WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПедагогіка, Сценарії виховних заходів → Проектна діяльність позашкільного закладу - Реферат

Проектна діяльність позашкільного закладу - Реферат

ЖОРЖИНИ

Жив на Криворіжжі один француз-інженер, якого було запрошено для проведення пошукових робіт на нашій землі. Ось цей іноземець і привіз із собою слугу, якого звали Жорж. Поки пан увесь день вештався степами в пошуках корисних копалин, Жорж хазяйнував удома. Невеликий будинок понад річкою Інгулець, на жаль, не зберігся до нашого часу, а в ті роки все його подвір'я було засаджене квітами. Серед них виділялися високими стеблами та яскравими квітками невідомі нашим людям рослини. Згодом вони з'явились у багатьох дворах.

Уже ніхто не пам'ятає про інженера-француза, про його роботу на нашій землі. А ось гарні та цікаві квіти назвали на честь його слуги Жоржа жоржинами. І цвітуть ці квіти майже в кожному дворі, радуючи людське око.

ГОРОБИНА

Де-інде серед степу попадалися людям на очі кущі чи дерева з невеличкими листочками, схожими на пташині пір'їнки. Ніхто на них не звертав особливої уваги. Проте взимку ці деревця радували око червоними ягодами, які було видно здалеку. Їсти їх ніхто не їв, бо, покуштувавши одного разу, люди відчули, що вони гіркі, та стали придивлятись до них узимку, чого ж птахи їх їдять, а особливо горобці. Згодом усе з'ясувалось. Після морозів гіркота з цих ягідок зникала, і їх можна було їсти. Усі настільки звикли бачити серед червоних ягідок цих дерев чи кущів горобців, що згодом їх назвали горобиною. Це тому, що саме горобцям у люті зими найбільше до вподоби їхні ягоди. Та так ця назва й прижилася, до наших часів дожила і далі житиме.

ТАНЦЮВАЛЬНИЙ МАРАФОН

Творчий проект колективу бального танцю "Лілія"

У процесі становлення дитячого хореографічного колективу керівник постійно опікується пошуками не тільки нових танцювальних постановок, музичного супроводу, а й педагогічними прийомами, методами, які би зробили життя колективу цікавим, а творчість дітей успішною.

За десять років існування колективу напрацьовано практичний досвід застосування різноманітних форм роботи з різними віковими категоріями дітей - в ансамблі навчаються діти від 5 до 15-ти років.

Метод проекту вперше було застосовано в роботі з учнями старшої групи. Велика кількість опрацьованої літератури давала лише теоретичні знання, та й матеріали стосувалися здебільшого шкіл, а не позашкілля. Переосмисливши теоретичний матеріал, ураховуючі особливості та реалії позашкільного закладу, вікові особливості та рівень здібностей дітей старшої групи, ентузіазм батьків, балетмейстера та акомпаніатора колективу, було розроблено та здійснено проект "Танцювальний марафон".

Тема проекту: проблеми спілкування, взаємовідносини, психологічний комфорт у старшій групі ансамблю бального танцю "Лілія".

Мета проекту: прививати комунікативні навички роботи у групі; виявлення та розвиток організаційних і лідерських якостей учнів; формування активної життєвої позиції; сприяння творчій атмосфері в колективі.

Тривалість проекту: три місяці.

Учасники проекту: 20 учнів (10 пар) старшої групи ансамблю бального танцю "Лілія".

Керівник проекту: Данилова Лілія Миколаївна.

Партнери та помічники проекту: балетмейстер та акомпаніатор колективу, батьки учнів, культорганізатор закладу, члени гуртка юних журналістів "Позиція".

Підготовчій етап: півмісяця.

На підготовчому етапі були проведені збори учнів старшої групи, на яких:

було визначено проблеми проекту;

обрано тему проекту та форму, в якій ця тема може реалізуватися (шоу-програма з ігровими та імпровізаційними елементами);

обрано творчу групу із трьох танцювальних пар, які мають керувати підготовкою проекту й узгоджувати дії всіх учасників проекту;

методом "мозкової атаки" були визначені основні моменти майбутньої шоу-програми (види конкурсів, критерії оцінювання конкурсантів), складено репертуар конкурсних виступів;

обговорено можливість і доцільність використання в конкурсній програмі елементів естрадного танцю;

створено детальний план і визначено строки завершення проекту.

