WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проектна діяльність позашкільного закладу - Реферат

Проектна діяльність позашкільного закладу - Реферат

Тому що було цікаво.

Не хотів відриватись від колективу.

Дуже люблю наш колектив і бальні танці.

Хотілося самому побути і режисером, і постановником, і педагогом-репетитором.

Люблю вигадувати щось нове.

2. На запитання, чи був проект удалим, учні одностайно дали ствердну відповідь.

3. Чому ви вважаєте проект удалим?

Усі ще більше подружились.

Батьки більше зацікавились моїми справами.

Я змогла сама побувати в ролі постановника та репетитора. Упевнилася, що це дуже важко, але цікаво.

Було дуже весело.

Навчився більше розуміти педагогів і товаришів.

Училась бути стриманою й терплячою. Трохи вдалося.

Учився висловлювати свою думку так, щоби всім було зрозуміло. Не завжди вдавалось бути переконливим.

Училася часто не ображатись, не ображати інших, бути привітною.

Хочеться придумати та зробити ще щось подібне.

У мене з'явилось багато ідей, які я не встиг утілити в цьому проекті.

Коментарі керівника проекту

Обрана тема та форма проекту, на мою думку, були вдалими тому, що:

1. Ця робота об'єднала дітей, батьків, керівників колективу ансамблю.

2. Проект дав позитивний приклад для дітей і батьків молодших груп ансамблю, які були присутніми на презентації проекту.

3. У процесі підготовки шоу-програми виявились організаційні та лідерські здібності тих дітей, які не проявляли їх на звичайних заняттях.

4. Загальна цікава справа спонукала учасників проекту до самостійної пошукової роботи - під час підготовчого та основного етапів діти звертались до спеціальної літератури, Інтернету, відеозаписів.

5. Помітно розвинулись комунікативні навички - практично всі новостворені пари не тільки знайшли спільну мову, а і творчо співпрацювали, переживали за виступ партнерів з "рідної" пари, навіть допомагали в імпровізаційних постановках "суперникам".

6. На практично-виконавчому етапі роботи над проектом до учнів старшої групи активно підключились батьки, які не тільки надавали допомогу в підготовці концертних костюмів, а й підказали кілька цікавих ідей використання предметів та атрибутів у танцях, підготували призи та подарунки для всіх учасників конкурсу. Дух партнерства панував не тільки серед дітей, а й серед батьків.

7. Проект показав, наскільки глибоко засвоєні не тільки обов'язкові рухи, а й обов'язкові канони публічних виступів - початок, кінець танцювальної композиції, поклони та реверанси.

8. Керівники впевнились, що учні люблять бальні танці, відчувають і розуміють характер музики, поважають і цінують авторитет керівників, мають почуття власної та колективної гідності.

9. Імпровізації конкурсантів підказали керівникам ідеї танцювальних постановок з використанням стільців, хустки, капелюхів, третьої особи в парному танці та ін.

10. Метод проекту виявився актуальним, продуктивним і може бути використаний у позашкільному навчальному закладі поряд із традиційними методами.

Додатки до проекту

Номінації для нагородження конкурсантів:

"Найромантичніша пара";

"Артистична пара";

"Латиноамериканський стандарт";

"Європейський стандарт";

"Найемоційніша пара";

"Краса та грація";

"Зіркова пара";

"Танцювальний екстрім";

"Музична пара";

"Танцювальний олімп".

Критерії оцінювання виступу танцювальних пар:

емоційність виконання;

видовищність танцю;

відчуття характеру музики, ритму;

новаторство або "цікавинка" танцю;

прихильність глядачів.

ОРІГАМІ

Творчий проект гуртка паперової пластики "Папірус"

Заняття в гуртку "Папірус" ведуться за авторською програмою. Програма поєднує в собі систему різних видів художньої діяльності, пов'язаних із папером як найбільш доступним, звичним у побуті матеріалом.

