримують, здобувати знання.

Завдяки практиці обміну інформацією учні ознайомлюються з певними ідеями та поняттями. Вони опановують навички дослідження й оцінювання. Оскільки учням пропонується дедалі складніший матеріал, у них є можливість удосконалювати ці навички.

Процес дослідження й оцінювання відбувається впродовж усього дня, коли учні на практиці використовують навички спілкування та слухають те, що їм розповідають інші. Практика слухання й відповідного реагування через запитання й відгуки виховує повагу до ідей і пропозицій інших людей. Таким чином відбувається обмін знаннями й інформацією, що іде на користь усій групі.

Планування обміну інформацією

Існує багато особливостей такого заходу, як обмін інформацією, які вчителі мають вивчити, перш ніж впроваджувати його у практику ранкової зустрічі. Учителям потрібно:

урахувати соціальні та навчальні цілі відповідно до віку дітей;

розробити план проведення обміну інформацією;

визначити вимоги до тих, хто ділитиметься своїми думками під час обміну інформацією, а також до тих, хто слухатиме;

дати вказівки учням формулювати все більш складні запитання й відповіді на те, що їм повідомляється під час обміну інформацією.

Вибір теми. Увагу під час обміну інформацією потрібно зосереджувати не на окремих об'єктах, а на подіях та інформації. Наприклад, іграшки не можуть бути темою для обміну інформацією. Теми можуть бути різноманітними, залежно від віку та складу класу. Як фасилітатор учитель має допомагати дітям вивчати різні теми, а не обмежувати їх чи стримувати ідеї.

Розклад. На початку навчального року вчитель має розробити простий, зрозумілий розклад та ознайомити з ним дітей і батьків, щоб дати їм час для підготовки. Деякі вчителі призначають дітей на кожний день тижня, аби всі мали змогу щотижня брати участь в обміні інформацією. Інші використовують "коробку обміну" для висловлення своїх думок і відповідей на запитання. Невеличкі предмети чи фішки, які поклали до коробки, визначають кількість запитань і відгуків, які можна поставити учню, котрий висловлює свої думки. Коли одна дитина закінчить відповідати на запитання та зауваження, коробку передають іншому учню, який має поділитися своїми думками.


 
 

Цікаве

Загрузка...