Керівник колективу на цьому етапі спрямовував думки учнів, ненав'язливо акцентував увагу дітей на ключових моментах і можливих утрудненнях при підготовці та реалізації проекту (обговорення проходило в атмосфері доброзичливості, толерантності та творчості).

Ключовим запитанням на підготовчому етапі роботи над проектом було: як зробити атмосферу у старшій групі колективу більш комфортною та дружньою?

Тематичним запитанням підготовчого етапу було: яка спільна справа може об'єднати групу?

Змістовними запитаннями були:

які конкурсні ігрові та імпровізаційні моменти необхідно включити у сценарій, щоб це було цікавим для всіх?

кого і в якій мірі залучити до роботи над проектом (педагоги, батьки)?

Розробка плану проекту була досить бурхливою через велику кількість запропонованих ідей. З одного боку, це було виявом безумовної зацікавленості учнів проектом, з іншого - вимагало від керівників "прихованої координації", делікатності та тактовності.

Отже, у результаті підготовчого етапу було сформульовано тему, мету, складено план роботи над проектом, підготовлено сценарій шоу-програми, зазначено строки реалізації та захисту проекту.

План проведення шоу-програми "Танцювальний марафон":

1. Новорічні вітання керівників, дітей і батьків.

2. Хореографічний сюрприз від дівчаток (самостійно поставлена танцювальна композиція).

3. Хореографічний сюрприз від хлопчиків (самостійна постановка).

4. Жеребкування серед танцювальних пар, у результаті якого постійні танцювальні пари розбиваються, і кожен отримує нового партнера або партнершу.

5. Жеребкування серед десяти новостворених танцювальних пар (обирається танець, який упродовж відведеного часу необхідно підготувати та показати).

Умовою цього завдання було використання танців, з якими вже знайомі учасники, - віденський вальс, повільний вальс, танго, самба, ча-ча-ча, румба, драйв, але в довільній інтерпретації та з використанням елементів естрадних танців, будь-яких атрибутів, предметів.

6. У час, відведений на підготовку імпровізаційного танцю, з гостями програми (батьками та учнями молодших груп) проводяться вікторини та ігрові конкурси.

Допомогу надають члени гуртка "Витівник" і культорганізатор.

7. Жеребкування, яке визначає порядковий номер виступу новостворених пар.

8. Виступи танцювальних пар (перед виступом бліц-інтерв'ю у конкурсантів беруть члени гуртка юних журналістів "Позиція").

9. Підбиття підсумків. Оголошення переможців за номінаціями. Парад конкурсантів.

10. Нагородження конкурсантів.

Основний, практично-виконавчий етап: два місяці.

На цьому етапі роботи було здійснено:

1. Підбір музичного супроводу до конкурсних танцювальних постановок.

2. Репетиційну роботу з програмного репертуару колективу.

3. Постановчу та репетиційну роботу для представлення хореографічних "сюрпризів".

4. Підібрано й підготовлено концертні костюми учасників.

5. Обговорено та затверджено критерії, за якими будуть оцінювати виступи члени журі.

6. Визначено номінації, за якими будуть нагороджуватись учасники програми (це взяли на себе керівники колективу й вирішили зробити кількість номінацій за кількістю пар, які приймали участь у програмі).

Заключний етап проекту: два-три дні.

1. Проведення шоу-програми "Танцювальний марафон".

2. Оцінювання результатів роботи над проектом (захист за участю членів гуртка юних журналістів).

3. Оформлення результатів проекту (відеофільм за матеріалами підготовки проекту та проведення шоу-програми, фотозвіт).

Захист проекту відбувався у формі прес-конференції. Члени творчої групи розповіли про ідею виникнення проекту, мету, яка стояла перед учасниками, та про роботу зі здійснення цього задуму.

Запитання учасникам проекту від юних журналістів:

1. Чому ти приймав участь у проекті?

Типові відповіді, висловлені учасниками проекту:


 
 

Цікаве

Загрузка...