У навчальному плані гуртка "Папірус" зазначені такі теми: аплікація, напівоб'ємна аплікація, об'ємна паперопластика, колаж, мозаїка, трьохвимірні композиції, орігамі, пап'є-маше, рельєфна аплікація та ін. Програма передбачає індивідуальні заняття з більш поглибленим вивченням прийомів роботи з папером і пошук нових творчих ідей.

Тема проекту: створення колекції паперових кактусів в техніці орігамі, відповідно до ботанічних якостей оригінальних рослин і творчих задумів учасників проекту.

Мета проекту: створення стилізованих копій рослин за допомогою простих елементів з орігамі; комбінації вже відомих учням форм орігамі; експериментування з різними видами паперу; удосконалення техніки складання паперу; розкриття творчих можливостей учнів; розвиток навичок самостійної роботи, уміння працювати з інформаційними джерелами.

Об'єкт дослідження: вивчення структури форм різних видів кактусів і можливості стилізації цих форм за допомогою паперу. Основи композиції, комбінаторика.

Тривалість проекту: три місяці.

Учасники проекту: Аліна Швидка, Андрій Лис, Тетяна Кулик.

Учні ІІІ рівня навчання, відвідують гурток три роки, володіють основними прийомами та навичками роботи з папером.

Керівник проекту: Вадим Миколайович Безницький.

Підготовчий етап: один місяць.

вивчення спеціальної літератури;

підбір зразків різноманітних форм кактусів (кулеподібна, колоноподібна, змієподібна, циліндрична, листоподібна);

дослідження прийомів стилізації форм рослин за допомогою паперу;

вибір індивідуальної теми (рослини) для виконання;

робота з елементами композиції в техніці орігамі;

поєднання різних за якостями видів паперу та вибір більш оптимального варіанту матеріалу.

Коментар керівника проекту

Колекція кактусів, розміщена в навчальному кабінеті гуртка "Папірус", завжди привертала увагу й надихнула учнів на ідею створити паперову модель кактуса. Перша спроба в техніці пластики з паперових стрічок виявилась удалою, але занадто простою. Виникла ідея створення цілої колекції з використанням більш складних деталей, об'єднаних у трьохвимірну просторову композицію. Учням було запропоновано ознайомитися зі світом кактусів і вивчити їх різноманітні форми за допомогою спеціальної літератури. Подальша робота зі стилізації рослин та експериментування з різними видами паперу виявила неабиякий творчій потенціал учнів.

Основний етап (практично-виконавчий): два місяці

графічна робота зі стилізації різноманітних форм кактусів;

виконання зразків елементів з орігамі, що більш точно відображають стилізацію рослин;

підбір і підготовка паперу;

виконання виробів та їх декорування;

поєднання окремих частин в єдину композицію (кактус);

оформлення колекції, серії робіт "Це лише квіточки".

Коментар керівника

Виконуючи зразки форм кактусів, усі учні зрозуміли, що не кожний вид паперу підходить для виконання даної роботи. Виникли складнощі технічного характеру: зайві заломи, розриви, злущування паперу. Робота з комбінаторики виявилась для дітей (10-ти років) монотонною й не зовсім цікавою, але бажання побачити кінцевий результат підтримувало їх на цьому етапі. Незайвим елементом роботи стали взаємодопомога та розподіл обов'язків серед учасників проекту за складністю та мірою підготовки.

Заключний етап

Оформлення композиції "Це лише квіточки" у виставковому залі ЦДТ "Дивосвіт" та експонування роботи на міській виставці "Країна-фантазія".

Коментар керівника

Учасники проекту безпосередньо приймали участь у створенні виставкової композиції, утіливши на практиці набуті знання просторової композиції, уміло використовуючи простір, освітлення моделей, єдність з іншими роботами з паперопластики в інтер'єрі виставкового залу. Учні самостійно організували та провели екскурсію до виставкового залу (батьки, друзі).

Після закриття виставки серія робіт "Це лише квіточки" поповнила методичний фонд гуртка й використовується як наочний матеріал для занять гуртка "Паперопластика".


 
 

Цікаве

Загрузка...